Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 01 Фев 2023, 10:30

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 50 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 29 Фев 2020, 00:21 
любител

Здравейте,
Чета форума от известно време и днес реших да се регистрирам за да споделя първите си впечатления от новата си кола.Надявам се и други собственици на CX30 или любители на марката да се включат за коментари.Та накратко:
Имам колата от две седмици.Вече сме на 700км и може да се каже,че все още се опознаваме.Мотора е Skyactiv X с автоматична скоростна кутия.
На тест драйва карах малкият мотор 122кс и като че ли не намирам особенна разлика в динамиката между двата двигателя.Skyactiv G ми се стори с една идея по шумна,но може и усещането да е субективно.Возията е стегната и приятна.Гумите ми се струват малко твърди като за зимни-2,8 бар,но ми казаха,че това е нормалното налягане и да не ги пипам за сега.Разхода смесено е около 7л/100.Доста повече от това,което дават по каталог.Според мен това 5,6л/100 ,което е в сайта на Мазда няма как да се постигне.I-stop не работеше през първите 400км,но след като се зареди батерията тръгна.Комбинацията между I-stop и hold я намирам за доста удачна-възможно е да ползваш едно от двете в зависимост от ситуацията.
Автоматика превключва плавно,но при рязко натискане на газта(например изпреварване)реагира с известно закъснение.Нещо като турбо дупка ама тука нямаме турбо.
Информационно-развлекателната система ми харесва с изключение на навигацията.Последният наличен ъпдейт беше от 10,2019.Въпреки това основни улици,като булевард Левски във Варна липсват.Търсенето по адрес също е доста тегаво.Android auto-то обаче решава този проблем.
Липсва български в езиците,а от приятели знам,че примерно в 6-цата го има.Може би на по-късен етап ще се появи.
Седалките са много удобни,В началото огледалата за обратно виждане ми се струваха,че са малко по-назад от нормалното,но се свиква и видимоста е добра.Адаптивният круиз контрол е екстра,която все още не се наемам да коментирам,защото съм го ползвал около 40-50км.Страното е,че тогава ми даде разход около 6,8/100 при 125км/ч,което е перфектно.За сега е това.През уикенда ще понатруме още километри и впечатления.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 29 Фев 2020, 21:19 
фен
Аватар

Честито, дай някоя снимка да видим :)

Това с улиците е малко странно. Като караш по нея какво ти пише?

Sent by Tapatalk

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 01 Мар 2020, 12:26 
фен
2017 Mazda 3

Честито, много добър избор. Чакаме още впечатления. Разликата между G122 и Skyactive X е по скоро в разхода на гориво и в по-големите скорости.Въртящият момент е почти един и същ. Всъщност 7/100 си е много добре като разход за автоматик, и без да имаш дълго пътуване което всъщност може да го свали. 4х4 ли е?

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  

МнениеПубликувано на: 01 Мар 2020, 15:55 
любител
Автор на темата

Благодаря за пожелания,

Наистина е странно това с улиците,Кръговото на автогарата изобщо го няма(снимката е точно след него),а после все едно си на полето.Явно базовата карта е стара и може би ще го оправят при следващият ъпдейт.
Разхода не ми е особен фактор,но се порових в един немски форум и се оказва,че кой знае какви чудеса не може да се очакват:
SKYACTIV-X 2.0 M HYBRID SKYACTIV-Drive AWD
Verbrauch kombiniert:
NEFZ: 5,6 l/100km
WLTP: 7,0 l/100km
Не знам колко е вярно,но ако е така инфото в сайта на СМ е леко подвеждащо.
Иначе снощи Варна -Добрич и днес на обратно само на круиз контрол.Няма такъв кеф.Намираш някой дето кара горе долу като теб и само въртиш геврека.По едно време се пробвах и волана да пусна,но като стъпи на осевата линия няколко пъти и започва да писка.
За съжаление от 4X4 нямам още много впечатления,но като цяло колата се държи много стабилно и комфортно в завой и може би една от причините е именно задвижването на всички колела.
Прикачени файлове:
20200301_125601 (1024x768).jpg
20200301_125601 (1024x768).jpg [ 314 KiB | Прегледано 15207 пъти ]

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 02 Мар 2020, 12:20 
фен
Аватар

Малко странно да ти кажа, много бедна ми изглежда тази карта. Освен вече да не са на Navteq картите, а на друг доставчик... Ако може някой колега от Варна с Мазда 3/6/CX-5/CX-3 след 2015 г. да каже дали е така при тях.

При мен в широкия център на София ми показва даже сградите в 3D проекция.

Нали с Mazda toolbox ъпдейтваш?

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 02 Мар 2020, 19:21 
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Явно е на друг режим в момента.

Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 03 Мар 2020, 22:10 
любител
Автор на темата

Честит празник на всички.
Извинявам се за малко късният отговор,но бях на ранчото,а там нет само на телефона имам и не ми се пише от него.
Също имам опция за 3D,но така и не съм я пробвал.Ъпдейта разбира се,че през Mazda Update Toolbox го направих.
Картата найстина е доста постна,а навигацията продължава да се държи понякога неадекватно.Днеска се базиках с гласовите команди и й казах да ме заведе в къщи.Предложи ми да минем по черно през Кранево и след едно преизчисление на маршрута се оправи.Иначе вчера бяхме на първи преглед на 1000км и нямаме забележки.От ден на ден кефа да карам тази кола се увеличава.Постепенно разбирам какво имат в пред вид от Мазда,като акцентират върху удоволствието от шофирането.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 25 Мар 2020, 19:51 
любител

Честита кола!

Вероятно разхода който спомена, ще падне с времето и километрите. Първите 2-3к на моята 3-ка даваше разход 8,5 - 9,5 бензин. Като и посвикнах и спрях да настъпвам, градско дава около 7,2. Извънградско и не по магистралите дава около 5,8. Трябва малко време да се разработи и да се сработите :D

Предишни автомобили:
Toyota Carina E, Mazda 3(BK), Mazda CX 5(KE)

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 25 Мар 2020, 23:14 
любител
Автор на темата

През седмицата карам служебната си кола,а със тази по обясними причини за последните две седмици съм направил има няма 100км.Не знам какъв е този късмет ама 2009г като купих предишната спря газта през Украйна и после се заформи икономическа криза.Сега освен кризата,която тепърва започва има и ограничения за пътуване.Може би колата не е най-важното нещо в момента,но някак си чувствам прекаран,че не мога да й се кефя на макс.Разхода за сега е 7.1 комбиниран.По инфо от австрийският дилър на Мазда за тази конфигурация-4/4 и автоматик е 7.0л/100,така че не очаквам чудеса.По скоро ще се качи,защото сега ми е още като любовница-много съм нежен с нея и все още се опознаваме.При нормално каране автоматика държи около 2000-2200об/мин,което като за човек карал само ръчки до момента ми се струва перфектно.Разбира се надявам се двигателя да се поотвори още малко след 3-4 хил км ама не знам кога ще мога да ги навъртя.И накрая да споделя,че преди около десетина дни я натоварих с 10 чувалчета оборска тор.На момчето дето ми ги продава чак му стана жал и ми предложи допълнителен найлон за багажника.За радост нямаше поражения след разстоварването.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 09 Апр 2020, 22:24 
любител

Честито колега! Една червена СХ 30 видях във Варна, може да си бил ти?
Красива е маздата външно на живо, привлича вниманието. Атмосферен двигател 2.0 с 180 коня е прилично. Въпреки, че французите на рено клио от 2.0 двигател още 2000 г вадиха 172 коня, а на Clio 3 RS дори 197. Но това е друга тема.
5.6 смесен разход с каквито и технологии на 4х4 малко и СУВче да излезе от бензин ме съмнява. На малка дизелова тойота 1.4 с 90 коня среден разход 5.4, при заявени 3.9... А и 7 л среден разход е повече от перфектно. При теб все пак има и батерия и е хибрид.

Нормално е чисто нова кола да е стегната на пътя и да се държи добре в завоите. Малко време им трябва на амортисьорите да се поотпуснат, в зависимост от карането поне 6 мес.

На новите мазди не ми харесва, че автоматика е бавничък и само с 6 скорости. Дори на върховата СХ9 па същия слагат. Знам, че е здрав, но е малко поостарял за времето, когато има невероятен 8 скоростен ZF, както и 7 скоростни с двойни съединители, да не коментираме 9 те предавки на мерцедес.
Другото, което ме изумява и не само при мазда е да предлагат нова кола на такава висока цена с навигация, която изглежда по този начин.

На моята мазда съм сложил хубав китаец, на който ползвам само Waze - перфектно изглежда, на български, говори ми пак на БГ, дава сигнали за камери и т.н. и работи бързо и красиво.

Със здраве да я караш. Сега не пречи да обикаляш из града. Покрай тази карантина и аз карам само до магазина и до бензиностанцията, че моята харчи малко повече от 7 средно.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 10 Апр 2020, 10:42 
любител
Автор на темата

Здравей и благодаря за пожеланията.
Във Варна са поне две червените CX30,защото и аз често срещам една като моята,но не толква близо за да й видя конфигурацията.В интерес на истината не исках червена ама не ми се чакаше за цвят.Сега поне жена ми е доволна:-)
По повод навигацията-вчера получих следното съобщение от Mazda:
Potential backup failure in Mazda Update Toolbox.Оказа се,че касасе само тези,който ъпдейтват със "Apple"компютри.Изисква мин.30Gb за backup.Помислих,че щом пращат подобно съобщение вероятно има нова версия,но греда картата е от Октомври миналата година.Аз също ползвам Waze и съм доволен.Тази фабричната навигация има смисъл само в страни,където Нет-а е скъп.
Първи бъг,който ми се случи.След като запали и тръгна нормално на дисплея се появи съобщение да спра на първото възможно място.На таблото светнаха лампите за i-stop,ръчна спирачка и акумулатор.Тъй-като не знаех дали ще мога да я подкарам ако спра минах около 6 км.Оправи се на следващото запалване.След това съм я карал два пъти и не се е появявало подобно съобщение.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 30 Апр 2020, 09:33 
фен
Аватар
2019 Suzuki cappucino

Много ми харесва тази Мазда,заедно с Еклипса на Мицубиши са ми фаворити в този сегмент, честито за избора :)

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 30 Апр 2020, 13:30 
любител
Автор на темата

Благодаря.Аз се двоумях между Каджар,Кашкай и CX30-ката,но в крайна сметка не можах да устоя на Маздата,въпреки неизвестостите-нов модел,нов двигател и т.н. На този етап съжалявам само,че има ограничения за пътуванията и не мога да й се накефя достатъчно.Това не е първата нова кола,която карам,но всякаш с другите по-бързо ми е минавал мерака.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 18 Юли 2020, 12:27 
любител

Двигателя не атмосферен с механичен компресор е , с електрически съединител и се задейства при необходимост от мощност

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 03 Авг 2020, 19:09 
любител

Здравейте,
Пълен автопрофан съм, но след 3-4 дни очаквам да ни доставят нова маздичка CX-30, G122 Plus, MT, та ще се радвам да се ползвам от съветите на стари мазда-вълци. :)
Г-н Бойков, със 180 конския си дзвер може да ме издухате на кръговото до автогарата във Варна, ако навигациите ни го открият разбира се :D
Та първият ми въпрос към старите мазда-вълци е откъде да зареждам А95 - Шел, ОМВ, ЕКО ... Това е първото необходимо знание, че да не похабяваме отначало още колата.
Пък може и да почерпим по едно ... виртуално. :wink: Не ми свиди :D

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 04 Авг 2020, 08:21 
маниак
Аватар

Маздьо написа:
Здравейте,
Пълен автопрофан съм, но след 3-4 дни очаквам да ни доставят нова маздичка CX-30, G122 Plus, MT, та ще се радвам да се ползвам от съветите на стари мазда-вълци. :)
Г-н Бойков, със 180 конския си дзвер може да ме издухате на кръговото до автогарата във Варна, ако навигациите ни го открият разбира се :D
Та първият ми въпрос към старите мазда-вълци е откъде да зареждам А95 - Шел, ОМВ, ЕКО ... Това е първото необходимо знание, че да не похабяваме отначало още колата.
Пък може и да почерпим по едно ... виртуално. :wink: Не ми свиди :D
Със здраве да си я караш.
1.Внимавай на това кръгово, много пързаля!
2. Марешки :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 04 Авг 2020, 08:58 
любител
Автор на темата

Честито и добре добре дошъл.Много безаварийни километри и хубави моменти с новата придобивка ти пожелавам.На капачката на резервоара пише min 95,но моята като я вземах ми казаха,че по скоро трябва да пише max 95.Това разбира се е за по-големият мотор,който работи на друг принцип.Не избирам твърде много бензиностанциите,но основно зареждам на Лукойл и ОМВ само защото са ми на път.Тука има колеги с по-малкият мотор и може би те могат да споделят впечатления.
Преди около месец и нещо имаше ъпдейт на навигациите и сега нещата поне за Варна си дойдоха на мястото.Твоята със сигурност ще дойде със стара версия,така че ще ти се наложи да я обновиш.
Като недостатък на модела констатирам тези пластмасови брони и вежди,който много лесно се драскат.Една китайска роза на вилата се наложи почти да я унищожа,защото започна да си оставя следите.
А за почерпката може и да не е виртуална-като я вземеш 100% ще искаш да я разходиш,така че пиши може пък да ги срещнем Маздите.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 04 Авг 2020, 11:34 
любител

Благодаря ви за пожеланията! Но аз няма да я карам - купуваме я за сина ни - по случай дипломирането му в ИУ. Ама и моето въодушевление е голямо и затова се нареждам сред вас :), че да имам какво да му мърморя като съвети :D - все пак основно задължение на родителя е да мърмори, да се пише на знаещ пред детето си и да му пили нервите. :) Традициите трябва да се спазват :D
С бензин на Марешки много не смея да рискувам - за моето 24 годишно БМВ-непукист става, ама за фина джапанка едва ли - знам ли - може и антибиотици да е доливал. :D Моят ветеран, както си го поддържам, не го заменям и за 3 нови джапанки - сегашните коли са пълни с екстри, но за всичко друго могат само да целуват джантите на моя баварец.
За мен най-важното за една кола е сигурността й! Все пак в нея возиш семейството си, залогът е живота и здравето на най-близките ти хора. Всичко друго са бели кахъри. Като я докарат, ще споделям впечатления.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 04 Авг 2020, 20:23 
фен
2017 Mazda 3

Честито колега :) , аз зареждам основно на Шел 100 октана.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 07 Авг 2020, 08:11 
любител
Автор на темата

IvanMMUK написа:
Двигателя не атмосферен с механичен компресор е , с електрически съединител и се задейства при необходимост от мощност

Случайно попаднах на това видео.Малко е старичко,но добре представено:
https://www.youtube.com/watch?v=yNSxow3W7ek
Тука между 6та и 8ма минута е обяснено предназначението на компресора-да обеднява горивната смес.
За тези,който са зле с английския може да се гледа с автоматичен превод на български.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 13 Авг 2020, 22:12 
любител

Здравейте на всички,
И аз да се похваля с новата cx30 автоматик ,180 коня.В началото ми даваше разход 11 и нещо, но падна на 8.Още не съм минал 1000 км.Колата е супер,но още се опознаваме.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 15 Авг 2020, 12:56 
любител
Автор на темата

Честито и много да те радва.И при мен в началото показваше доста разхода,но скоро я засичах Варна-Враца и обратно без да я жаля 6.1 и по компютър и пълно пълно.Може да се окажат прави за това,че този мотор е доста икономичен.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 17 Авг 2020, 15:02 
любител

Здравйте на всички,
и аз да се вкюча по темата.От месец съм горд собсвеник на Мазда CX-30автоматик ,180 коня.След първите 4000км все още средия разход е 7,6л.надявам се още да падне с времето и километрите.Предишният ми автомобил беше Мазда 3 1,5 SKYACTIV 2016г,най-голяма разлика намирам в шумоизолацията,естествено и в динамиката но там е разбираемо.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 18 Авг 2020, 21:32 
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

D.Dochev написа:
Здравйте на всички,
и аз да се вкюча по темата.От месец съм горд собсвеник на Мазда CX-30автоматик ,180 коня.След първите 4000км все още средия разход е 7,6л.надявам се още да падне с времето и километрите.Предишният ми автомобил беше Мазда 3 1,5 SKYACTIV 2016г,най-голяма разлика намирам в шумоизолацията,естествено и в динамиката но там е разбираемо.

Здравейте и честита нова Мазда. Похвално е, че най-после са работили в тази насока, ако Мазда искат да отиват към премиум не само по цени то беше крайно време.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 20 Авг 2020, 18:23 
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

ihristov написа:
D.Dochev написа:
Здравйте на всички,

Здравейте и честита нова Мазда. Похвално е, че най-после са работили в тази насока, ако Мазда искат да отиват към премиум не само по цени то беше крайно време.

Ами то като гледам Ситроен...Пежо..Рено...накъде вървят нормално е Мазда да ги надскочи.Форд донякъде държат фронта с Мондео и донякъде Тойота.Прекрасни коли са Мазда мамаму стара. Не мога да си намеря Мазда 6 бензинова 2010-2012 год. на сносна цена. Поумняха хората.

Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 21 Авг 2020, 07:13 
фен

valio323 написа:
ihristov написа:
D.Dochev написа:
Здравйте на всички,

Ами то като гледам Ситроен...Пежо..Рено...накъде вървят нормално е Мазда да ги надскочи.Форд донякъде държат фронта с Мондео и донякъде Тойота.Прекрасни коли са Мазда мамаму стара. Не мога да си намеря Мазда 6 бензинова 2010-2012 год. на сносна цена. Поумняха хората.

Я дай определение за сносна цена ако обичаш!

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 21 Авг 2020, 14:08 
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Обяснения за финансите си не давам.Недеи да пълниш темата с глупави въпроси. Виж какво продаваш от сума ти време за какви пари и си отговори на въпроса сам. :?

Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 25 Авг 2020, 14:36 
любител

Вече 20 дни я тестваме новата кукличка. Голяма работа е!
Само един недостатък казват, че имала - много гаджета сменяла ... :oops:

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 25 Авг 2020, 14:40 
любител

valio323 написа:
ihristov написа:
D.Dochev написа:
Здравйте на всички,

Абе какви ситроени, пежа, фордове... Нали знаете правилото за четирите ф-та - никога ФФФФ (Форд, Фиат и Фсички Френски) :wink:

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 17 Ное 2020, 09:25 
любител

Здравейте,
Новорегистриран съм във форума.
Включвам се в тази тема - възнамерявам да закупя нова CX30. Имаме оферирана модификацията G122, Comfort plus, SO, AT, 2WD.

Разполагам с много къси срокове - Трябва да дам отговор най-късно утре 18.11.2020г., за да не пропусна офертата от търговеца.

Прочетох всички мнения и постове по-горе в темата за този модел. Към колегите, които притежават вече този модел - моля за обективните ви впечатленията за поведението на колата - пъргавина и отговор на двигателя, маневреност, стабилност на пътя.
Притеснява ме основно мощността на този двигателя - 122 к.с. Не е ли твърде спъната?
От сега да кажа - не ме интересува темата с навигацията. Това е най-малката ми грижа.

Ще съм ви много балгодарен за навременните ви и обективни мнения. Важно е за вземане на окончателното ми решение.

Върнете се в началото
  Профил    

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 50 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа