Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 19:13

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 54 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 17 Ное 2020, 21:41 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 28 Фев 2020, 22:24
Мнения: 11
Местоположение: Варна
Здравей,
бих те посъветвал да не се подаваш на крайни дати и разни търговски трикове.Тази кола не е евтина и ако решиш да купуваш е нормално да имаш възможност да я покараш и лично да добиеш впечатления от нея без да те притискат срокове.Аз лично правих тест драйв с подобна,само че 4X4.Впечатлението ми е че двигателят има достатъчно мощност,но е една идея по-шумен от този със 180 К.С.Доволно е стабилна на пътя.Единственото,което е малко по-страно е,че като че ли стоиш малко по-ниско в купето от обикновенно,но това е заради сигурноста(отнася се за всички модели).Свиква се бързо.Автоматика на пръв поглед създава впечатление,че е муден обаче като гледаш километража не е точно така.Возията е достатъчно комфортна за пътниците-не се усеща никакво придърпване при набиране на скорост.Друго не се сещам какво да пиша.Пожелавам успех с избора и повтарям не бързай и купувай само ако си убеден,че това което взимаш те кефи на макс.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Ное 2020, 16:56 
Offline
любител

Регистриран на: 17 Ное 2020, 09:02
Мнения: 7
Местоположение: София
Здравейте и благодаря за впечатленията,, които споделихте!
Между другото, признавам си, правихме в събота тест-драйв с модификацията G122, бензин, автоматик с предно предаване. Но общо взето, за толкова кратко време, е трудно да се сдобие човек с обективни впечатления за колата. Иначе сме харесали с половинката ми този модел още миналата година есента, като го видяхме за пръв път в салона на Мазда тук. Преди това се бяхме спрели на CX3. Но ни се стори малка.
Това, което донякъде усещам като лек недостатък, е сравнително малката мощност, като индикативни данни на книга. Впечатленията ми се базират на това че досега повече от 16 години карам Алфа Ромео 156, бензин. Доста е пъргава. Свикнал съм й на по-спортивния характер. Предвид това, на теста Маздата ми се стори с много плавно поведение и отговор на двигателя. За всичко останало по нея - впечатлението ни от иновациите беше уникално, поне това което успях да усетя и разбера на теста.
Е, в крайна сметка, днес направихме поръчката :-) и чакаме...

Колегите, които имат саунд пакета в колата си - бихте ли споделили, доволни ли сте от звука на Босе?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Ное 2020, 17:27 
Offline
любител

Регистриран на: 17 Ное 2020, 09:02
Мнения: 7
Местоположение: София
Колеги, доста сте мълчаливи...

Към собствениците на CX30ки,
проверявали ли сте по номера на рамата на колата ви детайли къде е произведена?
Аз проверих по рамата на моята и уктанових, че е произведена в Мексико!!! В шок съм, наистина!
Рових в интернет и намерих информация, че Мазда имат завод там от 2014та. Леле, тази глобализация!
Да си призная, не ми стана приятно...


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Ное 2020, 22:51 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 14 Ное 2010, 10:02
Мнения: 320
Ами тройките ги правят точно в този завод, CX-30 е на базата на Мазда 3, така ще е логично.

6 и CX-5, които се продават в Европа идват от Япония.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Ное 2020, 08:54 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 28 Фев 2020, 22:24
Мнения: 11
Местоположение: Варна
hvb1968 написа:
Колеги, доста сте мълчаливи...

Към собствениците на CX30ки,
проверявали ли сте по номера на рамата на колата ви детайли къде е произведена?
Аз проверих по рамата на моята и уктанових, че е произведена в Мексико!!! В шок съм, наистина!
Рових в интернет и намерих информация, че Мазда имат завод там от 2014та. Леле, тази глобализация!
Да си призная, не ми стана приятно...


Първо честито и не се разочаровай още преди да си я получил.Моята е Японка и мислих,че всички коли за европейският пазар са от там ама явно не е така.Като пристигна в жабката имаше някакви транспортни документи с йероглифи и всичко,което се четеше на английски беше "Made in Japan"и "Antverpen".После и по VIN я проверих разбира се.В нета пише,че този модел се сглобява и в Тайланд ама само за Азия.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Дек 2020, 23:22 
Offline
любител

Регистриран на: 17 Ное 2020, 09:02
Мнения: 7
Местоположение: София
Благодаря!
Взехме я в петък красавицата :-). Впечатлен съм от колата. Много тих кокпит. Много електроника и екстри.
Звукът на системата е като в концертна зала. Впечатляващ е!
Не само колата, ами дори и на гумите пише Made in Mexico :-). Bridgestone летни, Дот 28/20.
Надявам се качеството на мексиканката да не отстъпва на японските сглобки, ама ще видим. Ще обменяме впечатления.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Дек 2020, 09:44 
Offline
фен
Аватар
2016 Mazda 6

Регистриран на: 20 Сеп 2006, 11:26
Мнения: 266
Местоположение: Sofia
Честито и със здраве да си я карате, и да посетите прекрасни места.
Стотици хиляди безаварийни километри.

_________________
Mazda 626 GC 2.0, 1983 - липсва ми
Mazda MX-5 NB 1.6, 2004 - на служба
Mazda MX-6 2.5, 1993 - на служба
Mazda 6 Sport Combi 2.5, 2016 - на служба


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 30 Дек 2020, 11:53 
Offline
любител
2012 Mazda 6

Регистриран на: 25 Авг 2015, 15:26
Мнения: 6
Местоположение: София
Здравейте, от месец насам и в нашето семейство има втора Мазда - CX 30 G122 Comfort Plus FWD Automatic (първата е Mazda 6 GH Takumi 2012 от която продължавам да съм много доволен вече 6 години и над 100к км и за това се насочихме към същата марка).
След вече почти 3000 км мога да кажа, че колата е супер. Двигателят е с напълно достатъчна мощност за градски условия, а извън града 140-150 км/час не са му никакъв проблем по магистрала. Автоматика превключва много плавно и добре. Някой по-горе беше казал, че има леко замисляне при по-рязко натискане на газта, така е, но мисля, че е в рамките на нормалното. Вози много добре, все пак имайки предвид, че е малък сув и е нормално да е по-твърдо окачването. Шумът в купето при по-висока скорост все още го има, но е доста подобрено в сравнение с 6-цата. Багажника събира един голям куфар и 3 нормални сака, което за този клас е идеално (и все пак по празниците пътуваме с 6-цата защото там багажника може да побере и слон). Разхода на гориво в града е 8.5-9л, а извън градско при споменатата скорост на магистрала е около 7.5 л, което за бензин и автоматик, мисля, че е много добре.

За да не е само хвалене, ще спомена и няколко дребни неща, които лично мен много ме дразнят, но в Стар Моторс казаха, че са така фабрично и не могат да направят нищо по въпроса:
- Страничните огледала се отварят при всяко отключване на вратата, а не при запалване на двигателя. Напълно излишно е когато се товари и разтоварва багаж и съм сигурен, че след някоя и друга година моторчетата ще са за смяна.
- Обхвата на самостоятелно заключване, когато ключа е извън колата, е прекалено малък - ако изляза от шофьорската врата и заобиколя пред автомобила към пасажерската врата, то колата вече се е заключила и трябва да я отключа отново за да сваля детето от задната седалка.
- Когато е включен круиз контрола и се налага намаляване на скоростта, то после за да възстанови връща 2 скорости надолу за възстановяване на дори 10км/ч, а ако е по нанагорнище, то връща и на 3та и от 2000 оборота изведнъж отива на 5000.
- При смяна на скоростите от P на D, автоматичната ръчна не се изключва и в стотната между отпускането на спирачката и натискането на газта (когато се освобождава електрическата ръчна) се получава едно придърпване на колата.
- Камерата при задна скорост има само фиксирани линии, а не се променят при движение на волана наляво или надясно.

Това разбира се са дребни забележки но в ежедневното шофиране са дразнещи и ще се радвам ако някой сподели начин как да ги променя.

Весели празници на всички!

_________________
Mazda 6 TAKUMI 2012 2.2 Diesel 129 Hp
Mazda CX 30 G122 Comfort Plus FWD Aut


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 30 Дек 2020, 18:53 
Offline
фен
2017 Mazda 3

Регистриран на: 09 Апр 2017, 15:24
Мнения: 248
Местоположение: Крън
Колега, багажника е винаги отворен, ако ключа ти е в джоба. Не е нужно да отключваш за да товариш. Автоматичното заключване не го ползвам по същата причина.

_________________
Mazda 3 g120 2017


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 02 Яну 2021, 17:46 
Offline
любител

Регистриран на: 20 Апр 2014, 14:53
Мнения: 64
Местоположение: Sofia
CJIaBoB написа:
- Обхвата на самостоятелно заключване, когато ключа е извън колата, е прекалено малък - ако изляза от шофьорската врата и заобиколя пред автомобила към пасажерската врата, то колата вече се е заключила и трябва да я отключа отново за да сваля детето от задната седалка.

- При смяна на скоростите от P на D, автоматичната ръчна не се изключва и в стотната между отпускането на спирачката и натискането на газта (когато се освобождава електрическата ръчна) се получава едно придърпване на колата.


Самостоятелното заключване е най-добре изключено според мен. Случва се на няколко пъти да не се активира на места с висок радио шум - молове например. И колата остава отключена. Също така може да се заглуши сигнала от недобронамерени хора и колата остава отключена. Но най-вече, което ме отказа е същото - излизаш от колата и минаваш от другата страна да свалиш детето, тя се заключва.

За придърпването при смяна от P на D, при мен съм забелязал, че се случва когато колата се стартира и двигателя вдигне обороти първоначално, докато загрее катализаторите. Ако сменя бързо от паркинг на драйв и потегля, тогава така придърпва в момента на освобождаване на ръчната. Бързо се научих да изчаквам две три секунди преди потегляне, понеже в момента в който лоста иде от паркинг на драйв позиция, оборотите намаляват до по-ниска стойност и потеглянето е плавно.

_________________
Mazda 3(BP)

Предишни автомобили:
Toyota Carina E, Mazda 3(BK), Mazda CX 5(KE)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Яну 2021, 21:22 
Offline
любител

Регистриран на: 05 Яну 2021, 00:53
Мнения: 8
Местоположение: София
[quote="siv"][quote="CJIaBoB"]
- Обхвата на самостоятелно заключване, когато ключа е извън колата, е прекалено малък - ако изляза от шофьорската врата и заобиколя пред автомобила към пасажерската врата, то колата вече се е заключила и трябва да я отключа отново за да сваля детето от задната седалка.


Самостоятелното заключване е най-добре изключено според мен. Случва се на няколко пъти да не се активира на места с висок радио шум - молове например. И колата остава отключена. Също така може да се заглуши сигнала от недобронамерени хора и колата остава отключена. Но най-вече, което ме отказа е същото - излизаш от колата и минаваш от другата страна да свалиш детето, тя се заключва.

И аз го намирам за изключително дразнещо. Слизаш от колата, за да отвориш задната врата и вече се е заключила. Друга ситуация, след която си казах, че не може така - отивам да плащам на бензиностанция и хоп заключва се. Съответно жена ми и детето стоят вътре на заключена кола.

Затова решението за мен беше просто - просто изключих тази опция и сега си заключвам колата когато реша.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Яну 2021, 13:55 
Offline
любител

Регистриран на: 07 Дек 2020, 08:53
Мнения: 3
Местоположение: София
Здравейте, от дестина дни имам Мазда - CX 30 G122 Comfort Plus FWD Automatic Закупена от Стар Моторс.
Днес забелязах, че лампата за Emerson control, при стартиране на двигателя примигва няколко пъти и тогава загасва, има някакво забавяне. Колеги със същият модел можете ли да кажете дали и при Вас е така или е проблем?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Яну 2021, 23:12 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 11 Дек 2015, 11:43
Мнения: 599
Местоположение: Варна
Ivoin написа:
Здравейте, от дестина дни имам Мазда - CX 30 G122 Comfort Plus FWD Automatic Закупена от Стар Моторс.
Днес забелязах, че лампата за Emerson control, при стартиране на двигателя примигва няколко пъти и тогава загасва, има някакво забавяне. Колеги със същият модел можете ли да кажете дали и при Вас е така или е проблем?
рових но такова нещо "emerson control" не намерих. Какво е това?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

_________________
CX 5 2016 2.5 G


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2021, 14:53 
Offline
любител

Регистриран на: 07 Дек 2020, 08:53
Мнения: 3
Местоположение: София
Здравейте,
Това е лампата за двигателя.
Открих проблема, ако може да се каже проблем!!
Автомобила има имобилазър от застрахователя, като при заплване на автомобила, системата показва, че имобилайзъра работи. На CX5 се включват аварийните светлини!!! :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Яну 2021, 00:28 
Offline
любител

Регистриран на: 20 Апр 2014, 14:53
Мнения: 64
Местоположение: Sofia
Интересно, това трябва да е въведено след като съм взел моята. Или пък е конкретно за СХ серийте.

_________________
Mazda 3(BP)

Предишни автомобили:
Toyota Carina E, Mazda 3(BK), Mazda CX 5(KE)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Яну 2021, 14:50 
Offline
любител

Регистриран на: 07 Дек 2020, 08:53
Мнения: 3
Местоположение: София
Здравейте,
Лампата на двигателя при запалване присветва няколко пъти само на модела CX 30 и само на устройство имобилайзър монтирано от фирма Мак. От фирмата казаха, че за всеки модел автомобил, имобилайзъра по различен начин показва, че работи.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 29 Яну 2021, 18:02 
Offline
любител

Регистриран на: 17 Окт 2020, 11:20
Мнения: 24
Местоположение: пЛОВДИВ
Аз го знам по друг начин-на "македонски" кола со пичка ,со борче и со мачка не взимай/Рено,Ситроен,Пежо/


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2022, 20:49 
Offline
любител

Регистриран на: 26 Яну 2021, 21:45
Мнения: 9
Местоположение: София
Как са колите след 1-2 години вече?

Опитвах се мин. година на 2 пъти за тест драйв - но нещо не се получиха нещата.

п.с. ходих на място - никакво внимание, все едно не бях там :) много интересно


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 29 Ное 2022, 14:16 
Offline
любител

Регистриран на: 29 Ное 2022, 14:03
Мнения: 4
Местоположение: Varna
Здравейте

До две седмици чакам да ми доставят новата Мазда CX-30, както разбирам всички собственици са доволни. Някакви грижи за на първо време?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Дек 2022, 03:45 
Offline
любител

Регистриран на: 04 Дек 2022, 03:41
Мнения: 1
Местоположение: София
Здравейте! и аз чакам до няколко дни да получа своята MAZDA CX-30 Skyactiv-G, 2.0/150 АТ


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Фев 2024, 00:39 
Offline
любител

Регистриран на: 21 Фев 2024, 22:56
Мнения: 1
Местоположение: София
И аз днес си взех една налична червена 2.5g iSport директно от Мексико. Никога не съм си представял, че ще си купя Мазда, ама като видях
2.5 атмосферно, интериор и цялостна визия и разбира се цена, просто нямаше как.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Фев 2024, 20:35 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Мексиканска кола трябва да се полее с Текила сол и лимон...... :drink1:
После всичко години наред е безпроблемно.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Фев 2024, 13:23 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 05 Май 2021, 11:05
Мнения: 285
Местоположение: София
valio323 написа:
Мексиканска кола трябва да се полее с Текила сол и лимон...... :drink1:
После всичко години наред е безпроблемно.

Хъм айде без сол, че ако тръгне една ръжда ... ;)
Безаварийни на колегата.

_________________
caryЦар


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Фев 2024, 17:54 
Offline
любител

Регистриран на: 17 Окт 2020, 11:20
Мнения: 24
Местоположение: пЛОВДИВ
за навигацията не се притеснявай ама никак-от али експрес си поръчваш нова карта пъхаш в дупката тя се ъпдейтва и готово.Само за българския се чудя-няма как да е купена нова и да няма български.Трябва да си поиграеш с настройките.Моята е много по стара-сх 5 от 2016 само камерата ми липсва назад но съм купил и ще слагам.С хубав бензин и скорост 100км отидох на 4,9 л -не повярвах и даже съм снимал разхода.Иначе на 12-130 е на 7-8 на магистралата.


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 54 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб