Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 22:03

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 20 Ное 2009, 15:39 
Offline
любител

Регистриран на: 22 Юли 2009, 09:33
Мнения: 15
Здравейте, от 4 месеца имам мазда3 1.6 дизел. От около месец забелязах лек пушек под предния капак, което се засили след смяната на маслото. Пратиха ме на майстор и той директно заяви след като свали кората на двг, че трябва основен ремонт. Аз направо съм втрещен как може 5год. кола ,която си върви отлично да има нужда от основен ремонт на двг. Единствено ми е ясно ,че е високо картерното налягане, наистина си излиза дим, че е и омаслен отдушника към въздушния филтър. Имали ли сте подобни проблеми и дали не е нещо по-дребно?


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Ное 2009, 17:48 
Offline
фен
Аватар
2008 Mazda 5

Регистриран на: 11 Сеп 2008, 00:03
Мнения: 351
Я иди при друг майстор и виж кво ще ти каже той.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Дек 2009, 11:12 
Offline
фен
Аватар
2005 Mazda 3

Регистриран на: 17 Мар 2009, 18:51
Мнения: 127
Местоположение: София
Про мен се беше прецакала меката връзка на ауспуха и оттам ми изкарваше пушек в двигателния отсег. Сега след като я смених го няма тоя проблем


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Дек 2009, 14:01 
Offline
фанатик
2006 Mazda 3

Регистриран на: 24 Юли 2009, 20:50
Мнения: 1452
Местоположение: Sofia
skype: infinity_bg
По добре отиди и на друг майстор в някой по-добър сервиз! Има много пишман майстори които са готови веднага да ти вземат парите.. казвам го от собствен опит.
Преди години така на един приятел Фият Типо-то му пушеше яко отзад, на масло и той закара първо колата при някакъв капацитет който каза веднага че двигателя е за основен ремонт. Аз го посаветвах да мине през един сервиз в моя квартал където познавам хората и които наистина са свестни. Там му казаха че проблема е в гумичките на клапаните.. просто понеже бяха сменяни с някакви ментета които били малко по-широки и от там гори масло. Смениха ги за някакви си смешни пари и колата заспа! :) :)

Така че преди сякакви такива големи интервенции винаги минаваш през няколко сервиза... и то наистина проверени! За да няма после плач. И при тебе може да се окаже нещо подобно, я гарнитура, я някоя смотана гумичка или просто семеринг.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 03 Яну 2010, 18:09 
Offline
фанатик
2006 Mazda 3

Регистриран на: 24 Юли 2009, 20:50
Мнения: 1452
Местоположение: Sofia
skype: infinity_bg
Другото което се сещам, е да дръпнеш пръчката за проверка на маслото и ако духа яко въздух и хвърля масло от там, значи че имаш най-малкото заминали сегменти на буталата- логиката е такава че при такт сгъстяване, когато буталото отива на горе, ако са заминалии сегментите, част от налягането което се копресира, отива покрай сегментите в картера. Ще има пушене, вътре в двигатения отсек най-вече, но не през ауспуховата система. Същто може да се провери и като отвиеш капачката от където се налива масло в двигателя - и от там не трябва да духа яко. Бе най-добре е да провериш компресията на цилиндрите, но ти пишеш, че колата си върви нормално, сигурно и пали нормално.
Ако пуши отзад през аспуха синкав дим, може да е гумички и проблеми с клапани, гориш масло. Ако димът е бял, проблеми с гарнитурите от някъде влиза вода в цилиндрите.

_________________
Mazda 3 1.6D chip DigitalTuning Bulgaria, 138 HP, 288 NM, 2006 year, special edition.

https://www.pcloud.com/welcome-to-pcloud/?discountcode=Lc7ABKKflnhqo


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб