Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 10:55

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 15 Апр 2021, 15:22 
Offline
любител

Регистриран на: 15 Апр 2021, 14:59
Мнения: 2
Местоположение: София
Здравейте,

Искам да си сменя сегашният автомобил и съм се насочил към CX-5, първоначално исках нещо до 3 години примерно, но днес видях ето това на сайта на Мазда: https://www.mazda.bg/%D0%BE%D1%84%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B8/%D0%B0%D0%BA%D1%82%D1%83%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D0%BE%D1%84%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B8

Най-отгоре е по-мощния модел, но аз загледах този с двигател 2.0. Просто по-мощния е с 15к отгоре и ми излиза съвсем от бюджета.

CX-5 модел 2021 / ниво на оборудване REVOLUTION
Бензин 2.0 / 165кс / 4х4 AWD /AT автоматик
Цена 59 000 лева

Имам два въпроса.
В случай, че някой има опит със същия двигател в CX-5 от близките няколко години - достатъчен ли е този двигател, като за такова купе, не само за градско, но и за магистрала да кажем, подържането на около 140 затормозява ли колата, и въобще общо впечатление ако може да сподели!

Някой знае ли за това ниво Revolution? Гледах с предни години, че има Спорт, Туринг и т.н, но няма Revolution, опитах се да сравнявам екстрите, но пак не видях в кое попада, не намерих и в нета повече информация. Предлагат колата с 4х4, 19 " гуми и новия дисплей от 10 и нещо инча.

Ще ми е от помощ, ако някой сподели, харесал съм този модел и това ще ми е първата Мазда, за това реших да се обърна към вас с тези въпроси.

Поздрави.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Апр 2021, 13:26 
Offline
любител

Регистриран на: 12 Ное 2018, 13:46
Мнения: 62
Местоположение: България
Аз съм с такъв първа генерация.
2.0 се води леко слаб за купето, личното ми мнение е, че е достатъчен. Но моята е само с предно и би трябвало да е по-лека с едни 80кг.
За града няма никакви проблеми за мощноста на двигателя. За магистрала няма проблем да поддържа 140, при натоварени 4 човека и малко багаж на някой по-големи баири на магистрала Тракия превключва на 5та скорост когато е на темпомат. Усеща се странно като оборотомера от 3000 скочи на 4500 за кратко :)
Sport, Touring, Grand Touring са американските означения за нивата на оборудване.
Най-добре направи тест драйв и си реши, чужди мнения всякакви, на един му харесва, на друг не.


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб