Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 29 Мар 2024, 00:14

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Нов в клуба Cx-5
МнениеПубликувано на: 07 Юни 2021, 20:29 
Offline
любител
Аватар
2009 Mazda 6

Регистриран на: 17 Апр 2017, 18:25
Мнения: 96
Местоположение: Пловдив
Здравейте колеги,
До сега бях с Mazda 6 Gh, 2009г., 147к.с. Бензин, ръчни.
Предстои ми закупуване на Mazda CX-5, 2018г. 2.2 Дизел, 150к.с. Автоматик съвсем скоро и имам следните въпроси за колата:
1. Гориво: тъй като не съм имал до сега кола на дизел, въпросът ми е от кой дизел се препоръчва да се зарежда? Предполагам от по-скъпия, но все пак да попитам.
2. До сега бях с мултимедия с Андроид и можех да си пусна каквото поискам - музика, клипове, филми. Тук как стоят нещата - през usb, карта памет. По-скоро питам за музиката.
3. Колата няма камера. Сигурно може да се инсталира или в СМ или в друг сервиз, знаете ли каква е цената за това в СМ?
3. Потърсих информация в сайтове и в YouTube, но не намирам информация за нивата на оборудване за 2018г. Излизат само американските, които мисля че са различни. Видимите екстри са ясни, по-скоро ме интересуват тези за сигурност. Има ли вариант с vin в СМ да се изкара списък с всичко с което е произведена колата? От бутоните в ляво има 1-парктроник, 2-tsc off, 3-istop off.
4. Навигацията видях някъде, че има 3 години ъпдейт. При положение, че колата няма навършени 3 год., но е внос мога ли да ъпдейтна навигацията в СМ? Ако не как ъпдейтвате - с картите от olx?
5. И нещо за автоматика, тъй като до сега съм бил на ръчни - как е удачно да се спуска по заледен наклон?
Това е за сега преди да съм я взел, поздрави и бе аварийни километри на всички. :lovemazda:

_________________
Mazda CX-5, 2.2D, 150к.с., 2018г.
Ex: Mazda 6 GH - 2009г., 2.0/147к.с.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Нов в клуба Cx-5
МнениеПубликувано на: 08 Юни 2021, 09:26 
Offline
любител

Регистриран на: 12 Ное 2018, 13:46
Мнения: 62
Местоположение: България
1. Mazda нямат качествени двигатели на дизел, а и с комбинацията от бг горивото, ще береш ядове на по-късен етап и всичката икономия ще я изплатиш някой ден по майстори и нерви. Тук като цяло не се препоръчва дизеловия агрегат. Не е случайно, че дизеловите версии да доста по-евтини от бензиновите, има защо. Добре си премисли пак.

3. На колата можеш да сложиш всякаква камера, стига да е на 6V, има в aliexpress китове за по 50лв, които и ти можеш да монтираш. Качеството на картината е неразличимо от оригиналната камера. За цената на оригинална направо звъни на СМ, аз залагам за около 800-1000 лв. ще ти я монтират те.

4. Тези навигации са толкова базова история, че незнам кой се навива да дава тези луди пари за тях. Имаш си Android auto и през мултимедията с Waze работата заспива.

5. Както и при ръчната, бавно и внимателно без резки завои и спирачки. При дълъг наклон може да се активира ръчно превключване на скоростите.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Нов в клуба Cx-5
МнениеПубликувано на: 12 Юни 2021, 23:12 
Offline
любител
Аватар
2009 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 17 Апр 2017, 18:25
Мнения: 96
Местоположение: Пловдив
Здравейте, от няколко дни вече карам джипа и съм много довилен, мога да кажа че оправда очакванията ми. Възникнаха ми следните въпроси:
1. Как може да се смени езика на инфо дисплея - на този до километра не на самата медия? Сега ми е на немски. Не намирам инфо в you tube за това.
2. Има ли начин да се изписва коя радио станция е избрана, на пример в home screen? Или дори на инфо дисплея. Така например както ми изписва коя е следващата пресечка. Мога да видя само ако влезна в самото приложение за FM, а то не е особено симпатично с този четем фон.
3. До колкото разбрах, ъпдейт на навигацията се прави през сайта Infotainment.mazdahandsfree.com, като се инсталира на CD картата, но не ми е останало време да го направя.

Изпратено от моят Redmi Note 7 с помощта на Tapatalk

_________________
Mazda CX-5, 2.2D, 150к.с., 2018г.
Ex: Mazda 6 GH - 2009г., 2.0/147к.с.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: batesergy и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб