Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 14:49

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 143 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Мар 2009, 22:44 
Offline
любител
Аватар
1995 Mazda 626

Регистриран на: 18 Апр 2008, 02:29
Мнения: 12
Местоположение: Kostenetz
Едно нещо не мога да разбера всеки дава коментари ,а не всеки има ксенон е тва е типично по нашенски! Не се заяждам с никои просто аз имам и ще ви кажа какъв е танкия момент.Моя е джигитайски дето се вика 120 лв тва е положението. Не мога на мазда 626 95 година да и слагам ксенон за 1000 лв няма как да стане тва.Сложих го не от газария а от необходимост!!! Естествено ,че отваря визията спор няма ,но дори и с лупи маздулината не и светеха добре фаровете.И така всичко е въпрос на настройка на ъгъла на светлината.Какво ми филосовствате с тия системи на новите автомобили....такова имали онакова нямали!!! Някой виждал ли е ксенонова система на BOSH-крушка и баласт тва е и струва от 700 до 1000 лв нищто допълнително няма в комплекта!!! Така кво сте против евтиния ксенон просто е по некачествен от гледна точна на живот.Иначе варши същата работа .ВСИЧКО Е НАСТРОЙКА НА ЪГЪЛА НА СВЕТЛИНАТА Т*О*В*А Е господа ....който не е съгласен здраве да е то за тва са форумите всеки да си изказва мнението...айде наздраве


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Мар 2009, 23:53 
Offline
фен
Аватар
1993 Mazda 323

Регистриран на: 12 Яну 2007, 14:32
Мнения: 101
Местоположение: гр.Костенец
Знам че ксенона пречи на насрещния водач ама сори незнаете каква красотае да караш вечер и пред теб дае като ден красиво и спокойно каране, сори на тези който нямат и нейзкам даги засегна ама
ви казвам купетеси иси сложете ищеме разберете успех на всички и
мир и спокоино каране колеги :) 8) :) :idea:

_________________
323бг 1.8i 16v. 105ks. седан гр.Костенец http://forum.mazdabg.com/user_pics/kiril2.jpg http://forum.mazdabg.com/garage.php?mod ... ge_id=1558 Вище заслужава си


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Мар 2009, 00:16 
Offline
маниак
Аватар
1998 Mercedes-Benz E Class

Регистриран на: 18 Ное 2008, 20:53
Мнения: 765
Местоположение: русе
ксенона е друг тип крушка и излъчването на светлината не става центрирано в жичка, за което е съобразен стандартният рефлектор. Всеки с малко познания по опична физика ще разбере накъде бия... нямам намерение да изнасям уроци за неща дето се учат в 10-11 клас

_________________
.......игнорирането на факторите не променя фактите.......
>>>w210 e290 129hp/300N-m<<<
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=336164
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=350388


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Мар 2009, 08:17 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
bleggy написа:
.....ВСИЧКО Е НАСТРОЙКА НА ЪГЪЛА НА СВЕТЛИНАТА Т*О*В*А Е господа .......

Колега, това, което се опитах да обясня, че Ксенон системата не включва само крушка и баласт.....
Ама типично по български някои си намира четвърт система (само крушка и баласт) и вече си е 'оригинален'...
Нали точно заради допълнителните системи (фар с машинки, предвидени за постоянна корекция на ъгъла, кантари, компютър за сметките на какъв ъгъл да премести фаровете) системата е доста по-скъпа от 100лв...
Вярно е, че всеки може да пише, че при него няма проблеми, но с един приятел направихме пряко сравнение 'заводски срещу допълнително монтиран ксенон'...
Момчето монтирало ксенона е свястно и се е старал да го направи максимално фокусиран...
http://toyotabg.net/viewtopic.php?t=9225
Ако искаш пусни някоя друга снимка до стена за да продължим темата с конкретни снимки, от които поне ще придобием представа как фокусира 'лупата' с неоригинален ксенон... (допълнителните системи ги забравяме за момента)...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Мар 2009, 10:56 
Offline
фен
Аватар
2004 Mazda RX-8

Регистриран на: 27 Фев 2005, 00:21
Мнения: 294
Местоположение: София
Колега, не знам какво толкова се хващаш за тези системи?
За мен лично по лошо, е че не си регулират фаровете и не си избират лампите според фара (лупа, рефлектор), който имат?
Аз също съм с би-ксенон, който е монтиран допълнително и съм сигурен, че не преча на никой на пътя!

Жалко, че не си в София за да се видим и да тестваме :wink:


Последна промяна MAZDA RX8 на 10 Мар 2009, 13:53, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Мар 2009, 13:41 
Offline
маниак
Аватар
1998 Volkswagen Golf

Регистриран на: 07 Сеп 2004, 13:05
Мнения: 601
Местоположение: София
kg_dimitrov написа:
Знам че ксенона пречи на насрещния водач ама сори незнаете каква красотае да караш вечер и пред теб дае като ден красиво и спокойно каране, сори на тези който нямат и нейзкам даги засегна ама
ви казвам купетеси иси сложете ищеме разберете успех на всички и
мир и спокоино каране колеги :) 8) :) :idea:


Не се обиждай колега ама ти си неграмотен, какво остава за това, че не ти дереме за околните на пътя !

_________________
[url]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/ce/L_Levski_Sofia.png/711px-L_Levski_Sofia.png[/url]


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Мар 2009, 14:20 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
MAZDA RX8 написа:
.... Жалко, че не си в София за да се видим и да тестваме :wink:

Колега, ако имаш възможност щракни една снимка срещу бяла стена (от около 2-3м) - ще ми е интересно да сравним дали фокусира достатъчно добре... :D


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Мар 2009, 14:34 
Offline
фен
Аватар
2004 Mazda RX-8

Регистриран на: 27 Фев 2005, 00:21
Мнения: 294
Местоположение: София
Е няма да е като на шестицата:P

В интерес на истината имам проблем с фотоапарата, но при първа възможност ще снимам и ще ги кача в темата.


Последна промяна MAZDA RX8 на 10 Мар 2009, 14:55, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Мар 2009, 14:54 
Offline
маниак
Аватар
1993 Mazda 626

Регистриран на: 02 Фев 2008, 13:51
Мнения: 909
Местоположение: Пловдив
bleggy ,,, и ти голям коментар даде, т.е " типичният нашенец ": wink:

_________________
Mazda 626 GLE 2.0i 16v DOHC


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Мар 2009, 16:39 
Offline
любител
Аватар
1995 Mazda 626

Регистриран на: 18 Апр 2008, 02:29
Мнения: 12
Местоположение: Kostenetz
с какво не си съгласен, сподели :D :roll:


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 30 Яну 2017, 20:34 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
писах и в една друга тема, но как се справя ксенона с фарове на тип авто - т.е всеки тунел/мрачна зоне е пускане/гаснене?
Това ако е фабричен знам, че тея крушки DS стандарт примигват супер бързо без проблеми
но допълнително монтирания, било то и на филипс ще се скапе ли?


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 25 Май 2017, 11:24 
Offline
любител

Регистриран на: 15 Мар 2015, 18:37
Мнения: 28
Местоположение: София
Колега, не знам дали ще се скапе, но знам, че по закон всеки водач е длъжен да кара с включени светлини дори и през деня.
Това изключва въпроса ти. :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Май 2017, 14:46 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Hristo Dimitrov написа:
Колега, не знам дали ще се скапе, но знам, че по закон всеки водач е длъжен да кара с включени светлини дори и през деня.
Това изключва въпроса ти. :)


Нищо не изключва. Като имаш дневни светлини и влизаш в тунел, фаровете се пускат. Аз съм с добавен от мен ксенон. 2-ра година нямам проблеми и изгорели крушки/баласти. Иначе наистина най-големият мор за ксенона, бил той фабричен или афтърмаркет, е честото включване-изключване. От качеството му и малко късмет зависи колко ще изкарат компонентите му.
П.С. По заглавието на темата: ЗА поставяне на квенон при наличието на лупи и Против поставянето на такъв на фарове с рефлектори без лупи.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Май 2017, 15:05 
Offline
фен
2001 Mazda Premacy

Регистриран на: 26 Юли 2016, 17:05
Мнения: 217
Местоположение: София
skype: zliq_kalin
Аз съм от София колеги имам 3та кола на която слагам Ксенони ... Едно поради по голямата издръжливост на крушките второ , заради това , че Осветеността е по добра .
Имам шофьорска книжка (и практикувам) от над 16 години , излишно е да казвам на Стар Автомобил (над 6-7 години) какво се случва с фара и т.н. как се шофира с лоша осветеност (предимно като сега мрачно,мръсно и т.н.) Та практиката ми показва Че обикновенната крушка като се нагрее нагрява фара, е като стане това и вали , или те олеят от локва и хоп .... фара мръсен и нищо се не види- защото се е нагрял на ужас от крушката! (над 90% от автомобилите нямат за миене пръскалки) това според мен Ксенона го елиминира на едно 50-60% като сложим и няколко пъти по добра осветеност - Много помага при шофиране. Винаги карам с настроени фарове и свалени в ниското .... никой до сега нито ми е мигал нито нищо. И да винаги проверявам с колата на жена ми как е настроен. При настроен на обикновена крушка и директна смяна на ксенон - заради фокуса на (рефлекторен не лупа) свети доста в ниското - ако някой се подведе да пипа ще се получи това което казват колегите на определено място от рефклектора ще има като точка т.е. където светлината е най концентрирана и е възможно точно в нея да заслепява насрещните.... Това ми показва опита и физичните ефекти за толкова години.

Не карам никой да вярва на 100% или да дразня - казвам каквото виждам и отчитам.
ПП- За поставянето - на ксенон - но , регулирането е Важно не зависимо Лупа или Рефлектор. В никакъв случай Вдигането на фаровете както посочих по горе т.к. това с Голяма осветеност Пречи на всички не само на Водачите ...!

Благодаря за Вниманието!

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 25 Май 2017, 18:22 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
Даи да видим на тази дъртофела от подписа как са и ксеноните... :D

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 25 Май 2017, 22:44 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
zliq_zmei написа:
..... като стане това и вали , или те олеят от локва и хоп .... фара мръсен и нищо се не види- защото се е нагрял на ужас от крушката! (над 90% от автомобилите нямат за миене пръскалки) това според мен Ксенона го елиминира на едно 50-60% като сложим и няколко пъти по добра осветеност ...

Неслучайно за автомобилите с ксенон са задължителни пръскалките на фаровете и то автоматично сработващи (например при Мазда са на първо и всяко пето пръскане на стъклото)...
Точно заради по-добрата осветеност на ксенон при мръсен фар същия заслепява (заради разсеяната в неправилна посока от мръсотията светлина) доста повече отколкото по-слабо интензивен светоизточник...

_________________
ex.Mazda6 бензин 2.0/147к.с. -2008г ; Nissan Qashqai 4x4,2.0/140к.с. - 2008г.; ex. Jeep Grand Cherokee 3.0CRD/2014


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 25 Май 2017, 23:28 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1759
Местоположение: Стара Загора
В този ред на мисли - ксенон без лупи е безотговорно и неколегиално ;)

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 26 Май 2017, 08:09 
Offline
фен
2001 Mazda Premacy

Регистриран на: 26 Юли 2016, 17:05
Мнения: 217
Местоположение: София
skype: zliq_kalin
@WOLF
Не съм го написал този Ферман , за да отричам , Убеждавам когото и каквото и да е ! Или Не гледате и не сте се интересували или просто Не го приемате умишлено!
Има доста коли които нямат Лупи на ксеноните и изобщо на фаровете! Виждам ,че сте на Ти с Интернета - сами се убедете. и Не заслепяват никой. Затова се прави Реглажа!
До колегата по горе - имал съм Рено лагуна Фаза 2 След 2003та и мога да ти кажа Че нямаше пръскалки.Отделно това с пречупването съм съгласен , но в предишния пост какво посочих? точно това , че т.к. не нагрява почти Фара след 2 сек макс фара отново е чист т.к. водата не "залепва" като при обикновена крушка. Това за нагряването Всеки с ксенон го знае т.к. зимно време няма размразяване не е крушката от времето когато съм се родил! А в тоя ред на мисли - колко коли има които са Без ксенон и с пръскалки ?!
Честно казано за първи път чувам Задължителни пръскалки защото си с Ксенон?!.....
Нямам нищо против всеки който иска да дойде и кара срещу мен - Ако го заслепя Повече от нормален Фар махам ксенона на секундата!
Но , се съмнявам - че от трите Ви поста след моя има такъв човек който ще е обективен като машината за Реглаж!
И т.к. Никой не попита има ли отрязъка на стената като застанеш - ДА има го както и на стени от страни на колата - Няма как да заслепява!

Бъдете по обективни вместо да измисляте Аргументи в една или друга посока!
Наслушал съм се на Хейтъри и какви ли не , написах го и по горе. Ето защо - реглаж - спя спокойно и никой не може , нито закона да кажат Не е така - затова са стендовете и т.н.!

ПП. Това не важи за подобни изказвания над мен карам си и така ме кефи свети и на Луната! .... Всеки си има кръст и е отговорен малко или повече за Инцидент ако се стигне до такъв на Пътя!

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 26 Май 2017, 08:49 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1759
Местоположение: Стара Загора
Верно е зъл тоз змей Калин... Ще допълня изказването си(извинявайки се) - Щом няма лупи се иска хубав реглаж, различен от този за нормална крушка, но ксенона не е извънземна технология и при качествена настройка не би трябвало да има проблеми от каквото и да е естество!
Изказването ми не беше конкретно към теб, а общо към всички слагащи ксенон за модата или нуждата, но без да напарят и следващата крачка за другарчето...

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 26 Май 2017, 10:04 
Offline
маниак
Аватар
2003 Mazda 6

Регистриран на: 08 Авг 2009, 11:41
Мнения: 590
Местоположение: Смолян
Хората които казват, че ксенон се слага само на лупи могат ли да обяснят за какво е измислена крушката D2R? ;) За да не заслепява ксенонова крушка на рефлекторен фар трябва хубав реглаж и прозрачно стъкло (поликарбонат, "кристални фарове" и други такива имена).
Пръскалките на моята Мазда 6 не са автоматични, с отделен бутон са, но е хубаво че ги има...

_________________
Изображение Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 26 Май 2017, 11:43 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
Относно наличието на автомобили с ксенон без пръскачки на фаровете (и без автоматичното ниворегулиране на фаровете) - с напредване на годините правилата се променят...
Който му е интересно - може да прочете регламентите в ЕС...
И пробвайте да си купите сега автомобил без система за следене налягането на гумите - отново с регламент на ЕС тези неща вече станаха задължителни, въпреки, че преди 3-4 години това не бе така... В 'зората' на ксеноните, когато все още не бяха навлезли масово, а си бяха екзотика, тези неща не бяха задължителни...
Относно 'рефлекторните' фарове - и аз съм се наслушал на дрънканици как не заслепявали... ИЗКЛЮЧЕНИЕ са автомобилите, които имат такива фарове с ксенон. И то не случайно - принципа на фаровете, при които формата на светлинния лъч се формира от рефлектор е доста различен от 'лупите'... При 'рефлектора' винаги има разсейки... Освен това при рефлекторния фар го няма отрязването в дясната част на лъча (писал съм го по-горе)...
Начина на сертифициране на фара включва контролни измервания на нивата на осветеност в определени точки. Визуално за да няма заслепяване, трябва над определена височина (по-точно ъгъл) нивата на осветеност да са под определени стойности...
Когато се ползва доста по-светлоотдаващ светоизточник, тези нива логично се увеличават... Затова и 99.99% от рефлекторните ксенони ги забелязваш от километър... Дори да оставим настрана факта, че ксенона и халогена имат различна форма на светоизлъчващия обем (което пряко влияе върху фокусировка и т.н...)...
Когато фарът е изчислява за ксенон - там тези фактори са взети предвид и нивата са измерени при 'ксеноновата' яркост и светоотдаване...

Относно измервателните уреди в БГ - досега съм попадал само на старите 'СБА' тип измервателни уреди, при които през оптика бай Лазар гледа дали 'отрязъка' излиза над начертаната с флумастер линия... Но не следи 'петната' над линията, които заслепяват... Факт е, че след 'регулиране на стенд' се наложи сам да си регулирам фаровете - десния го бяха забили на 1м от автомобила и вдясно, а левия - по върховете на гората вляво...

За измислянето на аргументи - ами с колега в Тойота форума си направихме труда да сравним нещата... Мнението, снимките и т.н. го има на тази страница по-горе.... Колегата между другото твърдеше същите неща както Калин по-горе :twisted:

_________________
ex.Mazda6 бензин 2.0/147к.с. -2008г ; Nissan Qashqai 4x4,2.0/140к.с. - 2008г.; ex. Jeep Grand Cherokee 3.0CRD/2014


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 26 Май 2017, 12:04 
Offline
фен
2001 Mazda Premacy

Регистриран на: 26 Юли 2016, 17:05
Мнения: 217
Местоположение: София
skype: zliq_kalin
Не хейтвайте колеги !
Твърдя Че с правилни Настройки проблеми не може да има !
Който не Вярва - Да заповяда срещи до мен и където иска около мен!
Колата се вижда номера й също...Да знаете , че съм АЗ!
Колкото До колегата от Варна .... 10 години съм прекарал в Морската столица , и съм наясно от тогава какво са имали и имат.
По същия начин , тук има Модерни уреди - като не вярва и ако се съмнява да заповяда в Дунев мотор спорт да прегледа.... Също така ако някой може да Чете - може и сам да ги регулира - има подробни описания как стават и кое е допустимо и кое НЕ !
Да , ясно е лесно се вижда къде е фокуса на Рефлектора и къде не е ! А още по други са РАБОТИ ли тоя Ш***** реглаж и как ?!

Ксенон не е "последната" дума на техниката - имало го е и още го има ФАКТ ! За Лимонките като имаш трябват Пръскачки , Трябват кърпи да миеш фара на Баба ****
Нямам коментар същото е като пластмасите в колите които ставт все повече и по Не качествени!

И е виждам какво ревете ! Има Джигити които заслепяват и последен модел Возила обикновено моделите са с нещо като Мххх Хххх и т.н. и фаровете Светят в Космоса за да виждат през Черните слънчеви Цаки - БЛАГОДАРЯ! Но , аз не съм от тях - затова са ми забити - да виждам Дупките пред мен!

Виждам , че можете да Вадите аргументи как НЕ трябва - обърнете внимание кои са тези и кои не са !
Ако сменя крушката с едни ОСРАМ/Филипс Найбрейкър - НЯМА и да познаете , че не съм с Ксенон тогава пак ли ще се изразявате - ама то заслепяваш ме ?!
Само дето лесно мога да ги Вирна в космоса.....?!?!?!?!

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 26 Май 2017, 15:33 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
Колега, говорим за различни неща... Аз нямам предвид качеството на регулировката - там всеки с поне малко ум може да се справи добре...
Имам предвид чисто конструктивните и неизбежни 'дефекти' на рефлекторния фар, които може да са допустими за халогенката, но стават недопустими за ксенон - това повечето хора не го разбират...
Отново - може при рефлекторен фар 'отрязъка' да ти бъде ниско, и пак да имаш отблясъци от рефлектора в конкретни точни над 'отрязъка' (в този план 'лупите' са доста по-добре, защото там механично е отрязана горната част на лъча с непрозрачна щора)... И отново - не сподели как отрязваш дясната част на лъча при рефлекторен фар.
Защото при почти всички 'заводски' ксенони формата на лъча е __/--
Има отрязване на лъча и вдясно от ъгъла, но е по-високо от лявата част...

Неслучайно фаровете се сертифицират... И неслучайно халогенни лампи над 55W (и ксенони над 35W) в повечето фарове за къси светлини не са легални/позволени в Европа... Не че не светят по-силно...

_________________
ex.Mazda6 бензин 2.0/147к.с. -2008г ; Nissan Qashqai 4x4,2.0/140к.с. - 2008г.; ex. Jeep Grand Cherokee 3.0CRD/2014


Последна промяна slowtraveler на 26 Май 2017, 20:10, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 26 Май 2017, 16:23 
Offline
фен
2001 Mazda Premacy

Регистриран на: 26 Юли 2016, 17:05
Мнения: 217
Местоположение: София
skype: zliq_kalin
Колега , нали затова всеки Втори казва ама ти застана ли срещу Стената , до стената - да се видят подобни неща т.е. посочените Отблясъци ... Съжалявам аз такива Не виждам (а имам доста Набито око за подобни дефекти) !
Аз лично нищо не съм Рязал - В Дунев се справят отлично с тези неща бих казал - на сайта им също го има - Гарантират за това не зависимо ксенон или не ...
И смея да твърдя че съм Хипер доволен никой не ми е мигал или каквото и да е . Единственото което ми казаха и което написах от самото начало - Не вдигай фаровете с реглажа . Това е ... естествено като няма никой на пътя ..... можеш да си правиш каквото искаш !
Карам с 35W ксенон и друг никога не съм монтрал и не смятам да го правя !
Който е имал или се интересувал знае че с Повишаването на Келвините(температурата) т.е. цвета Намалява Осветеността (Лумени) та в тоя ред на мисли моя е 8000к Бяло-синкав и съответно като се съпостави с тези с Най голяма Осветеност 4300 и 5000К моя е с близо 15% че може и малко отгоре не помня точно по малка такава.

ПП. Имал съм на БМВ с лупа Ксенон пак не оригинален и мога да кажа , че там беше УЖАС! Всеки мигаше и светкаше и ме псуваше 20 пъти го настройваха Винаги беше така - просто защото При определено местоположение спрямо мен някой биваше Заслепен.... И нещо което никой не спомена до Момента Кой с какъв Цокъл Крушка е !
Н1 Н7 - не е успял някой без Лупа да ги докара но При Н4 къси / дълги рефлектора е друг ето защо там е Възможно който е чел и е пробвал Сам ще се убеди ( моя е такъв) На БМВ то беше Н1 ..... на ,колега който не успява и няма да успее както казвате е Н7 (Опел).... там е възможно но на Н4 вероятно заради това няма дертове т.к. фокуса се изменя (надявам се ме разбирате какво казвам) А рефлектора е същия !

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 26 Май 2017, 18:12 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
Стига се пени... :D ..Имаш ли сега ксенон на Примасито или не.Това ме вълнува мен.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 26 Май 2017, 21:08 
Offline
фен
2001 Mazda Premacy

Регистриран на: 26 Юли 2016, 17:05
Мнения: 217
Местоположение: София
skype: zliq_kalin
Разбира се че Имам! даже го написах 8000К ..... първо като я взех , я закарах на полиране на Фаровете с 3 год гаранция ....
И нямам оплаквания никакви нито от други Шофьори нито от ксенона ... като бих си взел по качествен в бъдеще т.е. 10 000 к примерно..... :-)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 27 Май 2017, 06:45 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
zliq_zmei написа:
.... като бих си взел по качествен в бъдеще т.е. 10 000 к примерно..... :-)

Това обяснява всичко - щом за теб 'по-качествения' ксенон е 10к К :)

Това е другата глупост, която правят доста от 'тунингистите' - 'ама дай ще сложим 12к К, щото ще е по фъешън и светлината ще реже мрака' :) ....

А всичко си има елементарно обяснение...
Човешкото око заради еволюцията се е адаптирало към дневната слънчева светлина, чиято цветова температура е около 3700К... И към тази светлина е най-чувствително.
Затова и всички 'заводски' ксенони са около 4000К - максимално близко до слънчевото светене, за да дават максимална осветеност и съответно подобрена видимост за човешкото око ....
Слагането на 'висококелвинови' ксенони прилича на поставянето на синички светодиодни пръскалки за фарове - на някои им изглежда красиво, ама полза - никаква :)

П.С. продължавам да се надявам полицаите най-накрая да започнат да проверяват и за фаровете - проверката е елементарна и не изисква никаква техника...
Нямаш ли означение, че фара е за ксенон (това означение е задължително за автомобилите, продавани в ЕС, и го има на всеки фар) - спиране на автомобила от движение...
Изправният халогенен фар свети съвсем добре...

_________________
ex.Mazda6 бензин 2.0/147к.с. -2008г ; Nissan Qashqai 4x4,2.0/140к.с. - 2008г.; ex. Jeep Grand Cherokee 3.0CRD/2014


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 27 Май 2017, 10:27 
Offline
фен
2001 Mazda Premacy

Регистриран на: 26 Юли 2016, 17:05
Мнения: 217
Местоположение: София
skype: zliq_kalin
Абе колега Ти сериозен ли си ?
По качествен имах предвид като Марка и да е 10 000К .....Друг цвят !
Ти май си вярваш - Не само че не съм Завършил Морско Училище Варна , НЕ само , че нямам Диплома и не съм Плавал и то на Мостика .... Ами , че немога да пиша и чета! За ползите и останалото - Не виждам какво има да се коментира .... Колкото Температурите - по -горе съм ги описал коя колко свети а коя е близка до Слънчевата е друга тема . И съм го казал много преди теб! Да спираме от движение ?
Да прав си като миналата година ако имаш климатик ама не работи да те спират - защото , не можел автомобила да премахне влагата от предния прозорец в мокро време Айде моля ти се .... Има си изисквания за Фарове и аз ги спазвам! Като не ги харесва - Ходи в ЕС имаш 70-100км макс и си в Румъния ЕС!
Отвори си един пункт за ГТП и спирай наред - нищо , че отговаряме на Изискванията ...
Или според теб китайска лупа от 15$ и монтаж с домашния условия и след това ксенона отговаря на по високи и възвишени Изисквания ?!?!?!
Сам си противоречиш и Повтаряш думите ми в поне 10 реда от поста ти Колко Келвина Колко реално светят ! ККК!

Да ти помогна да добиеш малко представа - Сетодиоди на пръскалките .... защо трябва да има полза !?!??!?!
Защо по НГ празници 20% от колите бяха с т.н. Рога ?!?!?!?
Защо на Бързи и яростни 20 серии имаха НЕОН под колите ?! WTF ?
Защото НЕ Е забранено и така им харесва !!!!
Ако не си имал Ксенон - не обяснявай - И ще ти го кажа и на който не знае също ! - Над 6000к особенно 10 000К и 12 000К - когато Вали Не виждате капките дъжд чак толкова се променя Видимостта . И осветява близо 40% по малко от 6 000К ксенона . С две думи почти като обикновенна Халогенка!
Като си такъв разбирач , искаш да кажеш че като съм с Осрам Найтбрейкър и светя Ксенон да ме спрат да ми ровят по колата и да кажат емиии не виждаме Баласти начи може да продължиш няма да те спираме от Движение ?!
Има си норми и никой не може да ти забрани да смениш Крушка ! Ако пък си залетял за ЕС - Там ще ти хареса И КРУШКАТА не можеш да си смениш на Улицата - ще плащаш на специалист да ти ги сменя и ще струва повече от Крушката!
Справка - виж темите на колегите (Англия) примерно.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 27 Май 2017, 11:34 
Offline
фанатик
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Апр 2013, 22:00
Мнения: 1995
Местоположение: Пловдив
Ксенон в рефлекторен фар(без лупа) нощно време срещу теб... Това не го пожелавам на никой!!
Тоя балък с ксенона може да вижда с 20%по добре спрямо обикновенна крушка, но ти срещу него виждаш с 50%по зле заради него...
Ай разбирайте кое е по добре...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 27 Май 2017, 12:04 
Offline
маниак
Аватар
2003 Mazda 6

Регистриран на: 08 Авг 2009, 11:41
Мнения: 590
Местоположение: Смолян
Значи.... инженерите дето са направили тоя фар на Рено Лагуна са за убиване... :)


Изображение

_________________
Изображение Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 143 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб