Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 22:02

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Мазда сх5 - ДПФ
МнениеПубликувано на: 20 Юли 2022, 10:26 
Offline
любител

Регистриран на: 23 Дек 2020, 23:15
Мнения: 3
Местоположение: България
Здравейте. Навсякъде се пише че регенерацията трябва да е от 300 до 500 км. При моята сх5 - 2013 г. такова нещо никога не е било. Колата се кара 50/50 градско и магистрала. След покупката засякох че регенерацията се прави около 200 км. След около 15000 стана 150 км. И последно като се прибирах от Германия на 80. И това без никакви грешки и светнали лампи,мощността е нормална , само при регенерация на 120 км леко придърпва и губи мощност. Изчистих филтъра с професионална машина,след което поисках в сервиз на Мазда диагностика на ПДФ и ми казаха че е почти напълно празен 0.2% и го занулиха. И първата регенерацията беше на 210 км. Стори ми се странно и се посъветвах в друг сервиз на Мазда и поисках да погледнат датчиците към ПДФ дали са наред. Термодатчика беше целия в нагар,изчистиха го и ме посъветваха да си изчистя колекторите. Реших да е следващия път и поех към Германия. При скорост 130 регенерацията е около 170 км. при по малка скорост ,около 110км.ч около 200. А при градско със скорост около 40/70 км. 220. Въпроса ми е това нормално ли е при чист ДПФ и ако не е ,къде е проблема. Нямам проблем със грешки ,лампи и аварийни режими и дано да нямам. Като допълнение ще дам че почти винаги има едно свирукане като дам газ , най вече при баир и това свирукане става още по осезаемо при регенериция. Последно за 2250 км. магистрала имам 13 регенерации. Мощност си имам и всичко е наред но нормално ли е това.Моля за съвет или обяснение някакво , дали е нормално това. Благодаря предварително и се извинявам за дългото обяснение.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда сх5 - ДПФ
МнениеПубликувано на: 21 Юли 2022, 08:41 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
А колата на какъв пробег е и реален ли е той?

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда сх5 - ДПФ
МнениеПубликувано на: 21 Юли 2022, 09:23 
Offline
любител

Регистриран на: 30 Яну 2021, 06:51
Мнения: 23
Възможно решение е подмяна със Mazda Upgraded DPF/ Exhaust Gas Pressure Sensor Kit - SHY618W00.
С две думи - със стария модел, двигателя прави по-чести дори излични регенерации, които знаете към какво водят и причиняват.
В нета има много информация за симптомите и начина на решаването им.
Има го наличен в България, близо до Долна баня.
Поздрави и успех.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда сх5 - ДПФ
МнениеПубликувано на: 21 Юли 2022, 09:50 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 10 Фев 2006, 16:44
Мнения: 577
Местоположение: Банкя
А този кит само за Sky Active дизелите ли е или става и за предното поколение 2.2?

_________________
...и от време на време ме плаши със тез 115 кранти ебати!

Skoda Forman>Mazda 626 CG GT>Mazda 626 GE 2.5i V6>BMW E39 540i>Mazda 626 GF>Alfa Romeo 166 3.2i TI>MB E320i 4Matic>Alfa Romeo 156 2.5 V6>Mazda 3 2.2D


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда сх5 - ДПФ
МнениеПубликувано на: 21 Юли 2022, 10:26 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 23 Дек 2020, 23:15
Мнения: 3
Местоположение: България
Закупена на 142000 , сега е на 173000 , реални проверени км.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда сх5 - ДПФ
МнениеПубликувано на: 14 Окт 2022, 10:10 
Offline
любител

Регистриран на: 07 Мар 2021, 17:59
Мнения: 65
Местоположение: Пирдоп
Къде гледате на колко километра регенерира DPF-a?


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда сх5 - ДПФ
МнениеПубликувано на: 17 Ное 2022, 19:15 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 20 Апр 2010, 22:41
Мнения: 482
Местоположение: Sofia
skype: dpffapremove
Василев написа:
... в сервиз на Мазда диагностика на ПДФ и ми казаха че е почти напълно празен 0.2% и го занулиха...


Като вземат така да говорят ... бил пълен на 0.2% т.е. празен или пълен на 73% ... махай го ... ама чакайте малко, първо знаете ли какво показват тези %-ти ? Ако автомобила е направил регенерация точно преди да влезнеш в сервиза и коефициента е 0.3% ... какво значи ... че той е нов и нямаш никакви проблеми или че току що е занулил параметъра ? За да се прецени състоянието на филтъра се гледат един куп други неща освен параметрите на самия DPF.

_________________
www.fapremove.com
Програмиране на TPMS сензори.
Качествен чип тунинг. Премахване на FAP / DPF OFF, Adblue / SCR OFF, EGR / AGR OFF, Flaps OFF, O2 / Lambda OFF, DTC OFF и др. - 5 години гаранция на софтуера.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда сх5 - ДПФ
МнениеПубликувано на: 28 Дек 2022, 19:50 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 23 Дек 2020, 23:15
Мнения: 3
Местоположение: България
На въпроса, как се разбира кога има регенерация, разхода на гориво се покачва с около 30% и се появява малко по особен звук, нещо като виене, поне така аз го определям.
На въпроса, как така определиха колко процента е пълен или празен, много просто, хората си имат специализирани уреди, dpf има вход и изход, свързва се там и си показва. А как става това, те си знаят как се диагностира това, затова им плащаме, ако аз знаех как и имах техниката щях сам да определя.
За съвета, за премахване на dpf, благодаря за съвета, но няма да стане, само ще отбележа че 10 месеца в годината шофирам колата в Германия и ако не дай си Боже се наложи да вляза в бокса, още като разберат че го няма и ще ме отсвирят на момента и дори ще ме определят като престъпник.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда сх5 - ДПФ
МнениеПубликувано на: 03 Яну 2023, 22:06 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda Premacy

Регистриран на: 25 Апр 2016, 21:09
Мнения: 506
Местоположение: Бургас
Може да свалите и да почистите дпф-а. Има машини за това, даже и тук.

Това обаче няма да реши проблемът, защото от една страна е необходимо да се направи това със сензора, от друга страна трябва да се отстрани причината за честите регенерации, а това е неправилна работа на двигателя. За да се запушва толкова често, има причина.

Накратко - проверка в компетентен дизел сервиз (това, че пише Мазда отгоре не значи нищо) на дюзи, ЕГР и турбина. Вероятно ще се окаже, че някоя дюза пикае леко. Мотора пуши и затова запушва филтъра. Обмислете и подмяната на сензора, ако помня правилно имаше сервизен бюлетин за това ...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Мазда сх5 - ДПФ
МнениеПубликувано на: 04 Яну 2023, 13:52 
Offline
любител

Регистриран на: 01 Дек 2019, 11:58
Мнения: 12
Местоположение: София
Моята cx5-ца на 150 хил. км. със сменен SHY618W00 сензор също регенерира на 200-250км. и го намирам за нормално. Кара се основно градско.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда сх5 - ДПФ
МнениеПубликувано на: 09 Мар 2023, 08:44 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 20 Апр 2010, 22:41
Мнения: 482
Местоположение: Sofia
skype: dpffapremove
Василев написа:
... На въпроса, как така определиха колко процента е пълен или празен, много просто, хората си имат специализирани уреди, dpf има вход и изход, свързва се там и си показва. А как става това, те си знаят как се диагностира това, затова им плащаме...


Знам че е късно вече предполагам ... но за новочетящите с подобен проблем. Друго имах впредвид относно коментара за резултата от диагностиката на единия от сервизите в който сте бил, но явно не ме разбрахте. Дори да имат диагностика, повечето сервизи не знаят какво точно означават някои параметри ... както и да е. Запушването на DPF-а е следствие а не причина, затова трябва да се тръгне от причината ( дюзи, ЕГР , турбина, само градско каране на къси преходи и т.н. ), да се отстрани и после евентуално пране или смяна. Съвет от мен ако позволите ... никакви ефтини алтернативи не вършат качествено работа. По добре миене, дори по-добре миене + печене на стария DPF и монтаж обратно, от колкото някаква китайска пита. Ако не се отстрани проблема обаче, скоро ще бъдете в изходна позиция.

_________________
www.fapremove.com
Програмиране на TPMS сензори.
Качествен чип тунинг. Премахване на FAP / DPF OFF, Adblue / SCR OFF, EGR / AGR OFF, Flaps OFF, O2 / Lambda OFF, DTC OFF и др. - 5 години гаранция на софтуера.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда сх5 - ДПФ
МнениеПубликувано на: 15 Мар 2023, 10:34 
Offline
любител

Регистриран на: 14 Мар 2023, 22:19
Мнения: 1
Местоположение: София
Здравейте, Имам следният проблем при CX5 2016г. 150к.с skyactive дизел - dpf е отстранен и колата върви без никакви проблеми. След каране ( в смисъл когато е изминала поне 20-30 километра) в спряло състояние (режим паркинг или D няма знчачение) оборотите започват леко да варират при което колата започва да пуши много докато не започне да се движи пак (не е бял дим) по -скоро като че ли мерише на изгоряло масло. Някой имал ли е подобен проблем или да препоръча читав майстор в СОфия.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда сх5 - ДПФ
МнениеПубликувано на: 22 Мар 2023, 16:19 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 20 Апр 2010, 22:41
Мнения: 482
Местоположение: Sofia
skype: dpffapremove
Според мен има някакъв проблем с ЕГР-а така по описание ... и ако са затрили и грешките му не може да си го покаже. Пробвайте първо с затапване с ламаринка ... макар че тук ЕГР-а не е толкова проста система като при останалите. Общо взето трябва да се направи проверка на направеното.

_________________
www.fapremove.com
Програмиране на TPMS сензори.
Качествен чип тунинг. Премахване на FAP / DPF OFF, Adblue / SCR OFF, EGR / AGR OFF, Flaps OFF, O2 / Lambda OFF, DTC OFF и др. - 5 години гаранция на софтуера.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Мазда сх5 - ДПФ
МнениеПубликувано на: 22 Мар 2023, 18:39 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Турбина ми се струва че е тръгнала. Уплътнителите на дюзите как са.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб