Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 29 Мар 2024, 01:07

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 69 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 13 Мар 2022, 23:05 
Offline
маниак
2011 Mazda 6

Регистриран на: 11 Май 2011, 07:25
Мнения: 690
Местоположение: Девин, България
https://auto.blitz.bg/novini/mazda-pred ... a-si-video

Звучи и изглежда доста интригуващо - мощност над 300к.с. и въртящ момент от 500Нм са добра комбинация. Цената ще е голяма лъжица за повечето клиенти, но дано стартират скоро продажбите, както са съобщили и нямат много, и големи първоначални проблеми. Чакаме я с нетърпение, за да й се полюбуваме :lovemazda: :smoke:

_________________
"Мазда" 6, 2.5 л., 170 к.с., лукс, 2011


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Мар 2022, 20:12 
Offline
любител

Регистриран на: 09 Ное 2013, 23:46
Мнения: 84
Местоположение: София
Ох, с тези 100к+, които й гласят, май ще е само любуване....

_________________
Mazda CX-7, 2.3 DISI Turbo


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Мар 2022, 21:44 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 30 Май 2018, 18:24
Мнения: 32
Местоположение: Sofia
Тези 300+ коня са за плъг-ин хибрид. По скромното ми мнение, освен ако не живееш в къща да го зареждаш всяка нощ, това возило ще е на практика неизползваемо. ДВГ- частта на хибрида, доколкото знам, ще е обичайния сегашен 2.5 атмосферен бензинов двигател. Само с него - зум зум остава в мокрите сънища. :) Що се отнася до цена - ако и Мазда направят като всички - хибридът ще е осезаемо скъп. :)
За мен по-любопитно е дали и кога в Европа и конкретно в България ще започнат да предлагат обявения 3-литров бензинов мотор с мека хибридна технология и какви са неговите характеристики?

_________________
MAZDA CX-5, 2,5 2018


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Мар 2022, 21:33 
Offline
любител

Регистриран на: 07 Ное 2020, 21:29
Мнения: 24
Айде и аз да изкажа мнение...
С тези габарити Мазда се включва с актуален модел в големите SUW-та, така че който ще избира между Шкода Кодиак, Тигуан олспейс, Хюндай Сантафе... ще има още една опция, макар че шкодата и тигуана изглеждат доста селскостопански спрямо маздата, особено вътре.
Като казах вътре, какво е това тропосаното на таблото, все едно са му метнали някакъв чул или е още нещо прототипно?
Сравнявайки го със страничния силует с CX-5 някак си тези допълнителни двадесетина сантиметра дължина са отишли повече за предницата и маааалко към багажника. Ако последния не е около 600 литра...язък.
И аз съм на същото мнение за плъгин хибрида, като освен това според мен ако не се навъртат над 20к за година просто си е набутване, но вероятно друго няма да има в бъдеще при всички марки, та трябва да се примирим.
Ако тази 8-степенна скоростната кутия е със същото качество като 6-степенната, то карането особено в града ще още по-голям кеф.
Предполагам и спортния режим ще още по-спортен, но това, което ще я отличава още повече от другите марки че е 6-цилиндровия skayactive-x. Така като го описват...
Според скромното ми субективно мнение тази мазда отпред доста напомня на БМВ, а отзад на АУДИ, въпреки, че дизайна "грабва" и изглежда доста впечатляващо, а вътре е още по-премиум (с изключение на тоя плат, не ми вдъхва доверие нещо).

_________________
Mazda CX-5 2.5 AWD 2020


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Мар 2022, 13:41 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 26 Май 2016, 06:41
Мнения: 857
Местоположение: Варна
mmihov написа:
Тези 300+ коня са за плъг-ин хибрид. По скромното ми мнение, освен ако не живееш в къща да го зареждаш всяка нощ, това возило ще е на практика неизползваемо. ДВГ- частта на хибрида, доколкото знам, ще е обичайния сегашен 2.5 атмосферен бензинов двигател. Само с него - зум зум остава в мокрите сънища. :) Що се отнася до цена - ако и Мазда направят като всички - хибридът ще е осезаемо скъп. :)
За мен по-любопитно е дали и кога в Европа и конкретно в България ще започнат да предлагат обявения 3-литров бензинов мотор с мека хибридна технология и какви са неговите характеристики?
3л i6 двигател на на задно или 4х4. i4 за по-ниските нива.
Изцяло нова платформа и двг


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Мар 2022, 20:22 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Чудесна кола. Изглежда доста солидно отвътре. Тази 17 киловатова батерия е прескачаме въобще като коментар.Мазда упорито си налагат бензини и то какви коне вече. Другите налагат и се ориентират към коли с батерии. Нашите направиха електричка една дето няма да стигне до Велико Търново ако тръгна от София :lol:

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2022, 16:09 
Offline
любител

Регистриран на: 22 Дек 2020, 22:52
Мнения: 48
Местоположение: Sofia
valio323 написа:
Чудесна кола. Изглежда доста солидно отвътре. Тази 17 киловатова батерия е прескачаме въобще като коментар.Мазда упорито си налагат бензини и то какви коне вече. Другите налагат и се ориентират към коли с батерии. Нашите направиха електричка една дето няма да стигне до Велико Търново ако тръгна от София :lol:


През 2030-та всички карат електрички, Мазда вади атмосферните V8 - аци. :lol:

Инче и СХ-50 много ми харесва, а германецът, чието клипче за СХ-60 гледах, спомена, че щяло да има също 70 и 80.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Мар 2022, 21:44 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 30 Май 2018, 18:24
Мнения: 32
Местоположение: Sofia
GRD написа:
valio323 написа:
Чудесна кола. Изглежда доста солидно отвътре. Тази 17 киловатова батерия е прескачаме въобще като коментар.Мазда упорито си налагат бензини и то какви коне вече. Другите налагат и се ориентират към коли с батерии. Нашите направиха електричка една дето няма да стигне до Велико Търново ако тръгна от София :lol:


През 2030-та всички карат електрички, Мазда вади атмосферните V8 - аци. :lol:

Инче и СХ-50 много ми харесва, а германецът, чието клипче за СХ-60 гледах, спомена, че щяло да има също 70 и 80.


Кои всички карат електрички, уважаеми? Ще ти опонирам - така, като се развиват световните дела, зеленото се отлага за след поне половин век. :)
Ако питате мен, изобщо притежанието на личен автомобил върви към категория "лукс". Бил той и Дачия Логан.
В тази връзка - обявените на сайта на Старс Моторс цени за новата CX-60 - между 97 и 106 кBGN за различните нива са сходни на други марки от подобен клас и размери. Проблемът е, че виждам само плъг-ин хибрид. Няма информация дали и кога ще дойде "прост" бензинов или дизелов двигател. А те - поне по аналогия с други марки - трябва да са по-евтини. Ще поживеем - ще видим.
А колата е фантастична - не мога да си кривя душата. :)

_________________
MAZDA CX-5, 2,5 2018


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Мар 2022, 19:17 
Offline
любител

Регистриран на: 22 Дек 2020, 22:52
Мнения: 48
Местоположение: Sofia
Бъзиках се, засега нито имам намерение да карам електричка, нито дори хибрид.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Мар 2022, 19:48 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
https://profit.bg/avto-moto/v-koi-darzh ... ez-2035-g/
За съжаление се очертава плавно навлизане на тока в колите. Специално скандинавските страни ще го постигнат това наи бързо като продажби. Ние соца в Европа ще драпаме назад естествено. Развитите страни ще се пренасочат към сешоарите. :lol: . Няма как. При нас ще навлизат предимно 2ра ръка и така....

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 23 Мар 2022, 23:01 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 30 Май 2018, 18:24
Мнения: 32
Местоположение: Sofia
Дали някой е попадал на данни за динамичните характеристики на тези мотори? Ако правилно разбирам ДВГ-то в този плъг ин хибрид е сегашния 2.5 атмосферен бензинов двигател, който слагат на CX-5 - цата и за който дават 194 к.с, и ускорение за CX-5 малко над 9 сек. до 100 км/ч?
Това означава, че на CX-60, която се явява по-голяма и по-тежка, вероятно този двигател сам би бил доста тромав. КАзвам сам, защото както има коментари навсякъде - в България да разчиташ постоянно на електричество можеш само ако имаш къща например или ежедневен достъп до зарядна станция. Което значи, че често ще оставаш само на ДВГ-то?
За три-литровия бензин и 3.3 дизелите няма никакви данни?

_________________
MAZDA CX-5, 2,5 2018


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Мар 2022, 21:39 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 14 Ное 2010, 10:02
Мнения: 320
5.8 секунди го срещнах на няколко места. Тук също го дават толкова :

https://www.netcarshow.com/mazda/2023-cx-60/

https://www.auto-data.net/bg/mazda-cx-6 ... ation-8785

Sent from my OnePlus using Tapatalk


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Окт 2022, 10:55 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 30 Май 2018, 18:24
Мнения: 32
Местоположение: Sofia
Дали някой може да обясни по-ясно твърдението на Мазда за плъг-ин хибрида, че освен на зарядна станция, при липса на такава, батерията се зареждала от бензиновия двигател в движение?
Това означава ли, че ако пътувам от София до Русе например, батерията ще се "самозарежда" в движение и няма да имам нужда от зареждане на станция? И какво става с разхода и мощността при това положение? Само на ДВГ ли остава докато зарежда?
Изобщо как работи всичко това?

_________________
MAZDA CX-5, 2,5 2018


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Окт 2022, 18:00 
Offline
любител

Регистриран на: 09 Ное 2013, 23:46
Мнения: 84
Местоположение: София
mmihov написа:
Дали някой може да обясни по-ясно твърдението на Мазда за плъг-ин хибрида, че освен на зарядна станция, при липса на такава, батерията се зареждала от бензиновия двигател в движение?
Това означава ли, че ако пътувам от София до Русе например, батерията ще се "самозарежда" в движение и няма да имам нужда от зареждане на станция? И какво става с разхода и мощността при това положение? Само на ДВГ ли остава докато зарежда?
Изобщо как работи всичко това?

Предполагам ще работи точно така, както и останалите хибриди. Карал съм доста Хюндай Йоник, PHEV, работи точно така - по "надолнище" и при вкючен двигател се зарежда батерията. С пълна батерия от София, и после със зареждане в Бургас и стегнато каране, Хюндая дава около 3.7-3.9 разход (само на батерия реално е около 50 - на км).

_________________
Mazda CX-7, 2.3 DISI Turbo


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Окт 2022, 08:45 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1107
Местоположение: София
Аз също я мисля тази СХ-60 от както я видях на автосалона и определно имам някои дилеми.
Пътувам на дълги разтояния между 400 и 800км обикновеено а понякога и над 1000 и ме притеснява този плъг-ин хибрид до колко ще може да изкара комбинирано с ток. А ако няма спускане не зарежда така ли?
За това повече се замислям за дизела 3.3, той мисля ще е по удачен за чести дълги преходи.
Чакам за тест драйв и ще видим.

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Окт 2022, 09:47 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Би трябвало да рекуперира и от сирачното усилие, или не е така ?
@ bjrov - е ценовата има ли дизел вече, че аз преди две седмици ходих да си купя джанти и докато ги вадеха се зазяпах, но имаше само бензини по ценовите им?

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Окт 2022, 22:18 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 30 Май 2018, 18:24
Мнения: 32
Местоположение: Sofia
От това, което ми обясниха в Стар моторс, ако караш от София до Русе например - като стигнеш, ще си изпразнил батерията и трябва да зареждаш. Зарежда се само при спускане по нанадолнище. Като приключи батерията - остава ДВГ. А той е стандартния 2.5 л. 194 коня. При кола над 2 тона - колата ще се превърне в тромав валяк, гълтащ бензин като за последно. Проблемът тук е. че резервоарът е около 40 литра, което означава, че без заредена батерия е проблем. Особено за дълги разстояния. Което значи, че наистина май дизелът е по - добра опция. Твърдят, че ще се появи в България през март.
Дано да е тъй.

_________________
MAZDA CX-5, 2,5 2018


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 13 Окт 2022, 08:23 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1107
Местоположение: София
Ами ще чакам до март да видя какво ще излезне не бързам изобщо, като прочетох последното мнение определено няма да е хибрида. Ако изобщо си взимам мазда за следваща кола.

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 13 Окт 2022, 13:26 
Offline
любител

Регистриран на: 09 Ное 2013, 23:46
Мнения: 84
Местоположение: София
mmihov написа:
От това, което ми обясниха в Стар моторс, ако караш от София до Русе например - като стигнеш, ще си изпразнил батерията и трябва да зареждаш. Зарежда се само при спускане по нанадолнище. Като приключи батерията - остава ДВГ. А той е стандартния 2.5 л. 194 коня. При кола над 2 тона - колата ще се превърне в тромав валяк, гълтащ бензин като за последно. Проблемът тук е. че резервоарът е около 40 литра, което означава, че без заредена батерия е проблем. Особено за дълги разстояния. Което значи, че наистина май дизелът е по - добра опция. Твърдят, че ще се появи в България през март.
Дано да е тъй.


Всъщност, може и да не е точно така... базирам се на опита си с Хюндай - като се "изчерпи" батерията, не можеш да караш само на ток... но има достатъчно заряд да се движи колата и да я караш като "нормален" самозареждащ се хибрид; т.е. си имаш и ел. тяга. Едва ли в Мазда ще е по друг начин... ама знае ли човек.

_________________
Mazda CX-7, 2.3 DISI Turbo


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Окт 2022, 22:06 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 30 Май 2018, 18:24
Мнения: 32
Местоположение: Sofia
Aко е така, каква е тогава разликата между режим плъг-ин хибрид и самозареждащ се мек хибрид - питам по отношение на мощност, пъргавина и прочее? Ако си приличат, защо изобщо правят плъг ин?
Аз огледах подробно колата - външно е бижу, вътре като израбптка също е истинско бижу, но видях няколко детайла, които доста ме озадачиха. В сравнение с CX-5цата, която карам, при тази CX-60:
1. мястото на водача е по-тясно. Поради широката конзола направо съм като наказан на седалката :)
2. Кутията между двете предни седалки е по-малка от тази на Астрата, която карах едно време. Слагаш едни влажни кърпички и мястото приключва.
3. Отзад мястото е по-малко - парадоксално, но в CX-5цата отзад се чувствам идеално, а тук коленете ми търкат предната седалка.
4. Джобовете в предните седалки - тези за поставяне на рачзлични предмети - са по-малки.
5. Багажникът е видимо и осезаемо по-малък. И то при положение, чe в CX-5цата имам пълноразмерна резервна гума, а тук няма никаква.
Като тегля чертата - по-малко кола за повече пари. Вярно - изглеждаща прекрасно (поне за мен).

_________________
MAZDA CX-5, 2,5 2018


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Окт 2022, 20:39 
Offline
любител

Регистриран на: 09 Ное 2013, 23:46
Мнения: 84
Местоположение: София
Определено СХ-60 е осезаемо по-тясна вътре отпред и отзад и с по-малък багажник от СХ-7. Относно HEV и PHEV има достатъчно инфо из нет-а. https://openroadautogroup.com/blog/bev- ... ar-options
https://www.carbuyer.co.uk/tips-and-adv ... ctric-cars

_________________
Mazda CX-7, 2.3 DISI Turbo


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Окт 2022, 18:12 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
bjrov написа:
Аз също я мисля тази СХ-60 от както я видях на автосалона и определно имам някои дилеми.
Пътувам на дълги разтояния между 400 и 800км обикновеено а понякога и над 1000 и ме притеснява този плъг-ин хибрид до колко ще може да изкара комбинирано с ток. А ако няма спускане не зарежда така ли?
За това повече се замислям за дизела 3.3, той мисля ще е по удачен за чести дълги преходи.
Чакам за тест драйв и ще видим.

Зарежда като отпуснеш газта и си на скорост. А това често се случва. Все пак обаче дизела ще ти свърши по добра работа. Стига да са оправили тези проблеми с веригите.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 27 Ное 2022, 23:22 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 30 Май 2018, 18:24
Мнения: 32
Местоположение: Sofia
Колеги, има ли някой собственик на новия модел? Да каже първи впечатления от колата?

_________________
MAZDA CX-5, 2,5 2018


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 29 Ное 2022, 17:53 
Offline
любител

Регистриран на: 14 Ное 2022, 17:00
Мнения: 7
Местоположение: Pernik
И аз търся впечетления :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Дек 2022, 23:04 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 30 Май 2018, 18:24
Мнения: 32
Местоположение: Sofia
Днес минах през Стар моторс и видях, че може да се поръчва и дизеловата мазда. 3.3 литров, 254 коня. И е по-евтина. По този повод -изглежда фантастично като кола, но ме притеснява дизелът. Смятате ли, че ако човек се насочи към дизел, ще се надене на проблеми в близко бъдеще? Говорят за по-високи данъци за дизела, за ограничения в някои зони, за това, че дизелът щял да стане труден за намиране и прочее..... как мислите? Добра инвестиция ли е дизелов двигател през 2022?

_________________
MAZDA CX-5, 2,5 2018


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Дек 2022, 17:55 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
За България със сигурност няма да има проблеми за модел 2022 , поне в следващите 10 години, да не кажа и 20. Проблем според ме ще има ако се кара доста градско.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Дек 2022, 18:59 
Offline
любител

Регистриран на: 07 Ное 2020, 21:29
Мнения: 24
mmihov написа:
Днес минах през Стар моторс и видях, че може да се поръчва и дизеловата мазда. 3.3 литров, 254 коня. И е по-евтина. По този повод -изглежда фантастично като кола, но ме притеснява дизелът. Смятате ли, че ако човек се насочи към дизел, ще се надене на проблеми в близко бъдеще? Говорят за по-високи данъци за дизела, за ограничения в някои зони, за това, че дизелът щял да стане труден за намиране и прочее..... как мислите? Добра инвестиция ли е дизелов двигател през 2022?


Колата да знаеш не е "инвестиция" а разход. И колкото по-нова е колата толкова това важи в по-голяма сила.
Та ако я смяташ за първото, няма смисъл от дизел, ако е второто ще те интересуват други неща.

_________________
Mazda CX-5 2.5 AWD 2020


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Дек 2022, 20:13 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 30 Май 2018, 18:24
Мнения: 32
Местоположение: Sofia
LRN написа:
mmihov написа:
Днес минах през Стар моторс и видях, че може да се поръчва и дизеловата мазда. 3.3 литров, 254 коня. И е по-евтина. По този повод -изглежда фантастично като кола, но ме притеснява дизелът. Смятате ли, че ако човек се насочи към дизел, ще се надене на проблеми в близко бъдеще? Говорят за по-високи данъци за дизела, за ограничения в някои зони, за това, че дизелът щял да стане труден за намиране и прочее..... как мислите? Добра инвестиция ли е дизелов двигател през 2022?


Колата да знаеш не е "инвестиция" а разход. И колкото по-нова е колата толкова това важи в по-голяма сила.
Та ако я смяташ за първото, няма смисъл от дизел, ако е второто ще те интересуват други неща.

Нямам съмнения, че е разход. Въпросът е не си ли купуваш фабрика на 8-ми септември, купувайки дизел.

_________________
MAZDA CX-5, 2,5 2018


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Дек 2022, 08:11 
Offline
любител

Регистриран на: 07 Дек 2022, 08:08
Мнения: 3
Местоположение: София
И аз се заглеждам по CX-60, трябва да отскоча до шоурума да видя размерите как са, но мисля да изчакам да видя и бензиновият шестак какво ще представлява.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Дек 2022, 13:42 
Offline
любител

Регистриран на: 07 Ное 2020, 21:29
Мнения: 24
Едва ли някой "форумец" има точните отговори. Би трябвало да нямаш проблеми, дори да забранят производството на дизели. По скоро пазара може да наложи по-висока цена на дизеловото гориво, заради намалените обороти, но това пак са си лакардии. Като се замисля, че то същото важи и за бензина.
Навремето когато забраниха двутактовите двигатели, доколкото си спомням хората продължиха да си карат вартбурзите и трабантите без проблеми и лека полека тези коли естествено си "умряха", т.е ако има някакви рестрикции колата ще стане непродаваема, но караема.
Отделно тази кола в комбинация с тока покрива най-новите стандарти за екология, а още не са забранени евро 1.
Та такива ми ти работи...

_________________
Mazda CX-5 2.5 AWD 2020


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 69 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб