Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 19:48

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 424 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2020, 13:08 
Offline
фен
Аватар
2018 Mazda CX-5

Регистриран на: 14 Май 2017, 16:55
Мнения: 196
Местоположение: Бургас
Виж тук. Интерактивно е и доста полезно

https://owners-manual.mazda.com/gen/en/cx-5/cx-5_8gj1ee18b/switch.html#switch01?vr_target_switch01-vr=SL05&x_switch01-vr=0

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2020, 14:27 
Offline
фен

Регистриран на: 14 Ное 2016, 08:47
Мнения: 465
Местоположение: София
Благодаря :)

За моя cluster не виждам описано, но все пак разгледах другите неща. Примерно за предните паркинг сензори не знаех дали трябва да свет или не лампата за да работи, та се оказа, че трябва да свети.

_________________
Mazda 6 GY 2.0 143hp
Mazda CX-5 2.5 194hp


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 11 Авг 2020, 07:58 
Offline
фен

Регистриран на: 14 Ное 2016, 08:47
Мнения: 465
Местоположение: София
На някой случвало ли му се е, както си кара и си слуша от Apple CarPlay изведнъж да му се намали звука до 0 след това пак да се усили и т.н. Понякога или остава в старото положение, или остава намалено до 0. Забелязах, че и веднъж настройките за еквалайзера се бяха занулили. Това ми се случва след продължително (около 2 часа) шофиране.

_________________
Mazda 6 GY 2.0 143hp
Mazda CX-5 2.5 194hp


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 03 Окт 2020, 20:01 
Offline
любител
2017 Mazda CX-5

Регистриран на: 01 Апр 2019, 18:27
Мнения: 18
Местоположение: София
Колеги, може ли инфо какво масло слагат в СМ за 2.0 160hp AWD 2017 г.?

Гледам че освен 5w30 някой марки дават 0w20 като вариант.

И още един въпрос. Предният капак тежи 1 тон направо, явно са спестили и са сложили стомана вместо алуминий. Някой да е намирал алуминиев вариант някъде да се продава за тази кола?


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 30 Ное 2020, 09:52 
Offline
фен

Регистриран на: 14 Ное 2016, 08:47
Мнения: 465
Местоположение: София
Nocturne написа:
Колеги, може ли инфо какво масло слагат в СМ за 2.0 160hp AWD 2017 г.?

Гледам че освен 5w30 някой марки дават 0w20 като вариант.

И още един въпрос. Предният капак тежи 1 тон направо, явно са спестили и са сложили стомана вместо алуминий. Някой да е намирал алуминиев вариант някъде да се продава за тази кола?


Още не съм обслужвал за да ти кажа, ама иначе какво те бърка, че предния капак тежи ? Да не го носиш а гръб постоянно? Иначе в книжката си пише какво масло трябва.

_________________
Mazda 6 GY 2.0 143hp
Mazda CX-5 2.5 194hp


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 10 Яну 2021, 10:30 
Offline
любител

Регистриран на: 17 Окт 2020, 11:20
Мнения: 24
Местоположение: пЛОВДИВ
Разказа ми играта с дневните фарове и торбичките под очичките.От половин година имам СХ 5 2,0 2016 и много си я харесвах.Като прочетох за торбичките и сега само там гледам-не пиши повече такива работи моля те.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 24 Яну 2021, 23:12 
Offline
любител

Регистриран на: 30 Окт 2018, 14:53
Мнения: 10
Местоположение: Varna
gyenchev написа:
На някой случвало ли му се е, както си кара и си слуша от Apple CarPlay изведнъж да му се намали звука до 0 след това пак да се усили и т.н. Понякога или остава в старото положение, или остава намалено до 0. Забелязах, че и веднъж настройките за еквалайзера се бяха занулили. Това ми се случва след продължително (около 2 часа) шофиране.



Същото ми се случва и на мен. Нямам идея защо.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 11 Фев 2021, 15:52 
Offline
любител

Регистриран на: 27 Ное 2020, 08:54
Мнения: 2
Местоположение: Пловдив
Реших и аз да напиша някой ред:
От средата на декември съм яхнал Мазда СХ5, 2017-та, 2,0 бензин, докарана от Германия, 28700 км. От мерак за два месеца (без малко) вече извъртях около 5000 км. За сега оправдава очакванията ми, като се има предвид, че основната причина да се ориентирам към този модел е, че почти всеки уикенд обикаляме из родните планини и често попадаме на пътища, които ме разплакваха с предишната ми кола. А тя беше Мерцедес В200, 2012 г. със спортно окачване, иначе перфектен автомобил, но в момента на напускане на магистрала или главен път започваше неистово подрусване и шумотевица, да не казвам колко пъти съм я удрял от долу та чак ми се ревеше :)
Та всичко това с Маздата е съвсем различно и сега я карам с кеф.
Разход до момента около 7,3 - 7,5 л/100, което ме изпотява, защото МВ не надвишаваше 5 л/100 км, всичко си има цена.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 12 Мар 2021, 13:50 
Offline
любител
2017 Mazda CX-5

Регистриран на: 01 Апр 2019, 18:27
Мнения: 18
Местоположение: София
Колеги, за последната CX-5-ца ОК ли е да си направя втори комплект гуми с джанти, но с този размер: 225/60/18?
Виждам, че в wheel-size.com е сложен като един от препоръчителните, но реално от завода излизат само 17 и 19. На калкулатор е идеален, само 3мм увеличение на диаметъра. Ако сложа 19 са 6 мм. даже. В момента е с 225/65/17. Супер комфортно вози. Не ми се минава на 19.
Продават се aftermarket джанти 18 инча с оригиналните параметри: 5x114,3 ET45, 7J, 67.1.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 14 Мар 2021, 09:05 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Няма проблем, но те съветвам да потърсиш оригинални 18 от предни модели Мазди. Афтърмаркет не струват.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 14 Мар 2021, 12:50 
Offline
любител
2017 Mazda CX-5

Регистриран на: 01 Апр 2019, 18:27
Мнения: 18
Местоположение: София
donpeev написа:
Няма проблем, но те съветвам да потърсиш оригинални 18 от предни модели Мазди. Афтърмаркет не струват.


Всъщност моите оригинални 17-ки от Мазда след 2-рата година боята почна да се бели и стана на едни балончета.
Бяха заменени гаранционно от Стар Моторс направо с 4 нови. Така че не съм сигурен вече кои са по качествени...
За мен е важно всички размери по джантите да са оригинални за колата, включително ЕТ и ширина (J).
Има вариант да си намеря 18-ки от старата CX-5, но ЕТ-то им е 50, новата е 45. Малка разлика е наистина, но не мисля че ще седят толкова добре така или иначе.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 14 Мар 2021, 19:05 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Колега, няма значение лаковото покритие, а здравината и теглото на джнатата. Съотношение качество/тегло/здравина - най-добрите са си фабричните джанти. Компромис с ЕТ от порядъка на 10 единици е нищо и няма да има никаква разлика. Иначе ако искаш само това, което е за твоя модел - забрави за 18, защото няма. Взимаш от сх-7, М6 и др. 18-ки, със сходно горе долу ет и това ти е единствения вариант. Забрави за някакви измислени афтърмаркет марки.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 18 Мар 2021, 12:04 
Offline
фен

Регистриран на: 14 Ное 2016, 08:47
Мнения: 465
Местоположение: София
nikin написа:
gyenchev написа:
На някой случвало ли му се е, както си кара и си слуша от Apple CarPlay изведнъж да му се намали звука до 0 след това пак да се усили и т.н. Понякога или остава в старото положение, или остава намалено до 0. Забелязах, че и веднъж настройките за еквалайзера се бяха занулили. Това ми се случва след продължително (около 2 часа) шофиране.



Същото ми се случва и на мен. Нямам идея защо.



Още не съм се наканил да звъня в Мазда да питам дали има решение на проблема. След 5000 км ще обслужвам и си мислех тогава да го правя.

Nocturne написа:
Всъщност моите оригинални 17-ки от Мазда след 2-рата година боята почна да се бели и стана на едни балончета.
Бяха заменени гаранционно от Стар Моторс направо с 4 нови. Така че не съм сигурен вече кои са по качествени...


Проблема с боята :) Правиха нещо като сервизна акция, ако са почнали да се люпят ги сменят със такива с отстранен проблем.

_________________
Mazda 6 GY 2.0 143hp
Mazda CX-5 2.5 194hp


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 30 Мар 2021, 10:46 
Offline
фен

Регистриран на: 14 Ное 2016, 08:47
Мнения: 465
Местоположение: София
nikin написа:
gyenchev написа:
На някой случвало ли му се е, както си кара и си слуша от Apple CarPlay изведнъж да му се намали звука до 0 след това пак да се усили и т.н. Понякога или остава в старото положение, или остава намалено до 0. Забелязах, че и веднъж настройките за еквалайзера се бяха занулили. Това ми се случва след продължително (около 2 часа) шофиране.



Същото ми се случва и на мен. Нямам идея защо.



Оня ден писах на Стар Моторс. Казаха, че имат обновление, та съм си записал час за 14-ти Май (преди 1-ви Май нямаха свободни). Та ще видим след това дали ще се оправи.

_________________
Mazda 6 GY 2.0 143hp
Mazda CX-5 2.5 194hp


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 31 Мар 2021, 13:59 
Offline
любител
2017 Mazda CX-5

Регистриран на: 01 Апр 2019, 18:27
Мнения: 18
Местоположение: София
Днес се обадих за цени относно инфотеймънт системата.
460 лв. за Apple CarPlay модул, смяна на USB-та и т.н.
36 лв. само за обновяване на софтуера.

Аз съм с тази версия. Може ли някой да каже след нея колко нови версии има излезнали и какви са подобренията?
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 31 Мар 2021, 16:43 
Offline
фен

Регистриран на: 14 Ное 2016, 08:47
Мнения: 465
Местоположение: София
Nocturne написа:
Днес се обадих за цени относно инфотеймънт системата.
460 лв. за Apple CarPlay модул, смяна на USB-та и т.н.
36 лв. само за обновяване на софтуера.

Аз съм с тази версия. Може ли някой да каже след нея колко нови версии има излезнали и какви са подобренията?
Изображение



https://github.com/drone540/mazda-firmware-changelogs

Изглежда твоята е предпоследната. Последната версия променя осветеността на задната камера за да срещне някакви норми.

Следващите версии 70.00.XXX са за коли с CarPlay/Android Auto. И последния е като натиснеш Mute да спира песента, а не само да заглушава звука.

_________________
Mazda 6 GY 2.0 143hp
Mazda CX-5 2.5 194hp


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 03 Апр 2021, 07:48 
Offline
любител

Регистриран на: 17 Окт 2020, 11:20
Мнения: 24
Местоположение: пЛОВДИВ
И аз гледах и Шкода и Мазда.Един приятел с Шкода караше и ми показваше.Направи най-доброто-успоредно паркиране-мечтата на всяка жена.Но когато мо показваше лайн асист-следенето на линиите със завиване на волана щяхме да се пребием.Знакът светеше зелено -колата "вижда"линиите но не зави и тръгна към мантинелата.Казах му да си хване волана като хората и да не оставя колата да управлява освен при паркиране.Паркирането наистина беше перфектно.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 06 Апр 2021, 08:05 
Offline
фен

Регистриран на: 14 Ное 2016, 08:47
Мнения: 465
Местоположение: София
Маздафен написа:
И аз гледах и Шкода и Мазда.Един приятел с Шкода караше и ми показваше.Направи най-доброто-успоредно паркиране-мечтата на всяка жена.Но когато мо показваше лайн асист-следенето на линиите със завиване на волана щяхме да се пребием.Знакът светеше зелено -колата "вижда"линиите но не зави и тръгна към мантинелата.Казах му да си хване волана като хората и да не оставя колата да управлява освен при паркиране.Паркирането наистина беше перфектно.


Това с побутването на волана е най-дразнещата екстра според мен. Особено при изпреварване извънградско. Застанал си ти зад тира и искаш леко да се изнесеш за да видиш има ли коли и ако няма да пуснеш мигача и да изпревариш, да ама не колата те бута обратно. Вариантите са ти или да пуснеш мигача преди да почнеш да се изнасяш да гледаш(това изключва системата) или да си я спреш временно от копчето, или да спреш побутването през менюто. Като цяло бая безмислена екстра.

_________________
Mazda 6 GY 2.0 143hp
Mazda CX-5 2.5 194hp


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 06 Апр 2021, 14:07 
Offline
любител

Регистриран на: 09 Ное 2013, 23:46
Мнения: 84
Местоположение: София
gyenchev написа:
Маздафен написа:
И аз гледах и Шкода и Мазда.Един приятел с Шкода караше и ми показваше.Направи най-доброто-успоредно паркиране-мечтата на всяка жена.Но когато мо показваше лайн асист-следенето на линиите със завиване на волана щяхме да се пребием.Знакът светеше зелено -колата "вижда"линиите но не зави и тръгна към мантинелата.Казах му да си хване волана като хората и да не оставя колата да управлява освен при паркиране.Паркирането наистина беше перфектно.


Това с побутването на волана е най-дразнещата екстра според мен. Особено при изпреварване извънградско. Застанал си ти зад тира и искаш леко да се изнесеш за да видиш има ли коли и ако няма да пуснеш мигача и да изпревариш, да ама не колата те бута обратно. Вариантите са ти или да пуснеш мигача преди да почнеш да се изнасяш да гледаш(това изключва системата) или да си я спреш временно от копчето, или да спреш побутването през менюто. Като цяло бая безмислена екстра.


Колега, мноого дълго време мислех като теб за безмислеността... изградил съм си навик, да изключвам лейн асистента още с паленето... Есента обаче, в една гъста мъгла, това чудо се справяше доста добре да ме държи в лентата (разбира се и с разумна скорост шофирах). Така че - зависи.

_________________
Mazda CX-7, 2.3 DISI Turbo


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 06 Апр 2021, 16:06 
Offline
фен

Регистриран на: 14 Ное 2016, 08:47
Мнения: 465
Местоположение: София
mancho написа:
gyenchev написа:
Маздафен написа:
И аз гледах и Шкода и Мазда.Един приятел с Шкода караше и ми показваше.Направи най-доброто-успоредно паркиране-мечтата на всяка жена.Но когато мо показваше лайн асист-следенето на линиите със завиване на волана щяхме да се пребием.Знакът светеше зелено -колата "вижда"линиите но не зави и тръгна към мантинелата.Казах му да си хване волана като хората и да не оставя колата да управлява освен при паркиране.Паркирането наистина беше перфектно.


Това с побутването на волана е най-дразнещата екстра според мен. Особено при изпреварване извънградско. Застанал си ти зад тира и искаш леко да се изнесеш за да видиш има ли коли и ако няма да пуснеш мигача и да изпревариш, да ама не колата те бута обратно. Вариантите са ти или да пуснеш мигача преди да почнеш да се изнасяш да гледаш(това изключва системата) или да си я спреш временно от копчето, или да спреш побутването през менюто. Като цяло бая безмислена екстра.


Колега, мноого дълго време мислех като теб за безмислеността... изградил съм си навик, да изключвам лейн асистента още с паленето... Есента обаче, в една гъста мъгла, това чудо се справяше доста добре да ме държи в лентата (разбира се и с разумна скорост шофирах). Така че - зависи.


При мен в дъжд, който даже не беше особено силен се изключвала, защото камерата не виждала като хората, така че да "зависи".

_________________
Mazda 6 GY 2.0 143hp
Mazda CX-5 2.5 194hp


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 07 Апр 2021, 01:30 
Offline
любител

Регистриран на: 22 Дек 2020, 22:52
Мнения: 48
Местоположение: Sofia
Няма нищо лошо в даването на мигач, даже е желателно, а с възможността за три примигвания с леко побутване на лостчето е още по-удобно. Иначе корекцията на волана и аз я изключих.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 08 Апр 2021, 15:05 
Offline
любител
2017 Mazda CX-5

Регистриран на: 01 Апр 2019, 18:27
Мнения: 18
Местоположение: София
Как да проверя какво е налягането на гумите според TPMS датчиците? Никъде не намирам меню, в което има мониторинг на налягането...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 08 Апр 2021, 15:45 
Offline
любител

Регистриран на: 13 Мар 2018, 17:24
Мнения: 74
Местоположение: Варна
Nocturne написа:
Как да проверя какво е налягането на гумите според TPMS датчиците? Никъде не намирам меню, в което има мониторинг на налягането...

Съществуват 2 начина за мерене на налягане на гумите (поне доколкото ми е известно):

1. Директен - с датчик, който си отчита налягането.
2. Индиректен - при него ABS системата следи за ротацията на гумите и на база на промяна в нея подава сигнал, че нещо не е наред. Това е и причината при смяна на летни/зимни гуми (особено различен размер джанти) да трябва системата да се "калибрира" - разбирай да ѝ кажеш - да, това е нормалната ротация, няма мека гума.

При Мазда е 2-рия вариант и при него има само индикация, но не и конкретно налягане.

Edit: Честа измама е в гумаджийницата да те накарат да си купиш датчици за налягане на гумите, които са доооста скъпи (стотици левове по спомен), да ти ги инсталират и да си заминеш по живо по здраво, а те не са свързани с нищо, защото твоята система за следене на налягането е от тип 2...


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 09 Апр 2021, 05:29 
Offline
любител
2017 Mazda CX-5

Регистриран на: 01 Апр 2019, 18:27
Мнения: 18
Местоположение: София
Stefanicio написа:
Nocturne написа:
Как да проверя какво е налягането на гумите според TPMS датчиците? Никъде не намирам меню, в което има мониторинг на налягането...

Съществуват 2 начина за мерене на налягане на гумите (поне доколкото ми е известно):

1. Директен - с датчик, който си отчита налягането.
2. Индиректен - при него ABS системата следи за ротацията на гумите и на база на промяна в нея подава сигнал, че нещо не е наред. Това е и причината при смяна на летни/зимни гуми (особено различен размер джанти) да трябва системата да се "калибрира" - разбирай да ѝ кажеш - да, това е нормалната ротация, няма мека гума.

При Мазда е 2-рия вариант и при него има само индикация, но не и конкретно налягане.

Edit: Честа измама е в гумаджийницата да те накарат да си купиш датчици за налягане на гумите, които са доооста скъпи (стотици левове по спомен), да ти ги инсталират и да си заминеш по живо по здраво, а те не са свързани с нищо, защото твоята система за следене на налягането е от тип 2...


Да, аз знам за двата типа следене на налягането. Просто предполагах, че системата е от първия тип.
Искате да ми кажете, че сме с обикновени винтили на гумите и ако искам 2-ри комплект джанти не е нужно да купувам TPMS датчици? :idea: :P


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 09 Апр 2021, 08:48 
Offline
фен

Регистриран на: 14 Ное 2016, 08:47
Мнения: 465
Местоположение: София
Nocturne написа:
Stefanicio написа:
Nocturne написа:
Как да проверя какво е налягането на гумите според TPMS датчиците? Никъде не намирам меню, в което има мониторинг на налягането...

Съществуват 2 начина за мерене на налягане на гумите (поне доколкото ми е известно):

1. Директен - с датчик, който си отчита налягането.
2. Индиректен - при него ABS системата следи за ротацията на гумите и на база на промяна в нея подава сигнал, че нещо не е наред. Това е и причината при смяна на летни/зимни гуми (особено различен размер джанти) да трябва системата да се "калибрира" - разбирай да ѝ кажеш - да, това е нормалната ротация, няма мека гума.

При Мазда е 2-рия вариант и при него има само индикация, но не и конкретно налягане.

Edit: Честа измама е в гумаджийницата да те накарат да си купиш датчици за налягане на гумите, които са доооста скъпи (стотици левове по спомен), да ти ги инсталират и да си заминеш по живо по здраво, а те не са свързани с нищо, защото твоята система за следене на налягането е от тип 2...


Да, аз знам за двата типа следене на налягането. Просто предполагах, че системата е от първия тип.
Искате да ми кажете, че сме с обикновени винтили на гумите и ако искам 2-ри комплект джанти не е нужно да купувам TPMS датчици? :idea: :P


Цък... Моята е 2019 година и е с датчици. Нямам датчици на зимните гуми и лампата свети от как съм ги сложил. Но меню няма, където да покаже какво е налягането във всяка една гума по отделно. Предните до 2019 мисля че са без датчици, ама ще те излъжа.

_________________
Mazda 6 GY 2.0 143hp
Mazda CX-5 2.5 194hp


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 16 Апр 2021, 13:07 
Offline
любител
2017 Mazda CX-5

Регистриран на: 01 Апр 2019, 18:27
Мнения: 18
Местоположение: София
Колата се оказа с датчици, все пак е 2017. А мисля че от 2016 Европейския съюз задължи всички производители да монтират такива.
Тъпото е че въпреки тях Мазда не са сложили мониторинг за следене на налягането. Отделно от това когато някоя гума е мека показва оранжева лампа на таблото за известие, но не показва коя точно гума е спаднала.... Демек особен смисъл от тях няма специално в моята CX-5. Може в новите модели да са подобрили нещата.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 16 Апр 2021, 17:24 
Offline
фен

Регистриран на: 14 Ное 2016, 08:47
Мнения: 465
Местоположение: София
Nocturne написа:
Колата се оказа с датчици, все пак е 2017. А мисля че от 2016 Европейския съюз задължи всички производители да монтират такива.
Тъпото е че въпреки тях Мазда не са сложили мониторинг за следене на налягането. Отделно от това когато някоя гума е мека показва оранжева лампа на таблото за известие, но не показва коя точно гума е спаднала.... Демек особен смисъл от тях няма специално в моята CX-5. Може в новите модели да са подобрили нещата.


Не са :) Моята е 2019 и пак е така.

_________________
Mazda 6 GY 2.0 143hp
Mazda CX-5 2.5 194hp


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 03 Май 2021, 14:20 
Offline
любител
2017 Mazda CX-5

Регистриран на: 01 Апр 2019, 18:27
Мнения: 18
Местоположение: София
gyenchev написа:
Не са :) Моята е 2019 и пак е така.


Доста тъпо. Кола 2019 с претенции да гони висок клас..

Хора имам един много дразнещ и странен проблем с колата. ВИНАГИ когато движа със скорост между 80 и 95 км/ч се появява едно бучене. Чува се ясно, всички в колата го чуват. Оприличавам го на някакво бучене от гумите, все едно изведнъж съм сложил супер шумни A/T гуми. Въпросът е че и с летните и със зимните гуми го прави. Независимо от типа настилка. Все се мисля, че не е от двигателя... направо не мога да повярвам да го има само при мен и никой досега да не е се оплакал :(
Ще се ходи сигурно в официалния сервиз, но все пак да питам.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 10 Май 2021, 13:00 
Offline
фен

Регистриран на: 14 Ное 2016, 08:47
Мнения: 465
Местоположение: София
Nocturne написа:
gyenchev написа:
Не са :) Моята е 2019 и пак е така.


Доста тъпо. Кола 2019 с претенции да гони висок клас..

Хора имам един много дразнещ и странен проблем с колата. ВИНАГИ когато движа със скорост между 80 и 95 км/ч се появява едно бучене. Чува се ясно, всички в колата го чуват. Оприличавам го на някакво бучене от гумите, все едно изведнъж съм сложил супер шумни A/T гуми. Въпросът е че и с летните и със зимните гуми го прави. Независимо от типа настилка. Все се мисля, че не е от двигателя... направо не мога да повярвам да го има само при мен и никой досега да не е се оплакал :(
Ще се ходи сигурно в официалния сервиз, но все пак да питам.



Ходи питай. Може и да е системата за изключване на цилиндрите. Аз съм я забелязал, че се усеща все едно си с ръчни скорости и и подаваш газ на много висока предавка с ниска скорост(ако е разбра де) и може на 80-95 да не трябва много мощност и да работи на 2 цилиндъра.

_________________
Mazda 6 GY 2.0 143hp
Mazda CX-5 2.5 194hp


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 11 Май 2021, 10:26 
Offline
любител
2017 Mazda CX-5

Регистриран на: 01 Апр 2019, 18:27
Мнения: 18
Местоположение: София
gyenchev написа:
Ходи питай. Може и да е системата за изключване на цилиндрите. Аз съм я забелязал, че се усеща все едно си с ръчни скорости и и подаваш газ на много висока предавка с ниска скорост(ако е разбра де) и може на 80-95 да не трябва много мощност и да работи на 2 цилиндъра.


Моята е 2017 и мисля, че няма система за изключване на цилиндрите.

Ще отида в Стар Моторс при първа възможност.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 424 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб