Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 19:28

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2021, 07:37 
Offline
любител

Регистриран на: 10 Апр 2021, 06:17
Мнения: 3
Местоположение: Велико Търново
Здравейте.
От олоко седмица съм собственик на Mazda CX7 2.2 дизел, от 2011г.
Като ниво на оборудване е - с текстилен салон (без Ел седалки) , обикновенна аудио система(не е Bose), навигация с камера, парктроник, и нормален ключ с три бутона (без key less).
Като цяло през тази седмица съм доволен от автомобила, но естествено се появиха и някой въпроси.

1. Фаровете - къси светлини с ксенон не светят добре (нищо не се вижда). Има ли решение на проблема и кой до какви изводи е стигнал? Прави ли проблем ако се сложат Led крушки? Някой слагал ли е модул за дневни светлини и какъв?

2. Парктроник - преден и заден. Задния работи добре, особено в комбинация с камерата за задно виждане. Но предния не работи. Има датчици на предна броня, но в купето няма бутон за включване /изключване (не съм сигурен дали трябва да има). Или работи на друг принцип?

3. Стъклата. Имали начин като остане отворен прозорец да се вдигне от дистанционното на кюча? Дали е въпрос на настройка или просто липсва като опция?

4. Странното нещо под волана. Има нещо синьо, висящо под волана, което прилича на малко кормило. На стъклата също има стикер символ на кормило. Прикачам снимки.
Изображение
Изображение

Благодаря на всички които ще се опитат да ми отговорят на глупавите въпроси.


Прикачени файлове:
2.jpg
2.jpg [ 305.68 KiB | Прегледано 3544 пъти ]
1.jpg
1.jpg [ 388.83 KiB | Прегледано 3544 пъти ]
Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2021, 21:09 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
Здрасти и честито! Да минеш хиляди без аварии.

Отвори http://www.blockshaft.it и чети.

Различни видове са.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 12 Апр 2021, 18:06 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 10 Апр 2021, 06:17
Мнения: 3
Местоположение: Велико Търново
Здравейте, допълвам темата.
Странното нещо под волана е вид ключ,който в равна позиция на волана може да се извади (по доста специфичен начин) за да заключи допълнително волана.

Стъклата. Открих много интересна опция. Ако се остави някое стъкло отворено(или всички) при задържане на бутона за заключване за 5 сек стъклата се вдигат. Но ако се задържи бутона за отключване за 5 сек се отварят всички стъкла.

И отново, но по конкретни въпроси.
Някой слагал ли си е модул за дневни светлини?
Поскоро ме интересува как се управляват фаровете на колата(по + или по -) защото са различни модулите.

Късите светлини не светят достатъчно.
Възможно ли е да са остарели ксенонните крушки и да излъчват по малко или по слаба светлина?
Някой дали е слагал лед крушки на мястото на ксенона и дали е добра идея? (ако някой е слагал и доволен моля да сподели от какви точно крушки)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 13 Апр 2021, 08:55 
Offline
любител

Регистриран на: 07 Юни 2012, 13:42
Мнения: 71
За светлините:
- фаровете на къси са доста слаби, аз направих три стъпки и нещата станаха поносими:
- полиране и поставяне на най-скъпото фолио - за около 150 лв.
- регулиране на фаровете по схемата в инструкцията, заводската регулировка е малко-ниска
- монтаж на нови крушки - Ксенон Osram D2S Night Breaker Unlimited, up to 70%, 35W. Смяната е доста тегава - прави ми го електричар, работил преди в Мазда и затова съм избрал скъпи крушки.
За дневни светлини нямам информация.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Апр 2021, 08:23 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 10 Апр 2021, 06:17
Мнения: 3
Местоположение: Велико Търново
Здравейте отново.
С риск да се повторя с въпрос от началото на темата, но не намирам отговор никъде.
Как точно работи предния парктроник?
На бронята отпред имам датчици, но по някаква причина не работят. Не знам дали бронята е оригиналната или е сменяна някога. Също е възможно на има повреден датчик и затова да са изключени по някакъв начин или да блокира цялата система.
Също в купето НЯМА бутон за изключване/включване на парктроника както е на повечето автомобили включително и на CX5.
Моля споделете съществува ли тази екстра при СХ7 изобщо (аз лично не съм виждал на друга) и как може да се разбере, че е фабрична а не слагана допълнително (освен по датчиците отпред).
Също допускам, че е възможно да не е устроена с бутон в купето, а по някакъв друг логичен начин (например да се включва след включване на задна скорост когато се маневрира и на се изключва след определено време или достигане на дадена скорост).


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Апр 2021, 08:03 
Offline
фен

Регистриран на: 14 Ное 2016, 08:47
Мнения: 465
Местоположение: София
chumaS написа:
Здравейте отново.
С риск да се повторя с въпрос от началото на темата, но не намирам отговор никъде.
Как точно работи предния парктроник?
На бронята отпред имам датчици, но по някаква причина не работят. Не знам дали бронята е оригиналната или е сменяна някога. Също е възможно на има повреден датчик и затова да са изключени по някакъв начин или да блокира цялата система.
Също в купето НЯМА бутон за изключване/включване на парктроника както е на повечето автомобили включително и на CX5.
Моля споделете съществува ли тази екстра при СХ7 изобщо (аз лично не съм виждал на друга) и как може да се разбере, че е фабрична а не слагана допълнително (освен по датчиците отпред).
Също допускам, че е възможно да не е устроена с бутон в купето, а по някакъв друг логичен начин (например да се включва след включване на задна скорост когато се маневрира и на се изключва след определено време или достигане на дадена скорост).


Това за парктроника някой дето се занимава с поставянето им може да ти каже. По принцип би трябвало предния парктроник да работи при ниски скорости(примерно под 10 км/ч) и след това да се изключва.

_________________
Mazda 6 GY 2.0 143hp
Mazda CX-5 2.5 194hp


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: shift74 и 20 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб