Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Фев 2021, 23:29

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 52 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: алфа ромео
МнениеПубликувано на: 13 Сеп 2008, 10:32 
фен
Аватар

здравейте колеги може ли едно мнение да кажете за алфа ромео 156 98-2000г някакви отзиви за автомобила бъдете обективни

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Сеп 2008, 10:39 
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Колега, да не си объркал форума? :?

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Сеп 2008, 10:43 
фанатик

И аз това се чудя :) Влез и питай във форума на Алфа Ромео хората, които карат такива коли, те ще ти кажат. Тук едва ли ще се намерят много хора да са карали такива, още повече че всички са сектанти и дори да е хубава кола, пак ще ти кажат, че е боклук :)

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Сеп 2008, 13:19 
маниак
Аватар
1992 Mazda 626

Имам такава питай каквото искаш :) С кой мотор е колата ?

Opel Omega 2.0 8v 115 hp 1987-бившата

Ако любовта е курва ,еби я в гъза :D

Върнете се в началото

Заглавие: Re: алфа ромео
МнениеПубликувано на: 13 Сеп 2008, 14:07 
фанатик
Аватар

djembo написа:
здравейте колеги може ли едно мнение да кажете за алфа ромео 156 98-2000г някакви отзиви за автомобила бъдете обективни
Аз съм фен на всички Японски, а иначе ремонтирам всякакви евробангии.....Та ако се колебаеш между алфа и някоя друга италианка, изобщо не му мисли.....Трябва да ти кажа че е най добре направената италианка, може би защото повечето и чаркове са Немски, особено електрониката....

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Сеп 2008, 14:59 
маниак
Аватар
1993 Mazda 626

обективни викаш, а :D до 100 000 км карат - после шрьот, горе долу са така италките (на мен лично досега няма италианска кола , която истински да ми е харесала, дори и от много скъпите им такива, пак бих си взел немско,японско, щатско)

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Сеп 2008, 15:19 
маниак
Аватар
1992 Mazda 626

Nik604 написа:
обективни викаш, а :D до 100 000 км карат - после шрьот, горе долу са така италките (на мен лично досега няма италианска кола , която истински да ми е харесала, дори и от много скъпите им такива, пак бих си взел немско,японско, щатско)

Колега честно казано не е така :) Вече 50 000 км я караме и сме сменили ламбда сонда,1 носач и консумативи :) Италиянките имат проблем с електрониката :) Мототроник е управлението мисля,че всичко по колата е бош..... Относно мотора 1.6 120 коня го избягвай понеже харчи колкото 1.8 144(след 2000-2001 140 коня),а върви по-малко. Намери си 2.0 бензин 155 коня. Проблеми,който можеш да срещнеш при бензиновите мотори е:заминала ламбда сонда,изгорял дебитомер,тракащ вариатор(до към 3000 оборота е спъната едвам тогава вариатора се пълни с масло и вкарва повече гориво нещо като v-tec,vvt-i....).По окачването: селеновите втулки на горните носачи скърцат,и на пазара има много некачествени носачи. Както се казва алфа ромео се купува със сърце :) Ако обичаш спортното каране си вземи алфа :) При покупката много внимавай понеже алфите както японките се карат постоянно в червеното... Моля да няма безмислени и озлобени коментари относно поста ми. Благодаря предварително :)
P.S Ако те интересува нещо по конкретно питай!

Opel Omega 2.0 8v 115 hp 1987-бившата

Ако любовта е курва ,еби я в гъза :D

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Сеп 2008, 15:32 
фен
Аватар
Автор на темата

колеги алфата не е за мен,а за един приятел много се е навил но маи ще трябва да го разубедя,а аз си оставам тука с мойте две маздички :D благодаря навсички за мнението което изразихте успех на всички

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2008, 11:51 
маниак
Аватар
1994 Mazda MX-3

Ето на това мнение много се смях:
http://avtomobili.info/d.php?s=vr&rvi=637

Не е за този модел, но марката е същата :D

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2008, 11:58 
фен
Аватар
1991 Mazda 323F

:lol2: мнението си го "бива" :lol2:

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2008, 12:05 
маниак
Аватар
1994 Mazda MX-3

Имам един познат с 147, автоматик, след няколко месеца влезе в сервиз за смяна на нещо по скоростите и повече от колкото я има седи в сервиза, а частта която чака от италия е 10000 лева :) . Ето от едно друго мнение за 147:

Основни недостатъци на ALFA ROMEO 147 :
Изпитвам смесени чувства към колата!Струва ми около 30 000лв. а за тези пари бих могъл да карам далеч по-добър автомобил!Не става за България!Слаба ходова част,липса на части и то скъпи,много електроника а дори и фирмените сервизи не са в час с този автомобил!
Основни предимства на ALFA ROMEO 147 :
Не бих казал че има такива!
Особености при поддръжката на ALFA ROMEO 147 :
Минусите са повече от плюсовете!А най-големият е че автомобила е вечно твой при такива капиталовложения!
Друго:
Съветвам да не си купувате,освен ако нямате хоби към ремонти и излишни пари!
Бих желал следващата ми кола да бъде: Автомобил от друг производител: Отново Мерцедес

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2008, 12:24 
фанатик
Аватар
1995 Mazda 323F

А бе алфа се купува с душа не с разум.
Четох ревюто за GTV-то на алфите... смях голям... нормално за този автомобил висок разход на бензин и масло!!!
А другото което е, че във форума гледам сменят не биалетка, носач и еди кво си примерно ... ами казват: "смених предно окачване или смених задно окачване" т.е. ако сменят нещо сменят всичко ... а защо не сменят колата питам аз???

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2008, 16:02 
фен
Аватар

ако е 2.4 дизел нямаш грижи вечна е

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2008, 16:41 
фен
Аватар
1993 Mazda MX-3

Разбира се, че тук ще се подиграват на алфа, но освен, че нямат слава на много здрави коли има и легенди, същото е и с прословутата здравина на японските автомобили - и в двата случая нещата са преекспонирани. Някой си попаднал на кофти екземпляр и оревава форумите, както и да е... Скоро споменах тук за един ден, в който карах алфа 159 и новата мазда 6 дизеловите мотори - очарован съм от алфата, далеч по-приятна и стабилна от маздата, малко се очудих, но това го потвърди и един бивш състезател, който сега си има сервиз, така че колкото и да има субективност(а аз до тогава едва ли не мислех маздата за най-стабилната на света, а дори според някои тестове мондеото е на трето място заедно с бмв, ама да кажем пак има субективност и няма да задълбавам). На новите модели на алфа проблемите им са главно немски с името БОШ, а относно подигравките за окачването - не зная как стои въпросът със старите модели, но от 156 насам, окачването е чудесно, за жалост скъпо за поддръжка и да се кара у нас не е добре за джоба...
А като цяло италианките били ненам кви, ами такива са си евтини и има един инженер на име Тоци Бегали, та понякога там са проблемите, ала понеже следя форума тук и мога да ви кажа, че с дъртото ми Пунто съм имал по-малко проблеми от повечето хора тук, така че с легендите сме запознати, а и всички сме наясно как вече ще различаваме колите само по ламарини и емблема, щото никой не произвежда всичко сам, а взима на готово.

А приказките пък един приятел имал еди каква си кола и не е доволен или виж ги колко са по сервизите са доста общи и не съвсем обективни. Аз Алфа няма да си взема, защото не мога да си я позволя нова, но знае ли човек на какво може да попадне. Пък сектантството нека си го има, но от това продажбите на ФауВе например не са чак толкова паднали...

Мерцедес е добра инвестиция, но и за тази марка ще се намерят подигравчии, та не знам.... Гледайте хубво, каквато и да е марката!

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2008, 17:26 
фанатик

:thumbsup:

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2008, 19:34 
маниак
Аватар
2001 Mazda 626

еми наистина след такова изказване освен :thumbsup: друго неостава :)

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2008, 19:54 
фен
Аватар

ам, че тъй де аман от маниаци на тема мазда все едно звездомобил карат - по - битер от голфаджии станахте тука. има и др хубави коли, не само алфа. на това място трябва да кажа, че с хюндая ми за 42хил км съм имал мнооооого по - малко проблеми от колкото с маздата за 15хил, пък нека да е корейски - помпа на съединител долна с доставка от на майната си 54лв а амортесьор на маздата 180 аре стига със суперлативите всичко става на кенеф като не се поддържа или като се кара мурдарската. аааа и м/у другото имам алфа 146 98ма туин спарк и трябва да ви кажа, че съм мн по - доволен от нея от колкото от 323ката - алфа е болест не е кола

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2008, 22:09 
фанатик
Аватар
1996 Mazda 323F

Аз съм от много скоро в тоя форум,защото започнах да карам колата от 2 години и не знам за какво говорите тука.Не стига,че сме 20 човека сериозните тук пък и вие почнахте да се оплаквате от колите си.Карайте алфи или пунти,аз си оставам с моята "скапана,грозна и за нищо не ставаща МАЗДА". Харесвам алфите имат добър дизайн и се потдават на тунинг,но не ги предпочитам пред моята марка.Всяка марка кола има по нещо което ми харесва,но като цяло само Мазда се докосва най-много до моите изисквания.
И незнам дали съм разказвал историята на моята Мазда(ако някой има желание ще я разкажа),но силно се съмнявам някоя друга кола да изтърпи толкова и пак да е в такова състояние!Тая кола е по-стара от мен с 2 години,а аз не съм виждал алфа на тия години по улиците!
ДА карам от време на време и семейния Ровър,да харчи колкото Маздата,по бързичък е и за 3-е години които го имаме само едно каре е сменено,но...какво от това.Пак не бих си разменил Маздата за него,защото тя си е моята кола и най-много се кефя като си я карам нея.Винаги ми е вършела работа,за разлика от Ровъра.
Не знам за другите марки колко са бързи едни, устойчиви други и хубави трети,не съм се качвал,но се радвам,че попаднах на моята кола.Пък който и да съм го карал до Самоков(за тези които са минавали пътя знаят за какво говоря)никой не ми е вярвал,че колата ми е 54 к.с. така,че не е и като да е слабичка!Така,че като не ви харесват най-лесното е да ги продадете и да си купите друга.Аз си оставам с моята и ако си я карам и потдържам ще ме вози още толкова годинки.Каквато и кола да си вземете, ако не си я потдържате ще стане на кенеф за нула време.Единственото спасение е новата кола.Но нали се сещате колко хора могат да си го позволят!
Лично мнение!

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2008, 22:24 
маниак
Аватар
1994 Mazda MX-3

Пичове освен вас друг не видях да е споменавал мазда в тази тема, пък това дали за приказките за алфа са основателни всеки може да го прецени :lol:

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Сеп 2008, 00:03 
маниак
Аватар
1995 Mazda 323 C/BA

ъъъ... за какво беше темата... а, да. алфите са трошки.. болест, мания... ок! ама па са си трошки. т'ва който го отрече значи е сляп, глух или пада от марс... най-хубавото е, че истинските алфаджии не го отричат и обикновенно имат още един автомобил - за всекидневна употреба... просто изискват повечко внимание и грижи алфите. и не виждам някои за какво "споменават" мазда - тук не и е мястото...

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2008, 11:05 
маниак
Аватар
1994 Mazda MX-3

savek написа:
ъъъ... за какво беше темата... а, да. алфите са трошки.. болест, мания... ок! ама па са си трошки. т'ва който го отрече значи е сляп, глух или пада от марс... най-хубавото е, че истинските алфаджии не го отричат и обикновенно имат още един автомобил - за всекидневна употреба... просто изискват повечко внимание и грижи алфите. и не виждам някои за какво "споменават" мазда - тук не и е мястото...

Точно тъй, братчеда навремето караше 33 имаше няколко една след друга, последната 1.7 16в, бегаше доста сериозно. И аз още нямах книжка като се надъхвах, а той вика ако ще взимаш алфа ти трябва гараж и пълен набор инструменти :lol: , сега се ожени и си кара нисканче сирена и голфче 3-ка, щото е зает и няма време за грижи по колата.

Върнете се в началото

Заглавие: .
МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2008, 15:32 
фен
Аватар
1985 Mazda RX-7

реално погледнато ако е гледана няма да те остави мнение за самата кола нямам карал сам такива дизел 1,9 и 2,4 1,9ка беше чипирана
абе варват си.

FIAT PUNTO 1.4GT TURBO 1995
Нека ви успокоя дами и господа корабчето потъва бавно и равномеро ще има вода за всички.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2008, 17:22 
фанатик
Аватар
1995 Mazda 323F

Една колежка има 145-ца 1.4 туин спарк... гори и 15-20/100 градско и не е намерила сервиз, където да и я оправят... сменявали свещи, кабели, ламбди сонди, занулявали са компютъра и куп други глупости... 1200лв по ремонти хвърлила и накрая пак си гори толкоз... а бе да ти е кеф да я караш :lol: ... ама в крайна сметка вика "обичам си я" и си я кара не я маха ... не знам ко е тва... болест си е правилната дума май май :lol:

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2008, 20:47 
фанатик
Аватар

това си е любов по вероятно.Но пък всичките алфи имат хубава визия поне според мен.

Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2008, 21:30 
фен
Аватар
1993 Mazda 626

valio323 написа:
това си е любов по вероятно.Но пък всичките алфи имат хубава визия поне според мен.

Имат те - фафли! Много смотани са ми сичките от '95 насам. Ма много, особено онова... 145/6 ли беше - нема такъв кенеф, ама кенеф, братче! Ни от вънка става, ни от вътре, ни под капака! :?

Алфите са коли, от които се отърваваш, не ги държиш, не ги правиш! Оня ден в Белово (пазарджишко) - 5мин и ОСЕМ 156-ци. "Тъщата", дет хабер си нема от коли ме пита що толко много алфи, та си правете изводите. :lol:

So if you stare for too long into the Abyss, the Abyss might eventually stare back into you. And You might find yourself with Me... as God...

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2008, 21:35 
фен
Аватар

твойта мазда щот пък не е кенеф - най - добрата е аре стига с такива изказвания, че нещо дразни, ако не бяхте вие от враца да ги карате на тънката лайсна с автовозите, нямаше да битува мнението, че са кенфи. а тва що са толкова мноооого - прави си ти изводите, сигурно хората ги харесват а?

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2008, 21:44 
фанатик
Аватар
1996 Mazda 323F

Любака МФ написа:
твойта мазда щот пък не е кенеф - най - добрата е аре стига с такива изказвания, че нещо дразни, ако не бяхте вие от враца да ги карате на тънката лайсна с автовозите, нямаше да битува мнението, че са кенфи. а тва що са толкова мноооого - прави си ти изводите, сигурно хората ги харесват а?

Ами да ти кажа точно неговата кола,не можеш да и намериш слабо място!Просто няма!И върви, и лети, а за читава....просто е изрядна.А алфите са само красиви от вън и толкоз!

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2008, 21:46 
фанатик

Честно да ви кажа, взе да ми писва от тези теми :) Все едно и също... Смеете се вие, ама тия за парфюмите и тоалетната хартия са по-яки и никой не се кара там :)

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2008, 21:47 
фен
Аватар

Защото там няма сектанти на тема белана например заради това колега

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2008, 21:50 
фанатик

Хубаво е, че в България не внасят японска тоалетна хартия, защото и в другата тема щяха да се появят сектантите и да развалят цялото удоволствие, като почнат да киселеят и да обясняват на другите, че всъщност японската хартия не се къса и че само тя става за ползване, а всичката друга, която се ползва по света не струва и хората само си мислят, че си бършат гъзовете, ама всъщност си остават ляйняни и т.н. ;) Ако позволите подобна аналогия :)

Върнете се в началото
  Профил    

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 52 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа