Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 13:41

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 04 Яну 2012, 15:42 
Offline
фен

Регистриран на: 26 Ное 2011, 17:24
Мнения: 463
Местоположение: Африка
Настана момента и аз да съм пълноправен член във форума с една мазда.
Ето няколко снимки, естествено имам и някои въпроси.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Днес или утре ще сменя маслото и се чудех какво да сложа. От мазда препоръчват тяхното декслелия 5W30. Чудя се няма ли да е по-добре да се сложи друго, от рода на 5w40-50. Понеже е на 90к км, ще сменя и маслото на скоростната и свещите. Свещите според книжката й, ги дават два вида, като 2-ият вид са иридиеви. Намерих в нета, на кoи точно отговарят иридиевите:
L3Y3-18-110 (номер на мазда)= ILTR6A-8G (номер на ngk) В нета гледам, че пише само мазда 6 мпс в разните продавачи, предполагам, че стават и за мен, но все пак реших да питам тук. Според вас това ли е, което ми трябва като номер?


Последна промяна toro на 07 Яну 2012, 16:25, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Яну 2012, 17:13 
Offline
любител
Аватар
1996 Mazda 323F

Регистриран на: 22 Яну 2009, 20:49
Мнения: 52
Местоположение: Стара Загора
skype: evil-never-die1
Първо честито за 3 ката
хубъв подарък за новата година
всичко е много хубаво дето си го намислил но не сменяи маслото
на скоросната кутия
имам посзнати със други коли и със мазди дето го направиха
и сега всеки се оплаква...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 04 Яну 2012, 17:17 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
интересно ми е какво е усещането за 256 коня ама на предно само?
искам честно мнение, и ще съм ти благодарен


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 04 Яну 2012, 22:00 
Offline
фен
Автор на темата

Регистриран на: 26 Ное 2011, 17:24
Мнения: 463
Местоположение: Африка
EVIL-323F написа:
Първо честито за 3 ката
хубъв подарък за новата година
всичко е много хубаво дето си го намислил но не сменяи маслото
на скоросната кутия
имам посзнати със други коли и със мазди дето го направиха
и сега всеки се оплаква...

Какво имаш предвид. Купих маслото от мазда. Днес смених на мотора.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Яну 2012, 00:47 
Offline
фен
Автор на темата

Регистриран на: 26 Ное 2011, 17:24
Мнения: 463
Местоположение: Африка
Свалих едно ръководство, но не се разбра къде са пробките на скоростната кутия. Днес гледах от долу, но има доста болтове и не разбрах, кои са двата болта, за наливане и точене. Намерих снимки, но на други мазди, които са с различни кутии.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Яну 2012, 10:46 
Offline
любител
Аватар
1996 Mazda 323F

Регистриран на: 22 Яну 2009, 20:49
Мнения: 52
Местоположение: Стара Загора
skype: evil-never-die1
Няма значение от къде го копуваш
аз на твое място не бих го сменял...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 05 Яну 2012, 13:37 
Offline
фанатик
2006 Mazda 3

Регистриран на: 24 Юли 2009, 20:50
Мнения: 1452
Местоположение: Sofia
skype: infinity_bg
Честита придобивка и много безаварийни. За маслото на скорстната по-добре отиди в сервиза да ти го долеят.. Там е тегава малко работата и сам сигурно ще се измъчиш. Първо че е много гъсто маслото и си трябва система с която да го вкараш, а и неудобното място където обикновено се намират тези пробки затрудняват тази интервенция. А и по-добре е да си пипа майстор от колкото ти, че има случаи и на сгафване на нещата и после оле майко какво стана #-o

Иначе NGK иридиум като за твоята кола ще е екстра.

_________________
Mazda 3 1.6D chip DigitalTuning Bulgaria, 138 HP, 288 NM, 2006 year, special edition.

https://www.pcloud.com/welcome-to-pcloud/?discountcode=Lc7ABKKflnhqo


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 05 Яну 2012, 18:17 
Offline
фанатик
2006 Mazda 3

Регистриран на: 24 Юли 2009, 20:50
Мнения: 1452
Местоположение: Sofia
skype: infinity_bg
road_runner написа:
интересно ми е какво е усещането за 256 коня ама на предно само?
искам честно мнение, и ще съм ти благодарен


Ми усещането е доста интересно, карал съм такава веднъж в щатите... Ако я настъпиш яко когато си в завой има склонност към недозавиване, аз така го осетих, но системите за сигурност бързо озъптиха нещата.

По ми е интересно какво ли е усещането, ако караш 500 коня на предно е това му викам изрудщина :twisted: .. еххх тоя Ford Focus RS500 само чета суперлативи за това предно предаване. Инжинерите как са го направили да се чудиш, но колата се справяла идеално и имала сташно сцепление на тез предни колела.

http://www.youtube.com/watch?v=cLIAvIAD7tU&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=TbU9zbwJJDI&feature=related

За съжаление от този модел едва ли някой от нас би могъл да си го купи дори и да има парите.. лимитирана серия е вече изкупена. Виж за обикновенния RS него може да си го купим. 300 коня е предостатъчно, управляемостта му е на ниво, а и боже изглежда доста хищнически..

_________________
Mazda 3 1.6D chip DigitalTuning Bulgaria, 138 HP, 288 NM, 2006 year, special edition.

https://www.pcloud.com/welcome-to-pcloud/?discountcode=Lc7ABKKflnhqo


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 06 Яну 2012, 00:03 
Offline
маниак
Аватар
2006 Mazda 3

Регистриран на: 22 Апр 2007, 20:58
Мнения: 836
Местоположение: España
Много е готина,къде си да ми дадеш едно кръгче 8)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 06 Яну 2012, 10:07 
Offline
фен
Автор на темата

Регистриран на: 26 Ное 2011, 17:24
Мнения: 463
Местоположение: Африка
tico5158 написа:
Много е готина,къде си да ми дадеш едно кръгче 8)

В края на Мадрид, а ти?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Яну 2012, 14:41 
Offline
фанатик
Аватар
2015 Mazda 6

Регистриран на: 06 Сеп 2007, 15:06
Мнения: 1166
Местоположение: Manchester, UK
skype: batporio
Колега честит МПС! Мисля, че ти си единственият с такава, има един колега с новия МПС. Жалко, че си в Испания, много ми се искаше да усетя стоте коня отгоре както и другите предимства на МПС-а. Ако не е тайна може ли да споделиш за колко пари я купи, в България такива не се продават, но видях в мобиле, че в Германия си държат стабилни цени и доста по-високи от парите, които дадох за моята тройка 2.0 За свещите не съм сигурен, предполагам са различни от на моята. Би трябвало да са каквито ги дават по каталозите на NGK(може да говориш и с колегата todortvm който продава такива тук в България) Поздрави и безаварийно!

_________________
Mazda 323C BA 1.5 88hp - Така заобичах Мазда
Mazda 323F BA 2.0 v6 24v 144hp - Авантюрата
Mazda 3 BK 2.0i 150hp Sport - Любимата
Mazda 6 GH 2.2 Diesel 185 Active GTA - Семейната
Mazda 6 GJ 2.2 Diesel 148 Facelift - Отново заедно


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 06 Яну 2012, 20:14 
Offline
фен
Автор на темата

Регистриран на: 26 Ное 2011, 17:24
Мнения: 463
Местоположение: Африка
Цени има в линковете, които съм дал в другата тема, където се чудех между 3-ка и 6-ца МПС. Точно тази, беше обявена за 11, взех е за 10 евро, на 88к км. След данъци и прехвърляне пак стана 11 реално. След 1 месец ще стане на 4 години.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Яну 2012, 15:58 
Offline
фен
Автор на темата

Регистриран на: 26 Ное 2011, 17:24
Мнения: 463
Местоположение: Африка
Имам едно питане. След няколко дни, забелязах едно слабо почукване. Много е слабо, усеща се сутрин, по разни бабуни, но най-вече когато завивам и минавам през бабуна едноврменно. Ако се кара направо е почти недоловимо. Днес ми направи впечатление, че като се покара малко изчезва напълно почукването, минах нарочно през същия път, където сутрин се чува. Точно така ми почукваше и на предните две коли и се оказа амортисьори, в много начална фаза на износване. След смяната им, се оправи, въпреки, че не бяха изпуснали. Вие какво смятате по въпроса? Може ли да е амортисьора, който след като поработи малко обира луфта и спира да се чува. Ако не, какво може да е друго, гледам окачването е обикновено, предполагам биалетка или нещо от сорта. Колата е на 89к км и видимо няма проблеми по амортисьорите.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Яну 2012, 17:45 
Offline
фанатик
2006 Mazda 3

Регистриран на: 24 Юли 2009, 20:50
Мнения: 1452
Местоположение: Sofia
skype: infinity_bg
toro написа:
Имам едно питане. След няколко дни, забелязах едно слабо почукване. Много е слабо, усеща се сутрин, по разни бабуни, но най-вече когато завивам и минавам през бабуна едноврменно. Ако се кара направо е почти недоловимо. Днес ми направи впечатление, че като се покара малко изчезва напълно почукването, минах нарочно през същия път, където сутрин се чува. Точно така ми почукваше и на предните две коли и се оказа амортисьори, в много начална фаза на износване. След смяната им, се оправи, въпреки, че не бяха изпуснали. Вие какво смятате по въпроса? Може ли да е амортисьора, който след като поработи малко обира луфта и спира да се чува. Ако не, какво може да е друго, гледам окачването е обикновено, предполагам биалетка или нещо от сорта. Колата е на 89к км и видимо няма проблеми по амортисьорите.


Ми ако това чукане не те дразни толкова, че да полудееш не се занимавай с него. Ако я закараш на сервиз само заради това почукване, има вариант просто да не открият нищо, а ще дадеш пари на вятъра за работата. Амортесьорите докато не протекат също няма какво да ги гледаш. Вероятно чука я биалетка я нещо друго, но щом е леко и след време изчезва едва ли е болка за умиране.

_________________
Mazda 3 1.6D chip DigitalTuning Bulgaria, 138 HP, 288 NM, 2006 year, special edition.

https://www.pcloud.com/welcome-to-pcloud/?discountcode=Lc7ABKKflnhqo


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 07 Яну 2012, 18:08 
Offline
фен
Автор на темата

Регистриран на: 26 Ное 2011, 17:24
Мнения: 463
Местоположение: Африка
Работата е, че мен ме дразнят тия неща, а иначе по сервизи не ходя, 90% си оправям сам всичко. Много често не са успявали по сервизи и съм се оправял сам след това.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Яну 2012, 18:13 
Offline
фанатик
2006 Mazda 3

Регистриран на: 24 Юли 2009, 20:50
Мнения: 1452
Местоположение: Sofia
skype: infinity_bg
toro написа:
Работата е, че мен ме дразнят тия неща, а иначе по сервизи не ходя, 90% си оправям сам всичко. Много често не са успявали по сервизи и съм се оправял сам след това.


Бе то с новите коли едва ли чак пък всичко ще можеш да се оправиш.. толкова електроника им блъскат, че един датчик да се прецака и оставаш на пътя. Не е като старите москвичи, да закрепиш положението някак си.

_________________
Mazda 3 1.6D chip DigitalTuning Bulgaria, 138 HP, 288 NM, 2006 year, special edition.

https://www.pcloud.com/welcome-to-pcloud/?discountcode=Lc7ABKKflnhqo


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 07 Яну 2012, 18:54 
Offline
фен
Автор на темата

Регистриран на: 26 Ное 2011, 17:24
Мнения: 463
Местоположение: Африка
Говоря за механика, окачване, спирачки и т.н. на предната слагах агресивни разпределителни валове, колектори и т.н. Ясно е, че електрониката не може да е оправям.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Яну 2012, 18:41 
Offline
фен
Автор на темата

Регистриран на: 26 Ное 2011, 17:24
Мнения: 463
Местоположение: Африка
След като се опознахме с колицата, вече смених маслата, останаха само свещите по мотора, поръчах иридиеви.
След като не се разбра на 100% от къде е прихлопването, поръчах тампони за стабилизиращата щанга Powerflex и амортисьори Bilstein B6 Sport, с дебел ствол.
Изображение
След като видях, че предните накладки скоро ще привършат, много се чудих какво да взема, понеже хубавите са по 100-170евро, погледнах във форума на мпс в Англия и накрая поръчах спортната серия на минтекс 1444. Много ме озадачи факта, че спирачната течност е ДОТ 3!! Много бързо взех да и свиквам, та се чудя как би понесла едно репрограмиране. Имам сервиз, който се занимава само с такива неща и са много добри и известни. Не говоря за чип, а за репрограмиране, което уж е по-добре. Правят преди, по време на програмирането и на края дино тестове, мисля, че ще стане с лекота 300коня, без да се насилва много.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Яну 2012, 19:18 
Offline
фанатик
2006 Mazda 3

Регистриран на: 24 Юли 2009, 20:50
Мнения: 1452
Местоположение: Sofia
skype: infinity_bg
То както гледам как си тръгнал, това препрограмиране, за да стане 300 коня сигурно няма минеш без смяна на изпускателната система с по-голямо Фи.. това като най-малкото от нещата... иначе сигурно смяна и на колекторите, интейка, blow off и още доста други неща неща ще са необходими за 300 коня че и отгоре.... Тази машина тича доста на тунинг.

_________________
Mazda 3 1.6D chip DigitalTuning Bulgaria, 138 HP, 288 NM, 2006 year, special edition.

https://www.pcloud.com/welcome-to-pcloud/?discountcode=Lc7ABKKflnhqo


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Яну 2012, 19:45 
Offline
фен
Автор на темата

Регистриран на: 26 Ное 2011, 17:24
Мнения: 463
Местоположение: Африка
Поразпитах по въпроса с репрограмирането. На първо четене, се сменя downpipe, понеже заводското е супер стеснено. Лошото е, че са скъпи, понеже вътре се намира и прекатализатора... Иначе само с тая смяна се отпушва и се появяват едни 20 коня. От там нататък, вече зависимост от както се търси, се купува еку и се репрограмира. Със стоковите части с лекота ще стане малко над 300 коня. Много важно е, че се махат всякакви ограничители, които има сега.. Не знаех, че има и ограничител на турбото и до 100км в час, реално на 1а и 2а, не надува на 100%.
Иначе в Англия, бая хора, които не им се дават много пари, само сменят downpipe и слагат това нещо и имало уж ефект.
http://www.fr-rtuning-shop.co.uk/index.php?_a=product&product_id=2663
Хубавото е при препрограмирането е, че може да се пипат абсолютно всички параметри, но и струва доста повече. За сега май ще почакам, за тези по-сериозни инвестиции.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 13 Фев 2012, 21:02 
Offline
фен
Автор на темата

Регистриран на: 26 Ное 2011, 17:24
Мнения: 463
Местоположение: Африка
Поради лош късмет или дефект, се оказа, че едната от гума от двете предни гуми, които тъкмо ги сложих отзад се е цепнала много сериозно, та чак изпускаше. Гумата беше bridgestone potenza RE050 Y
Изображение
Имаше още малко живот, но много странно се прецака, добре че не ме хвърли някъде по пътищата. След като се наложи да взимам спешно две гуми, директно си купих любимите и многократно тествани michelin pilot, имал съм всички разновидности, но за моя размер взех pilot sport 3 Y. Изключителна гума, както и другите от марката.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Мар 2012, 23:33 
Offline
фен
Автор на темата

Регистриран на: 26 Ное 2011, 17:24
Мнения: 463
Местоположение: Африка
Днес си смених маслото на скоростната кутия, взех си 3л от мазда и го смених сам. Много е лесно, за 30мин бях готов и то без канали и подемници. Влезе точно колко дават по книга, 2,7л. Бях се подготвил с маркуч и една нещо като пластмасова бутилка, специално за наливане на масла на трудно достъпни места.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 12 Мар 2012, 18:32 
Offline
фен
Автор на темата

Регистриран на: 26 Ное 2011, 17:24
Мнения: 463
Местоположение: Африка
След смяната на маслото на скоростната има подобрение, преди при по-бърза смяна на коя да е предавка, се чуваше много слабо едно "кляк", видях и в мпсфорума, че има такива случаи. След смяната вчера, това нещо изчезна.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Юли 2012, 10:51 
Offline
фен
Автор на темата

Регистриран на: 26 Ное 2011, 17:24
Мнения: 463
Местоположение: Африка
Това което се чуваше леко от кутията, при смяна на скоростите, се оказа, че е заради блокажа на дифа. И при други 3ки мпс, се чува същото. С две думи е нещо нормално. Утре ще монтирам койловъри и ще пусна снимки и най-важно, ще пиша за ефекта от тях.
Изображение
Мисля, да не е свалям много 3,5 до 4 см, твърдостта поне се регулира лесно и след това.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Юли 2012, 14:59 
Offline
любител
Аватар
2013 Mazda 3

Регистриран на: 22 Окт 2011, 10:12
Мнения: 16
Местоположение: SF
Аз също смятам, че -35mm ще е добре най-добре. Чакам снимките. Ще сменяш ли джантите, с нещо по-широко, тези фабричните ми се струват, че са доста тесни 6.5J??? В крайна сметка колко пари излязоха тия Бильщайнки, колега? Разбирам, че си и в чужбина.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 08 Юли 2012, 16:06 
Offline
фен
Автор на темата

Регистриран на: 26 Ное 2011, 17:24
Мнения: 463
Местоположение: Африка
Утре ще преценя на място колко точно да е сваля. Не мисля, че съществуват 6,5J, на 18 цола. Джантите са оригиналните 7,5J, за мен ще е глупост да слагам още по-големи гуми, още повече с койловърите ще стане доста по-стабилна. Сега е с гуми 225/40/18, които и без това са много скъпи! Да мина нагоре, трябва да сложа и още коне..
Билщейните ги взех на едно намаление и излязоха 240 евро, комплекта двата предни.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Юли 2012, 08:17 
Offline
фанатик
2006 Mazda 3

Регистриран на: 24 Юли 2009, 20:50
Мнения: 1452
Местоположение: Sofia
skype: infinity_bg
Като ги сменяш тези амортесьори, сменяш ли и други работи по предницата? Там тампоните, шарнири, накрайници и тн ?

_________________
Mazda 3 1.6D chip DigitalTuning Bulgaria, 138 HP, 288 NM, 2006 year, special edition.

https://www.pcloud.com/welcome-to-pcloud/?discountcode=Lc7ABKKflnhqo


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 09 Юли 2012, 08:58 
Offline
фен
Автор на темата

Регистриран на: 26 Ное 2011, 17:24
Мнения: 463
Местоположение: Африка
Не, преди бях сменил тампоните на стабилизиращата щанга с такива от полиеритан, но не е нужно дори това. Ако се смени всичко с полиеританови, става още по-добре, но няма особен смисъл. Преди малко е оставих, последно 40мм ще е сваля, там имаше тъкмо и една 6ца мпс, и беше свалена 50мм и ми се стори прекалено. Ето една снимка.
Изображение
Най-вероятно ще продам цялото оригинално окачване, амортисьори, пружини и лагери на макферсъна. Предните амортисьори са на 2000-2500км основно извънградско, знаете какви са, стават за всяка мазда 3 до 2009год. Мисля за някоя добра цена, за да ги махам, знаете, че само двата амортисьора на магазина са почти 300евро. Мисля, че за тази цена мога да дам цялото окачване, 4-те амортисьора, пружини и лагери с тампони, това доставено в БГ. Ако се монтира на нормална 3-ка, автоматично ще стане по-твърда, както е мпс. Билщейна е една идея по-твърд от оригиналните, но в същото време минава неравностите по-леко някак си, заради тоя дебел ствол. Като цяло е много добре, но аз съм свикнал на много твърди коли, тип картинг и затова реших да слагам койловъри и на тази кола.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Юли 2012, 09:16 
Offline
любител
2009 Mazda 3

Регистриран на: 08 Апр 2012, 19:47
Мнения: 31
Местоположение: Waterlooville, UK
е, най после вече ги сложи... Реглажа готов ли е? Как е на кръговите, лЕпи ли на завоя?
Сега още коне ше искаш... знам те аз! Честито!

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 09 Юли 2012, 09:33 
Offline
фен
Автор на темата

Регистриран на: 26 Ное 2011, 17:24
Мнения: 463
Местоположение: Африка
storian написа:
е, най после вече ги сложи... Реглажа готов ли е? Как е на кръговите, лЕпи ли на завоя?
Сега още коне ше искаш... знам те аз! Честито!

Не си се събудил и не четеш добре.. Преди малко е оставих, днес или утре ще пиша как е по кръговите.


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб