Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 29 Мар 2024, 00:29

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Cx5 вибрации купе
МнениеПубликувано на: 10 Окт 2018, 16:33 
Offline
любител

Регистриран на: 25 Яну 2009, 18:21
Мнения: 25
Здравейте,имам следният проблем
Колата е ЦХ5 2.2 4х4 автоматик.Имам вибрация която се усеща в купето,когато колата е на място(не е гуми,дискове и тн).Вибрацията я има от време на време и само на място при натиснат педал на спирачките,също така при отпускането му и натискане птново(след като се премести 1-2 метра в 80%от случеите вибрацията спира.Прегледани са тампони,маншони,карета и тн,смених масло и на скоростите,та някакви идей какво да правя?


Последна промяна fossa на 11 Окт 2018, 22:52, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Окт 2018, 17:36 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Пробвахте ли да смените горивото с такова от типа "maxmotion"? Може и добавка да пробвате.
На "Р" вибрации има ли или само на "D" със спирачка? По спирачките всичко 6 ли е? Накладки, дискове?
П.С. Кой модел СХ-5?

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Окт 2018, 18:03 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 25 Яну 2009, 18:21
Мнения: 25
2014 е колата.
Сипвам всеки път различно и все едно и също.С нови дискове и накладки е.Когато държиш спирачката и има вибраций(казвам го защото не всеки път има) ако сменяш скоростите с натисната спирачка се променя само честотата на вибрацията,но си я има и е сериозна.Грешки на диагности няма.Дюзите са добре,маслото на скоростите е сменено,добавки слагам и в горивото и в маслото


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Окт 2018, 19:28 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Тампоните като гледахте, видяхте ли тампона на скоростната кутия, а на двигателя? Явно след като честотата на вибрациите се променя при смяна на скоростите, може там да е проблема.. Трябва някой майстор да си поиграе по метода "изключване".
П.С. Гаранция няма ли ?

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Окт 2018, 20:11 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 25 Яну 2009, 18:21
Мнения: 25
Няма гаранция вече,всички тампони са прегледани,маншони,карета и тн и нищо никъде


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Окт 2018, 20:38 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Колега не си писал коя година е колата, не съм сигурен дали вибрациите могат да се определят като "странно усещане" но може да прегледаш това:
https://www.mazda-forum.info/attachment ... pdf.62517/
и евентуално да провериш това което се описва.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Окт 2018, 21:36 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 25 Яну 2009, 18:21
Мнения: 25
bgfrayman написа:
Колега не си писал коя година е колата, не съм сигурен дали вибрациите могат да се определят като "странно усещане" но може да прегледаш това:
https://www.mazda-forum.info/attachment ... pdf.62517/
и евентуално да провериш това което се описва.

Писал съм 2014,това което си пратил няма нищо общо с проблема,кола не гуми мощност,няма странно чувство в педала и тн.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Окт 2018, 06:32 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
And/OR - това го разбирам като и / или - за това съм писал "странно" чувство. Както колегите при които се е появил проблема обясняваха при тях се е появило надуване в охладителната система, но аналиа на изгорели газов е бил ОК.

P.S.
просто искам да помогна с инфо до колкото може, в ниакъв случай не ти го пожелавам тоя проблем. Все пак ако не излезе нищо от това което колегите са писали по-нагоре непречи да провериш и това.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Окт 2018, 07:43 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 25 Яну 2009, 18:21
Мнения: 25
bgfrayman написа:
And/OR - това го разбирам като и / или - за това съм писал "странно" чувство. Както колегите при които се е появил проблема обясняваха при тях се е появило надуване в охладителната система, но аналиа на изгорели газов е бил ОК.

P.S.
просто искам да помогна с инфо до колкото може, в ниакъв случай не ти го пожелавам тоя проблем. Все пак ако не излезе нищо от това което колегите са писали по-нагоре непречи да провериш и това.

Благодаря все пак,но няма загуба на мощност,няма странно чувство в педсла,не пуши нищо
Аз си го определям като нещо не на място и при спиране това нещо не застава където трябва(пак казвам прави го на 1-2 спирания до място от 10) като го направи колата започва осезаемо да тресе(купето цялото) на крик като не е натоварена не го прави никога.Аз си мисля за диф или нещо в ск кутия,но пък за ск кутия може би не е,защото като сменяш предавките с натиснат педал(когато има това тресене) нищо не се променя освен честотата(усещането),като на Н или П е по-малка от Д или R


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Окт 2018, 13:50 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
Здрасти колега, искренно ти пожелавам дано да намериш проблема, защото и мене би ме дразнило, а освен пожелание по друг начин не мога да помогна.

Един много страничен въпрос: Този вибраций да не е производно на вибраний или е някой римски термин?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Окт 2018, 22:30 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 25 Яну 2009, 18:21
Мнения: 25
JojoMojo написа:
Здрасти колега, искренно ти пожелавам дано да намериш проблема, защото и мене би ме дразнило, а освен пожелание по друг начин не мога да помогна.

Един много страничен въпрос: Този вибраций да не е производно на вибраний или е някой римски термин?

Нека бъде “ии”
Поздрави


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб