Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 14:43

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 20 Ное 2010, 10:32 
Offline
любител

Регистриран на: 20 Ное 2010, 10:25
Мнения: 1
Здравейте,
Имам следния въпрос: Мазда 3, чисто нова в България, къде аджебра се произвежда?
Също така, каква е оценката и при работа ако е дизел?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Ное 2010, 11:20 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 06 Май 2010, 16:22
Мнения: 73
skype: chin-chin79
стига с тея дизели, това са двигатели за баровци.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Ное 2010, 17:40 
Offline
модератор

Регистриран на: 15 Фев 2007, 22:01
Мнения: 1920
Местоположение: Sofia
gogster написа:
Здравейте,
Имам следния въпрос: Мазда 3, чисто нова в България, къде аджебра се произвежда?

Със сигурност в Япония

_________________
Mazda 323f 1.6 2003


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Ное 2010, 18:13 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 16 Фев 2008, 08:53
Мнения: 19
Местоположение: София
Май нищо не е сигурно. По-скоро не е в Япония :)
Тази 3 ка която карам е от 2007г. Тогава на всички билбордове рекламиращи Мазда пишеше, че са произведени в Япония.
Но явно японците ползват доста части на ФОРД:) Колко части ми смениха по колата и все в кутийка на която пише Форд ми ги дават старите. С 300 зора си намерих горивен филтър (знам всеки ще каже че го има навсякъде...ама не) накрая ми го доставиха от Германия (не исках да си го купувам от Стар Моторс за 160 лв) и за моя изненада на кутията пак пишеше Форд. Това е положението. Този двигател го слагали на Мазда, Фокус, и май на някои Пежа и Ситроени :) Унификация му е майката. Даже гледах по Дискавъри сравнение между Фокус и Мазда 3. :)
На по старите Мазди има метална табелка на която пише - Произведено в Япония. Като дигнеш капака и я виждаш веднага. На моята търсих... нищо не пише.

_________________
Mazda 3 Sport / 1,6 CD 110HP, 16V


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Ное 2010, 21:47 
Offline
любител

Регистриран на: 16 Фев 2010, 17:21
Мнения: 71
Освен в Япония - Хофу и Хирошима другаде май не се правят.
А, че имат много общи части с Пежо, Ситроен и особено Форд Фокус, си е вярно отвсякъде.
В темата http://forum.mazdabg.com/viewtopic.php?f=25&t=525 има доста линкове, където човек може да си разкодира VIN номера и да види къде е правена колата. Горните японски градове са двата варианта.

Тук: http://mazda-fun.net.ru/vin/ мисля че информацията е особено достоверна, защото ти казва даже за кой пазар е правена колата. Моята е купувана от тук (Стар Моторс), а както знаете нашия мил дилър е свързан тясно с Мазда в Австрия. Та разкодиран, VIN-а ми казва, че колата е предназначена за Австрия :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Ное 2010, 10:14 
Offline
любител
Аватар
2004 Mazda 6

Регистриран на: 29 Окт 2008, 19:09
Мнения: 13
Местоположение: Варна
Колеги ВСИЧКИ Мазди за Европа се правят в Япония (Хофу и Хирошима). Градовете се намират много близо и корабите превозващи колите за Европа ги товарят от пристанището на Хирошима.

Вярно е че Ford имат дялове в Mazda мисля че от 1996год. и делят много общи платформи за различни модели например (Ford Escape/Mazda Tribute, Ford Ranger/Mazda B-Series, Ford Focus/Mazda 3, Ford Mondeo/Mazda 6). При двигателите също например DURATEC 20 http://www.youtube.com/watch?v=l7MUL3vtZ5o e същия като двигателя на LF на Мазда 6.

Цитат:
А, че имат много общи части с Пежо, Ситроен и особено Форд Фокус, си е вярно отвсякъде.
Както знаете SUV като Peugeot 4007, Citroen C-crosser дели обща платформа с MItsubishi Outlander и познайте какво Peugeot 4007, Citroen C-crosser също се сглобяват в Япония ( има също и в Европа) и са със френски 2,2 HDI двигатели. Двигателя пък DI-D на MItsubishi Outlander са си направо 2.0 лт. помпа-дюза и тн.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 22 Ное 2010, 00:25 
Offline
любител

Регистриран на: 25 Юли 2009, 11:44
Мнения: 28
По VIN номера се разбира къде е правена Маздата, но със сигурност повечето мазди които виждаме в Б-я са правени в Япония.
Примерно моят VIN започва с JMZ..... и т.н., което е съкращение от Japan Mazda (JMZ). Mazda имат заводи и в Китай например, но те са само за местния пазар.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Ное 2010, 16:44 
Offline
маниак
Аватар
2010 Mazda 6

Регистриран на: 29 Юни 2010, 20:18
Мнения: 712
Местоположение: София
Китайските са за местният пазар, както и Американските.
Относно въпросната новина, ето първоначалният източник, въпрос на превод предизвиква дискусиите и погрешните впечетления.

http://www.mazda.com/publicity/release/ ... 0909a.html

July 2008 Production of models for North America starts at AAI
April 2009 Production of models for China (known as Mazda6 Ruiyi in China) started at FCC


То не е само Мазда, ами има много други коли който имат специфични модели и дори производство за Китай и Индия като голями пазари.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 30 Ное 2010, 19:47 
Offline
любител

Регистриран на: 31 Мар 2009, 22:48
Мнения: 73
Mazda 3 се правят в Япония. В AAI се прави северно американската Mazda 6.


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб