Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 23:24

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Винетка
МнениеПубликувано на: 19 Май 2011, 13:47 
Offline
любител

Регистриран на: 11 Апр 2010, 16:11
Мнения: 38
Местоположение: пловдив
Интересно ми е някой виждал ли е полицейска кола с винетка !?
:P


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Винетка
МнениеПубликувано на: 19 Май 2011, 16:17 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Мар 2007, 21:48
Мнения: 1147
Местоположение: Montreal, Canada
Те нямат гражданска, сигурно и технически, пък какво остава за винетка. Дори и да са виновни при ПТП ще се изкарат невинни. Не си ли спомняш конвоя на Борисов. Самите те казват как за сигурността, се движат в 2 ленти. Е да ама те не са виновни. Вярвам всеки от нас ги е засичал образцовите шофьори. В тази държава нещата са уникални- гърмяха бомби на полигона в Змейово- изкараха ги екологично чисти (да не говорим как бяхме обгазени), при "спец" акции униформените използват неправомерна сила- после казва, че някой си се е опъвал, хората отиват на протест срещу цените на горивата- хвърлят им един бой и после пак са виновни, защото тръгнали да използват новата магистрала Люлин.....и така до безкрай.

ПС: Сега разбрах защо Бойко строи магистрали, апък че народа изнемогва не го интересува. Когато конвоят му тръгне по път различен от магистрала изпада в нелепата ситуация да взема завои. Явно това е много трудно и се тряска.

Update (Източник http://www.dnes.bg/politika/2011/05/19/ ... kat.119170) :

Пред журналисти Милчев обеща, че ще се подобри обслужването на гражданите. Освен това щял да се подобри и микроклиматът в структурата.
"Ние трябва всички като техни ръководители да покажем какво искаме от полицаите на улицата. Не само, че карам с колан, мога и да регулирам. Всичко, което ще изисквам от тях, ще им покажа как трябва да го правят.
Ще започнат да правят всичко, което е редно. Не може те да проверяват, да извършват контрол на водачите и същевременно самите те да смятат, че не трябва да го правят", каза той.
"Не може да изискваме, не може да казваме – правете, но не ме гледайте мене. Не, ще ме гледате първо мен", подчерта Богдан Милчев.
"Превъзпитанието е много труден процес", призна обаче директорът на СДВР старши комисар Валери Йорданов.

_________________
Един от основните странични ефекти на Prozac е появата на симптома атаксия- пациентът не е способен да координира волевите мускулни движения.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Винетка
МнениеПубликувано на: 19 Май 2011, 22:48 
Offline
фен
Аватар
1998 Mazda 323F

Регистриран на: 19 Мар 2009, 03:38
Мнения: 478
Местоположение: Пловдив, Лондон
skype: avokado6
prozacc написа:
Те нямат гражданска, сигурно и технически, пък какво остава за винетка. Дори и да са виновни при ПТП ще се изкарат невинни. Не си ли спомняш конвоя на Борисов. Самите те казват как за сигурността, се движат в 2 ленти. Е да ама те не са виновни. Вярвам всеки от нас ги е засичал образцовите шофьори. В тази държава нещата са уникални- гърмяха бомби на полигона в Змейово- изкараха ги екологично чисти (да не говорим как бяхме обгазени), при "спец" акции униформените използват неправомерна сила- после казва, че някой си се е опъвал, хората отиват на протест срещу цените на горивата- хвърлят им един бой и после пак са виновни, защото тръгнали да използват новата магистрала Люлин.....и така до безкрай.

ПС: Сега разбрах защо Бойко строи магистрали, апък че народа изнемогва не го интересува. Когато конвоят му тръгне по път различен от магистрала изпада в нелепата ситуация да взема завои. Явно това е много трудно и се тряска.

Update (Източник http://www.dnes.bg/politika/2011/05/19/ ... kat.119170) :

Пред журналисти Милчев обеща, че ще се подобри обслужването на гражданите. Освен това щял да се подобри и микроклиматът в структурата.
"Ние трябва всички като техни ръководители да покажем какво искаме от полицаите на улицата. Не само, че карам с колан, мога и да регулирам. Всичко, което ще изисквам от тях, ще им покажа как трябва да го правят.
Ще започнат да правят всичко, което е редно. Не може те да проверяват, да извършват контрол на водачите и същевременно самите те да смятат, че не трябва да го правят", каза той.
"Не може да изискваме, не може да казваме – правете, но не ме гледайте мене. Не, ще ме гледате първо мен", подчерта Богдан Милчев.
"Превъзпитанието е много труден процес", призна обаче директорът на СДВР старши комисар Валери Йорданов.

Абе те гражданската, винетката и прегледа не са им е проблем, щото ще ги извършат/закупят с пари от Вас данъкоплатците(аз съм ги отказал от данъци и такси, защото е плащане към властимащите към момента), но в интерес на истината винетка на полицейски автомобил не съм виждал. Но ми е най смешно когато ме спре полицай на който му е изгорял единият фар например и иска да ме глоби, че моя е изгорял! Общински данък не плащам, винетка си купувам от евтините* и да пишат като ме спрат, ако им се занимава, че те са си мързеливи по принцип. Ще вземат на босия цървулите. И докато повечето хора в България не осъзнаят всички тези неща ще си бъдем донори доживот, та призовавам Ви-Не плащайте данъци, такси и подобни щуротии на държавата, щото реално ги плащате на политиците на власт!
П.С. Не съм луд или пиян все още.

_________________
Me and my love together again. :lovemazda:


Последна промяна avokado6 на 19 Май 2011, 22:59, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Винетка
МнениеПубликувано на: 19 Май 2011, 22:55 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 26 Окт 2007, 10:08
Мнения: 3460
Баш си е така. Дан`ците съм ги отсвирил от две години, а тая си карам и без минетка.
Ако кат`жията е човек, няма да се заяжда. Ако не... квото с@бя покаже. Вече ми е през култура ми янко, щот инак съм културен.

_________________
You can’t make a pig into a racehorse,
but you can make it into a very fast pig.
626 GE IV FS 115


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Винетка
МнениеПубликувано на: 20 Май 2011, 15:15 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1107
Местоположение: София
Ами за служебните им коли както и да е въпреки че трябва да имат,поне тези които патрулират извън населените места ами аз съм виждал и на личните си коли не слагат винетки :evil: което вече ме вбесява много.
Казвам го защото имам съсед в КАТ и той има само кола без винетки и други :D не се хвали ама съм го забелязал а и сигурно не е единствения такъв в системата,хиляди са!!!!
Явно винетките са за обиновения човек само,но си слагам за да нямам проблеми с необикновенните,че понякога трудно се разбираме :) Иначе данъците и аз не ги плащам,както и фишове,актове и други такива дето ги издават.

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Винетка
МнениеПубликувано на: 20 Май 2011, 15:43 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Мар 2007, 21:48
Мнения: 1147
Местоположение: Montreal, Canada
Опа, по- горе си отворих устата за катастрофите на НСО и хайде поредният инцидент с техни коли. Тези явно са големи некъдърници ! Само този път не е Бойко, ами президента. :
http://www.dnes.bg/stranata/2011/05/20/ ... nso.119265

_________________
Един от основните странични ефекти на Prozac е появата на симптома атаксия- пациентът не е способен да координира волевите мускулни движения.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Винетка
МнениеПубликувано на: 20 Май 2011, 18:54 
Offline
фанатик
Аватар
2015 Mazda 6

Регистриран на: 06 Сеп 2007, 15:06
Мнения: 1166
Местоположение: Manchester, UK
skype: batporio
А така момчета, не плащайте нищо, теглете ена майна на държавата и всички в нея, пък чакайте нещо да се случи. По-лесно и ти да си престъпник отколкото да се бориш с престъпниците. Ей затова никога няма да се оправим. Защото с тоя манталитет честните и свестни хора биват гледани като луди и са на изчезване...Хвала на такива граждани!

_________________
Mazda 323C BA 1.5 88hp - Така заобичах Мазда
Mazda 323F BA 2.0 v6 24v 144hp - Авантюрата
Mazda 3 BK 2.0i 150hp Sport - Любимата
Mazda 6 GH 2.2 Diesel 185 Active GTA - Семейната
Mazda 6 GJ 2.2 Diesel 148 Facelift - Отново заедно


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Винетка
МнениеПубликувано на: 20 Май 2011, 19:06 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 26 Окт 2007, 10:08
Мнения: 3460
Ще приема мнението ти като следствие на две ракии и нищо повече. За да не стават дрязги.
А, иначе, идеята е не да не плащаш нищо, а нищо от това, което не получаваш.
Нередно и подло е, да получаваш нещо без да плащаш, но е наивно и глупаво, меко казано, да тъпчеш чужди джобове на доказани мошеници и да чакаш нещо да получиш.
Мисля, разбра ме. Ако ли не - живот и здраве, след 10-ина години, съм готов да обсъдим отново казуса.

_________________
You can’t make a pig into a racehorse,
but you can make it into a very fast pig.
626 GE IV FS 115


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Винетка
МнениеПубликувано на: 20 Май 2011, 19:25 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Някои навярно са чували как се нарича първата кола от кортежа-чистач.Неина работа е да изблъсква всичко по пътя и не случаино винаги кара по към средата на пътя на около 40сант. в твоето платно..Всеки които не се отмести рискува да бъде изтикан я в канавка я в друга кола.Това им е фунцията.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Винетка
МнениеПубликувано на: 20 Май 2011, 19:48 
Offline
фанатик
Аватар
2015 Mazda 6

Регистриран на: 06 Сеп 2007, 15:06
Мнения: 1166
Местоположение: Manchester, UK
skype: batporio
Не съм пил никакви ракии. Мислиш ли, че ми е кеф да ми удържат над 2 минимални заплати всеки месец, да плащам данъци и винетки на кола и апартамент, да плащам ДДС и акциз на бензина и цигарите(докато пуших) и т.н и т.н. Ама още по-неприятно ми става като хората, които реално нарушавайки закона, заобикалят всичко това и още други неща всеки ден и живеят с идеята, че аз съм глупак, а те са прави и са големи пичове и тарикати. Аз за себе си съм спокоен, че правя по-правилното от двете. Иначе не живея с илюзията, че всяка стотинка отива по предназначение, обаче решението на проблема не е да не се дават парите, а да има гражданско общество и да се пита и изисква какво става в държавата. Същото е и с протеста за горивата, не цената им е чак толкоз висока, а заплатите са ни малки. Ама наистина темата е безкрайна и да не се разправяме, аз нямам против никой, но като човек, който спазва законите, имам моралното право и дори задължение да не съм съгласен с хората, които не го правят, били те обикновени граждани или хора от системата.

_________________
Mazda 323C BA 1.5 88hp - Така заобичах Мазда
Mazda 323F BA 2.0 v6 24v 144hp - Авантюрата
Mazda 3 BK 2.0i 150hp Sport - Любимата
Mazda 6 GH 2.2 Diesel 185 Active GTA - Семейната
Mazda 6 GJ 2.2 Diesel 148 Facelift - Отново заедно


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Винетка
МнениеПубликувано на: 20 Май 2011, 22:20 
Offline
фен
Аватар
1998 Mazda 323F

Регистриран на: 19 Мар 2009, 03:38
Мнения: 478
Местоположение: Пловдив, Лондон
skype: avokado6
Porio, ти им пълни джобовете, пък после ако искаш протестирай. Ще си го преместят от левия крачол в десния. Явно не ти се е налагало да избираш между това дали да си платиш данъци, такси и всякакви други или да си купиш храна. Дано не ти се и налага! Но голяма част от хората в България са докарани до този избор. Мислиш ли, че обикновения човек ще мисли как да излъже системата, ако има средства и не се притеснява дали ще вземе заплата и как ще изкара месеца? Нали знаеш-На всяко действие има равно по сила и обратно по посока противодействие. Та държавата освен да събира данъци, има и задължението да ги преразпределя и връща под една или друга форма обратно към данъкоплатеца. Ти какво получаваш от тази държава? Нищо лично, остани си със здраве!

_________________
Me and my love together again. :lovemazda:


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Винетка
МнениеПубликувано на: 22 Юли 2011, 13:45 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 11 Апр 2010, 16:11
Мнения: 38
Местоположение: пловдив
И аз не съм виждал винетка по патрулки и всякакви необозначени полицейски коли... :shock:


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Винетка
МнениеПубликувано на: 22 Юли 2011, 16:04 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Мар 2007, 21:48
Мнения: 1147
Местоположение: Montreal, Canada
Направете си експеримент да запишете номерата на няколко полицейски автомобила и ги проверете за валидна гражданска отговорност в сайта на комисията за финансов надзор.

PS Даже не е и небходимо да ги дирите по пътя. Питайте google за изображения на полицейски коли, съберете си от там номера и вижте. Аз до момента на една единствена видях валидна ГО.

_________________
Един от основните странични ефекти на Prozac е появата на симптома атаксия- пациентът не е способен да координира волевите мускулни движения.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Винетка
МнениеПубликувано на: 22 Юли 2011, 16:22 
Offline
фен
Аватар
1998 Mazda 323F

Регистриран на: 19 Мар 2009, 03:38
Мнения: 478
Местоположение: Пловдив, Лондон
skype: avokado6
Я дай тоя сайт дето се прави проверката, звучи интересно.

_________________
Me and my love together again. :lovemazda:


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Винетка
МнениеПубликувано на: 22 Юли 2011, 16:25 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Мар 2007, 21:48
Мнения: 1147
Местоположение: Montreal, Canada
http://www4.fsc.bg/insn/

_________________
Един от основните странични ефекти на Prozac е появата на симптома атаксия- пациентът не е способен да координира волевите мускулни движения.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Винетка
МнениеПубликувано на: 17 Май 2020, 14:12 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 01 Май 2016, 15:54
Мнения: 414
Местоположение: Русе
Колеги имате ли представа как стои въпросът с винетките по време на извънредното положение?
Че с това зомбиране по телевизията съвсем съм изключил и съм излизал 2 пъти без винетка. Не знам дали са ме снимали тол камерите на изхода на Русе.
1.Дали да очаквам честитка?
2.На практика 4 пъти съм минавал. 4 глоби ли да очаквам.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Винетка
МнениеПубликувано на: 17 Май 2020, 14:55 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1760
Местоположение: Стара Загора
За съжаление...

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Винетка
МнениеПубликувано на: 17 Май 2020, 16:17 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 01 Май 2016, 15:54
Мнения: 414
Местоположение: Русе
WoLF написа:
За съжаление...


:( Какво за съжаление?


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Винетка
МнениеПубликувано на: 17 Май 2020, 21:35 
Offline
фен

Регистриран на: 13 Юни 2015, 17:01
Мнения: 132
Местоположение: София
Ще разбереш до 2 или 3 месеца, аз за това съм с годишна

Sent from my H8216 using Tapatalk

_________________
M6 2.0 бензин 2004


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Винетка
МнениеПубликувано на: 17 Май 2020, 22:55 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 01 Май 2016, 15:54
Мнения: 414
Местоположение: Русе
Именно, защото съм с годишна и съм пропуснал


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Винетка
МнениеПубликувано на: 19 Май 2020, 08:55 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1760
Местоположение: Стара Загора
небосвод написа:
WoLF написа:
За съжаление...


:( Какво за съжаление?
За съжаление опасенията ти са оправдани...

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб