Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 31 Окт 2020, 08:45

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 26 Ное 2019, 15:48 
любител

Здравейте колеги,
Нов съм във форума, но не съм нов собственик на CX-5. Закъпих преди 2 години, Ultimate 2.5 бензин.
На около 15 хиляди км обаче започна едно много отчетливо пукане от предното окачване при движениев с бавна скорост и минаване пре легнал полицай или при навит волан и слизане по гаражна рампа. От Мазда 3 пъти проверяват и всеки път едно и също - 'нищо й няма на колата'. Това обаче не е валиден отговор за мен и търся някакви съвети, коментари ако някой се е борил с такъв проблем. На 5/12 пак съм в сервиза за пореден опит да открият проблема. Направо съм шокиран за кола с 27 хил км за 2 годни колко бързо се появат такива дефекти.
Мерси преварително

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 27 Ное 2019, 07:11 
фанатик

Не може да те успокои, но на мен ми се случи на първият месец и на около 1000 км. При мен проблема бе по-скоро не като пукане, а направо тропане, но точно както при теб при преминаване през неравност с ниска скорост, легнал полицай, слизане от рампа, завой. Какво направих аз, заявих си час за тест с техник НО и аз да съм в колата, в събота че е по-спокойно. Качих техника и към терминал 2, там легнали полицаи има в изобилие, точно на втората неравност, тряс !!! Аз го чух, той не отрече, на връщане към СМ на всяка неравност... резултата, седмица в сервиза и сменен макферсон или тампон на макферсон. При мен беше от дясно, след ремонта не се повтори, както и от ляво.
Обади им се обясни случая спокойно, поискай тест но с теб в колата, ще се чуе няма как да е друго, а вече тяхна е отговорността да открият какво е точно.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 27 Ное 2019, 08:15 
любител
Автор на темата

Мерси за отговора колега. И аз на там съм се насочил, след четене на чужди форуми и разни TSB-а. Само не мога да се намеся на официалния сервиз как не четат и те собствените си бюлетини

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 27 Ное 2019, 16:21 
любител
Аватар

И аз имам понякога такова пукане отпред, но не много често. Откакто съм я купил (3 години вече).Колата е М6 2009г.
Забелязвам, че се проявава най-вече след като колата е била в покой по-дълго време и след като мина през спящ полицай да речем и изпука, явно нещо се раздвижва... Полсе още 5 пъти да мина през същото място - няма пукане!
Не мога да си го обясня, а и когато ми преглеждат окачването по време на обслужване, нищо нередно не се забелязва.
Но така както казва колегата bgfrayman най-вероятно да е нещо свързано с макферсона и майстора да не може да го "хване" когато колата е на стенда!

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 14 Фев 2020, 06:53 
любител

Здравейте, и аз имах това пукане в окачването близо до шофьорското място с тези симптоми. При мен се оказа, че шарнира е малко хлабав в леглото на носача. Оказа се, че леглото е малко разширено и на новия шарнир му направи точкови заварки и проблема ми изчезна.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 14 Фев 2020, 07:05 
любител
Автор на темата

При мен в средата на Януари 2020 смениха по гаранция празниците на предните макферсони и някакви "подложки", засега няма пускане, но не бързам да се похваля :).

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 14 Фев 2020, 07:57 
маниак
Аватар

saint056a написа:
Здравейте, и аз имах това пукане в окачването близо до шофьорското място с тези симптоми. При мен се оказа, че шарнира е малко хлабав в леглото на носача. Оказа се, че леглото е малко разширено и на новия шарнир му направи точкови заварки и проблема ми изчезна.
Колега, на СХ5 ли прави точкови заварки и на колко пробег и години е колата?

Износен шарнир или нещо друго по окачването се сменя с ново а не се наварява. Опасно е!

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 15 Фев 2020, 09:36 
любител

nnikbg написа:
Колега, на СХ5 ли прави точкови заварки и на колко пробег и години е колата?

Износен шарнир или нещо друго по окачването се сменя с ново а не се наварява. Опасно е!

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Да, CX-5, колата е на 76 000км, 2015г. Той майстора смени шарнира с нов. По негови думи влязъл в носача по стегнато от стария, но накрая "поомекнал". Вкарването на шарнира в носача става на преса. Ако се разхлопа след време пак, ще сменям целия носач със шарнира.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 19 Фев 2020, 18:02 
фанатик
Аватар
2009 Mazda 6

Така е....веднъж сменяш шарнира но втори път вече има лек луфт и не става.

Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа