Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 19 Мар 2024, 11:50

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 312 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 09 Ное 2014, 19:10 
Offline
фен
2007 Mazda 6

Регистриран на: 19 Фев 2013, 14:26
Мнения: 203
Местоположение: София
Колеги,
Внимавайте когато заключвате колите си, да не ви направят "тапа"!
Моята е с безключово палене и онзи ден се опитаха да ме затапят. Излизам аз от колата, тръгвам, а тя не иска да се заключва. Вадя картата от джоба, натискам бутона за заключване, мигачите премигват, но колата не се заключва. Не знам как става така, че мигачите се включват, но колата остава отворена. Забелязах още, че първия път като натиснах бутона на дистанционното, не се случи нищо и едва втория път, след кратко закъснение премигнаха мигачите, като че ли някой друг ми ги задейства по някакъв начин. След като започнах да се оглеждам, видях един съмнителен тип с цигара и ръка в джоба... Няколко секунди по-късно успях да заключа. Внимавайте особено вечер, по центъра. Явно дебнат свободните паркоместа по синята зона.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 09 Ное 2014, 22:52 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
Благодаря за инфото


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Ное 2014, 23:23 
Offline
любител

Регистриран на: 07 Ное 2014, 12:27
Мнения: 9
Местоположение: Sofia
На мен доста често ми се случва с Мерцедеса.

Наблизо е имало устройство,което "бърка" кода на дистанционното/алармата и то не може да го изпрати до автомобила или изпраща код за отключване и само светват мигачите.Най-често ми се случва в по-големите молове и в центъра,но би могло да ви се случи навсякъде.Така,че най-добре да ви стане навик да си дръпнете дръжката след като заключите с дистанционното.Нищо,че не е Лада. :D


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Ное 2014, 11:27 
Offline
фен
Аватар
2005 Mazda 6

Регистриран на: 04 Дек 2013, 15:02
Мнения: 122
Местоположение: София
Винаги дърпам дръжката за да проверя заключено ли е! Не съм много сигурен но мисля че със картата обхвата е ограничен до няколко десетки сантиметра примерно 30-40см, не би трябвало някой на няколко метра да има обхват! Пробвал съм да отключа от дръгата врата примерно жена ми да натисне копчето на пасажерската врата докато аз съм от другата страна с картата в джоба и не се получава отключването.

_________________
Изображение Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 18 Ное 2014, 21:43 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
Диапазона е около 1.1м...
Затова може да се отключи само вратата(или багажника), до която е ключа.
Джипа ми е с безключово заключване и палене - не ми се е случвало такъв случай... А и няма как да пробвам дали е заключена вратата - тя се отключва в момента в който пипна дръжката......

П.С. сега се сещам, че ми се е случвало - примигва, но и приписква че не е заключена, ако някоя врата не е била затворена...

_________________
ex.Mazda6 бензин 2.0/147к.с. -2008г ; Nissan Qashqai 4x4,2.0/140к.с. - 2008г.; ex. Jeep Grand Cherokee 3.0CRD/2014


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 19 Ное 2014, 12:17 
Offline
фен
Аватар
2005 Mazda 6

Регистриран на: 04 Дек 2013, 15:02
Мнения: 122
Местоположение: София
Потвърждавам ако не са затворени всички врати и багажник, или ако си на полуконтакт отказва да заключи и писука!

_________________
Изображение Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 28 Дек 2014, 21:37 
Offline
любител

Регистриран на: 07 Фев 2011, 14:57
Мнения: 41
Местоположение: пловдив
подобни проблеми се получават и от антените на мобилните оператори.
При мен със служебна тойота ярис и опел инсигния ми се случва в Пловдив на колелото на гарата. Огася ли колата и няма палене или пък заключване. Бутам колата с около 5м навън в някои от булевардите ( зависи от към кои съм спрял) и всичко е ОК. От тойото потвърдиха този проблем, от опел мълчат. Препоръката им да не се гаси колата там- пълен абсурд.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 29 Дек 2014, 15:12 
Offline
фанатик
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Апр 2013, 22:00
Мнения: 1995
Местоположение: Пловдив
Абе понякога се чудя тея малките метални работи към връзката на колата за какво са... :lol:
Абе хора вие ключове за ръчно/механично заключване нямате ли!?
Ужас, никога няма да си купя по-нова кола...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 29 Дек 2014, 15:30 
Offline
маниак

Регистриран на: 20 Май 2012, 19:13
Мнения: 846
Местоположение: Плевен
maZZda написа:
Ужас, никога няма да си купя по-нова кола...

Добре че нямаш Жигула :D :D :D
Ще си купиш, ако някой ден станем нормална държава и за коли на 20 години се плащат по 400лв данък ще си купиш ;)

_________________
Mazda 6 2.0 16v - бивш
Nissan Murano '05 - бивш
Mazda 6 2.0 16v - бивш
Nissan Murano '06 - бивш
Honda Accord 2.2 i-CTDi '04 Executive - бивш
Honda Accord 2.4 Automatic '04 Executive - бивш
Lexus IS220d Luxury - бивш
Mazda 6 MPS 2.3 Turbo 4x4 - бивш дейба


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 31 Дек 2014, 13:33 
Offline
любител

Регистриран на: 07 Фев 2011, 14:57
Мнения: 41
Местоположение: пловдив
За съжаление колега maZZda яриса няма възможност за палене с металното нещо.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 31 Дек 2014, 14:07 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
maZZda написа:
Абе хора вие ключове за ръчно/механично заключване нямате ли!?

Ми нямам, т.е. имам някакво подобие на ключ заръган в дистационното за авариино отваряне, но пък с него нямам как да запаля, няма дупка на таблото/волана дето да го ръгна.... и ко парим ся....?
@fonzis - мноо си прав, да погледнем западна Европа и хАмерика по които всички се прехласваме...в ГДР-то, а не ми минал TUV, 10 кожи ще ти съдерат, еле па за изгорелите газове...

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 31 Дек 2014, 15:47 
Offline
любител
Аватар
2006 Mazda 6

Регистриран на: 04 Юни 2011, 16:20
Мнения: 93
Местоположение: Русе
skype: spoksn
Колега, трябва да можеш да запалиш с клуча който е в дистанционното. При мен се сваля това което се върти за да запали колата и под него има дупка за ключа. Първия път като ми падна батерията на дистанционното, около 10-15 мин се чудех как да си запаля колата. :D :lovemazda:

_________________
Mazda 323f 1.5 16v
Mazda 6 2.3 2006
Mazda CX-7 2.3 260hp 2008


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 31 Дек 2014, 16:39 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Spoks написа:
Колега, трябва да можеш да запалиш с клуча който е в дистанционното. При мен се сваля това което се върти за да запали колата и под него има дупка за ключа. Първия път като ми падна батерията на дистанционното, около 10-15 мин се чудех как да си запаля колата. :D :lovemazda:

Да завъртя кое, като ей така изглежда таблото. Нищо не се върти, а само се натиска. В книгата към колата има подробна инструкция при изтощена батерия как се пали колата, ключа се доближава до бутона, така че индикатора да свете в зелено и тогава палиш.
Коментара ми по-горе бе по-скоро ироничен, отколкото въпросителен... света за добро или лошо върви напред... някои производители вече позволяват да им се отвори багажника като си разамърдаш крака някъде под задната броня алармата се деактивира ако ключа е наблизо, това ако са ти заети ръцете примерно...

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 31 Дек 2014, 19:37 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
Според мен безключово палене е много голямо удобство...
При мен отключването става като пипнеш дръжките на вратите отвътре... Губя много по-малко време за влизане и тръгване - пипването на дръжката ти е отключило вратата, и само я дърпаш за да я отвориш. Влизаш и с влизането си натиснал бутона. Докато пали двигателя аз си слагам колана, а през това време седалката, волана и огледалата се наместват.... След грубо 5 секунди съм готов за отлепяне от място...
Да, имам заготовка, но с нея мога само да отключа шофьорската врата...

_________________
ex.Mazda6 бензин 2.0/147к.с. -2008г ; Nissan Qashqai 4x4,2.0/140к.с. - 2008г.; ex. Jeep Grand Cherokee 3.0CRD/2014


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 09 Юни 2015, 13:36 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Колеги с нови и не толкова нови коли, да Ви се оплача, от вчера съм без кола :-(
Паркирам си както всяка сутрин в 7:30 пред работата, на супер оживена улица (тая дето води от бул. Н. Вапцаров към болница Токуда) слизам, заключвам, чувам изписукването и светлинната сигнализация, натискам повторно бутона за заключване за да активирам двойното заключване и чувам само допълнителното щракване на механизми, и тръгвам понеделнишки весело за рабора. В 17:30 излизам.... а, абе тука трабваше да ми е колата.... тук кола, там кола... йок колааааа. Звънна за всеки случай на центъра за градска мобилност, няма я при тях, въпреки че съм спрал на разрешено за престой и паркиране място. Следа 112, насочиха ме към 4-то РПУ, дойде патрул, огледа дали няма следи от стъкла или рабити ключалки, нямаше естествено, полсе 3-и часа изкарах в 4-то на място да обявя колата за открадната....
Днес отидох до застрахователя си ДЗИ, оставих двата ключа талони и всичко което ми поискаха, казаха ми между другото че от началото на годината моята е третата кола от тази марка, модел, година на производство която е застрахована при тях и е изчезнала, предни две били намерени.... незнам това ми намирисва като акция срещу ДЗИ и явно те се плащат където трябва.
Както и да е каквото станало, станало в момента мога само да чакам и да се надявам, очевидно е обаче че явно "подлушването" и на тези ключове са го вкарали в how to-то си, и ни двойното заключване, нито вградения имобилайзер и фабрична аларма ги спира.... а и факта че са ми я отмъкнали посред бял ден на супер оживено място, за мен означава че колата не е издала ни вопъл ни стон, отключили са я, качили са се, запалили са и за отпътували....

тъжно, много тъжно....

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Юни 2015, 16:26 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 10 Сеп 2008, 00:48
Мнения: 239
Fuck!

Много кофти колега, аз си мислех, че Маздите не ги крадат. Кофти, че моята е еквивалентна. Някой знае ли нещо по въпроса, някакъв софтуер да се сменя?

_________________
Mazda 6 2013 SkyActive Revolution седан, 2.0 бензин, 165 к.с., автоматик
Mazda 6 2008 GH седан, 2.0 бензин, 147 к.с. автоматик (продадена)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Юни 2015, 16:39 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 10 Сеп 2008, 00:48
Мнения: 239
Тоест как да разбирам, при второто натискане на заключването трябва да изписка два пъти, ако не, може да са направили тапа?

_________________
Mazda 6 2013 SkyActive Revolution седан, 2.0 бензин, 165 к.с., автоматик
Mazda 6 2008 GH седан, 2.0 бензин, 147 к.с. автоматик (продадена)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Юни 2015, 17:55 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
mazda6fan написа:
Тоест как да разбирам, при второто натискане на заключването трябва да изписка два пъти, ако не, може да са направили тапа?

Ако питаш за двойното заключване, това го прочетох някъде в книгата на колата, вече няма книга за да кажа къде, ама май беше в глава Сигурност, та като натиснеш бутона за заключване, колата се заключва, мигачите светват и се чува звуковата сигнализация, ако в рамките на следващите 5 сек. натиснеш повторно бутнона за заклюване се чува само някакво прищракване от към вратите и мигачите пак примигват, но няма звуков сигнал, какво повече дава това непомня.
Както и да е почти сигурен съм, че са ми "изснифили" кодовете и колат си е отключена и запалена както си му е реда.
Какво да сменяш... идея нямам, вероятно в СМ, могат да препрограмират, ключа и алармата, но това значи че трябва да занесеш и двата ключа.
Сега чакам МВР да си свършат работата или поне да прекратят слествието в разумни срокове.
Кофтито при мен е че застрахователя, ще си удържи сумата изплатена към СМ, за ремонта по щетите от градушката, което ми казаха че е 9300 лв !!! Ако ми я бяха гелии след месец това нямаше да е така защото вече щеше да е в нотово каско, а текущото ми изтичаше в края на тоя месец....
Кофти късмет какво да ви кажа :-(

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Юни 2015, 19:04 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9180
mazda6fan написа:
Fuck!

Много кофти колега, аз си мислех, че Маздите не ги крадат. Кофти, че моята е еквивалентна. Някой знае ли нещо по въпроса, някакъв софтуер да се сменя?

За съжаление може би ще отлежи някъде на сянка и след месеци ще отпътува по море наи- вероятно съм Арабските страни.Там е на почит тази марка.Съмнява ме да има отново търкания между Застрахователите.Отмина това.Дано все пак всичко се развие във твоя полза.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 09 Юни 2015, 20:25 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 10 Сеп 2008, 00:48
Мнения: 239
Не е ясно, колегата казва, че предните 2 са се намерили. По-добре да се намери - леко не разбирам защо тия 9300 от поправката на градушката няма да ти ги дадат, какво общо има поправка щета с кражба? Най-добре се консултирай с адвокат, колега, застрахователите са гадни копелета.

Друго - казваш имаш и двата ключа, значи не ти е на лизинг колата? Опитвам се да разбера дали случайно са тия откраднали или са таргетирали застраховател. Дали са те следили, набелязали предварително, етц, или тяхното устройство прихваща много коли и каквото се падне.

Учудвам се много, защото така се краде много, но предимно Ауди / БМВ / Мерцедес / VW, учудвам се, че и до Мазда са стигнали.

Както и да е, много кофти ми стана за тебе колега, на тебе с тази Мазда все не ти върви, поправката първо, после не ти хареса колата, после градушката - сега и това като капак на всичко. Дано всичко с ДЗИ се оправи бързо и си вземеш нещо по-добро за тебе.

_________________
Mazda 6 2013 SkyActive Revolution седан, 2.0 бензин, 165 к.с., автоматик
Mazda 6 2008 GH седан, 2.0 бензин, 147 к.с. автоматик (продадена)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Юни 2015, 20:43 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
колега погледни от добрата страна, нещо не те кефеше цялата история с тази 6ца. Дано ти дадат парите по цялата застраховка, ако ти е на сърце нова кола. Ако ли не дано ти я намерят.

пиши как се развива случая, стискаме палци.

а защо се краде новата 6ца, мисля, че старата не съм чул случай, тази се счупват да я крадат, както и СХ-ки...кофти


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Юни 2015, 20:46 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9180
Дано наистина всичко се развие добре за човека.Дали да му я платят или намерят....по скоро първото..Това че са казали че са ги намерили първите 2 нищо не значи.Просто сладка успокоителна раздувка :wink: .ДЗИ като цяло са измекяри тотални.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 09 Юни 2015, 20:48 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
уффф кофти ... имам познат - 'намериха му Х5цата' - както каза той - не им я исках, но ми я натресоха. Така, че не знам дали да му пожелавам да я намират - каквото му се иска на човека....


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Юни 2015, 21:01 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
@mazda6fan - за разхода по ремонта, така е защото е от текущото каско, ако ми я бяха свили след месец щеше да е към новото, защото сегашното ми изтичаше в края на този месец, даже вече бах започнал да говоря с брокера си какви да са премиите за догодина, какви бонуси имам. Всъшност тези 9300 са най-лош случай, реално от ДЗИ ми казаха че всяко обезщетение се разглежда индивидуално, като се вземат в предвид, от колко време сим им клиент, какви щети имаш и т.н. и реално ако всичко е ОК, тази удръжка нямалява. Аз на това се надявам понеже от както имам колата от 2013 съм в ДЗИ и освен градушката нямам други щети. Иначе да колата не е лизингова платих я накуп, по банка де, незнам дали има акция срещу застраковател, на мен на това ми прилича, защото преди години на жена ми във фирмата им гепиха едното Q7, като там фриката беше че в момента на изтичане на каското то беше на ремонт в Порше, бяха му подновили каското, но небеше премаркирано. При взимането от сервиза, бяха минали и го бяха премаркирали с нови стикери, онези Секюри марк, което реално веднага прави каското валидно... е вечерта колата изчезна. Нямаше я около месец и една вечер я баха намерили в кв.Емил Марков, заедно с една X5-ца и още едно BMW всичките с топли мотори, без грам ток и с преебани компютри.... та това си е акция.
@fallenfbsd - насистина по-добре за мен е да не я намират, защото не е ясно в какъв вид ще е, какво евентуално ще е счупено и какво не, а и до края на месеца трябваше да мина за сервизно обслужване N.2 това вероятно няма д се случи, та ако ми я намерят през м.Август например и ми я върнат с преебан компютър, от една страна трябва да си платя цялата подмяна на компютъра, от друга страна ще е мътна и кървава с гаранцията до 6-тата година. Утре ще звънна в СМ да ги поразпитам ама....

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Юни 2015, 21:04 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 10 Сеп 2008, 00:48
Мнения: 239
fallenfbsd написа:
колега погледни от добрата страна, нещо не те кефеше цялата история с тази 6ца. Дано ти дадат парите по цялата застраховка, ако ти е на сърце нова кола. Ако ли не дано ти я намерят.

пиши как се развива случая, стискаме палци.

а защо се краде новата 6ца, мисля, че старата не съм чул случай, тази се счупват да я крадат, както и СХ-ки...кофти


Колега, как така се "счупват" да ги крадат новите 6-ци и CX-ки? Имаш ли още информация, че доста ме интересува. Също дали Стар Моторс имат решение на проблема (софтуер ъпдейт го решаваше това за БМВ-тата към един момент).

_________________
Mazda 6 2013 SkyActive Revolution седан, 2.0 бензин, 165 к.с., автоматик
Mazda 6 2008 GH седан, 2.0 бензин, 147 к.с. автоматик (продадена)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Юни 2015, 21:07 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
а и още нещо колега от форума с СХ-5 се беше оплакъл че са му я гепили, моята май е втората заминала от форума, като прибавя и това дето ми казаха днес в ДЗИ... явно са им фанали цаката, така че внимавайте за подозрителни събщения или сигнали. Мен лично ме съмнява да я разглобяват за части, тъй като първите коли които ще започнат да излизат от гаранция са тези с 6-години, купени през 2013, демек като моята, а кои ще чака с един гараж части до 2019, предвид че до тогава всичко ще се прави гаранционно. Наистина както е казал valio323 ще преседи някъде на сянка за няколко месеца... и после през граница, я за албания, я за грузия... за арабския свят... де да знам там са паралии едва ли ще купуват крадена, карана мазда

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Юни 2015, 21:12 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
@ bgfrayman - стискаме ти палци да стане така, че да имаш после спокойствие в душата

иначе - баси ... какво да си купи човек да му е по-спокойно - немските топ тройката явно се крадат, Тойота се краде, Мазда, Шкода....

за mazda6fan - две форумни СХ-ки се бяха оплакали - може да видиш подфорума. Знам за още една 6ца (не ДЗИ) и една СХ-ка. Т.е. сумарно под 10, но преди не съм чул някой да са му крали Маздата :(


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Юни 2015, 21:21 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
тя е една ебана история в нашата държава - жалваше се един тип - от автомивка преди години (4 примерно) - ключовете и я палят с/у откуп. Собственик на мивката е човека...

мен ме е страх да оставам коли без надзор по мивките, като гледам какви шматки има за момичета на Fresh примерно изтръпвам при мисълта,че това ще провери на кой дава ключовете ми....

@ bgfrayman - нещо напоследък да е била на показ, нещо специално да ти се е случило? понякога подготвят почвата, затова питам - да знаем да се поучим...


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Юни 2015, 21:23 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 10 Сеп 2008, 00:48
Мнения: 239
Утре ще се обадя на Стар Моторс да ги питам дали имат някакво решение, че точно бях решил тая да я карам още дълги години и съм си я харесал и само това остава да я свият и пак с коли да се занимавам, че си нямам друга работа. Софтуер ъпдейт би трябвало поне временно да решава такива неща.

Ще ги еба тия педалчета дето се занимават с това... щом и до Мазди са стигнали.

Маздите между другото на руския пазар много се продават, сигурно там ще ходят.

_________________
Mazda 6 2013 SkyActive Revolution седан, 2.0 бензин, 165 к.с., автоматик
Mazda 6 2008 GH седан, 2.0 бензин, 147 к.с. автоматик (продадена)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Юни 2015, 21:31 
Offline
фен
Аватар
2008 Mazda 5

Регистриран на: 17 Сеп 2013, 13:55
Мнения: 329
Местоположение: Sofia
Много неприятно колега bgfrayman, каквото и да си говорим дори и с пълно автокаско и всички пари да ти върнат пак си ги дал за колата която си искъл преди време и некви автоапаши са я гепили, гадно :( Оттам откъдето са е откраднали няма ли камери - около Токуда и Парк ин хотела е пълно с бизнес сгради (Майкрософт, STEMO др.) все си мисля не може да няма някоя камера, която да е документирала кражбата...

Иначе май наистина маздите почнаха да се крадат доста (подметна ми го брокерчето при който си правя моето каско) дано да не станат като BMW-тата - на жената брат й си купи 5ца 2007 преди месец и за да му направят каско трябваше да си слага 2-ри имобилайзер от автобавария, егати филмите, но наистна немските коли се крадат многооо и заминават към Косово, Албания и т.н...

_________________
Mazda 5, 2.0L MZR-CD (RF) 105 kW, 2008

Kimi Ga Yo - https://www.youtube.com/watch?v=29FFHC2D12Q


Последна промяна isaak.angel на 09 Юни 2015, 21:46, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 312 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб