Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 30 Окт 2020, 04:16

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 364 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: New Mazda CX5 2017
МнениеПубликувано на: 25 Яну 2018, 10:56 
фен

Зависи къде я караш и за какво ще я ползваш. Аз се родих с това 4х4. Само че живея в Бояна и снега при мен е точно 2 пъти повече от този в София. Лично за себе си не бих се върнал само на предно. Удобството да не ринеш сняг при при всяка паднала снежинка и кефа да гледаш как едни коли се въртят и едвам влизат в завоите, а аз си карам все едно съм на сух асфалт е огромно.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 25 Яну 2018, 13:00 
любител
Аватар

Crusible написа:
Странно, старото ЦХ-5 ползва данъчен кредит. Сигурен ли си?

Сигурен съм 100%. Следя я тази кола от 1,5г. Цялата 2017 чакахме да може да се сертифицира като товарна.
Заради допълнителната шумоизолация, не й достигат няколко килограма товароносимост, за да стане 1+3 и товарна.
Доколкото знам, имало е запитвания от страна на СМ, но японците категорично са отказали да направят компромис със сшума, т.е. да махнат някой друга вата.

Заради това, колата не може да ползва данъчен кредит. СМ нарочно или не, не махат този подвеждащ надпис от брошурата.

Друг плюс от Х-трейла е и намаленият годишен данък, който ще е около 50лв, срещу 600лв на маздата.

Но маздата е дяволски красива.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 25 Яну 2018, 18:33 
любител
Аватар
2014 Mazda CX-5
Автор на темата

destino написа:
Crusible написа:
Странно, старото ЦХ-5 ползва данъчен кредит. Сигурен ли си?

Сигурен съм 100%. Следя я тази кола от 1,5г. Цялата 2017 чакахме да може да се сертифицира като товарна.
Заради допълнителната шумоизолация, не й достигат няколко килограма товароносимост, за да стане 1+3 и товарна.
Доколкото знам, имало е запитвания от страна на СМ, но японците категорично са отказали да направят компромис със сшума, т.е. да махнат някой друга вата.

Заради това, колата не може да ползва данъчен кредит. СМ нарочно или не, не махат този подвеждащ надпис от брошурата.

Друг плюс от Х-трейла е и намаленият годишен данък, който ще е около 50лв, срещу 600лв на маздата.

Но маздата е дяволски красива.

А такааа! Интересно инфо споделяш! Не е ли висок данък от 50лв. за Х-Трейла с н1? За моята плащам 6.5лв.

Лично аз в този случай, бих се спрял на Нисана. Имаш за 5 години 250лв, данък срещу 3000, усвоено ДДС от поне 10-12 000лв и отделно са всички разходи по колата минус 20%. Това е сериозно предимство!

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  

МнениеПубликувано на: 26 Яну 2018, 11:25 
любител
Аватар

Не можахме да се разберем с дилъра, мазда вече е премиум марка и за хора, за които цената е на второ място.

Да видим, какво ще предложат от нисан. между другото, Х-трейла в Англия ли се произвежда?

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 26 Яну 2018, 13:37 
фанатик

Ако не си твърдо за японска марка, нарочно пиша марка, тъй като на кашкай и на х-трейл слагат dCi моторите на рено, та ако не си за марката иди до шкода, ще останеш приятно изненадан.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 26 Яну 2018, 14:15 
фен
Аватар
2018 Mazda CX-5

Съжалявам да го чуя, но евала, че не им се поддаваш на простотиите на дилърите. Аз Хтрейл-а не го гледах, но гледах Кашкая и не ми хареса. Нямаше нищо wow в него, стандартна работа като цяло. Предполагам, ме и Х-трейл е същата работа, но пък както каза Crusible ценовто предимство си е фактор.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 26 Яну 2018, 14:28 
любител
Аватар
2014 Mazda CX-5
Автор на темата

destino написа:
Да видим, какво ще предложат от нисан. между другото, Х-трейла в Англия ли се произвежда?

До колкото прочетох(wikipedia), производството се прави в Япония, Санкт Петербург и Великобритания от 2018г.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 26 Яну 2018, 17:37 
любител
Аватар

bgfrayman написа:
Ако не си твърдо за японска марка, нарочно пиша марка, тъй като на кашкай и на х-трейл слагат dCi моторите на рено, та ако не си за марката иди до шкода, ще останеш приятно изненадан.

Искам нещо японско, както като дух, така и като място на производство.
Второто условие е, задължително бензин (по много причини)

Какшкая отпада, първото поколение много ми харесваше, но последното не.

Какво ще кажете за Mitsubishi Eclipse Corse?

Маздата все още е вариант, дилъра може и да ми звъне понеделник. Или пък аз да намеря друг дилър.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 26 Яну 2018, 17:49 
любител
Аватар

Kaizera написа:
Съжалявам да го чуя, но евала, че не им се поддаваш на простотиите на дилърите.

Да не споменавам име, но има един дилър, който ако му споменеш за, че искаш да купиш Emotion, те гледа все едно си клошар.
Това според мен не е правилно,и ако искат да продават, трябва да си преосмислят политиката и възпитават дилърите.

Засега изчаквам, може и да искочи някоя промоция, конкуренцията е голяма.

П.С.
Ако някой е решил да купува петицата, можем да се обединим и да купим 2 от един и същи дилър, тогава цената пада, макар и малко.
За такива идеи и кооперации пишете на лични съобщения.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 26 Яну 2018, 18:03 
фанатик
Аватар

Kia Sportage според мен е доста удачен и конкурентен избор. 1.6 турбо бензин е супер мотор и цената е доста добра по каталог, а там хората си правят и отстъпки. Преди правеха по 12%, сега не знам по колко е.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 26 Яну 2018, 18:07 
фен
Аватар
2018 Mazda CX-5

В една друга тема съм го описал, ама избора ми мина през няколко варианта и два пъти сменях колата и модификацията. Разговорите на със София протичаха горе долу така: “искат смяна? ... ъпрейд, нали, за повече пари? Няма проблем”

Само цифрата ги интересува, другото са сметки на клошарите, които не си купуват топ-топ, фул-фул, както се изрази колегата TTodorov!

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 26 Яну 2018, 18:16 
фанатик

destino написа:
Искам нещо японско, както като дух, така и като място на производство.
Второто условие е, задължително бензин (по много причини)

това с духа винаги ми е билно много интересно, аз за вече почти 5 г. грам от това прословуто зум-зум чувство не усетих, вероятно защото гледам на колата просто като на вещ, да грижа се за нея, но неочаквам да ми проговори с човешки глас.
Инак по второто: Кодиак Cтайл 2,0 TSI / 132 kW / 180 к.с., 7DSG, 4x4 + екстри фулл на макс дето в мазда ама въобще не се предлагат за 77К. с ДДС от тези пари 10% само за добър ден. За мен това си е оферта от всякъде. За нисан, мението мие че или мурано или от тези товарните, кашкай и х-трел имат повече рено отколкото нисан...

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 26 Яну 2018, 19:31 
маниак

@ janko - съгласен, ако се ползва се купува. Аз съм за това. Против модата и стеретипите съм, затова го написах. Сякаш на мен не ми се налага, но пък ето има хора като теб им трябва, извини за което и браво за избора.

@ destino - каквото аз съм чувал от дилърите на Мазда и каквото те са чували от мен е просто епично. Караме тест драйв слизам, вземам оферта, питам за изкупуване на автомобил нов Хюндай на 4г и се почнаха подигравките, изчаках...после поисках две оферти без него - взех ги и го питах колко отстъпки давате от ценовата - аааа Мазда е скъпа марка, даваме стелки макс, при нас хората знаят защо идват и не се пазарят...Изумен от наглото поведение премерено му казах - ще съм най-големият идиот да си дам парите точно на теб, да те храня. Довиждане. Същият тоя човек сега продава Ауди и го питах пред клиенти на изложението - бе ти Мазда не можеш да продаваш, Ауди и те ли сами се продават :)

Друг офис - 15минс си цъка дилъра, вижда ме, не идва. Ок. Отивам и го питам - нещо ще желаете ли? Той не разбира съркзма ми и казва - чи то ако нещо имате питайте, питам го технически въпроси за да има разговор, лесни - окачване отзад какво е, колко нм е 120кс и 165кс в тройка. Накрая му казах, нямало е смисъл май да ви питам, аз си знаех, дойдох само за цена, но като гледам вие си преговорете конспекта. В това време влита бесен чичка, собственик на СХ7 и вика ама се дере, къде е шефа тука, аз тая съм я взел да я карам не да ви седи в сервиза...

И да има нещо позитивно - Арсеналски се помещава шефа на дилърите. Той спаси имиджа им, но тогава почнаха да се говорят за кражбите и се наплаших.

С две думи - в Бургас са ми обръщали адекватно внимание, както и София Арсеналски. Трима други - не. Но никъде не са ми давали отстъпка.

След това се запознах с човек купил 2 нови лични и 5 служебни Мазди, 2012 отива да преговаря и му предлагат шапка за отстъпка :)

Резюме Еврохолд, ако знаете как правят бизнес ще ви стане ясно и защо такова е положението с Мазда в БГ. Жалко за марката, супер яка е.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 27 Яну 2018, 00:04 
маниак
2010 Mazda 3

Абе колега, що не идеш да я купиш от Гърция баси, или от Румъния, де да знам, минавало ли ти е през акъла.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 27 Яну 2018, 11:13 
любител
Аватар

Явно не само аз съм забелязал, някои проблеми при дилърите на мазда. В един момент даже си помислих, че ще ме заподозрете като агент на нисан, заради толкова много критики.

В интерес на истината, занимавам се с частен бизнес, и на клиентите ми им казвам, не ми хвалете стоката и ослужването, а ме критикувайте. Всеки може да ме хвали, но малко хора могат да ме критикуват.
А качественната критики струва много.

Румъния или Гърция не е вариант, първо защото предполагам да я взема колата на изплащане, трудно става с кредита.
Пък и в този случай ДДС-то остава в чужда страна.

Ето за сравнение на цените 2,0 МТ:
................Румъния ......vs ........... България:
Emotion 43.986 лв........... 45,980лв
Chalange 48.876лв.............50,980лв
Atraction 52.592 лв............ --------
Revolution -------................. 54.980

Лихвен % 1,99%............... 2.95%
Гаранция 5г. / 150 000км.........3г/ 100 000км

*цените на румънската мазда бяха дадени в евро, сметнах ги по курса 1,95583
www.mazda.ro
* румънците имат повече нива на оборудване, освен нашите, и - Atraction, Revolution Top, Revolution Plus
това означава, че са по-гъвкави към желанията на клиентите и предлагат повече алтернативи.

Както се вижда, сме прецакани по всички направления. Но, това може да е не само по-вина на Еврохолд, или пък, само по тяхна вина.
Румания, вече е по-развита страна от нас, и те имат по-високи оперативни разходи. Това означава, че или работят с по-малка маржа, или искат да се наложат на пазара в Румъния.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 27 Яну 2018, 11:32 
любител
Аватар
2014 Mazda CX-5
Автор на темата

Румъния е три пъти по-голям пазар, а като покупателна способност са определено пред нас. Това няма как да не е фактор.

Сега, за авто-продажбите на Еврохолд, някой се беше пошегувал във форума, че Мазда се продава сама в България напук на дилъра. Аз обаче, лошо впечатления от обслужването в Стар Мотърс нямам, напротив. Също мога да кажа положителни неща за Евролийз и Евроинс - точни и коректни.

Виж, като публична компания листната на БФБ, не мога да споделя особено положително мнение за Еврохолд в качеството ми на инвеститор, но това е за някой икономически форум, не за тук. :)

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 28 Яну 2018, 18:45 
фен

Евроинс са много далеч от коректни, но явно не си имал вземане-даване много с тях и не ти го пожелавам. Никак не обичат да плащат, особено скъпи оригинални части. :D Аз за това избягах с 200 от тях и се възползвах от единствената друга възможност за лизингова кола - Армеец.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 28 Яну 2018, 19:01 
маниак
2010 Mazda 3

Може ли да кажеш за Евроинс, там бил ли си с опция за официалния сервиз, каското е едни 100-150 лв отгоре май. Т.е тогава не би трябвало да правят мизерии, щото всичко минава директно през мазда, а мазда ще искат да си пласират оригиналните части

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 28 Яну 2018, 19:34 
фен

Няма значение дали е доверен сервиз или официален, щетата си е щета, а те въобще не я признаха. В единия случай си ремонтираш колата в СМ, а в другия - горе на Луй Айер. Да не говорим, че ги чаках 6 месеца докато си вкарам колата в сервиз. Уникално "обслужване".

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 29 Яну 2018, 07:45 
фанатик

Силно е страни от темата, но понеже стана дума за застрахователи, аз в друга тема описах защо смених ДЗИ, просто много се излигавиха с цената, за кола която вече е обезценена с повече от 50% ми искаха над 2/3 от цената която платих в момента в който я купих. Правото на официален сервиз струваше отгоре, искаха и допълнителна аларма или модификация на OBD-то иначе оплаквания не съм имал, при ремонта от градушка всичкото плащане стана безкасово, като ми я крадоха, явно си платиха на айдуците писал съм в друга тема, по време на кражбата ми бяха одрали левите врати ей сега ги оправих имах си опис и възлагателно. За евроинс, да брокера с който работя ми каза че не плащали, но пък на тях доверен сервиз им са СМ, така че нямаше нужда да доплащам за официален, цената им бе с 40% по-ниска от ДЗИ и при положение че нощем е в гараж, а през деня на служебен паркинг, в моят случай риска е по време на движение.... ще го приема за себе си.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 29 Яну 2018, 12:49 
фен
Аватар
2018 Mazda CX-5

Да оспамя малко и аз темата... вече 11 година Клиото е застрахована в Евроинс и мога да кажа само добри думи за тях. Не съм имал проблеми с щети. 3-4 година имах един лек удар... 9000 лв ремонт, понеже ми беше втора щета за годината (имах 1500 лв за някаква боя и разни такива дреболии, вече не ги помня), та имах малко самоучастие. Беше нещо от сорта за 700-800лв. Това е което мога да кажа като евентуално оплакване от тях. Иначе винаги всичко са признавали, ремонтите в доверен сервиз. Живее в центъра на Бургас, колата нощува на улицата и редовно някой нещо ужулил, миналата година бяха отнесли лявотожстранично огледали, пред 3 спукано предно стъкло... обикновено си завеждам щетите към края на годината, понякога и по две наведнъж... какво да правиш в една седмица отвсякъде я остъргали... от ляво, от дясно, отгоре, отдолу... Лизинга беше към Евролийз, там също нямам оплаквания.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 29 Яну 2018, 15:05 
маниак
2010 Mazda 3

T.e искаш да кажеш, че аз съм се прецакал, като си доплащам за официалния сервиз в каското през Евроинс, че дори и да не плащам може да си ползвам Стар Моторс?

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 29 Яну 2018, 15:53 
фанатик

road_runner написа:
T.e искаш да кажеш, че аз съм се прецакал, като си доплащам за официалния сервиз в каското през Евроинс, че дори и да не плащам може да си ползвам Стар Моторс?

Незнам, не ми се е налагало да ползвам от както съм в евроинс, това ми го каза човечето което ми направи оферта, един младеж беше в офиса им над СМ, по спомен ми каза: "...нашият доверен сервиз е сервиза на мазда...." ако ме е излъгал, значи и аз лъжа. Ремонта на вратите ми беше по предното каско от каското от ДЗИ.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 29 Яну 2018, 17:42 
фен

ЕвроИнс ползва Авто Юнион сервиз като доверен, но всъщност това не е доверен сервиз, а част от холдинга им, така че реално те нямат "доверен" или "официален" сервиз, както е при Армеец, Бул Инс, където ти дават един списък със сервизи и си избираш къде да си правиш колата и тн. Тук не може да си избираш, казват ти "имаме свободна дата за един кой си март или април, желаете ли?" Ето малко по темата http://www.avto-union.bg/bg/za-nas/
По принцип в официалните серзиви се правят само колите до 4 год, ако не се лъжа. Ако си с по-дърта, мисля че не може или се доплаща, както ти казваш. Тук трябва да го проверя, щото не съм сигурен.
А дали ще си правиш колата в Ауто Юнион или в СМ не е голяма разлика. Като цяло Авто Юнион не са лоши, бояджиите им са добри, като сервиз мога да кажа добри неща, освен че нямат капацитет да поемат толкова много коли от целия ЕвроИнс и чакаш яко, но това е положението. Както казах, аз чаках 6 мес малко след голямата градушка, когато в сервизите към Армеец, примерно, се влизаше в рамките на 2-3 седмици. За това тая "по-тънка" цена на ЕвроИнс има и своето обяснение, освен че аз си изпатих и като не ми платиха, но да не задълбавам толкова. Както всеки сам си прецени, няма как да спестя 100лв на година, като знам какво ме чака отсреща. Не мерси :D

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 29 Яну 2018, 18:47 
фанатик

Между другото, сега като ми боядисаха двете врати, то беше само повърхностно надран лака но няма как, та карам колата на 12.01 (петък) със запазен час, минава седмица и в четвъртък на 19.01 звъня, тъй като нямаше никакъв сигнал от тях, а ми казаха макс седмица, та те ми казват ще проверим и ще ви звъннем, но колата пътува до Пловдив и т.н..... Викам как до Пловдив и те ми то там са ни бояджийско/тенекиджийските услуги.... та колата до дам и обратно с репатрак.... как им излиза сметката незнам, това за СМ де.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 30 Яну 2018, 08:37 
маниак
2010 Mazda 3

Аз затова всеки път казвам - не искам в Пловдив, макар че тук в Автоюнион имам понякога забележки , ма се ядват.
В пловдив не знам какво ще е... но избирам познатото зло

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 30 Яну 2018, 20:18 
фанатик
Аватар
2009 Mazda 6

За новата Мазда сх-5 ли ставаше на въпрос или за застрахователни неволи.... :smoke:

Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 30 Яну 2018, 21:20 
фен
Аватар
2018 Mazda CX-5

Та по въпроса за новата Мазда СХ-5... преди време бях гледал едно owner’s review на което човека, също както и колегите във форума каза, че идват navigation ready и трябва само карта. Та докато чакам реших да рискувам 90лв и поръчах това —> https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre ... 2604628841. Така че след месец, месец и половина ще докладвам става ли или съм се набутал.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 05 Фев 2018, 12:06 
любител

Kaizera написа:
Та по въпроса за новата Мазда СХ-5... преди време бях гледал едно owner’s review на което човека, също както и колегите във форума каза, че идват navigation ready и трябва само карта. Та докато чакам реших да рискувам 90лв и поръчах това —> https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre ... 2604628841. Така че след месец, месец и половина ще докладвам става ли или съм се набутал.

Става и още как :twisted: . Даже може и да си избиеш парите ако я споделиш с още някой :wink:

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 05 Фев 2018, 20:31 
любител
Аватар

valio323 написа:
За новата Мазда сх-5 ли ставаше на въпрос или за застрахователни неволи.... :smoke:

Ставаше въпрос за новата Мазда СХ5 )))

Последни новини от фронта: можете да получите около 2,500-3,000лв отстъпка с як пазарлък или малко повече.
Аз все още не съм решил какво да правя.

Гледах и Пежо 5008 даже, но има 2 минуса и 2 плюса:
+ ползва данъчен кредит и е по-евтин от петицата
+ по-голям е
-малък двигател бензинов 1,6
-френска кола

П.С. Притежавал съм: нова мазда, после ауди 6 втора ръка, после пежо втора ръка, после ново пежо, (знам за какво говоря)

П.С. Определено пежо втора ръка е за предпочитане от ауди втора ръка.

Върнете се в началото
  Профил    

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 364 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа