Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 19 Мар 2024, 11:45

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 75 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 08 Май 2012, 22:48 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1106
Местоположение: София
aicho написа:
Тук имах една немного приятна случка на при плащането на поредната магистрална такса хърватина ме излъга и ми поиска 2.5 евро, а не 5 куни, което е към 70 цента , а бе измамници навсякъде.
Пътя до Залцбург минава през Словения. Словения и Австрия са с винетки, общо 18 евро. Познайте къде беше по-скъпата.... Правилно в Словения ..... Повече пътища ли имат от Австрия, по-хубави пътища ли....


Колега на мен на малката магистрала от Загреб до границата ми се случвало и то няколко пъти да ми казват 5 и аз без да се замисля им давам 5 евро вместо 5куни,те вдигат бариерата и аз се усещам вече в Словения :D обикновено това се случва през ноща.
А в Словения и Австрия си минал тънко аз обикновенно си купувам месечна винетка за Словения за 30 евра защото нямат като Австрийците 10 дневни.
Но всичко това както и да е гледам че добре си пообиколил и ти е харесало,което е най важното.

Oizo_Zoizo написа:
И на границата м/у Чехия и Австрия ( близо до град Зноймо), мафията беше направила мини Лас Вегас, насред узрелите жита и слънчогледи. (Жалко че нямаше и кукуруз) Такива Казина и публични домове само в Лас Вегас съм виждал. ДАже за капак, бяха докарали от някъде самолет и го бяха направили на ресторант.


Жоро и аз съм попадал на това място преди години,но без GPS наистина е добро :thumbsup: прави впечатление.

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2012, 22:25 
Offline
фен
2006 Mazda 3

Регистриран на: 07 Юни 2009, 00:18
Мнения: 152
Местоположение: София
БГ МАЗДА 3 У РУМЪНСКО
Такааа, трудно ми е да започна без да избълвам проклятия по повод на румънските водачи, но все пак ще се опитам :evil:
Със съпругата ми решихме, че по повод на 60-тата годишнина на всеки наш родител, ще подаряваме екскурзия с кола в чужбина. Тази година беше ред на тъста ми и по този повод му подарихме тридневна екскурзия до Румъния.
Стартирахме от Шумен и след час и петнайсетина минути бяхме вече в Русе. Нищо интересно по пътя. В Русе заредих почти до горе резервоара с Нафта и тръгнахме. Лошо впечатление ми направи натрупването на камиони от Българска страна, но се справихме сравнително бързо, такса за преминаване на моста 4 лева, а някой може ли да отгатне колко беше на обратно? Румънската такса е 27 леи или приблизително 13 лева :evil: , вярвайте ми не мога да разбера логиката. Ако някой колега знае защо разликата е толкова голяма, да сподели.
Първото ми впечатление от Румъния е, че пътищата до Букурещ са в лошо състояние, пълно с боклуци и неподдържани, това което ми хареса е ограничението от 100 км. в час, по пътищата които не са магистрали. Доста неусетно навлезнахме в Букурещ, абе както бяха някакви индустиални сгради и схлупени къщурки, постепенно къщите станаха по-големи по-нагъсто и след това блокове и накрая изведнъж пътя стана с по 5 ленти в едната посока. Егати движението егати булевардите, бе те Чаушеско като са строели на са знаели мярка и честно казано полза никаква. Пълно е с огромни кръгови движения, няма околовръстен път, който да отвежда потока извън града, а всички коли влизат в него. Ужасни шофьори, секат път, спират и тръгват рязко, рядко ползват мигачи и като те видят с българска регистрация все едно си комар на стъкло т.е. трябва да го размажеш. Ееее честно казано толкова не съм псувал наум и на глас през живота си. Въздържах се, защото тъстовете бяха с нас в колата :oops: В Букурещ има какво да се види, но ние се запътихме към Синая. Много красив курорт, препоръчвам да се посети, заедно със замъка Пелеш и Пелешор. Красиви замъци и вход 20 леи на човек има отстъпки за деца и пенсионери.
От там на същия ден продължихме към Брашов, втория по големина град след Букурещ. Пътищата в планината бяха хубави, но еднолентови и почти без възможност за изпреварване. Отново луди шофьори и толкооова мръсни отбивки не бях виждал през живота си..... :sick: Не съм гнуслив, но беше ужас.
Интересното е, че там имах чувството, че автостопа е национален спорт :D Във всяко село и махала имаше хора и то много, които махаха за автостоп и румънците си спираха и взимаха...
Брашов е доста по-малък град от Букурещ със също големи булеварди с по 4 ленти и огромни кръгови движения. Красив град с много добре поддържан център и градска градина. Едно от нещата които трябва да се видят е "Черната църква".
От там още на същия ден газ към Бран за да видим двореца уж на граф "Дракула" едни момченца ме одрънкаха с 10 леи или както те казаха "ТАНЛЕИ", беше ми много трудно да разбера че става въпрос за "Тен Лей", одрънкаха ме ама нали съм турист, не мога да рискувам да ми направят нещо на колата. Двореца не е лош.
Има много спийд камери на всякъде, особено в населените места. Добре че беше GPS-а да се обажда.
На следващия ден направихме екскурзия до Сегишуара, вече родния град на същия граф и също много красиво градче с доста забележителности за туристите и най-вече като любител рибар, да споделя че през града минаваше една доста малка рекичка, но пълнааа с доста добри парчета риба и най-интересното е че нямаше рибари :?
По пътя за Сегишуара се видяха и няколко други замъка, до които отидохме на връщане, но само да ги видим без да влизаме.
На третия ден се върнахме като разгледахме малко по-подробно Букурещ, видяхме няколко от основните забележителности и това беше.
Честно казано накрая вече нервите ми трудно издържаха на тъпите Румънски шофьори, които незнайно защо само ми ръкомахаха заканително и отпрашваха... Явно имат някаква национална обремененост или национален комплекс....
От Родината по-хубаво няма.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2012, 10:42 
Offline
модератор
Аватар
1998 Mazda 323F

Регистриран на: 06 Апр 2009, 03:14
Мнения: 1047
Местоположение: София / Казанлък
skype: vjs-kz
Колега aicho я сподели цени на газ/бензин ( все трябва да си мернал нищо че си на дизел :) ), къде спахте .. какви пари и т.н. Иначе за рекичката ... може и да е е бил забранен риболова в нея :)

_________________
Изображение

Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2012, 12:26 
Offline
маниак
Аватар
1995 Alfa-Romeo 155

Регистриран на: 11 Сеп 2007, 19:29
Мнения: 691
Местоположение: дупница
Там стопаджийте си плащат половината от цената на обществения транспорт,за това са много и за това ги качват.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2012, 14:49 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1106
Местоположение: София
aicho написа:
такса за преминаване на моста 4 лева, а някой може ли да отгатне колко беше на обратно? Румънската такса е 27 леи или приблизително 13 лева , вярвайте ми не мога да разбера логиката. Ако някой колега знае защо разликата е толкова голяма, да сподели.


Нашите намалиха таксата преди време беше 12 лв. :)
Наистина се бутат малко повечко Румънците ама като покараш се свиква, добра екскурзия си осъществил.
Цената на бензина е равна на тази в БГ не помня точната цифрата, но аз миналата седмица се чудих дали да си сипя там или в Русе и беше еднакво.

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2012, 17:09 
Offline
модератор
Аватар
1998 Mazda 323F

Регистриран на: 06 Апр 2009, 03:14
Мнения: 1047
Местоположение: София / Казанлък
skype: vjs-kz
bjrov написа:
Цената на бензина е равна на тази в БГ не помня точната цифрата, но аз миналата седмица се чудих дали да си сипя там или в Русе и беше еднакво.


10x за инфото ... замислям някаква разходка натам ама ще видим :)

_________________
Изображение

Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2012, 21:20 
Offline
фен

Регистриран на: 26 Ное 2011, 17:24
Мнения: 463
Местоположение: Африка
fury написа:
Там стопаджийте си плащат половината от цената на обществения транспорт,за това са много и за това ги качват.

Вярно е, не знам дали точно на половина, но винаги дават нещо!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Сеп 2013, 22:50 
Offline
фен
Аватар
1996 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Юни 2008, 22:28
Мнения: 295
Местоположение: Пазарджик
skype: nomak85
Първо си помислих, че е фиш, но послеостанах приятно изненадан, благодаря на колегата написал бележката!!! Не се сетих в коя тема точно да го пусна и тук намерих за най удачно!!!
Това става на отбивката за Деветашката пещера!!! :lovemazda: :lovemazda: :lovemazda:


Прикачени файлове:
07092013111.JPG
07092013111.JPG [ 49.83 KiB | Прегледано 32480 пъти ]

_________________
The power of an immortal.
The soul of a human.
The heart of a hero.
Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 18 Сеп 2013, 10:10 
Offline
фен
Аватар
1995 Mazda 323F

Регистриран на: 18 Окт 2012, 16:38
Мнения: 239
Местоположение: Пловдив
skype: b_borisov1
Готино. :)

_________________
Japan DOHC Rulez
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 29 Окт 2014, 16:29 
Offline
любител
Аватар
1994 Mazda 323F

Регистриран на: 29 Окт 2014, 15:20
Мнения: 9
Местоположение: Панагюрище
skype: skidulls
И аз искам да споделя мойто приключение.Купих си маздата (първата ми кола).Колата която ми бе мечта от малко дете :) .
Много се радвах но уви,минах точно 17.6 километра и стана това :
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Но любовта към една мазда никога не умира :D :lovemazda: :lovemazda: :lovemazda: :lovemazda: :lovemazda:
Изображение

_________________
MAZDA 323 F BG 1.6 16V
Изображение
ГАЗТА е за готвене , НАФТАТА за отопление , БЕНЗИНА е за каране !!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 30 Окт 2014, 11:16 
Offline
маниак
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 15 Авг 2009, 18:00
Мнения: 795
Местоположение: Стара Загора
skype: sawo_1337
Wow, отдавна не бях виждал поправка на такъв сериозен удар, направо кола донор ли взе? Сам ли я ремонтира, колко приблизително струваше цялото нещо - дай малко информация :)

_________________
http://forum.mazdabg.com/viewtopic.php?f=45&t=30897


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 30 Окт 2014, 12:33 
Offline
любител
Аватар
1994 Mazda 323F

Регистриран на: 29 Окт 2014, 15:20
Мнения: 9
Местоположение: Панагюрище
skype: skidulls
Ами,аз работех в едно сервизче когато е блъснах, отидохме до сф и резахме от една маздаичка.За ремонт не плащах, само за частите но сичко около 300 лева.Купих е за 300 лева цялата кола,дори и след този сериозен ремонт пак си е добре.Има още много неща да и правя.Следващия ремонт ще е на двигателя(основно) като съм намислил да махам инжекциона и да слагам вебери.Имам проблем с горенето на масло ,но за сега се справя добре двигателя. :D

_________________
MAZDA 323 F BG 1.6 16V
Изображение
ГАЗТА е за готвене , НАФТАТА за отопление , БЕНЗИНА е за каране !!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 30 Окт 2014, 17:35 
Offline
маниак
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 15 Авг 2009, 18:00
Мнения: 795
Местоположение: Стара Загора
skype: sawo_1337
Право, респект за труда и желанието! Между другото, имам 1.8 103кс. двигател в перфектно състояние за 323F BG оборудван със смукател, мога да ти го дам на близка до подаръчна (двуцифрена) сума, ако имаш интерес :)

_________________
http://forum.mazdabg.com/viewtopic.php?f=45&t=30897


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 19 Ное 2014, 17:35 
Offline
любител

Регистриран на: 02 Ное 2014, 18:47
Мнения: 19
Местоположение: Някъде между градовете
Какви истории, какво нещо се крие тука!!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Сеп 2021, 19:21 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9180
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=lnvfxk
Дали приключението ще продължи и за тази Японка. [-o<

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 75 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб