Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 13:28

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 12 Мар 2021, 15:40 
Offline
любител

Регистриран на: 06 Мар 2021, 17:08
Мнения: 4
Местоположение: Русе
Здравейте,какво мислите за това да си внеса(мой приятел да ми внесе) от Америка Mazda CX-5 2.5 бензин,вече съм я набелязал :) щетата и е градушка и е на 50к мили,вероятно е възможно да излязат подводни камъни...но ще видим...колата е RUN and Drive(т.е пали и е в движение) има и клип на двигателя докато работи. Моля ако някой е по запознат с вноса на коли отвъд океана да сподели.
Благодаря!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Мар 2021, 13:31 
Offline
любител

Регистриран на: 16 Дек 2020, 05:18
Мнения: 6
Местоположение: България
И на мен ще ми е интересно да науча повече по въпроса. Познавам хора, които са вкарвали така коли, но най-често им излизат по-скъпи и има скрити дефекти.

През фирма ли се мислите да действате?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Мар 2021, 09:36 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 06 Мар 2021, 17:08
Мнения: 4
Местоположение: Русе
да,с фирмата на мой приятел,лошото е че се купува на снимки и едно 10сек. видео как работи двигателя...
Иначе има коли които излизат наистина евтино,но като пристигне колата в Бг,вероятно ще има още неща за оправяне.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Мар 2021, 10:03 
Offline
любител

Регистриран на: 16 Мар 2021, 09:51
Мнения: 1
Местоположение: Varna
Скоро ще мога да дам по подробна информация. В момента съм в процес на закупуване на този автомобил от Канада


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2021, 11:23 
Offline
любител

Регистриран на: 12 Ное 2018, 13:46
Мнения: 62
Местоположение: България
Моята я взех с помоща на приятел който вкарва от САЩ. Спокойно, колата ще е същата като на снимките. Моята беше със счупено предно стъкло при транспорта, в контейнера беше и една 3ка мухлясала отвътре защото беше с отворени прозорци в контейнера, но след сериозно почистване всичко се махна. В тези контейнери събират по 4 коли и са като сардини в консерва.
Трябва да сте готови да сменяте акумулатора защото ще е умрял, вероятно и задната щора ще липсва. Иначе моята дойде с пълен резервоар с гориво.
Цената на колата излиза:
Там: цена на колата на аукциона, малка такса за аукциона, транспорт до пристанище, транспорт до България, такса за фирмата която я купува в Америка.
Тук: ДДС, мито, технотест, разни митнически услуги, мисля че беше това.
Пак излиза по-евтино от тукашните, а и знаеш проблема предварително, не е замаскиран и километрите са си реалните.
Колите имат някой разминавания с частите на европейските. Аз сменях преден носач и по vin излезе ford ranger. Фаровете също не са същите.
За части ползвах този сайт avtosklad.bg, след регистрация цените са по-ниски. Фар купих по ebay от Литва.
Гледайте да не е наводнявана, градушката с малко изправяне и кит ще се оправи.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2021, 13:57 
Offline
фен

Регистриран на: 11 Юни 2018, 09:29
Мнения: 153
Местоположение: BG
Б@си сагата... Все едно сам си сглабяш кола половин година.

_________________
CX3 evolution 2018 2.0 120к.с.
CX30 2021 2.0 150к.с.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2021, 14:56 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Сага, сага, ама модел, който започва от 42 000 лв. и стига 50 000лв. в нашето мобиле, излезна 30 000 лв. от Щатите.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2021, 21:22 
Offline
фен

Регистриран на: 11 Юни 2018, 09:29
Мнения: 153
Местоположение: BG
Така е, риска да купуваш по снимка и после времето и нервите за намиране,докарване,привеждане във вид за Европа и последваща поддръжка с нестандартни части никой не си ги смята.

_________________
CX3 evolution 2018 2.0 120к.с.
CX30 2021 2.0 150к.с.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Мар 2021, 23:01 
Offline
любител

Регистриран на: 20 Апр 2014, 14:53
Мнения: 64
Местоположение: Sofia
Моите наблюдения са, че ако автомобила има каквато и да е разлика в окачване, двигател и дигитална система, не си заслужава риска за внос от там. Освен ако не е рядък модел с цел колекционерство или спорт. За ежедневна машина, която ще вози от А до Б семейството и до работата, не си заслужава чакането, разправията и евентуалните скрити проблеми. За мен лично внос от Европа е по-смислен, като колата ще отговаря на тукашните стандарти, а частите ще са по-достъпни. Също така, не всички 'майстори' имат познания за тамошните модели и двигатели, софтуер и специфични инструменти. Тук най-вече визирам Мерцедес, но и Мазда може да не пада по-далеч. Тази тема постоянно изкача, поради интереса към ниските цени в Щатите и Канада. Ако се поразтърсите, във форума има поне още три четири такива теми. Както споменах в началото, за основна кола не бих разчитал на такава, нито пък инвестирал пари и време. НО всеки си прави сметката сам :)

_________________
Mazda 3(BP)

Предишни автомобили:
Toyota Carina E, Mazda 3(BK), Mazda CX 5(KE)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2021, 14:34 
Offline
фен
2022 Mazda CX-5

Регистриран на: 18 Авг 2012, 17:18
Мнения: 111
Местоположение: София
Здравейте, малко да повдигнем темата на колегата. Какво е развитието имаме ли кола отвъд океана или се отказа?


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Авг 2021, 14:22 
Offline
любител

Регистриран на: 17 Окт 2020, 11:20
Мнения: 24
Местоположение: пЛОВДИВ
Просто там не превъртат километража.Аз си купих тукашна българска лизингова само заради това-проверих че не е удряна и че километража не е пипан.Вярно платих си за това,но една година карам вече СХ 5 без никакви проблеми и се кефя на почти нова кола.Сега вече говоря с приятел от Канада да ми прати неговата-отново 3 годишна ,абсолютно проверена и почти без пари-за сина.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Авг 2021, 14:57 
Offline
любител

Регистриран на: 12 Ное 2018, 13:46
Мнения: 62
Местоположение: България
Донякъде си прав. Това за километрите е вярно. Моята дойде и с пълен резервоар гориво, след като смених акумулатора и запали от първия път дори. (предполагам не беше палена поне 6 месеца). Явно имаш голям приятел зад океана за да ти продаде изгодно кола тук. Понеже колите без никакви щети също не са особено евтини там. Като прибавим спедиторски услуги там, транспорт до България, мито, ДДС, митническо обслужване, технотест... Аз лично не виждам смисъл. Изгодата е с леко катастрофирала кола която да си я оправиш тук (заради по-ниските ремонтни услуги) или да си я вземеш оттук и да ти каже продавача какви са били щетите и какво е оправял.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 29 Авг 2021, 21:43 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 30 Май 2018, 18:24
Мнения: 32
Местоположение: Sofia
Колеги, ако се внася от САЩ или Канада СХ 5, възможно ли е да се внесе 2,5 турбо мотора? Тукашния атмосферник ми е слаб. Бих си внесъл, но турбото. Не знам дали и как бих могъл да я регистрирам тук?

_________________
MAZDA CX-5, 2,5 2018


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Авг 2021, 14:33 
Offline
фен

Регистриран на: 14 Ное 2016, 08:47
Мнения: 465
Местоположение: София
mmihov написа:
Колеги, ако се внася от САЩ или Канада СХ 5, възможно ли е да се внесе 2,5 турбо мотора? Тукашния атмосферник ми е слаб. Бих си внесъл, но турбото. Не знам дали и как бих могъл да я регистрирам тук?


Ако намериш нещо читаво и евтино има чалъм да му сложиш компресор. Американците така правят :)
Иначе ако намериш 2.5 турбо що да не си го внесеш? С частите може да имаш драма, ама иначе :)

_________________
Mazda 6 GY 2.0 143hp
Mazda CX-5 2.5 194hp


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Авг 2021, 16:36 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 30 Май 2018, 18:24
Мнения: 32
Местоположение: Sofia
Въпросът е ще мога ли да я регистирам, защото най-вероятно няма да покрива откачените еконорми за ЕС?

_________________
MAZDA CX-5, 2,5 2018


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Авг 2021, 17:19 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Няма проблем за регистрацията на втора употреба кола. Проблем прави ЕС при продажбата на нови автомобили от официалните представители и поради тези причини обемите на моторите и цилиндрите падат, за сметка на евровредните изисквания. Но за нов внос, няма рестрикциим просто ще отговаря на по-ниска еврокатегория може би. Както каза колегата над мен, проблем ще имаш ако се повреди нещо по мотора/електониката, защото такива части напрактика в Европа няма и ще трябва да поръчваш отвън.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Окт 2021, 22:59 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 05 Май 2021, 11:05
Мнения: 285
Местоположение: София
donpeev написа:
Както каза колегата над мен, проблем ще имаш ако се повреди нещо по мотора/електониката, защото такива части напрактика в Европа няма и ще трябва да поръчваш отвън.

Защо си мислите, че кола произведена извън щатите ще има някаква разлика в двигателя?

_________________
caryЦар


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Окт 2021, 09:35 
Offline
любител

Регистриран на: 12 Ное 2018, 13:46
Мнения: 62
Местоположение: България
zorbata написа:
donpeev написа:
Както каза колегата над мен, проблем ще имаш ако се повреди нещо по мотора/електониката, защото такива части напрактика в Европа няма и ще трябва да поръчваш отвън.

Защо си мислите, че кола произведена извън щатите ще има някаква разлика в двигателя?


Разлика в двигателите няма, в Америка имат 2,5 и 2,5Т, като това турбо не се предлага в Европа. От няколко години 2.0 двигатели не се предлагат там. Мисля, че до 2016 предлагаха 2.0.
Иначе забележима разлика са фаровете и стоповете, имат разлика и не мисля, че е възможно (лесно) заменяне понеже мигачите и габаритите са на една крушка, докато европейските модели са с две отделни. Отделно задните светлини светят по-различно. Стопа свети часта която е най-крайна към задната врата, докато на европейските модели там крушка няма. Говоря за първа генерация 2012-2016.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Окт 2021, 12:59 
Offline
фен

Регистриран на: 14 Ное 2016, 08:47
Мнения: 465
Местоположение: София
zorbata написа:
donpeev написа:
Както каза колегата над мен, проблем ще имаш ако се повреди нещо по мотора/електониката, защото такива части напрактика в Европа няма и ще трябва да поръчваш отвън.

Защо си мислите, че кола произведена извън щатите ще има някаква разлика в двигателя?

Защото предишните генерации имат и то на някви фрапантни неща.

Примерно на Мазда 6 2.3 мотора 160/166 коня между американския и европейския се различават вариатора(за променливото газоразпределение) и веригата. Не съм сигурен дали и буталата не са с различно тегло. Между 2.3 160 коня и 2.3Т също има балкан разлика.

_________________
Mazda 6 GY 2.0 143hp
Mazda CX-5 2.5 194hp


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Окт 2021, 16:57 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 05 Май 2021, 11:05
Мнения: 285
Местоположение: София
gyenchev написа:
zorbata написа:
donpeev написа:
Както каза колегата над мен, проблем ще имаш ако се повреди нещо по мотора/електониката, защото такива части напрактика в Европа няма и ще трябва да поръчваш отвън.

Защо си мислите, че кола произведена извън щатите ще има някаква разлика в двигателя?

Защото предишните генерации имат и то на някви фрапантни неща.

Примерно на Мазда 6 2.3 мотора 160/166 коня между американския и европейския се различават вариатора(за променливото газоразпределение) и веригата. Не съм сигурен дали и буталата не са с различно тегло. Между 2.3 160 коня и 2.3Т също има балкан разлика.

Може, но тук става въпрос за СХ-5 и 2.5 двигател.

_________________
caryЦар


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Ное 2021, 10:50 
Offline
фен

Регистриран на: 14 Ное 2016, 08:47
Мнения: 465
Местоположение: София
zorbata написа:
gyenchev написа:
zorbata написа:
donpeev написа:
Както каза колегата над мен, проблем ще имаш ако се повреди нещо по мотора/електониката, защото такива части напрактика в Европа няма и ще трябва да поръчваш отвън.

Защо си мислите, че кола произведена извън щатите ще има някаква разлика в двигателя?

Защото предишните генерации имат и то на някви фрапантни неща.

Примерно на Мазда 6 2.3 мотора 160/166 коня между американския и европейския се различават вариатора(за променливото газоразпределение) и веригата. Не съм сигурен дали и буталата не са с различно тегло. Между 2.3 160 коня и 2.3Т също има балкан разлика.

Може, но тук става въпрос за СХ-5 и 2.5 двигател.


Да бе, но пак го има шанса да има 3 неща различни, ама да са брутално скъпи и да трябва да се занимаваш с внос.

_________________
Mazda 6 GY 2.0 143hp
Mazda CX-5 2.5 194hp


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Ное 2021, 20:49 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 05 Май 2021, 11:05
Мнения: 285
Местоположение: София
gyenchev написа:
zorbata написа:
gyenchev написа:
zorbata написа:
donpeev написа:
Както каза колегата над мен, проблем ще имаш ако се повреди нещо по мотора/електониката, защото такива части напрактика в Европа няма и ще трябва да поръчваш отвън.

Защо си мислите, че кола произведена извън щатите ще има някаква разлика в двигателя?

Защото предишните генерации имат и то на някви фрапантни неща.

Примерно на Мазда 6 2.3 мотора 160/166 коня между американския и европейския се различават вариатора(за променливото газоразпределение) и веригата. Не съм сигурен дали и буталата не са с различно тегло. Между 2.3 160 коня и 2.3Т също има балкан разлика.

Може, но тук става въпрос за СХ-5 и 2.5 двигател.


Да бе, но пак го има шанса да има 3 неща различни, ама да са брутално скъпи и да трябва да се занимаваш с внос.

Брутално скъпи тук, иначе в щатите може да са брутално евтини проблем донякъде е доставката.

_________________
caryЦар


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 31 Яну 2022, 14:23 
Offline
любител

Регистриран на: 07 Мар 2021, 17:59
Мнения: 65
Местоположение: Пирдоп
Ако някой си търси CX-5 от Канада или САЩ, може да види тази обява.
Изглежда колата няма много за ремонт.
Изображение

https://www.facebook.com/northautobg/posts/429202855655756


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Фев 2022, 02:40 
Offline
любител

Регистриран на: 18 Дек 2021, 23:27
Мнения: 32
Местоположение: САЩ
Аз бях споделил някъде в друга тема - моя съвет е да търсите коли от южните щати. На север се хвърля много сол или там каквото ползват зимата за пътищата и ръждата хваща колите много рано. Цената на чистите пътища зимата си има своите жертви. Аз живея в Джоджия, сняг виждаме веднъж на 4-5 години. Аз лично не бих си купил кола втора употреба от Чикаго, Ню Йорк, Бостън или от където да е по-насевер от Тенеси или Южна Каролина. Ако съм в България и търся нещо от САЩ ще гледам Флорида, Джоржия, Южна Каролина, може Алабама също макар, че те са малко по на запад от Атлантика и транспорта ще е по-скъп.

_________________
1997 Мазда 626, 2.5 V6 - продадена
2002 Мазда MPV, 3.0 V6
2007 Mazda 6, 2.3


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб