Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 20:51

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 44 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 21 Дек 2010, 17:54 
Offline
любител
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 03 Окт 2008, 14:08
Мнения: 39
Местоположение: София
Здравейте,
от една седмица имам навигация на маздата и реших да направя едно ревю. Причината за това ревю е, че преминах през огромна "одисея" изпълнена с хиляди опасения и притеснения (все пак говориме за скъпа техника без тестване) и затова реших да направя това ревю за да улесня потребителите, които биха искали такъв тип навигация. Отделно, освен 2-3 клипа в интернет, няма подробни ревюта на навигацията. Надявам се, че ще бъда полезен!
Този модел Caska ( CA3641 ) е само за Мазда 6 преди фейслифта от 2010г. За колите след 2010 в момента се разработва нов модел ( CA3642 ), който е 8 инчов. Сигурно ще е на пазара догодина...

Принципно има много марки навигации (над 5), но "оригиналната" (с нея се продава заводски) е на Flyaudio. Аз лично предпочетох Caska (втората най-известна марка), защото е на по-добра цена при положение, че качеството е същото, а дори има повече екстри. Flyaudio е над 1000$, докато Caska се намира за 600-700$.
Стар Моторс продават Маздите с Caska навигация. Ще се опитам да бъда максимално подробен и изчерпателен :) Ще се опитам да включа всички детайли. Няма да ви заливам със стотици редове, ще представя как се управлява, плюсове, минуси, другото ще видите от снимките и видео клиповете.
Приятно четене! :)
Технически спецификации:
-7' (инча) 800x480 TFT тъчскрийн екран
-400mhz процесор Samsung АMR (като на PDA смартфоните)
-64mb ram
-DVD, CD, CD\RW, DVD\RW, VCD, MP3, DivX, Jpeg, Mpeg4, Radio RDS.
-GPS(с 2гб мемори карта с карти на цяла Европа) с антена.
-Bluetooth 2.1 поддържа музика през bluetooth.
-mini USB вход за мемори стикове, харддискове
-SD - 2 слота, един за музика, втори за навигация (и други програми)
-iPod конектор
-6 виртуални CD-та. (реално това е 4гб вградена памет, която позволява записването на музиката директно в навигацията) EDIT: Само аудио дискове могат да се копират. Мп3 дискове не стават. Не съм пробвал аудио ДВД-та.
-Вграден аналогов TV тунер + дистанционно.
-2 кабела за музика - един за BOSE колони, втория е за обикновената музика.
-Canbus - пълен контрол от волана (музика, радио.....)
-LCD екрана си работи нормално
Допълнително могат да се закупят: Цифров TV тунер, камера за задно виждане при паркиране, IPAS http://en.wikipedia.org/wiki/Intelligent_Parking_Assist_System, ТPMS

Главно меню:
Изображение

Радио интерфейс:
Изображение

Видео ревю (малко импровизирано) Не включва ревю на задна камера и телевизия (ТВ-то не е настроено)
http://www.youtube.com/watch?v=MMGZEq9teNY

Задна камера клипче, паркиране:
http://www.youtube.com/watch?v=PUAvlWe453E

Други клипчета:
http://www.youtube.com/watch?v=KByvk4Ylts8
http://www.youtube.com/watch?v=1qpR3fCz ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=HHzw_6xU ... re=related (при мен като включа на задна скорост музиката спира)

Първи впечатления:
Zoom zoom мелодията я няма повече.... За сметка на това има анимирано лого на Мазда. Няма "бийпкаш" звук от управлението на климатика. Явно всички тези системни звуци са били от заводската аудио система. AUX конектора при мен не работи, но техника ми каза, че може да го свърже с навигацията.
Навигацията дойде с 2гб мемори карта с инсталирана последи версии IGO08 и карти на европа от Август 2010! Всичко директно тръгва, без настройки, без нищо. Все пак, човек може да си инсталира всяка навигация (TomTom, Garmin, всички навигации, които вървят през Windows mobile), само трябва да се промени maplauch.ini файла. Тоест навигацията не е никакъв проблем. Като сложите ключа, докато запалите колата, вече имате GPS сигнал, МИГНОВЕНО! Друга хубава функция е, че ако не изключите навигацията от менюто, а директно извадите ключа с пусната навигация, следващият път програмата тръгва мигновенно. (Винаги, по-всяко време, навсякъде GPS-a е готов) Отделно не искам да дискутирам точността, перфектна е. Екрана е на удобна височина, навигирането и управлението е много лесно (използвал съм GSM-ми, портативни GPS-и). Единственото ОГРОМНО неудобство е, че има някаква функция за музика и нав. прехвърляне, което прекъсва музиката когато навигацията "иска да каже" неящо и това е много дразнещо. Функцията има два режима:
Единия е музика (или др.), навигацията е на екрана.
Втория е навигацията да бъде на заден план (не се показва на екрана), през това време може да се гледа филм и др. неща, а когато навигацията "има нещо да каже" (завой, радар и тнт), тя се показва на екрана за малко и след това екрана се връща на предишният режим.
Едит: С няколко настройки в навигационният софтуер (Igo в моя случай) вече няма никакви прекъсвания. Просто трябва да се заглушат всчики ненужни звуци. Ако се заглуши цялото Igo (Tom Tom, Garmin mobile и тнт) няма никакви прекъсвания.

Навигиране между навигация, музика, радио и тнт. : Това може би е най-важното нещо в едно такова устройство. Интерфейса е удобен и приятен, почти всяка функция и настройка се достига с 1-2 цъквания. Всички режими могат да се управляват от волана чрез SET и стрелките или с бутоните на нав. Песните се сменят от волана, както на фабричната музика. Отделно двата бутна "стрелки" също ги има. Радиото също е удобно, станциите се сменят много бързо и лесно. За повече информация и подробности вижте видеото по-горе. DVD, SD, USB се показват с един тип интерфейс, нещо като експлорер-а на Windows. Като лист със стрелки за скролване. Листа се сортира по дата, което означава, че последните (най-новите) песни на СД картата или USB ще са последни в листа, независимо от името им. Това доста улеснява търсенето. Отделно горе в дясно на екрана има бутон с две стрелки. Aко се натисне този бутон излиза малък прозорец с циферблат. На него може да се набере номер на песен.

Камера за заден ход: Като се включи задна скорост музиката спира, на екрана излиза камерата. Има черти, които показват габарита на автомобила, много са полезни.
Забелязах, че звука прекъсва само ако навигацията е в режим DVD, SD или USB. Когато слушате радио звука се намаля, но не спира при включване на задна скорост.

Звук: Усилватела е много добър, отделно има Dolby декодер и много други кодеки, в крайна сметка качеството и силата на звука са значително по-добри от фабричната уредба, което много ме изненада... Има по-плътен бас, "по-дълбоко" звучи. Dolby surround-a наистина прави съраунд в купето, но е само за гледане на филми, музиката звучи по-добре в стерео режим. Има около 10 настройки на equalizer-a, ако музиката се слуша през DVD, SD или USB не радио, в менюто има десетки настройки (Dolby Pro Logic, Bass boost, Ultra bass (като се включат и двете става непоносимо, баса е невероятно силен), настройки на акустиката, компресори и други)

Bluetooth: Веднъж като се pair-не телефона с навигацията, после само си пускаш блутута на телефона и веднага се свързва. Като е свързан блутуута, на навигацията излиза блутуут икона. Много ми харесва функцията, която ти показва последните номера заедно с имената. Музиката през блутуута е добра и бързо се сменя, няма никакви прекъсвания....
НО забелязах смущения в ниските честоти при слушане на музика от по-стари телефони (може би блутуута на телефона е бил по-стара версия или по-бавен) С моя телефон (2010та) нямам проблеми, но все пак качеството не е толкова добро, колкото от диск или мп3....
Има също още една добра екстра - превключване от навигацията към телефона. Така, ако има хора в колата и не искаш да чуят какво се говори, цъкаш едно копче и разговора се прехвърля на телефона.
Навигацията има вграден микрофон (двоен, за нулиране на фоновия шум)
Изображение В червената окръжност, 2те дупчици.
Лошото е, че ако слушате музика през bluetooth-a не можете да сменяте режим-а. Ако го смените музиката спира. Задължително трябва да останете на Bluetooth music екрана.

ТВ:
Аз не съм голям фен на ТВ и не го ползвам често. Въпреки това го пробвах. Засега в България цифровата телевизия е доста зле, сигнала прекъсва доста често. Сигнала не надвишава 40-50 процента дори при хубаво време с директна гледка към ТВ кулата или Копитото. Въпреки това един път бях в голямо задръстване на Владая, тогава качеството и сигнала бяха добри, нямах проблеми с гледането и звука. Тунера не е много добър, но за хубав тунер трябва да отделите поне 300-400лв, което е безсмислено в моя случай. Но ако искате ТВ в колата, скъп тунер е задължителен ако искате хубав сигнал винаги. Иначе постоянно прекъсва, не може да се гледа. Аналоговата телевизия няма смисъл да я коментирам, качеството е ужасно, да не говорим ако сте в движение...


Цена: Значи не мога да дам гаранция, че цената е 100% точна. Тя може да варира. Принципно навигацията е 700$, доставката до България е 80$. Камера за задно виждане е 50$ (инфра червен, невероятно качество, дори вечер), ТВ тунера е 100$, но има други много по-добри. Общо взето всичко излиза около 1400-1500лв (с вскички екстри, само навигацията с доставка е към 1100-1200лв). Същата навигация в Стар Моторс е 3000лв.... Монтажа излиза 160лв и отнема около половин работен ден.


Негативи:
-НЯМА SHUFFLE (RANDOM) ПРИ СЛУШАНЕ, УЖАС! Само при IPOD свързване има.
-хората са си мислели, че с Navi to Music функцията ще улеснят живота на хората, работата е там, че ти къса нервите! Музиката спира внезапно, навигацията си казва репликата и музиката се връща... И като си в града с настроен маршрут, музиката постоянно прекъсва. Поне да бяха оставили опция за изключване (въпреки че има логика в техническото изпълнение) Въпреки това с няколко настройки на навигационния софтуер вече няма никакви прекъсвания!
-Не показва RDS името на малкия LCD екран.
-Навигирането на музиката през CD и SD карти е малко неудобно, все едно си отворил Exploer-a на компютъра. По-лесно е през волана да се управлява музиката. От друга страна може много по-лесно да се навигира (можеш да scroll-ваш стотици песни за секунди (също да им видиш имената), а не да сменяш една след друга...) Свиква след време, аз нямам проблеми вече. От друга гледна точка може да се каже, че е по-добре от фабричната, защото при нея можеш само да сменяш песен след песен или папки, не можеш да скролваш стотици мп3-ки и да намираш по име песента, която искаш... Но това е мое мнение...
-Бордовия часовник не може да се настройва. Бутоните за настройването са на фабричната музика. Въпреки това навигацията си има собствен часовник. Лошото е, че на LCD екрана не може да се показва часовника (освен бордовия, който не може да се сверява). Има вариант за настройка, който е да се откачи акумулатора няколко минути преди 12 часа вечерта и като стане 12 да се закачи. Така като се закачи, часовника ще е рестартиран (тоест ще е на 12 часа или 00ч.). Може би е възможно да се настрои и през OBD порта...
-Няма upgrade на фирмуеъра, то Caska не го upgrade-ват. Но няма бъгове, които да изискват upgrade. Има европейска версия на навигацията CA3641EU, но тя се продава само в Германия и Холандия и цената и е 1500eu, а промените са минимални (интерфейса е в други цветове), отстранени са дребни бъгове, цената е огромна за тези дреболии...

Скоро ще кача и нощно клипче, клипче за задна камера, клипче за MioPocket операционна система, както и още снимки.

Снимки:
Изображение Изображение Изображение ИзображениеИзображение
Камера монтирана:
Изображение
Изображение Изображение Изображение
Камера:
Изображение Изображение Изображение

Темата ще бъде подновявана. Ако някой има въпроси, моля да попита.


Последна промяна terzer на 21 Яну 2011, 18:55, променена общо 15 пъти

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 22 Дек 2010, 12:00 
Offline
фанатик
Аватар
2001 Volvo S60

Регистриран на: 14 Авг 2006, 10:26
Мнения: 3290
Местоположение: Бургас/ София/ Плевен
skype: lepermessiah81
браво за ревюто....когато забогатея може да си позволя такава :D :mazda-logo:

_________________
Blackberry PIN: 2239E13B


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 03 Яну 2011, 14:01 
Offline
модератор
Аватар
1998 Mazda 323F

Регистриран на: 06 Апр 2009, 03:14
Мнения: 1047
Местоположение: София / Казанлък
skype: vjs-kz
Браво за ревюто и положените усилия. =D> За жалост цената за едно такова нещо не е много поносима за българските стандарти и като сложим и минусите които изброи, май не си заслужава (лично мнение)

_________________
Изображение

Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 04 Яну 2011, 04:26 
Offline
любител
Аватар
2008 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 03 Окт 2008, 14:08
Мнения: 39
Местоположение: София
Благодаря!
Вече мина близо месец от както съм с тази навигация. Наложи ми се на 2-3 пъти да пътувам далеч (200-300км) и момента беше перфектен за да разбера дали помага и заслужава ли си (да не се съсредоточавам върху навигацията, а да видя в битов момент как се справя). Невероятно много съм доволен от нея, особено с добър навигационен софтуер (Igo) е супер. Вече свикнах как се управлява всичко и нямам проблеми.
Според мен единствения голям недостатък е наистина цената.

п.с. Едно клипче на музиката как прекъсва при навигиране (превключване от DVD на NAV). Упсях да настроя навигацията така, че да прекъсва само ако има маневра (да ми каже завоя и разстоянието), обаче ако изключа звука на Igo напълно, въобще не прекъсва. Остана само прекъсване при спийд камери (което е бъг на Igo). Маневрите ми ги показва на цял екран с хубава стрелка и вече не се нуждая от звук. Също може да видите вечер как изглежда.
http://www.youtube.com/watch?v=8h8aX2uGQjw Съжалявам за друсането :)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 04 Яну 2011, 17:48 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
Колега, оригиналната музика BOSE ли ти беше?
Проблема с часовника няма ли решение?
Слагал ли си TPMS?
Камерата къде я монтира?

_________________
ex.Mazda6 бензин 2.0/147к.с. -2008г ; Nissan Qashqai 4x4,2.0/140к.с. - 2008г.; ex. Jeep Grand Cherokee 3.0CRD/2014


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 05 Яну 2011, 00:59 
Offline
любител
Аватар
2008 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 03 Окт 2008, 14:08
Мнения: 39
Местоположение: София
-Оригиналната музика не ми беше BOSE, беше обикновената с 6 дисков чейнджър. Въпреки това в комплекта ми дадоха и конектор за BOSE музика (колони).
-Проблема с часовника е такъв, че копчето за смяна на времето е на самото устройство. Caska-та няма такова копче, тя си има отделен часовник. Начина за настройка на бордовия часовник е чрез конектора към компютъра или чрез откачане на акумулатора в 12ч. вечерта. Аз не го използвам (на малкия LCD екран), използвам брояча за оставащи километри на бензина, а часовника го поглеждам от навигацията.
-Аз нямам TPMS сензори, но ми предлагаха. Видях, че навигацията има добър интерфейс за мониторинг, аларма също. Може би след време ще си сложа. Един въпрос: Точни ли са сензорите, защото чувам противоречиви мнения?
-Камерата ми я сложиха отзад над номера на мястото на едната лампичка. Има снимка по-горе (ще направя по-хубава). Не се забелязва. Камерата идва с диод за осветяване на номера (светлината е бяла), махнаха ми едната светлина на номера, сега трябва да си купя една бяла крушка за другата лампичка (сега едната част на номера е осветена в бяло, а другата в жълто).
Но не е задължително, аз в интернет видях стотици камери на различни цени. То входа си е за AV (бял и жълт). Има камери в самата рамка на номера, закачане отгоре и много други...
Техника от Стар Моторс ми каза, че това е най-трудната част от монтажа на навигацията, отнема към 2-3 часа.


Edit: Оправих прекъсването, било скрита фунцкия в Igo, вече нямам никакви прекъсвания.
Ето няколко снимки:

Изображение Изображение Изображение
Камера:
Изображение Изображение Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 05 Яну 2011, 07:39 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
Благодаря за изчерпателния отговор....
Извинявай, но още един въпрос за часовника (просто ми е много удобен на мястото, на което е в момента) - имаш предвид настройка през OBD конектора ли? Не съм сигурен, че от там въобще може да се пипне...
За музиката - много съм доволен от BOSE-то като звучене. Доколкото знам от 'главата' на арматурното табло до усилвателя (май под шофьорската седалка) сигнала е цифров. Навярно конектора, който са дали е точно за тази връзка?
Дали ще може да управлява 8-те колонки....
Може ли да се свири музика от ДВД-то като MP3, защото 6 аудиодиска са малко. В момента в Босе-то съм напъхал 6 MP3 диска, което е около 60 часа музика, и не се занимавам да мъкна допълнително дискове (а и те се драскат много лесно от вибрациите в автомобила)....
За камерата - супер решение.
TPMS на друг автомобил с подобен модел сензори - вентил, съм виждал и бе много точен - даваше си налягания/температура. И се виждаше, как моментално мърдаха показанията при малко по-бързо каране. А и съвпадаха с еталонен манометър (за температурата - не сме ги пробвали)...

_________________
ex.Mazda6 бензин 2.0/147к.с. -2008г ; Nissan Qashqai 4x4,2.0/140к.с. - 2008г.; ex. Jeep Grand Cherokee 3.0CRD/2014


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 05 Яну 2011, 08:44 
Offline
любител
Аватар
2008 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 03 Окт 2008, 14:08
Мнения: 39
Местоположение: София
-Продавача ми изпрати този PDF, в който ми обяснява кой кабел за какво е. Навигацията идва и с 2та кабела. Сигурен съм, че вървят всички колони. Има доста настройки за колоните и звуците. Ако искаш ще го попитам допълнително.
http://www.mediafire.com/?v98dw397iprgfpc
-За ДВД-то, да, то това беше една от най-важните причини за мен. Напълнил съм едно ДВД с мп3-ки и заспах. Отделно използвам мемори карта (пак 4гб) с музика, защото е по-лесно и по-бързо да качвам нови песни. Но ДВД е по-добрия избор, защото като пусна навигацията, първо търси диск в двд-то, чак после превключва на мемори картата или usb флашка/хард диск. В крайна сметка чакам 4-5 секунди повече.
-За камерата благодаря, тези дни ще направя 1-2 клипчета докато паркирам, да се види по-добре в действие.
-Трябва да си купя TPMS винтили, сигурно е много удобно, стига вече с настискането на борда на гумите за да се провери. :D

EDIT: ето клипче за задната камера:
http://www.youtube.com/watch?v=PUAvlWe453E


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 06 Яну 2011, 21:37 
Offline
маниак
Аватар
2010 Mazda 6

Регистриран на: 29 Юни 2010, 20:18
Мнения: 712
Местоположение: София
За управлението на Boseto няма проблеми, едната кола която взехме е с Bose и навигация.
А ти как углеми знаците и успя да насторйш IGO да не прекъсва, че това беше дразнещото там.
Намери ли някакъв начин по който да изкопираш ДВД диска без да го прослушваш за да може да се изкопира?

Изниявай но не разбрах, ти от Стар Моторс ли я взе последно или си я купи от другаде и само ти я монтираха в СтарМоторс?
А пробва ли да подкараш Гармин на това чудо?


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 06 Яну 2011, 22:02 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
И последен въпрос: Блутута остава ли активен (микрофони и т.н., които са по default на BOSE), или трябва да се монтират други микрофони ако разполага с тази опция...

_________________
ex.Mazda6 бензин 2.0/147к.с. -2008г ; Nissan Qashqai 4x4,2.0/140к.с. - 2008г.; ex. Jeep Grand Cherokee 3.0CRD/2014


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 07 Яну 2011, 05:24 
Offline
любител
Аватар
2008 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 03 Окт 2008, 14:08
Мнения: 39
Местоположение: София
Radkol, знаците не съм ги пипал, идват с последната версия на Igo Primo 1.1 с GJA 2.24 скин. Ако искаш да кажеш иконите, има хиляди варианти в pocketbulgaria форума, 4pda.ru, също има програма, с която сам си правиш иконите. Изисква доста време за настройки и изпипване, но си заслужава...
- Прекъсването се оправя като се заглушат звуците от самото Igo. Например най-дразнещото прекъсване беше "цъкването" на екрана. Просто се влиза в настройките (на Иго) и се заглушава "Key tones" или "Клавиши". Това важи за абсолютно всички звуци. В крайна сметка, ако се заглушат всички звуци (навигиране, системни, клавиши/бутни, предупреждения), звука никога не прекъсва. Аз си заглуших всички звуци освен началния (сложих си zoom zoom звука :D ). За навигирането си сложих голяма стрелка за предупреждение на маневри и когато имам известие не ми трябва звук, с периферното зрение виждам посоката и разстоянието до завоя. Изпробвах няколко маршрута и нямам проблеми, много съм доволен! Предупреждения за засади и радари са само визуални също.
Сигурен съм, че това важи и за другите навигационни програми.
- Само аудио дискове и двд аудио дискове се копират. Мп3-ки не стават. Не съм копирал засега диск на вградената памет (не използвам аудио дискове :) )
- Навигацията си я купих онлайн от интернет, в Стар Моторс само ми я монтираха (заедно с камерата и ТВ тунера). Иначе в Стар Моторс навигацията е същата, само че на двойна цена...
- Не съм пробвал друг навигационен софтуер, от 5 години използвам Igo (на телефона :) ) и никога не съм имал забележки. А и картите се ъпдейтват през 4-5 месеца, има голяма конкуренция. Сигурен съм, че ако и другите нав. софтуери са на WM5 основа и имат 800х480 резолюция ще тръгнат със сигурност. Все пак софтуера е на Windows Mobile, тоест същия като на всички тъч скрийн смартфони (HTC, HP, Dell и тнт). Ще пробвам и Гармин и ще докладвам... Примерно аз си сложих и MioPocket 4.0 мобилна операционна система, с която можеш да разглеждаш снимки, да отваряш всякакви файлове. На практика можеш да използваш навигацията като Windows смартфон. Така, че всякакви програми ще тръгнат. (повече инфо http://netfresco.com/MioPocket/default.aspx ; ще направя скоро едно клипче)

Slowtraveler - навигацията идва с 2 микрофона (за изчистване на шума), ето виж:
Изображение В червената окръжност, 2те дупчици.
Иначе веднъж като се pair-не телефона с навигацията, после само си пускаш блутута на телефона и веднага се свързва. Като е свързан блутуута, на навигацията излиза блутуут икона. Имал съм около 20тина разговора досега, супер е. Много ми харесва функцията, която ти показва последните номера заедно с имената. Музиката през блутуута е добра и бързо се сменя, няма никакви прекъсвания....
НО забелязах смущения в ниските честоти при слушане на музика от по-стари телефони (може би блутуута на телефона е бил по-стара версия или по-бавен) С моя телефон (2010та) нямам проблеми, но все пак качеството не е толкова добро, колкото от диск или мп3....
Има също още една добра екстра - превключване от навигацията към телефона. Така, ако има хора в колата и не искаш да чуят какво се говори, цъкаш едно копче и разговора се прехвърля на телефона.


Последна промяна terzer на 07 Яну 2011, 17:28, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 07 Яну 2011, 08:03 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
Благодаря за изчерпателния и точен отговор - явно ще се мисли по въпроса =D>

_________________
ex.Mazda6 бензин 2.0/147к.с. -2008г ; Nissan Qashqai 4x4,2.0/140к.с. - 2008г.; ex. Jeep Grand Cherokee 3.0CRD/2014


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 07 Яну 2011, 14:44 
Offline
любител
Аватар
2008 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 03 Окт 2008, 14:08
Мнения: 39
Местоположение: София
Няма проблем, радвам да помогна, ако имаш още въпроси, питай!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 08 Яну 2011, 18:58 
Offline
маниак
Аватар
2010 Mazda 6

Регистриран на: 29 Юни 2010, 20:18
Мнения: 712
Местоположение: София
Явно нещо съм се заблудил от предходните ти постинги, защото първоначално беше споменал, че прекъсването от камери беше останало а после писа, че си успял да го премахнеш и него.

Ти от къде я поръча, аз къде да следя кога ще излезне новата версия за фасйлифта?

А от СтарМоторс колко искаха за монтажа?
Нещо казаха ли за гаранцията на колата или след като монтаж е от тях нямя проблеми?

Относно икноите, въпроса беше по точно, как се преправя да показва големи знаци за следващата маневра или това идва от скина?
А намерили някакъв начин на навигацията да ти се показват имената на радиостанциите в лявата част където по принцип пги показва като честоти само, и за да избереш дадено радио трябва да го помниш по честота?

Всъщност на тези предй фейслифта изобщо на дейсплея преди да сложиш навигацията показват ли се имената на радиостанциите?

Има и едно друго много куцо нещо, не знам за CD-та но при ДВД ако искаш да го изкопираш на вътрешната памет, няма опция да направиш копирането ами трябва да прослушаш целия диск а то копира докато се слуша, но ако спреш не продължава до от където е било стигнало ами пак от начало, а познй сега колко време трябва да пътуваш за изкопираш едно ДВД, ама може твойта да се окаже с по нов фърмуеър.
Те дават ли на сайта на производителя фърмуеъри?

Относно Гармина, имаше колега тук дето беше писал ведъж че успял да го пусне .
slowtraveler от колегата gets, който е от Варна знам, че там има фирма която внася и монтира тези навигации но не знам колко са читави и т.н.
http://www.witson.com/en/displayproduct ... =100465367

А знаеш ли дали навигацията си има собствен блутут или ползва този от колата?


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 08 Яну 2011, 19:40 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
Въпреки, че външно изглеждат еднакво (ами как да е иначе), вътре има сериозни разлики между различните китайски устройства...
Затова и ценя толкова горесподелената информация за конкретния модел.
Благодаря за информацията radkol... При всички случаи смятам да изчакам края на гаранцията, и тогава да действам самостоятелно - ръцете не са ми отзад :roll:

Иначе и преди фейслифта има RDS - на дисплея се показва станцията, песента, името на файла и т.н. (BOSE)

_________________
ex.Mazda6 бензин 2.0/147к.с. -2008г ; Nissan Qashqai 4x4,2.0/140к.с. - 2008г.; ex. Jeep Grand Cherokee 3.0CRD/2014


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 08 Яну 2011, 20:33 
Offline
маниак
Аватар
2010 Mazda 6

Регистриран на: 29 Юни 2010, 20:18
Мнения: 712
Местоположение: София
Значи явно навигацията го променя, защото това което аз съм вижда е само с навигация и там на дисплея излиза честотата а не името на радиостанцията, странно ми се видя но като се има предвид че се управлява сега от навито, а и там това е малко куцо явно от там е този ефект.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 08 Яну 2011, 21:53 
Offline
любител
Аватар
2008 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 03 Окт 2008, 14:08
Мнения: 39
Местоположение: София
Radkol, първоначално камерите прекъсваха, но после сложих Edit, в който описах как успях да премахна това прекъсване. В настройките на Igo има една опция, която е "скрита" наречена Passing speed camerа. Просто деактивирах тази опция и се оправи. Вече нямам никакви прекъсвания (освен ако ръчно прехвърля режима от навигацията)
Поръчах я от един онлайн сайт (мога да ти дам линка на ЛС или да те свържа директно с човека, много е коректен, не знам как ми изтърпя стотиците e-mail-ли :D. Не знам дали тука е позволено да се разпространява такава информация)...
Първоначално не знаех, че CA3642 (която е 8 инчова) ще бъде само за фейслифта. Аз много исках нея да я купя, но като контактувах със завода на Caska те ми казаха, че ще бъде само за фейслифт-а. Но никой не ми каза кога ще бъде достъпна. Писах и на дистрибутора в Унгария, те ми казаха, че ще ме уведомят, когато излезе на пазара.
http://www.caskamultimedia.com/

Ето за първи път видях клипче за новата: (въпреки, че пише, че е на Kraemer)
http://www.youtube.com/watch?v=2uE2lFQD ... re=related

-По горе писах, че монтажа излиза 160лв (заедно с ТВ тунер и камера).
-Няъпгрейт-а (с европейския интерфейс) CA3641EU, имало промема проблеми с гаранцията.
-Скина има такава опция за големи знаци (стрелки). Има доста настройки за големина, цвят, прозрачност и тнт.
-Не съм намерил начин да ги показва. Може би няма как. Четох, че в ни в това отношение (изписване на RDS)
-Заводската музика показваше РДС имената на LCD-то.
- За копирането пак ще кажа, че само аудио дискове се копират. Ако си сложил мп3 диск, нищо не става. Аз се отказах да копирам, защото ги копира с имена Track01, Track02 и тнт (тоест както на обикновен аудио диск). По-лесно ми е с СД карта, на която постоянно мога да качвам нови парчета (навигацията сортира папките по дата, което означава, че най-новите песни са последни в списъка, което ги прави лесни за откриване).
- Аз питах дали сервизно може да се ъпгрейтва софтуер-а, но никой не ми каза точно. Можело да се преинсталира, но не знам дали може да се сложи по-нова версия. А и ако може, със сигурност ще трябва да се праща в чужбина, ще излезе скъпо и много време ще отнеме.
-Аз разглеждах и другите марки (имаше и една 8 инчова за 500$), но след няколко клипчета се ужасих от качеството им. По-добре нещо по-скъпо, но да е хубаво. По мое мнение интерфейса е страшно дървен и изглежда много евтино.
http://www.youtube.com/watch?v=Hv9KULmK ... re=related
-Bluetooth-а е вграден в навигацията, от Стар Моторс ми се обадиха да ме питат, дали да ми махнат Bluetooth-a защото навигацията си имала.

За радиото, наистина е малко неприятно, но няма как. Явно РДС-а е трудна технология на китайците... :)
За всяко нещо трябва да се правят компромиси. Аз за мене лично смятам, че направих голяма крачка напред. (аз лично използвам навигацията и музиката (DVD мп3 или СД карта), почти не ползвам радио.

Затова написах това ревю, защото всеки има различни нужди и желания, а в интернет няма почти никаква подробна информация за тези скъпи джаджи.
Успех на всички, ако има въпроси ще се радвам да помогна!

п.с. radkol, то навигацията променя всички системни звуци. Примерно вече няма бийпкащият звук при боравенето с климатика.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 08 Яну 2011, 22:13 
Offline
маниак
Аватар
2010 Mazda 6

Регистриран на: 29 Юни 2010, 20:18
Мнения: 712
Местоположение: София
slowtraveler, инфото от колегата gets / memberlist.php?mode=viewprofile&u=2178 /, може да го познаваш, е че с гаранцията няма проблеми поне за Варна, било уговорено там със сервиза/дилъра ...

terzer, прати линк на ЛС. Но на мен ще ми трябва да фейслифта така и така ,то и не бързам така че ще видим.
Сега разбрах че и един приятел започнал да се занимава с такива неща, та ще се видя и с него тези дни да видим те какви навита предлагат и т.н.

А като промеинш тази насторйка в Igo, показват ли се на екрана предупрежденията за камери.

А копирането на дисковете ясно че мп3 не става, проблема е че копира само докато го прослушваш и винаги почва от начало, демек ДВД трудно се копира освен ако не пътувам до Германия без спиране ;-).

А РДС-а е много странно, защото го има, погледни че след като избереш радиостанция чрез натискане на честотата в ляво, от дясната страна се появява , но явно за да се появи РДС инфото трябва да е избрана съответната честта, малко тъпо ама ...

Това с блутутът ми харесва, примерно аз както нямам стандартно в колата, мога да се сдобия чрез нваито ;-)

А бибкащите звуци могат да си се изключват и без това .. поне при мен си има опция а съм със чейджъра .


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 09 Яну 2011, 04:20 
Offline
любител
Аватар
2008 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 03 Окт 2008, 14:08
Мнения: 39
Местоположение: София
Имаш ЛС.

В Igo-то настройваш предупрежденията да бъдат само визуални, после изключваш Passing speed camera и си готов. После като караш само долу в дясно излиза иконка с типа камера, ограничение и дистанция (виж в клипчетата с иго-то)

За ДВД-то много неприятно ще бъде ако е така. Въпреки това можеш само определени песни (не съм сигурен). Отиваш на песента и даваш save. Ще пробвам и ще ти кажа.

За РДС-а да знам, че има (то и иконка показва). Не знам защо не са го направили да излиза, но според мен на фейслифта ще е оправено!
Блутуута е супер! Много удобен!
Успех!


ЕДИТ: Открих един бутон, който извежда циферблат. Оттам може да се набере песен от ДВД, USB или СД карта. Това е удобно, ако знаете всяка песен кой номер поред е. Помага като знаеш номера на любимите песни. С този циферблат се сменят и ТВ каналите.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 29 Яну 2011, 19:16 
Offline
маниак
Аватар
2010 Mazda 6

Регистриран на: 29 Юни 2010, 20:18
Мнения: 712
Местоположение: София
Пробва ли да пускаш Гармин?
Откри ли нещо за копирането на цял диск а не песен по песен или изобщо как да се изкопира без да почва всеки път отначало?


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 09 Фев 2011, 10:13 
Offline
фен
Аватар
2011 Mazda CX-9

Регистриран на: 20 Фев 2007, 16:56
Мнения: 213
Местоположение: Варна
Искам да ви успокоя че и бордовия часовник се сверява, просто е през волана а не през копчетата които изчезват при подмяната на оригиналната мултимедия .

_________________
Mazda CX-9 277 hp 3.7 V6 , 2011


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 09 Фев 2011, 23:49 
Offline
маниак
Аватар
2010 Mazda 6

Регистриран на: 29 Юни 2010, 20:18
Мнения: 712
Местоположение: София
gets, я кажи как става през волана?


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 10 Фев 2011, 12:05 
Offline
фен
Аватар
2011 Mazda CX-9

Регистриран на: 20 Фев 2007, 16:56
Мнения: 213
Местоположение: Варна
От контрола на бор компютъра отиваш със стрелките върху часовника, задържаш копчето вдясно под стрелките в лявата част на волана и започва да ти мига часовника и от там си го нагласяш. Точно на момента не мога да ти кажа кое беше понеже аз моята зимата не я карам и е в гаража (скоро ще е за продан), но ще сляза днес да погледна и да ти дам точни указания как става.

_________________
Mazda CX-9 277 hp 3.7 V6 , 2011


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 11 Фев 2011, 11:42 
Offline
маниак
Аватар
2010 Mazda 6

Регистриран на: 29 Юни 2010, 20:18
Мнения: 712
Местоположение: София
Супер мерси, ще пробваме, но ако имаш точната процедура ще е ползезна, чекато четеш тука май никой не е открил как да го прави и всички си мислим че не става.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 12 Фев 2011, 15:03 
Offline
фен
Аватар
2011 Mazda CX-9

Регистриран на: 20 Фев 2007, 16:56
Мнения: 213
Местоположение: Варна
Процедурата е следната:
1.Задържаш продължително бутон SET на волана (около 2–3 сек.) – часовника започва да мига.
2.Със стрелките над него: наляво– сверяване час ; надясно–сверяване минути.
3.Натиска се еднократно бутон SET за да се запази часа .

Надявам се да съм бил от полза !

_________________
Mazda CX-9 277 hp 3.7 V6 , 2011


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Фев 2011, 20:44 
Offline
любител
Аватар
2008 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 03 Окт 2008, 14:08
Мнения: 39
Местоположение: София
В момента не съм в България, без колата съм, не мога да пробвам. Благодаря, като се прибера ще пробвам часовника, Гармин-а и копирането на песни.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 03 Мар 2011, 23:22 
Offline
маниак
Аватар
2010 Mazda 6

Регистриран на: 29 Юни 2010, 20:18
Мнения: 712
Местоположение: София
tezer, успя ли да изприбваш нещо?

gets, странно но не работи поне на колата на която пробваха, може да има някаква разкика в навигациите или там други фърмуери.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2011, 14:02 
Offline
любител

Регистриран на: 19 Сеп 2011, 22:08
Мнения: 13
Здравейте,
Интересувам се някой успя ли да сложи Гармин на оригиналната навигация и ако е успял би ли споделил как става това?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 29 Сеп 2011, 21:21 
Offline
любител

Регистриран на: 19 Сеп 2011, 22:08
Мнения: 13
Здравейте
Днес се сдобих с нова Мазда 6 с DVD и Навигация на CASKA CA3642G. Нямах много време да си поиграя из менюто, но от всичко прочетено из интернет, а и диларите ми казаха, че ТV -то е опция. Но когато натисна бутона ТВ и се появява меното с възможност да търси и запаметяване на програмите. Естественно нищо не хваща. В описанието на устройството се казва че само цифровата телевизия е опция и нищо не се споменава за аналогова телевизия. Та въпроса ми е дали би могло да има аналогов тунер?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Ное 2011, 22:26 
Offline
фен
2016 Mazda CX-5

Регистриран на: 09 Сеп 2011, 22:06
Мнения: 213
На моя iGo, немога да съхраня "Favorites" - всичко което съм записал, изчезва когато загася колата. При следващото стартиране на iGO Favourites са празни. Някой има ли представа как се решава този проблем?

_________________
2016 Mazda CX-5 Ultimate 2.5i AWD 192к.с.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 44 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб