Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 23:00

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 424 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 13 Фев 2019, 15:02 
Offline
любител
2018 Mazda CX-5

Регистриран на: 28 Ное 2018, 15:40
Мнения: 16
Местоположение: София
JojoMojo написа:
За проблем 1:
-Има вариант, в който зависи колко я караш тази толкова разочароваща кола.

Карам си я всеки ден, градско-извън, 6000км навъртях за почти 4 месеца. То си пише кое не е Ready (иконката с акумулатора).
А иначе...разочароваща е колата. За тия пари, японска техника, i-activeawd, i-drive, i-stop, skyactive, очакваш да се качиш, да се усмихнеш и 5 години поне да не мислиш за друг автомобил, а не всеки ден нови изненади.
При мен всичко тръгна с покупката и хубавците в старс моторс :^o и някак после всичко се натрупва и оставаш разочарован...
Ама аз съм си такъв, такава ми е работата - да намирам кусури. Не ми обръщайте внимание.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 13 Фев 2019, 15:39 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
gogo, съжалявам, че така ти се е случило.

Аз преди година купих 6ца. За сега няма драми заради, които да си посипвам главата с пепел. Има неща дето не ги хресвам и това са:

1. Боята. Драска се с поглед. Не дава да я измиеш тази кола. А я измих, а се е надраскала. Но това не ми спира удоволствието от останалите впечатления - возия, удобство. Още си мирише на новичко ...

2. Чукнах вече 11000км и колкото и да не исках, започнаха да се обаждат детайли в купето. Има едно слабо поскърцване отпред в дясно около табло/врата, ама какво да я засиля от аспаруховия мост ли? Не мисля, че съм се пре.бал. ... Слушам си музичката вътре и така ... ще я карам, колко ще я карам и следващата. Само да сме живи и здрави дето се вика.

А в твоя случай отивай в СМ и ги почвай по гаранция, че времето минава.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 13 Фев 2019, 18:05 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
gogo_cx5 написа:
JojoMojo написа:
За проблем 1:
-Има вариант, в който зависи колко я караш тази толкова разочароваща кола.

Карам си я всеки ден, градско-извън, 6000км навъртях за почти 4 месеца. То си пише кое не е Ready (иконката с акумулатора).
А иначе...разочароваща е колата. За тия пари, японска техника, i-activeawd, i-drive, i-stop, skyactive, очакваш да се качиш, да се усмихнеш и 5 години поне да не мислиш за друг автомобил, а не всеки ден нови изненади.
При мен всичко тръгна с покупката и хубавците в старс моторс :^o и някак после всичко се натрупва и оставаш разочарован...
Ама аз съм си такъв, такава ми е работата - да намирам кусури. Не ми обръщайте внимание.

Привет колега,
значи вече сме трима "хейтърите" аз, jeffw720, а вече явно и ти. И аз точно като теб останах силно разочарован от покупката, но засъжаление кусурите и негативите започнах да забелязвах с времето, с един тест от 2-3 часа нямаше как да се завра навсякъде. При мен поне еуфорията от покупка на нова кола, от магазина дето се вика, беше преминала отдавна и явно очакванията, сменяйки един 4-и годише опел с мазда, да е ъпгрейд не се оправдаха, но здраве да е.....
За съжаление има доста колеги, защитаващи марката едва ли не със зъби и нокти, не търпящи негативни мнения по никава линия.

Както и да е лирическо отклонение, карай я в СМ, вероятността със софтуерен ъпдейт да се оправят нещата е напълно възможен.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 13 Фев 2019, 18:59 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 13 Фев 2007, 22:45
Мнения: 177
Местоположение: Стара Загора
Предполагам, че с всяка една марка и модел се случват подобни неща...
Като знам и колко компетентни и коректни...са почти всички работещи във всеки един фирмен сервиз... и всичко си идва на мястото. Навсякъде могат, така да ви "обслужат", че да се чудите после карък ли сте или просто не сте направили правилен избор.
Но във форума да се внушават мнения, че маздите не си заслужават парите...
Ами... не е етично, нито е 100% обективно.
Колко хора ще се навият да си купят мазда, ако вземат, че се вържат...
на вашите "констатации"...? :D
Вместо да се отбелязват плюсовете вие натяквате само някакви дреболии за , които не се знае от какво са породени... или пък правите сравнение с други коли с които Мазда си "прилича" само по "колелата" :D
Така ли ще "помагаме" за развитието и продажбите на марката?
Затова ви опонирам в повечето случаи...
Всяко едно мнение не предполага 100% обективност, но негативните винаги правят по-голямо впечатление.
Ако това ви е целта... отлично се справяте...
Лека вечер!


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 13 Фев 2019, 19:10 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
niko64 написа:
Така ли ще "помагаме" за развитието и продажбите на марката?
Затова ви опонирам в повечето случаи...!


Niko64,
ти да не си дилър в Стар Моторс, че да подпомагаш продажбите?!
Да не си учен, че да извършваш научно-развойна дейност за иновации?!
Ти си един прост потребител, както и аз и всеки друг. А това е форум за марката Мазда, където има всякакви по вид теми и раздели за да пишем всички ние каквото си поискаме!
Плюсовете на една кола са ясни от хилядите реклами и сладки приказки на дилърите, но минусите се четат само по такива форуми и от уста на уста. За това аз съм с две ръце ЗА да се пишат негативи, стига да са обективно описани. От доста време ти чета мненията и твоите не са такива. Вземи се спри малко и започни да пишеш факти от твоя опит, било то позитивни или негативно, стига само си мрънкал как някой ти обиждал скъпата ти марка!

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 13 Фев 2019, 19:24 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 26 Май 2016, 06:41
Мнения: 857
Местоположение: Варна
@bgfrayman Не знам дали я защитават със зъби и нокти, но ти я плюеш със зъби и нокти. Да, има си доста недостатъци, но да си се информирал преди да си я купил. Като компания са десети проценти по размер от други големи концерни, но си имат и достойнства, експериментират, влагат пари в R&D за двигатели и кутии, пробват нови дизайни (да, някои печки са трошливи :D). Държат си на своето, на директното управление, не залитат по трендовете веднага като всички останали да правят хибриди. Кажи ми друга толкова малка компания, която прави същото - аз не се сещам. Пльоска се един дизайн колкото да мине, купуват се двигатели и кутии наготово от някой голям батко и ето ви сапунерка, колкото да сме на плюс за фискалната година. Маздите по принцип са по-евтини коли от преките им конкуренти в Европа, но са оскъпени щото идват от майка си райна. Да си чел, че част от покупката ти е мито и данък, кво да направим.

Няколко пъти се е зараждал този спор, и след намеса на други колеги се стига до някакъв балансиран завършек, намира се сивото, истината не е черна или бяла - после мине се не мине време и почваш старата песен, ганкино льо. Като те гложди толкова и ти е приседнало не знам къде, няма ли най-сетне да я продаваш тая барака и да се свършва? В крайна сметка на нас и да ни обясняваш какво ще се промени, вземи направи един клип поне я оплюй като хората та да забележи някой на високо ниво, да тане viral, да има някакъв отзвук, тука само таратанци. Не пиша да защитавам марката, колкото на теб лично да ти опонирам, щото явно си нямаш работа едно и също да пишеш.

@niko64 Човек, моля ти се като ти чета мненията, направо ми става неловко. Може ли толкова наивно да разсъждаваш, да сме подкрепяли продажбите, не знам си какво. Тая кола подарили ли са ти я, на заплата в Мазда ли си? Не знам как иначе човек, който разсъждава така може да изкара толкова пари и да си я купи... аа да, лизинг :D


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 13 Фев 2019, 19:24 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 11 Дек 2015, 11:43
Мнения: 599
Местоположение: Варна
Аз спрях да карам маздата. Оставих я на жената. Тя е доволна.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

_________________
CX 5 2016 2.5 G


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 13 Фев 2019, 20:16 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Еиии че го нападнахте човека.А тои просто си е фен.Не е коректно да му обяснявате и поучавате. :?
donpeev....нали знаеш че думата ПРОСТ има различно тълкуване при различни ситуации.Казва се ОБИКНОВЕН или СТАНДАРТЕН потребител ако не желаем да обидим конкретният човек.
Аз също смятам че е доста преувеличено това какви ядове има Мазда и какво няма в сравнение със ДЕУ примерно.... :) Това е положението.Гледаш...четеш...избираш..купуваш.Аз въпреки че не съм имал чисто нова Мазда мога да твърдя че по здрава марка не съм карал.А съм сменил много....и винаги съм се връщал пак.Всичко що е във този клас тези години егати боклуците не земни.
Миналата седмица си оставих служебната на ремонт че ме остави на пътя.3 годишна на 45000км.Във вторник....оправиха я във сряда следващата седмица :evil: Официален сервиз уж.
Така че просто ги продаите и да се приключва драмата....

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 13 Фев 2019, 21:00 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
@vladki4 - колега, много добре се информирах, писал съм го и в други теми, но ще го повторя, та проследих развитието на модел 6, какъвто и купих и как се разиваше той до 2013.
2002 излиза първата 6-ца наследник на 626, масовите оплаквания във форума за от ръжда и гниене, при дизел и бензин, окачване като цяло здраво и сравнително евтино за ремонт. Проблем на бензиновите мотори горене на масло ремонт в обхвата 1000-1500 лв. проблем на дизелите, съединител и маховик, тук DPF-a не го слагам като проблем защото всеки дизел каран градско потециално страда от това.
2006/7 фейс - уж били оправни проблемите с ръждата, но не съвсем, моторите и те така.
2008 - нов модел - значително по-малко оплаквания, доволни потребители
2010/11 (не съм сигурен) - фейс на второ поколение, излизат модификации като GTA и Takumi , затвърдена е добрата тенденция - довилни потребители.
2012-края ефективно в продажба от 2013 нова 6-ца - скай актив технологии и дрън дрън други подобни глупости, гръмки реклами, невиждан в тази вселена, както и във всички паралелни вселени мотор и т.н. и т.н.
Та кажете ми моля, какво да си помисли друг неинформиран потебител като мен? Тъй като бензиовия мотор беше голямата неизвестна за мен питах други потребители още преди да съм купил колата за мнение... няма да обяснявам какви отговори получих.
ТА искам да попитам, къде точно съм сгрешил, и как да се почувства потребител, когато е продал една кола и е купил друга, която тряба да се яви като ъпгрейд, но в един момент се оказва че не е точно така....
Оооо да всички мои претенции и оплавания се класифицират като дреболии, но защо конкурента марка с кола в същия клас, че даже и в един момент и по-нисък клас, предлага повече, за по-малко пари, а качеството се е доказало през годините?
Нормално ли е да си купиш кола и да започнеш веднага със собственоръчно модифициране, физирам колегата niko64, който в темата за новата мазда6 е показал как е подобрил шумоизолацията? Шапки долу за това което прави, но си мисля че подобна модификация е по-достойна за Дачия, а не за марка като Мазда, особено след като в други теми се претендира за премиум излъчване и качество.
Извинете но поне моето разбиране не е такова за нова кола, еле пък за премиум претенции!

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 13 Фев 2019, 21:26 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 26 Май 2016, 06:41
Мнения: 857
Местоположение: Варна
bgfrayman написа:
@vladki4 - колега, много добре се информирах, писал съм го и в други теми, но ще го повторя, та проследих развитието на модел 6, какъвто и купих и как се разиваше той до 2013.
2002 излиза първата 6-ца наследник на 626, масовите оплаквания във форума за от ръжда и гниене, при дизел и бензин, окачване като цяло здраво и сравнително евтино за ремонт. Проблем на бензиновите мотори горене на масло ремонт в обхвата 1000-1500 лв. проблем на дизелите, съединител и маховик, тук DPF-a не го слагам като проблем защото всеки дизел каран градско потециално страда от това.
2006/7 фейс - уж били оправни проблемите с ръждата, но не съвсем, моторите и те така.
2008 - нов модел - значително по-малко оплаквания, доволни потребители
2010/11 (не съм сигурен) - фейс на второ поколение, излизат модификации като GTA и Takumi , затвърдена е добрата тенденция - довилни потребители.
2012-края ефективно в продажба от 2013 нова 6-ца - скай актив технологии и дрън дрън други подобни глупости, гръмки реклами, невиждан в тази вселена, както и във всички паралелни вселени мотор и т.н. и т.н.
Та кажете ми моля, какво да си помисли друг неинформиран потебител като мен? Тъй като бензиовия мотор беше голямата неизвестна за мен питах други потребители още преди да съм купил колата за мнение... няма да обяснявам какви отговори получих.
ТА искам да попитам, къде точно съм сгрешил, и как да се почувства потребител, когато е продал една кола и е купил друга, която тряба да се яви като ъпгрейд, но в един момент се оказва че не е точно така....
Оооо да всички мои претенции и оплавания се класифицират като дреболии, но защо конкурента марка с кола в същия клас, че даже и в един момент и по-нисък клас, предлага повече, за по-малко пари, а качеството се е доказало през годините?
Нормално ли е да си купиш кола и да започнеш веднага със собственоръчно модифициране, физирам колегата niko64, който в темата за новата мазда6 е показал как е подобрил шумоизолацията? Шапки долу за това което прави, но си мисля че подобна модификация е по-достойна за Дачия, а не за марка като Мазда, особено след като в други теми се претендира за премиум излъчване и качество.
Извинете но поне моето разбиране не е такова за нова кола, еле пък за премиум претенции!


Такава извадка може да се направи за ВСЯКА марка. И за по-големите даже по-лесно може да се направи, защото има повече вариации, повече двигатели, много повече потребители (следователно повече изпатили си) и така нататък. Чисто нови роувъри за 300к чупят раздатки, аудита късат вериги, бмв чупят кутии или за смяна на верига разглобяваш цяла кола, щото тя е отзад. Ако тезата ти е, че коли се чупят, то си прав. Дори Тесла да си вземаш и техните ел. мотори не изкарват по 100к, и имат куп проблеми с панели и интериор. Това не означава, че всички са боклуци.
Ето обаче има и доволни колеги и от мазда. Какъв е изводът? Ами НЯМА извод. Нявсякъде е едно и също, въпрос на вкус, късмет, проучване и гаранция. Ако не те кефи колата отърви се от нея. Тук има хора, които нещо ги е привлякло въпреки минусите, или не са се информирали както трябва. И в 2та случая освен да им вгорчиш душата друго няма да постигнеш, защото проблемите им също няма да решиш. Не казвам да не се обсъждат проблемите, обаче ти си в абсолютната крайност на спектъра и чакаш някой да се оплаче от нещо та да го добавиш в списъка с кусури. Да ама така може всеки за всичко. Аз ям 3 кюфтета, ти 0, двамата средно по едно и половина.

И повярвай ми, някой ако наистина си е набил мухата да си купува нова мазда, няма лесно да го откажеш, ако ще да ти прочете всички мнения. Повечето рационални хора гледат какво става и по другите форуми, а там също не е цветя и рози, накрая просто теглиш чертата, скачаш в дълбокото, ползваш си гаранцията и си караш - ако не ти хареса от първо лице - следващата моля.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 13 Фев 2019, 21:50 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Ами точно това е до накъде проблема, че ако има повече мнения в двата края, човек който търси лесно може да прецени дали даден продукт е за него или не. В крайна сметка аз не съм застанал пред СМ да гоня купувачи с пръчка, просто споделям моето мнение и описвам наблюдения между коли от един и същи ценови клас, не коментирам ровер, ауди и подобни защото са ми извън бюджета. Това което съм описал че съм имал в предната су кола съм го писал вече и няма смисъл да го повтярвм, мисля че съм описал нещата кратко и систематизирано, но ако сега някой потърси мнения ще види и + и -, но както всички казвате, има си глава на раменете и може да прецени кое му е важно и кое не, с кое може да се примири и с кое не. Не помня да съм описвал мазда като боклук, и да съм давал подобни определения, има добра, даже красия визия, мотора, който карам ми е ОК, автомата също така е добър, поне за мен е по-добър ор DSG-то в колата на жена ми, нищо че оня е със 7 ск. Но пък да се твърди че мазда е по-по та най, също не е правилно, в същата тази кола на жена ми за която дадохме точно 20К лв. по-малко има технически елеметни които съобще не са налични в маздата ми, а и въобще не се предлагат.
Поради тази причина не е особено колегиално да се "анатемосват" потребители изразили негативно мнение, по презумпция, това аз не го ползвам съответно е ненужно....

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 13 Фев 2019, 22:22 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 26 Май 2016, 06:41
Мнения: 857
Местоположение: Варна
Супер е горното ти мнение, обаче често не е така на практика, както сега пишеш. Плюс това няма толкова хора прехвалващи марката, колкото описваш, имаше един колега малко по-нагоре, не съм забелязал много да пишат чак като него, да говорят за "по-по най", макар че бързо се слагат етикети. Онези марки точно ги споменавам заради мнения от сорта "ама как даващ "Х"к лв, а се случват еди какви си работи" - ами случват се, и при наз и при тях. Затова са гаранциите, да му мислят такива като нас които след това ги карат.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 13 Фев 2019, 22:37 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Мнението ми ти се струва ОК, защото не съм изброил отново всички тезни неща които ми липсват/дразнят или са били налични в предният ми автомобил, а това установих в процеса на ползване, едно след друго. Ето например за мен е проблем когато угася колата и чистачките останат насредата на прозореца, за теб ако не се лъжа тов не е проблем, но ако не го напиша, някой като мен няма да го знае и респективно тества дали е оправено при следващ модел/фейс или не, нали така? Също така когато тръгнеш назад и вали, не се пуска задната чистачка, други потебители ме убеждаваха колко вредно било това защото щял да се надраска прозореца, аз лично не виждам каква е разликата като се пуснат чистачките на предния прозорец. Дразни ме че на кола в горния край от продуктовата гама на мазда предния капак се подпира със щека... един колега предлагашекит а мортисьори от али експрес, друг казваше че наливал течност за чистачки два пъти в годината, но никои не каза абе да гадно е ама какво да се прави така са решили за да пестят. Липсата на каквато и да е шумоизолация в жабката, една химикалка вътре и джангър... липсата на каквато и да е логика при управлението на стъклата, освен на шофьорскот, липса на комфорт модул на същите теси стъкла.... и така нататък и така нататък.... Единствените доводи са че при конкурентни марки било супер много по-зле, е да де ама аз иддвам баш от тези други марки и пък не е чак толкова по-зле даже напротив.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 13 Фев 2019, 23:07 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 26 Май 2016, 06:41
Мнения: 857
Местоположение: Варна
Ами добре, знаеш решението. Знам че тези неща те дразнят, защото буквално си ги писал 100 пъти тук. Къде е полезността да се повтаряме и потретваме до безкрай.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 13 Фев 2019, 23:49 
Offline
любител
2018 Mazda CX-5

Регистриран на: 28 Ное 2018, 15:40
Мнения: 16
Местоположение: София
Ах колко добре колегата е описал липсите на “нормалните” неща, които всеки автомобил би трябвало по подрзбиране да има.
На пича, който се заяжда и брани марката само щото кара такава кола искам да кажа, че не плюя марката, да не се обижда. Темата е специално за мнения за новата Cx-5. Не съм я карал 5 мин ,а съм давал пари за нея, карам я всеки ден и няма да крия обективното си мнение, само защото марката е важна - за мен не е, това е поредната марка, поредната кола, поредната купчина ламарини. Яд ли ме е, че съм я купил - Да. Ще си я карам ли - Да, поне няколко години. Ако се върна назад във времето , ще взема ли пак такава - Не.
Но това не пречи да си дам мнението и то чисто обективно, за да може други хора да четат и да си вземат информирано решение.
Форумите биха била доста по-полезни, ако има повече хора като някои от нас, които си признават, че са направили грешен избор, дават оценката си за нещо, което си е тяхно собствено и използват(а не ... чух, видях, четох, гледах в ютюб, мечтах, сънувах, т.н).
Горе колегите с иронията...вие живяхте ли с Mazda Cx-5 2017-2018, за да можете да дадете обективното си мнение? Ако да, моля заповядайте...изразете си го.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 13 Фев 2019, 23:53 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
Ебаси колко бира щяхме да изпием ако бехме на маса ...


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2019, 00:32 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 30 Май 2018, 18:24
Мнения: 32
Местоположение: Sofia
:D
Много мнения за нула време :)
Според мен всеки случай е различен, всяко мнение е лично. Освен това за всеки са важни различни неща.
Аз никога не съм карал кола по-стара от 5 години. Винаги са били нови, на по 4-5 км. Маздата също я взех нова.
Слязох от BMW 3 GT. Карал съм тойоти, опели, пежо, рено, ауди. Всичките нови. ОТ моя опит - немските коли от горния клас са очевидно по-качествени. Но - понеже тук говорим за малки детайли, които ги няма в CX 5-цата - винаги ме е побърквало това, че за доста висока цена взимаш едно бмв само с 4 колела, педали и волан. За всичко друго плащаш солено.
Нормално е колите с по-ниска цена да са и с по-ниско качество или екстри. От моя опит - френските нови коли имат и дават много повече дефекти от японските - вкл. от Маздата. Макар да имат някои екстри стандартно повече. Оставяли са ме на пътя няколко пъти.
Опелите, които съм карал - здрави мотори, но много проблеми и недомислици. Повече от маздата, която карам сега.
Маздата си я избрах след доста мислене и проучване. Това , което получих отговаря на това, което очаквах. И на парите според мен. В предишен пост изброих нещата, които ме дразнят. Ако трябва да остане едно главно - не ми харесват фаровете. Всичко друго - и поотделно, и общо - не ме дразни повече, отколкото нещата в последната ми кола например. Но има неща, които ми топлят сърцето. Като започнем от външността. Като тегля чертата - плюсовете са повече от минусите и ще си я карам с кеф до края на лизинга.
После - ако има пари - мерцедес :D
Ако няма - ще избирам отново между Субару и Мазда. Зависи кой какво ще извади дотогава. Умирам за коли, които се карат по-рядко. Обичам по-малките, редки и интересни марки. С особености, с недостатъци, но и с физиономия.

_________________
MAZDA CX-5, 2,5 2018


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2019, 11:42 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 19 Яну 2018, 12:02
Мнения: 48
Местоположение: Кърджали
gogo_cx5 написа:
Ако се върна назад във времето , ще взема ли пак такава - Не.


Едно мога само да кажа, че си направил най-правилната грешка, купувайки този автомобил, ако може така да се каже.
Няма идеална кола, има има такава която в определен момент ти пасва,като финанси, чувство или нещо друго.
Лично според мен, СХ-5, има огромно предимство, а именно, че съотношението цена-качество е превъзходно.
Тази кола може да се купи, само за 45,900лв? Друга японка, или немска кола от този клас за тези пари може ли да се вземе?

Защо аз купих тази кола, и тази марка:
- вече съм притежавал нова Мазда 3, само добри чувства
- петицата е дяволски красива, все още не мога да й се насладя

Какво ми харесва:
- качественно изпълнение на интериора, лаконично и ергономично
- лед фаровете много ми допадат
- добър и много икономичен бензинов 2,5 двигател
- добра авт. скоростна кутия

Какво не ми харесва:
- всичко вече се прави, само да изкара срока на гаранцията
- боята, направо ме е страх да я мия
- късата гаранция, наложи се да докупя още 2 год.
- седалката определено изисква точна настройка

Всичко друго е булшит, съгласен съм с теб, че това са само ламарини.

П.С. Имам и Пежо Патртнер Тепе, на 4г., купен нов. Миналата седмица, случайно, разбрах, че пасажирската врата е ударена и пребоядисана, както, че е сменяно и стъклото.
Колата е купена от Пежо Пловдив, и ми е продадена като нова. Правете си изводите сами.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2019, 11:48 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 19 Яну 2018, 12:02
Мнения: 48
Местоположение: Кърджали
niko64 написа:
Така ли ще "помагаме" за развитието и продажбите на марката?
Лека вечер!


Колата е просто ужасна, особенно червеният цвят, никого не съветвам да купува такава кола.
Моля ви, не купувайте червени мазди!!!

За тези пари ще си вземете отлична Шкода Кодияк, че даже и със седем места и данъчен кредит.
Ако имате повече пари, си вземете Фолксваген Тигуан, истинско немско качество!
Даже след 5г ще го продадете за 90% от началната цена, и то веднага.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2019, 14:25 
Offline
фен

Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:59
Мнения: 262
Местоположение: София
То не е до червеното само. Боята на Маздите е ужасна, драска се от нищото буквално. Само да се облегнеш и вече остава следи, особено ако не е добре измита преди това.
Иначе съм съгласен, че колата не е идеална, но за парите си е ОК. Просто зависи какво се търси. Аз лично до сега не бях карал нова кола и съм доволен. Предполагам, че има хора, слизащи от Q5 или Тигуани и тн, нормално е да не им харесва Маздата, все пак класа е различен.
Подкрепям колегата със седалката. На пръв поглед изглежда адски удобна, но караш ли на дълго започваш да се кълчиш наляво и надясно търсейки по-добра позиция на тялото, в смисъл, седалките въобще не са удобни за дълго пътуване. Едно време имах Хюндай Соната, няма по-удобна седалка от това. Беше кеф да се возя с часове. Иначе като фарове е ОК, добри са, само да не изгори някой, че към 3800лв е един фар в СМ :D


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 21 Фев 2019, 22:44 
Offline
любител
Аватар
2014 Mazda CX-5
Автор на темата

Регистриран на: 04 Мар 2017, 23:06
Мнения: 60
Местоположение: София
Колега, 5 от 8-те минуса реално си можел да ги установиш преди да се "наиграеш" с Маздата. За останалите три:
1. Разбирам те, взел си си колата и си решил да се позабавляваш в снега .... е не става с маздата. Вече беше писано, че колата с т.нар. проактивно AWD и сравнително бързо дига температура като я напънеш. За моите 50 000 километра обаче, без нарочно да провокирам колата имам точно НУЛА закъсвания, а зимата ходя да си карам дъската по планините, пък и живея на място с баири.
2. Паразитните шумове са факт в първото поколение, жалко че не са ги изчистили при второто. Тука минуса е напълно заслужен и мен ме дразни, даже напоследък доста!
3. Моето впечатление от СМ е по-скоро положително. Правят и те шмекерии, но кой дилър не ги прави. За съжаление, тука е така.

gogo_cx5 написа:
Здравейте,
- В нормалния режим на скоростната кутия е доста "лагава" и не е отзичива въобще (явно е в еко режим за пестене на гориво).
- AWD - не съм хепи. Вече веднъж закъсах на 15см сняг, защото се появи грешка 4WD High Load и колата започна да работи само на предно и да върти само предна лява гума. За рекламите за прословутото i-active AWD и не знам си кво...накрая се оказват много голям маркетинг трик, защото маслото в диференциала загрява доста бързо в off-road(на сняг) режим. Решението на проблема е да изгасите колата, да изчакате 5-10 мин да изстине и да пробвате да излезете. След такъв случай обаче, ще се опитате да си стоите само на пътя и да не излизате от него, защото на системата не може да се разчита.
- Обикновенната аудио система(не Bose) е доста зле откъм качество.
- Жабката е малка.
- Няма android auto/apple carplay - трябва да се инсталира допълнително.
- Доста паразитни шумове и тропане от таблото при каране по павета или много лош път - примерно качване до хижа Алеко.
- Не мога да си наглася седалката да ми е удобно и кръста постоянно ме боли. Може би защото самата седалка е твърде къса. Висок съм 179 и не мога да намеря подходяща позиция за удобно шофиране.
- Обслужването в СМ, по време на покупката на автомобила, цялата комуникация и последващите разправии са под всякаква критика. Платих за резервна гума, а не получих. Дадоха ми някаква втора употреба (леко деформирана) и с инструменти (ключ за джанта), които не бяха за моята кола. След доста разправии си взех оригинална гума с инструменти за моята кола, но това се случи след 3 пъти ходене до СМ.
Колата беше складова и налична, предложена ми с оборудване "Такуми"(уж само няколко бройки за Европа), накрая се оказа Revolution, както си е по ценова листа.


Не ме разбирайте погрешно, CX-5-цата ми харесва доста и има доста повече позитиви, отколкото негативи - просто се опитвам да съм обективен.
Винаги съм бил критичен към нещата, които съм си купувал, което пък не означава, че съжалявам, че съм ги купил.

_________________
2014 Mazda CX-5 Revolution 2.0i 4x4


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 24 Фев 2019, 09:03 
Offline
фен
2017 Mazda 3

Регистриран на: 09 Апр 2017, 15:24
Мнения: 248
Местоположение: Крън
https://youtu.be/pl6tuc8jRxo
Изненадващ резултат :)

_________________
Mazda 3 g120 2017


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 01 Мар 2019, 00:30 
Offline
фен
Аватар
2018 Mazda CX-5

Регистриран на: 14 Май 2017, 16:55
Мнения: 196
Местоположение: Бургас
Не бях влизал от към нова годинаама кро гледам нищо не съм изпуснал. все едно и също, едни и същи празни приказки. Ами продайте ги тези трошки и да се свършва, баси световния проблем, оревахте Европа. Идете и намерете кола без забележки, без пари и свирки да прави... Никога няма пълно щастите. Ама това с месеци и години да се повтаря едно и също е не досадно, ами граничещо с тъпитията, за да не се изразявам по-грубо.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 27 Мар 2019, 10:17 
Offline
любител
2018 Mazda CX-5

Регистриран на: 28 Ное 2018, 15:40
Мнения: 16
Местоположение: София
Kaizera написа:
все едно и също, едни и същи празни приказки.

Аз празни приказки не виждам. Обсъждаме конкретен модел автомобил. Ако се обиждаш, защото и ти караш такъв - извинявай, не ни се сърди. Твоята е по-хубава.
Kaizera написа:
Ами продайте ги тези трошки и да се свършва, баси световния проблем, оревахте Европа.

Никой не е казал, че са трошки, нито, че е световен проблем, нито в Европа сме ходили да ревем.

Kaizera написа:
Идете и намерете кола без забележки, без пари и свирки да прави...

Кола без забележки няма, но когато даваш много пари за нещо (не без пари), имаш поне правото да си изразиш мнението - не съм ли прав?

Kaizera написа:
Ама това с месеци и години да се повтаря едно и също е не досадно, ами граничещо с тъпитията, за да не се изразявам по-грубо.

Аз не виждам с месеци да се повтаря едно и също. В темата се обсъжда конкретния модел, до преди няколко месеца имаше само суперлативи от хора, дето са я гледали колата на картинка, в youtube, слушали са ревюта от журналисти, т.н. От няколко месеца/година вече има реални хора с такива коли и си дават мнението.
А и това, дето сме оревали света си е наша работа, за това са форумите. Реално...имаш личен избор...ако не ти се чете - не четеш, ако имаш да кажеш нещо смислено по темата - казваш.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 01 Апр 2019, 21:12 
Offline
любител
2017 Mazda CX-5

Регистриран на: 01 Апр 2019, 18:27
Мнения: 18
Местоположение: София
Здравейте,
регистрирах, за да се допитам до вас относно един проблем с CX-5 2017. Колата е 2.0 160hp AWD Revolution.
Първо за проблема, а после ще изкажа и кратко мнение за самата кола.

Има едно буквално бучене, което се чува на 80-90 км/ч, а може би и като цяло на магистрална скорост. Първоначално мислех, че е от гумите, но когато не се подава газ, а колата се носи по енерция бученето спира. Предполагам е нещо от двигателя. Не смятам непременно, че нещо не е наред, а просто искам да знам дали друг собственик на CX-5 с този двигател е забелязал подобно бучене? Доста е дразнещо и необичайно.

За колата, това което ми харесва:
- прекрасна возия със заводските 17-ки, дори по нашите пътища е много комфортно вътре
- почти никакво накланяне в завои
- страхотна шумоизолация
- качествен интериор, красив, не скърца нищо по таблото дори при студено време
- външен дизайн 10 от 10

Какво не ми харесва:
- имобилайзера монтиран от Евроинс! Батерията му свършва за 2 месеца и като свърши ако нямаш резервна батерия няма как да си запалиш колата! Отделно, че се разпада!
- муден двигател в normal mode, шумен на високи обороти. При изпреварване става толкова шумен, че в колата става някакси напрегнато, едва ли не какво се случва, толкова много зор ли дава шофьора... Всичко това е нормално за атмосферен двигател де, просто го споменавам.
- къса долна част на седалките, направени са за касокраки японци, няма достатъчна опора отдолу!
- изгорели моторчета на страничните огледала, сменени гаранционно (надявам се новите да изкарат повече, защото гаранцията и е още година и половина)
- наличие на безключово стартиране, но липса на безключово влизане в колата
- навигацията е доста зле
- гумите с които идва колата - как може почти всички производители да слагат Continental, а Mazda които уж се целят в по-горен клас да сложат Yokohama G98A, които са някакъв измислен модел за OE вграждане. Едната гума се сдоби с балон след един удар в тротоар и едвам намерих такава нова. Тези гуми не се продават навсякъде!
- безумна цена за карта навигация и комплект резервна гума, безумна!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 03 Апр 2019, 15:36 
Offline
любител
2017 Mazda CX-5

Регистриран на: 07 Авг 2018, 11:19
Мнения: 5
Местоположение: Бургас
Супер кратък пост:
Ако се върнете назад във времето да април 2018 г. бихне ли си купили пак MAZDA CX5 2.5?
Отговор: ДА

P.S. нямам никакви отношения със дилъри, сервизи и т.н., освен че колата ми е купане от там :D

_________________
[b] Mazda CX-5 AWD 4x4 2.5/194hp [/b]


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 04 Апр 2019, 11:07 
Offline
любител
2018 Mazda CX-5

Регистриран на: 28 Ное 2018, 15:40
Мнения: 16
Местоположение: София
Nocturne написа:
- имобилайзера монтиран от Евроинс! Батерията му свършва за 2 месеца и като свърши ако нямаш резервна батерия няма как да си запалиш колата! Отделно, че се разпада!

Моята батерия на имобилайзера приключва понякога за 1 седмица, понякога за месец.
Нося си пакет с около 10 резервни батерии в колата, че да не си остана някъде по планините и да си ходя пеша. Добре, че човека, който ми предаде колата ми сложи 1 резервна батерия в жабката и ме предупреди, че батериите падат бързо, че първия път като падна батерията - колата беше 3-ти ден в мен.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 04 Апр 2019, 14:07 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 11 Дек 2015, 11:43
Мнения: 599
Местоположение: Варна
gogo_cx5 написа:
Nocturne написа:
- имобилайзера монтиран от Евроинс! Батерията му свършва за 2 месеца и като свърши ако нямаш резервна батерия няма как да си запалиш колата! Отделно, че се разпада!

Моята батерия на имобилайзера приключва понякога за 1 седмица, понякога за месец.
Нося си пакет с около 10 резервни батерии в колата, че да не си остана някъде по планините и да си ходя пеша. Добре, че човека, който ми предаде колата ми сложи 1 резервна батерия в жабката и ме предупреди, че батериите падат бързо, че първия път като падна батерията - колата беше 3-ти ден в мен.
странно, аз ги сменям на година.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

_________________
CX 5 2016 2.5 G


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 04 Апр 2019, 14:10 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
И аз на година.
А от кой вид имобилайзер са вашите джвъчки? Кръгли или трапецовидни?


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 04 Апр 2019, 14:27 
Offline
любител
2018 Mazda CX-5

Регистриран на: 28 Ное 2018, 15:40
Мнения: 16
Местоположение: София
JojoMojo написа:
И аз на година.
А от кой вид имобилайзер са вашите джвъчки? Кръгли или трапецовидни?


Някакви нови от тип 2. Не точно трапецовидни, но не са кръгли.
Води се допълнителна екстра: МAS MK2 система за сигурност - активен имобилайзер и струва 680лв.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 424 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб