Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 15:50

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: LED светлини за CX-7
МнениеПубликувано на: 17 Сеп 2018, 17:50 
Offline
любител
2008 Mazda CX-7

Регистриран на: 26 Май 2018, 07:17
Мнения: 4
Местоположение: Sofia
Здравейте колеги,

наложи ми се да сменя крушка за стоп светлина отзад на маздата (cx-7).
Видях че цоклите са понагряти и дори изкривени от светлините.
После пуснах тубата и видях че хората споменават за подобен проблем и ги сменят с LED/HID.

Та си мислех тук дали има някой който се е занимавал с това или дори е направил замяната на стандартните светлини с LED.

Моля да споделите мнение и препоръки за предни и задни светлини.


Поздрави


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Сеп 2018, 19:22 
Offline
любител

Регистриран на: 09 Ное 2013, 23:46
Мнения: 84
Местоположение: София
Аз сложих преди 6мес. такива-на стоповете и на светлините за заден ход. Перфектни са.
https://m.aliexpress.com/item/323062409 ... 4c4dZjkFNa

_________________
Mazda CX-7, 2.3 DISI Turbo


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Сеп 2018, 10:26 
Offline
любител

Регистриран на: 24 Мар 2017, 10:16
Мнения: 62
Местоположение: Варна
Това е един от обичайните проблеми на СХ7. От високата температура на стандартните крушки, вътре червената пластмаса започва да се топи и стоповете се опушват. Аз също сложих LED крушки, но друг вид, търсиш такъв модел: 7440 T20W21
от алиекспреса и слагаш. Първо взех с бели диоди - светеше една идея по-светло червено от стандартните крушки. След това си поръчах диоди излъчващи червена светлина - резултата е много добър. Светят по-червено от фабричните крушки.

Не е нужно да са прекалено силни, защото силните диоди ще награвят отново. Аз също сложих такива и за заден ход, резултата е страхотен.
Пробвах и на мигачите, но там са нужни съпротивления, защото мигат прекалено бързо. Купих си и съпротивления, но се награвят много и се отказах. За мигачите установих, че фабричните крушки вършат идеална работа.

Диоди съм сложил и вътре в купето, купих си едни доста силни за отпред. Отзад направо сложих диодна плочка вътре вместо крушка.
Отпред: габаритите ми бяха диоди, светят идеално и не съм ги сменял. Късите светлини си ги оставих с ксенон, който смених с 5000 К - крушки от американски сайт - с доставка около 70 долара за 2 бр. Наскоро си смених и баластите, защото единият взе да премигва. Има ги в същият сайт. Който иска на лично ще му го пратя. Със сменята излизат общо 380-390 лв двата броя.

Фаровете за мъгла ми се струваха не достатъчно силни - там си сложих мощни 40 ватови диоди - резултата е страхотен. Уникална визия, осветяват добре, светват бързо и са евтини - 40 - 45 лв общо двете.

Същите диоди сложих и на дългите светлини. Единствения минус е, че светят прекалено нагоре и потока на дългите с тях не е много дълъг напред. Въпреки това са много силни и вършат работа. Идеални са за светкавица също.

_________________
CX7 2.3 Turbo 260 hp


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Сеп 2018, 20:59 
Offline
фен
Аватар
2008 Mazda CX-7

Регистриран на: 14 Фев 2009, 18:29
Мнения: 166
Местоположение: Old Zagora
Здравейте колеги, аз си реших проблема като сложих дневни светлини с модул за автоматично пускане след като напрежението стане над 13.8v. По този начин задните ми габарити не светят, а и пестя ксенона. Отделно сега си поръчах мощни LED светлини за задна скорост защото фабричните са много слаби и като е тъмно нищо не виждам на камерата за заден ход.

_________________
323F BJ 2.0 DITD 74Kw
CX-7 DISI TURBO 191Kw


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Окт 2018, 14:37 
Offline
любител

Регистриран на: 24 Окт 2018, 13:58
Мнения: 1
Местоположение: София
Здравейте колеги,
малко късно се включвам.. но точно по темата и смятам, че ще е полезно за всички да споделя лошия ми опит със смяна на комбинираните крушки габарити/стопове ( W21/5w W3x16q ) при фейслифта от 2011 2.2 mzr-cd.
Купих колата с вече опушени стени на стоповете заради дефектна в геометрията на стопа и близоста до крушката. Четох и разбрах,че е добре да се подменят обикновенните с лед както по-горе dimaxbg беше споменал.
Поръчах си тези от Aliexpress : ShinMan High-Power 7443 Dual Circuit 7444 W21 5W CAR LED Brake Lights StopTail lamp Rear Parking light For MAZDA CX-7 2009-2015.

На втория ден (ABS) и (TCS) ми светнаха , после изчезнаха. След още 2 дни ми светнаха отново същите чекове и задните стопове заедно с третия стоп започнаха на светят постоянно като елха. Преди да тръгна по сервизите се поразрових в американски форуми и се оказа,че съпротивлението на новите лед крушки е много ниско, което се отчита от чек-а на ABS системата за неизправен или изгорял сензор :) Явно при моделите преди 2009 го няма този проблем ? Ако някой има успешен опит с модел 2010-2012 ще бъда крайно благодарен да го сподели?

_________________
Mazda CX-7 2011 2.2 MZR-CD AWD


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Яну 2019, 23:15 
Offline
любител
2008 Mazda CX-7
Автор на темата

Регистриран на: 26 Май 2018, 07:17
Мнения: 4
Местоположение: Sofia
Здравейте ,
малко остана на заден план това ми желание да сменя светлините. но сега зимата като стана студено на вън имах малко повече време да прочета и погледам,
затова първо мерси на колегите които споделиха за техния опит.

Днес се порових пак в нета и открих че вече и в БГ има LED варианти.
Лично проверих по веригите като парктикер и подобни че бях ходил по друга работа че даже и там са почнали да пускат LED за това онова.

Аз лично намерих следното и мисля да го пробвам за задните стопове понеже не ми се чака няколко седмици от ebay или подобни а и се надявам OSRAM да имат някакво прилично качество,

https://www.emag.bg/komplekt-2-broja-le ... DJVKHHBBM/

само дето мисля да взема червени разбира се и ще отида надавам се след 7-10 дни (видях къде в София ги има) и да видим дали ще се получи трика и дали ще да адекватни като мощност.

Поздрави


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 19 Фев 2019, 11:46 
Offline
любител

Регистриран на: 18 Фев 2019, 22:00
Мнения: 1
Местоположение: Асеновград
Здравейте колеги! Прочетох всички мнения относно смяната на обикновени крушки с LED крушки на габаритните/стоп светлините. Аз подмених моите с LED крушки на Osram но ми се получи следния проблем. При включени габаритни светлини и натискане на спирачката съответно светват и стоп светлините но започва да се смущава радиото (започва да шуми) при пускане на спирачката шума изчезва, много осезаемо на радио станции с по слаб сигнал. Ако някой е имал същия проблем и някак го е решил моля да пише. Благодаря!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Ное 2019, 14:53 
Offline
любител

Регистриран на: 16 Ное 2019, 14:48
Мнения: 2
Местоположение: Sofia
Мисля че не е лошо да се информираме отhttps://ledsvetlini.com/Kak-da-izberete-nai-dobrite-led-krushki-za-kola, доста полезни и верни неща са написани за лед крушките, тип охлаждане, чип, фокус и тн.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Ное 2019, 18:38 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
Колега, специално за това ли се регистрира? :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Ное 2019, 10:46 
Offline
любител

Регистриран на: 16 Ное 2019, 14:48
Мнения: 2
Местоположение: Sofia
Не, разбира се от скоро съм собтвеник на мазда 6 и докато разглеждах форума попаднах на тази тема. КАто купих моята кола първата ми работа беше да си ъпгредйна фаровете на кола и тази статия мнохо ми помогна и реших да я споделя и тук.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Яну 2020, 12:54 
Offline
любител

Регистриран на: 24 Мар 2017, 10:16
Мнения: 62
Местоположение: Варна
dimaxbg написа:
Здравейте ,
малко остана на заден план това ми желание да сменя светлините. но сега зимата като стана студено на вън имах малко повече време да прочета и погледам,
затова първо мерси на колегите които споделиха за техния опит.

Днес се порових пак в нета и открих че вече и в БГ има LED варианти.
Лично проверих по веригите като парктикер и подобни че бях ходил по друга работа че даже и там са почнали да пускат LED за това онова.

Аз лично намерих следното и мисля да го пробвам за задните стопове понеже не ми се чака няколко седмици от ebay или подобни а и се надявам OSRAM да имат някакво прилично качество,

https://www.emag.bg/komplekt-2-broja-le ... DJVKHHBBM/

само дето мисля да взема червени разбира се и ще отида надавам се след 7-10 дни (видях къде в София ги има) и да видим дали ще се получи трика и дали ще да адекватни като мощност.

Поздрави


Смяната на задните светлини на габарит/стоп отнема 2-3 мин макс. Тези на Осрам с 1.5 вата за нищо не стават според мен. Преди 2 години си взех за проба почти същите - светеха, но по-слабо от фабричните крушки. Взимам си от алиекспрес различни видове. И те горят, но сменям. Вчера ми дойде нова партида с 8 резервни диода - пробвам различни видове. Най-добри са тези https://www.aliexpress.com/item/3230624 ... b201603_53

Най-бюджетни и светещи със същата сила като горните са тези https://www.aliexpress.com/item/3277676 ... b201603_53

Първите излизат около 10 лв крушката, вторите по 5 лв. Светят еднакво, но вторите горят на няколко месеца.

_________________
CX7 2.3 Turbo 260 hp


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Мар 2020, 22:07 
Offline
любител

Регистриран на: 27 Юни 2019, 14:41
Мнения: 26
Местоположение: София
Никога китайски боклуци. С Осрам стоп/габарит съм и светят прекрасно. Струват с доставката около 35лв. двете. https://www.autolight.bg/osram-standart ... -2br-.html

_________________
Mazda CX-7, 2.2 Diesel
zgos@abv.bg


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2020, 09:09 
Offline
любител

Регистриран на: 07 Юни 2012, 13:42
Мнения: 71
gospodin написа:
Никога китайски боклуци. С Осрам стоп/габарит съм и светят прекрасно. Струват с доставката около 35лв. двете. https://www.autolight.bg/osram-standart ... -2br-.html


Тези крушки дават ли грешка на таблото или всичко си е нормално?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Мар 2020, 11:31 
Offline
любител

Регистриран на: 27 Юни 2019, 14:41
Мнения: 26
Местоположение: София
Няма никакви проблеми или грешки по таблото. Даже са по-добри от тези на линка ( нов модел с подобрени характеристики на същата цена).

_________________
Mazda CX-7, 2.2 Diesel
zgos@abv.bg


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Lazar14 и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб