Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 16:59

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 224 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2016, 23:28 
Offline
любител

Регистриран на: 14 Фев 2016, 14:38
Мнения: 20
Местоположение: София
Взех си на старо Ауди А6 Олроуд - същите пари като нова Мазда, само че е на светлинни години във всяко едно отношение.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 01 Ное 2016, 00:38 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 03 Ное 2014, 13:09
Мнения: 2160
Местоположение: селянин в София
gvaley написа:
Взех си на старо Ауди А6 Олроуд - същите пари като нова Мазда, само че е на светлинни години във всяко едно отношение.

Done?

_________________
Глупостта не е предимство.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 01 Ное 2016, 07:57 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
пусни една снимка. Олроудът е класика. Със здраве да си я караш.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 01 Ное 2016, 08:35 
Offline
любител

Регистриран на: 29 Юли 2016, 13:43
Мнения: 65
Местоположение: Варна
Много ме радва откровението на gvaley. Но според мен е много неуместно да се прави сравнение с олроуд. Светлинните години разлика идват и от светлинните пари, които е дал първия собственик. Аз лично, решавайки да взема кросоувър, направих сравнение с кашкай, рав4, CRV, туксон, тигуан. Не мисля че някой от изброените е по-добър. И като цена, и най-вече като гама двигатели. Аз също имам семейна кола от европейски производител и някои малки детайли ми липсват в маздата, но не е трагично в никакъв случай. Просто европейските производители предлагат повечето опции срещу допълнително заплащане, което сериозно натоварва цената. Не мисля че маздата е идеалния избор, но сравнявайки с другите, за мен беше логичния избор. И наистина мисля че щеше да бъде по-привлекателна, ако цената бе малко по-ниска.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 01 Ное 2016, 08:41 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Моля да споделиш защо туксон отпадна при теб? смятам, че за надеждност щеше да е на ниво?


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 01 Ное 2016, 10:11 
Offline
любител

Регистриран на: 29 Юли 2016, 13:43
Мнения: 65
Местоположение: Варна
Мога да споделя чисто лична представа, без да съм чел или гледал каквито и да е ревюта. Едното съображение беше задвижването - имах специфичното усещане че двигателя е слаб за колата (дизелова топ версия). Особено неприятно беше при по-висока скорост - никаква реакция при натискане на педала на газта, набираше скорост като трабант, нямаше преминаване на по-ниска предавка, човека до мен не разбра че съм натиснал педала до долу. В интерес на истината обезшумяването и поемането на неравностите ме впечатли, дори имах чувство за пълна отделеност от пътя. В смисъл че се почувствах като в изолирана камера, плаваща над пътя, и това се засили от реакцията на задвижването. Отделно, за това което исках като опции, се оказа че трябва да платя повече, от колкото за мазда. Туксон-ът е малко или много европейска кола, и затова маркетинга е подобен - много неща се доплащат като допълнителни опции, натоварвайки цената. Като сигурност мисля че са равни.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 01 Ное 2016, 14:03 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Тук се е получила същата ситуация, когато си купих моята Мазда нова. Кума ми и някои колеги като разбраха и веднага се почна " ти луд ли си" , "знаеш ли къв МЛ, ква ауди А8 можеше да си земеш за тия пари?!" Е каква?! На 5 години и на незнаино колко километри. Където за следващите няколко години ще дам още толкова за ремонти. Особено на олроуд, колегата дано да знае какво го чака като поддръжка, цени и ремонти.. Олроуда много ясно е доста по добър, ама я иди го купи нов , сигурно е 150 000лв. Така че, за мен е неуместно да се сравнява нова кола и втора употреба такава и то от различен клас. Просто удоволствието от нов автомобил не може да се замени за нищо. Ако ще и Дачия да е, предпочитам я пред 10 годишен Мерцедес на 500 000км.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 01 Ное 2016, 20:37 
Offline
любител

Регистриран на: 20 Май 2016, 20:53
Мнения: 31
Местоположение: Хирошима
gvaley написа:
Взех си на старо Ауди А6 Олроуд - същите пари като нова Мазда, само че е на светлинни години във всяко едно отношение.


Преди време се рових из интернет за отзиви за някое яко Ауди А6 на старо и помня едно готино мнение за модела: "Единственото убийствено нещо в тая кола е разходът на гориво".

donpeev написа:
Просто удоволствието от нов автомобил не може да се замени за нищо. Ако ще и Дачия да е, предпочитам я пред 10 годишен Мерцедес на 500 000км.


Абсолютно е така. Купуваш си нещо ново, а не кола, която някой вече е скъсал от каране, пък ти си мислиш, че си прецакал системата като си си взел кола от премиум марка с всички екстри на ниска цена. Не става така да измамиш системата.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Ное 2016, 13:25 
Offline
любител

Регистриран на: 14 Фев 2016, 14:38
Мнения: 20
Местоположение: София
Bathory666 написа:
gvaley написа:
Взех си на старо Ауди А6 Олроуд - същите пари като нова Мазда, само че е на светлинни години във всяко едно отношение.


Преди време се рових из интернет за отзиви за някое яко Ауди А6 на старо и помня едно готино мнение за модела: "Единственото убийствено нещо в тая кола е разходът на гориво".


1600 магистрална скорост Германия - София - 7,2 л/100 км. Бензиновата Мазда гореше 9, както съм написал по-горе. Дизеловата колко прави? Имай предвид, че Аудито е 313 к.с.

Bathory666 написа:
donpeev написа:
Просто удоволствието от нов автомобил не може да се замени за нищо. Ако ще и Дачия да е, предпочитам я пред 10 годишен Мерцедес на 500 000км.


Абсолютно е така. Купуваш си нещо ново, а не кола, която някой вече е скъсал от каране, пък ти си мислиш, че си прецакал системата като си си взел кола от премиум марка с всички екстри на ниска цена. Не става така да измамиш системата.


Точно така разсъждавах и аз, нали за това си купих Маздата. Резултатът? 9 месеца нерви, скубане на коси, изморителни пътувания и редовни посещения на сервиза. А Аудито е на 2 години, 50 000 км, неразличимо от ново. Дори мирише на ново. Има още 3 години гаранция. 10-годишен Мерцедес на 500 000 км не бих си купил и аз.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Ное 2016, 14:56 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
За кола в гаранция нещата са съвсем различни, и аз лично нямам желание да си купувам втори път чисто нова кола.
Само едно нещо - Маздата може би като се разработи, е щяла да ти падне с около литър.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 02 Ное 2016, 16:14 
Offline
любител

Регистриран на: 14 Фев 2016, 14:38
Мнения: 20
Местоположение: София
На повече от 13 000 км колата беше напълно разработена. А разходът дори доближаваше 10 лира в България при същия стил на каране като в Германия, защото магистралите са ни стръмни, с много завои и много идиоти, които постоянно те засичат, което налага неравномерно движение.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Ное 2016, 16:55 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1107
Местоположение: София
gvaley написа:
Точно така разсъждавах и аз, нали за това си купих Маздата. Резултатът? 9 месеца нерви, скубане на коси, изморителни пътувания и редовни посещения на сервиза. А Аудито е на 2 години, 50 000 км, неразличимо от ново. Дори мирише на ново. Има още 3 години гаранция. 10-годишен Мерцедес на 500 000 км не бих си купил и аз.


Подкрепям, може би ако парите са равни и аз бих избрал Аудито =D>
Много зависи и какво очакваш от колата, аз на моята гледам като на"луксозен пикап" :lol: :lol: Става ама за толкова пари можеше още малко да се постарят, в момента ме дразни много шума от вън. Иначе не съм имал проблеми с колата и като цяло съм доволен,не се изморявам при пътуване, но можеше още малко да дадат от Мазда освен външният вид :D .

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Ное 2016, 20:59 
Offline
любител

Регистриран на: 29 Юли 2016, 13:43
Мнения: 65
Местоположение: Варна
bjrov написа:
gvaley написа:
Точно така разсъждавах и аз, нали за това си купих Маздата. Резултатът? 9 месеца нерви, скубане на коси, изморителни пътувания и редовни посещения на сервиза. А Аудито е на 2 години, 50 000 км, неразличимо от ново. Дори мирише на ново. Има още 3 години гаранция. 10-годишен Мерцедес на 500 000 км не бих си купил и аз.


Подкрепям, може би ако парите са равни и аз бих избрал Аудито =D>
Много зависи и какво очакваш от колата, аз на моята гледам като на"луксозен пикап" :lol: :lol: Става ама за толкова пари можеше още малко да се постарят, в момента ме дразни много шума от вън. Иначе не съм имал проблеми с колата и като цяло съм доволен,не се изморявам при пътуване, но можеше още малко да дадат от Мазда освен външният вид :D .



Добре бе, мили хора, как си купувате коли, не мога да ви разбера? =D> С каква нагласа сте, като отивате в представителството? Аз лично винаги си поставям рамка на бюджета и разбиране каква кола ми трябва. Като вземах предишната, търсех удобна и сигурна семейна кола, с голяма вместимост на багажника. Сега реших, че ми трябва СУВ, 4х4, не много голяма, не много тежка, с по-мощен от семейна кола двигател, защото я ползвам най-вече в града, но да става и за дълги пътувания. Затова се вгледах в моделите посочени мнението ми по-горе и избрах тази, защото ми е по джоба и отговаря на изискванията ми. Аз лично не бих си взел А6 олроуд, защото не пътувам често с кола в чужбина, нямам нужда от такава тежка и голяма кола (5м дължина), много скъпа за обслужване и поддръжка.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Ное 2016, 21:54 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
аз защо си мислиш че Мазда е евтина за поддръжка кола? Само за сведение при рана бройка сменени консумативи (филтри, масла, работа), НО дизелов Опел, срещу бензинова Мазда сметката е 380 срещу 420 лв. ! Освен това на Маздата смених накладки на 2-рата година, на Опела на 4-тата и то при 400 кила разлика в килата в полза на Маздата. Всичко изброено по-горе е при абсолютно равни условия на ползване, един и същи шофер, един и същи маршрут.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Ное 2016, 23:00 
Offline
любител

Регистриран на: 14 Фев 2016, 14:38
Мнения: 20
Местоположение: София
y_kolt написа:
bjrov написа:
gvaley написа:
Точно така разсъждавах и аз, нали за това си купих Маздата. Резултатът? 9 месеца нерви, скубане на коси, изморителни пътувания и редовни посещения на сервиза. А Аудито е на 2 години, 50 000 км, неразличимо от ново. Дори мирише на ново. Има още 3 години гаранция. 10-годишен Мерцедес на 500 000 км не бих си купил и аз.


Подкрепям, може би ако парите са равни и аз бих избрал Аудито =D>
Много зависи и какво очакваш от колата, аз на моята гледам като на"луксозен пикап" :lol: :lol: Става ама за толкова пари можеше още малко да се постарят, в момента ме дразни много шума от вън. Иначе не съм имал проблеми с колата и като цяло съм доволен,не се изморявам при пътуване, но можеше още малко да дадат от Мазда освен външният вид :D .



Добре бе, мили хора, как си купувате коли, не мога да ви разбера? =D> С каква нагласа сте, като отивате в представителството? Аз лично винаги си поставям рамка на бюджета и разбиране каква кола ми трябва. Като вземах предишната, търсех удобна и сигурна семейна кола, с голяма вместимост на багажника. Сега реших, че ми трябва СУВ, 4х4, не много голяма, не много тежка, с по-мощен от семейна кола двигател, защото я ползвам най-вече в града, но да става и за дълги пътувания. Затова се вгледах в моделите посочени мнението ми по-горе и избрах тази, защото ми е по джоба и отговаря на изискванията ми. Аз лично не бих си взел А6 олроуд, защото не пътувам често с кола в чужбина, нямам нужда от такава тежка и голяма кола (5м дължина), много скъпа за обслужване и поддръжка.


На хартия колата ми изпълняваше практически всички изисквания. Само че има бездна между теорията и реалността.

Но дори няма нужда да се навлиза в подробности - автомобилът има слаби спирачки и се опитва да си убие пътниците на всеки 10-на километра на круз контрол. Това са две характеристики, недопустими в 21 век.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Ное 2016, 06:48 
Offline
любител

Регистриран на: 29 Юли 2016, 13:43
Мнения: 65
Местоположение: Варна
bgfrayman написа:
аз защо си мислиш че Мазда е евтина за поддръжка кола? Само за сведение при рана бройка сменени консумативи (филтри, масла, работа), НО дизелов Опел, срещу бензинова Мазда сметката е 380 срещу 420 лв. ! Освен това на Маздата смених накладки на 2-рата година, на Опела на 4-тата и то при 400 кила разлика в килата в полза на Маздата. Всичко изброено по-горе е при абсолютно равни условия на ползване, един и същи шофер, един и същи маршрут.



Нали човека си е взел Ауди А6 в гаранция, защо намесваме опела тук? Защо не сравни гаранционно обслужване на А6? Един приятел с А7 взето на старо от Германия, но ми каза че за периодично гаранционно обслужване са му взели пари като за една малка кола на старо, направо му се плачеше...

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Ное 2016, 08:46 
Offline
любител

Регистриран на: 20 Май 2016, 20:53
Мнения: 31
Местоположение: Хирошима
y_kolt написа:
bgfrayman написа:
аз защо си мислиш че Мазда е евтина за поддръжка кола? Само за сведение при рана бройка сменени консумативи (филтри, масла, работа), НО дизелов Опел, срещу бензинова Мазда сметката е 380 срещу 420 лв. ! Освен това на Маздата смених накладки на 2-рата година, на Опела на 4-тата и то при 400 кила разлика в килата в полза на Маздата. Всичко изброено по-горе е при абсолютно равни условия на ползване, един и същи шофер, един и същи маршрут.



Нали човека си е взел Ауди А6 в гаранция, защо намесваме опела тук? Защо не сравни гаранционно обслужване на А6? Един приятел с А7 взето на старо от Германия, но ми каза че за периодично гаранционно обслужване са му взели пари като за една малка кола на старо, направо му се плачеше...


Лоша работа.
За да е коректно сравнението е очакванията, все пак трябва автомобилите да са от един клас. Аудито е по-скъпо. Специално проверих цените в нета:
Ново Ауди А6 Куатро - най-ниската му цена е 94 867 лв. с ддс.
Нова Мазда СХ-5 - най-ниската цена е 42 980 лв. с ддс.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Ное 2016, 09:04 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1107
Местоположение: София
За мен Аудито е по-висок клас от Маздата, та изобщо не са в един клас.
Иначе ги избираме автомобилите по класове, цена и екстри. Аз си избрах Маздата и съм доволен от избора си, но все ми се струва че за тези пари можеше още малко да се постараят от към обезшумяване, ламарините са и супер тънки не знам защо. Иначе нямам забележки аз към автомобила си, доволен съм за средна класа автомобил. Обслужването ми е ОК като цена, разхода е нормален, пътното поведение също.
Само да вметна, че аз съм с 6-ца не с СХ-5. Гледах го и него, но не ми се стори по удобен вътре, само е по-висок а и идваше ми къс за целта с която купувах колата.

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Ное 2016, 09:22 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
според вас кои са в класа на сх5 - туксон, тигуан, кашкай?, каджар...?

мен цените на Мазда ми се струват високи,но може да е защото бюджета ми беше 36-42к.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Ное 2016, 12:42 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
A цените на туксона как ти се виждат, мисля че май са по-сериозни от цх-5:)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 03 Ное 2016, 12:56 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
y_kolt написа:
bgfrayman написа:
аз защо си мислиш че Мазда е евтина за поддръжка кола? Само за сведение при рана бройка сменени консумативи (филтри, масла, работа), НО дизелов Опел, срещу бензинова Мазда сметката е 380 срещу 420 лв. ! Освен това на Маздата смених накладки на 2-рата година, на Опела на 4-тата и то при 400 кила разлика в килата в полза на Маздата. Всичко изброено по-горе е при абсолютно равни условия на ползване, един и същи шофер, един и същи маршрут.



Нали човека си е взел Ауди А6 в гаранция, защо намесваме опела тук? Защо не сравни гаранционно обслужване на А6? Един приятел с А7 взето на старо от Германия, но ми каза че за периодично гаранционно обслужване са му взели пари като за една малка кола на старо, направо му се плачеше...

Защото и двете са в един и същи ценови клас и точно това казвам, не сравнявам мазда с ауди (ябълки с круши) а сравнявам ценово годишната поддръжка на две еквивалентни коли (мазда 6 и опел инсигния), ня А6 и А7 няма как да не им е по-скъпа поддръжката най-малкото защото стбират около 2 литра повече масло. Идеята ми бе да кажа че сервизното на мазда в никои случай не е за без пари или едва ли не пренебрежимо сравнено с други европейски марки, е освен ако не си го правиш пред блока....

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Ное 2016, 17:05 
Offline
любител

Регистриран на: 25 Яну 2016, 12:23
Мнения: 15
Местоположение: Plovdiv
И аз бях един от най-върлите фенове на Мазда, и бях готов да поръчвам, като съвсем леко се двоумях за Инфинити Q30. Случайно минах през шоурума на Ауди и както никога не съм харесвал автомобили на ВАГ групата покарах една А3, огледах качеството и изчистения дизайн на салона, конфигурурах си една по мой вкус ( всичко което ми е необходимо, включително стоп анд го адаптивен круиз контрол), и накрая излезе като себестойност равна с СХ-5. Ами сори Мазда, когато достигнете нивото на изработка, обезшуменост и възможности за персонализация на Ауди, ще си купя и от вашите курници. Няма вариант да сравниш Мазда с Ауди, ама никакъв. А тези кошници с лимони Хюндай изобщо, ама изобщо не си струват парите, еквивалентната КИА Спортидж е с 15000лв по-евтина, което не е малко. Още нещо - доставка след един месец. Винаги ще остана Мазда фен, но ще ги почакам ако успеят да настигнат конкуранцията и като качество, и като обцлужване на клиентите.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Ное 2016, 17:13 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
в БГ, с този дилър? обслужване ?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Ное 2016, 17:59 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
xoxo написа:
И аз бях един от най-върлите фенове на Мазда, и бях готов да поръчвам, като съвсем леко се двоумях за Инфинити Q30. Случайно минах през шоурума на Ауди и както никога не съм харесвал автомобили на ВАГ групата покарах една А3, огледах качеството и изчистения дизайн на салона, конфигурурах си една по мой вкус ( всичко което ми е необходимо, включително стоп анд го адаптивен круиз контрол), и накрая излезе като себестойност равна с СХ-5. Ами сори Мазда, когато достигнете нивото на изработка, обезшуменост и възможности за персонализация на Ауди, ще си купя и от вашите курници. Няма вариант да сравниш Мазда с Ауди, ама никакъв. А тези кошници с лимони Хюндай изобщо, ама изобщо не си струват парите, еквивалентната КИА Спортидж е с 15000лв по-евтина, което не е малко. Още нещо - доставка след един месец. Винаги ще остана Мазда фен, но ще ги почакам ако успеят да настигнат конкуранцията и като качество, и като обцлужване на клиентите.


Чудя се, как може да се сравняват различни класове автомобили ?!? CX-5 със A3 - това е несериозно. В клас SUV от Ауди предлагат Q5. В клас лека малка кола - A3, Мазда 3. Цени ? Ето сега говори за цени и сравнения. Едното е два пъти по-скъпо от другото, нормално да е по-качествено и с повече екстри. Та няма вариант да сравняваш цените и поддръжката при Ауди и при Мазда. Всеки скача според тоягата и джоба.
Така, че евала, че си имал пари за CX-5 и си купил дамско Ауди.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Ное 2016, 18:31 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Е не се сравняват, просто човекът смята, че е получил повече кола за същите пари. Приел е по-малкия размер, но колата е с по-премиум изработка, по-тиха, по-котираща се на вторичния пазар. Вероятно е и по-бавна от маздата, но това няма значение. Важно е общото усещане.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 03 Ное 2016, 19:39 
Offline
любител

Регистриран на: 25 Яну 2016, 12:23
Мнения: 15
Местоположение: Plovdiv
Много точна оценка на избора. Търсих автомобил до около 4,50м поради необходимостта да се използва в градски условия през по-голяма част от времето. Всеки един продукт оставя усещания и чувство за удовлетвореност, реално аз трябваше да направя избор - двустаен във Варна или боксониера в Ница.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Ное 2016, 09:12 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
fallenfbsd написа:
според вас кои са в класа на сх5 - туксон, тигуан, кашкай?, каджар...?

мен цените на Мазда ми се струват високи,но може да е защото бюджета ми беше 36-42к.


Honda CRV, Toyota RAV4, Ford Kuga, Mitsubishi Outlander, Citroen C-Crosser, Kia Sportage, Volvo XC60 .....
не е като да няма

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2016, 17:31 
Offline
любител

Регистриран на: 18 Май 2016, 20:48
Мнения: 10
Местоположение: Sofia
Цитат:
Honda CRV, Toyota RAV4, Ford Kuga, Mitsubishi Outlander, Citroen C-Crosser, Kia Sportage, Volvo XC60 .....
не е като да няма


Волво XC60 ми се струва много по-добро от останалите изброени, но и по-скъпо. Попада в категорията premium.
Полезно ще бъде, ако колегите имат впечатления от волвото спрямо маздата, да споделят какво мислят.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2016, 21:39 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
Волвото е скъпо. Мисля,че не е конкурент на СХ5.

Тя и Хондата е малко по-висока летва, когато гледах..


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Ное 2016, 16:01 
Offline
фен

Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:59
Мнения: 262
Местоположение: София
XC60 е уникална кола, но при аналогично оборудване с CX-5 идва с 20 бимберици отгоре. Сравнявах го онзи ден, защото и аз си поръчах след това CX-5. Но мойта ще дойде декември, а може и след НГ, ще видим. И аз исках Волчо, ама много дебело ми идва :(

Иначе колегата правилно ги е изброил Honda CRV, Toyota RAV4, Ford Kuga, Mitsubishi Outlander, Citroen C-Crosser, Kia Sportage, Volvo XC60

От тези всичките карах Honda CRV, Toyota RAV4, Kia Sportage и Tucson-a.
Не искам да накланям мнението на някой, но лично за мен Маздата се държи най-добре на пътя.
Хондата с тоя смешен 1.6 мотор, направо едвам издържах да я карам 15 мин. Пълен мъртвец.
Тойотата вози много твърдо и някак си дървено, вътре изработката е ужасна, таблото прилича на кола, правена през 90-та година. Като избор на дизел в комбинация 4х4 няма вариант. пълен смях. Aко искаш 4х4 заминавай при бензина, хахахаха
Киа-та не е лоша на возия, но също като Тойотата от вътре не ми харесва въобще. По-добро оборудване от РАВ-а
Карах и Кашкай-а, но за мен липсата на автоматик с 4х4 е потресающа :D. Да не говорим, че и те като Хонда с тези 1.6 моторчета направо ми скриха шапката.
Туксона най-много се доближи до желаната от мен кола (на тази цена, разбира се) и бях много на кантар. Но Маздата върви повече, говоря за дизел - 150кс. Но като возия Хюндай-а мисля, че превъзхожда всичко по-горе, но рязът го нямаше. Маздата си дърпа много добре на всички обороти (предполагам заради би-турбото). Да не говорим, че тук надделя и височината, исках по-голям клийрънс. Все пак 21см са си 21см. :)

Иначе наистина не може да сравнявате А3 с CX-5. Нито Инсигния (или май Инсиния по-правилно) с CX-5. Дайте да си говорим за еднакви коли. Примерно Q5 може да го сравним с CX-5. Да, Аудито е класи над Маздата, но все пак, ако погледнем ценовата листа, май нещата отиват в друга посока. На мен ми харесва и X3 на BMW, ама и там нещата не са никак розови ценово.


Последна промяна janko на 08 Ное 2016, 09:25, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 224 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб