Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 10:53

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 69 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 13 Сеп 2004, 11:40 
Offline
модератор
Аватар

Регистриран на: 16 Авг 2004, 13:29
Мнения: 1106
Местоположение: София
някой знае ли къде в София има добри магазини за амортисьори за МХ3? тези места които проверих досега ми казаха че нямало за моята кола. проверих в нета и видях че има доста марки които произвеждат амортисьори за МХ3 обаче тука ми казват че не е така. марките които стават са KYB и TOKICO със сигурност. някой знае ли къде се продават подобни амортисьори?


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2004, 03:04 
Offline
фен
Аватар
2006 Mazda 6

Регистриран на: 16 Авг 2004, 02:25
Мнения: 201
Местоположение: Пловдив
Bashta mi predi 2 godini kupi predni gazovi Tokico za moita, sega she si kupuvam zadni ot syshtiq magazin, samo che ne go znam kyde e. V Plovdiv e, de, no ne znam kyde tochno :oops:. Ako iskash, moga da go pitam za adres, v sluchai che ti se idva do Plovdiv. Cenite sa (za moita) - prednite bqha 160lv, zadnite sega sa 200 s dostavka do 1 mesec. Poneje tvoqta e dosta po-masov model, moje i da imat v nalichnost.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2004, 10:06 
Offline
модератор
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 16 Авг 2004, 13:29
Мнения: 1106
Местоположение: София
ами ако няма да те затрудни може да го питаш къде е и ако не успея да си намеря в София ще преско4а до Пловдив 8) а ако можеш да ми намериш телефон на магазина ще сум ти много благодарен :D


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Окт 2004, 22:37 
Offline
модератор
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 16 Авг 2004, 13:29
Мнения: 1106
Местоположение: София
доста време мина и никой не писа дали знае къде мога да си намеря амортисьори за МХ3 освен dido :( ще съм благодаен ако някой сподели някоя идейка освен KYB i TOKICO каква друга марка мога да потърся и къде. :shock:


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Окт 2004, 09:34 
Offline
фен
Аватар
2006 Mazda 6

Регистриран на: 16 Авг 2004, 02:25
Мнения: 201
Местоположение: Пловдив
Аз си взех задни KONI за 200 кинта от оня магазин (на консигнация били оставени, нови). АКо ходя до там мога да питам за цена за МХ-3

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Окт 2004, 12:09 
Offline
модератор
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 16 Авг 2004, 13:29
Мнения: 1106
Местоположение: София
да питай ако можеш - ще съм ти благодарен много :D


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 02 Яну 2005, 18:08 
Offline
фанатик
Аватар
1994 Mazda MX-3

Регистриран на: 28 Ное 2004, 11:45
Мнения: 1309
Местоположение: Асеновград
skype: georgio_mx
Kolega golqm zor 6te vidi6 s tezi amontisiori. Moita su6to e 1.6 i az uspqh da namerq samo MONROE i sq 4akam da mi gi dostavqt. Ediniq struva 205lv. (predni). Poru4vat mi gi v Asgr. V serviza na Mazda v Pd su6to rabotqt s takiva no tam iskat po 220 lv. Tursih BILSTEIN ama ne6to nqma za taq mazda. (v BG de).

_________________
MAZDASPEED http://members.cardomain.com/georgio_mx
Mazda 626 2.2 GD
Mazda MX-3 GR
Mazda 2


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 02 Яну 2005, 19:09 
Offline
модератор
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 16 Авг 2004, 13:29
Мнения: 1106
Местоположение: София
да така е. мене моите хора от сервиза в който ходя ми намериха същите - MONROE. засега си смених само предните защото цената е точно такава - 205 лева бройката а задните са на същата цена. аз съм мноо доволен от тях. колата заспа. скоро ще оправя и задните :)
а по тоношение на BILSTEIN ми казаха че трябва да чакам около 45 дена а и ми споменаха майсторите че ги правят в Румъния :shock: иначе цената беше 215 лв бройката ако не се лъжа


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Яну 2005, 00:09 
Offline
фанатик
Аватар
1994 Mazda MX-3

Регистриран на: 28 Ное 2004, 11:45
Мнения: 1309
Местоположение: Асеновград
skype: georgio_mx
Ami nadqvam se i az da sam dovolen. Drugata mx-3 v Asgr su6to si sloji takiva i nqma problemi. Mejdu drugoto nqkade pro4etoh 4e si sus sporten filtur. Vdigna li se razhoda i s kaksuv nakrainik go sloji. a i kolko pari izliza :)

_________________
MAZDASPEED http://members.cardomain.com/georgio_mx
Mazda 626 2.2 GD
Mazda MX-3 GR
Mazda 2


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Яну 2005, 10:45 
ами спортния филтър мога само да го хваля :) много съм доволен. за разхода не е мръднал изобщо а по отношение на вървежа се подобри във високите обороти над 2500 - 3000. общо взето според мене си струва да си го сложиш. купих го от "ИМПАС 56" за 166 лв и не ти е нужен никакъв накрайник защото се слага на мястото на оригиналния в кутията.


Върнете се в началото
    Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Яну 2005, 10:46 
Offline
модератор
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 16 Авг 2004, 13:29
Мнения: 1106
Местоположение: София
ами спортния филтър мога само да го хваля 8) много съм доволен. за разхода не е мръднал изобщо а по отношение на вървежа се подобри във високите обороти над 2500 - 3000. общо взето според мене си струва да си го сложиш. купих го от "ИМПАС 56" за 166 лв и не ти е нужен никакъв накрайник защото се слага на мястото на оригиналния в кутията.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Яну 2005, 18:14 
Offline
фанатик
Аватар
1994 Mazda MX-3

Регистриран на: 28 Ное 2004, 11:45
Мнения: 1309
Местоположение: Асеновград
skype: georgio_mx
OK. Tova zna4i li 4e ne e ot tezi koito sa kato cilindri. Za tqh trqbva nakrainik. Zvukyt na dvigatelq promenili se.

_________________
MAZDASPEED http://members.cardomain.com/georgio_mx
Mazda 626 2.2 GD
Mazda MX-3 GR
Mazda 2


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Яну 2005, 20:05 
Offline
модератор
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 16 Авг 2004, 13:29
Мнения: 1106
Местоположение: София
ми не е като цилиндър а си е същия като оригиналния но просто материята е друга. иначе си е К&Н оригинален. значи по принцип конусовидните се слагат на модели коли за които няма такъв като оригиналния. а ако си забелязал 4е на МХ3 трудно ще сложиш конусовиден защото дебитометъра е от гормната страна на кутията на въздушния филтър. не че е невъзможно ама според мен не си струва да си играеш при положение че хората са го направили :)
по отношение на звука не се промени кой знае колко осезаемо.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Яну 2005, 20:54 
Offline
фанатик
Аватар
1994 Mazda MX-3

Регистриран на: 28 Ное 2004, 11:45
Мнения: 1309
Местоположение: Асеновград
skype: georgio_mx
OK mersi mnogo za ifoto :P . Na prolet sigurno 6te si sloja kato tvoq i togava 6te te pitam kade se namira tazi firma. Posleden vapros - tozi filtur moje li da se po4istva i izpolzva otnovo (kakto konusovidnite)?

_________________
MAZDASPEED http://members.cardomain.com/georgio_mx
Mazda 626 2.2 GD
Mazda MX-3 GR
Mazda 2


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Яну 2005, 13:05 
Offline
модератор
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 16 Авг 2004, 13:29
Мнения: 1106
Местоположение: София
да 8) нали ти казах 4е той е същия като качества като конусовидния. разликата е във формата само. иначе материя, поддружка, качества са едно и също. забравих точно кво пишеше на иструкциите ама беше да се мие на всеки 45 000 км ако не се лъжа :D . иначе живота му е 10 години или 1 000 000 мили. според мен си струва да си сложиш. просто забравяш за него и на всеки 2-3 години (зависи по колко км правиш на година) го измиваш и готово :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Яну 2005, 13:08 
Offline
модератор
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 16 Авг 2004, 13:29
Мнения: 1106
Местоположение: София
а да те питам тебе, ти сега като смениш амортисьорите сте си слагаш ли такава щанга от единия до другия? аз търсих такава ама никой не ми каза цена а ми споменаха че била много полезна


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 05 Яну 2005, 16:32 
Offline
фанатик
Аватар
1994 Mazda MX-3

Регистриран на: 28 Ное 2004, 11:45
Мнения: 1309
Местоположение: Асеновград
skype: georgio_mx
Ami ne znam. Tazi 6tanga ima li q fabri4no ili se slaga dopulnitelno. Za6toto ako ne e fabri4no, ne vijdam smisal ot neq. Puk i v serviza na mazda sam govoril za amontisiorite i te ne spomenaha za takova ne6to. Stava duma za prednite nali?

_________________
MAZDASPEED http://members.cardomain.com/georgio_mx
Mazda 626 2.2 GD
Mazda MX-3 GR
Mazda 2


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 05 Яну 2005, 17:38 
Offline
модератор
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 16 Авг 2004, 13:29
Мнения: 1106
Местоположение: София
именно - става въпрос за предните. ама не знам точно как се казва. няма я фабрично обаче сложиш ли я колата става много по-стабилна. баща ми си сложи такава на шкодата преди време защото редовно му се късаха тампоните горе и след тази смяна тоя проблем отпадна. а и на други места са ми казвали че не е лошо да се сложи. та аз като си купувах K&N филтъра питах за SPARKO щанга там и ми казаха ориентировъчна цена към 150 кинта. та ме интересуваше дали някой си е слагал такава и колко пари е.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 05 Яну 2005, 17:39 
Offline
модератор
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 16 Авг 2004, 13:29
Мнения: 1106
Местоположение: София
а да те питам Georgio_MX, ти с кви джанти караш? колко цола?


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Яну 2005, 13:46 
Offline
фен
Аватар
2006 Mazda 6

Регистриран на: 16 Авг 2004, 02:25
Мнения: 201
Местоположение: Пловдив
Тази щанга по сайтовете я има под заглавието "strut brace" или "strut bar". Закача се за бомбетата на амортисьорите и допълнително предпазва купето от усукване при екстремни натоварвания. Така значително се подобрява стабилността на колата в завой. Естествено, всичко останало трябва да е наред (амортисьори, пружини), за да има задоволителен ефект.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Яну 2005, 17:15 
Offline
фанатик
Аватар
1994 Mazda MX-3

Регистриран на: 28 Ное 2004, 11:45
Мнения: 1309
Местоположение: Асеновград
skype: georgio_mx
Zna4i e polezno da se sloji takava 6tanga. Ne sam 4uval no 6te razpitam. Puk ako naistina moje da se nameri za na6te koli i to SPARCO zna4i ima smisal da se porazrovq.
Ina4e lqtoto sam s 15' djanti a sega s 14'. Uspqh da si namerq originalni stomaneni djanti za mx-3 ot edna morga v Pd. 6tot zimni 15' mnogo pari idvat puk s 14' slojih originalniq razmer 185/65.
Ti s kakvi kara6?

_________________
MAZDASPEED http://members.cardomain.com/georgio_mx
Mazda 626 2.2 GD
Mazda MX-3 GR
Mazda 2


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Яну 2005, 18:31 
Offline
модератор
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 16 Авг 2004, 13:29
Мнения: 1106
Местоположение: София
ми аз карам с 14" 185/65. та са си мислех да си зема едни 15" на старо и понамерих тук таме че нови много пари идват, под 180 лв на джанта не можах да намеря :( обаче все се чудя дали да са 15" или 16" е разбирасхе с 16-ките и гумите са по-скъпи ама май по-добре ще и бегат ма мойта щайга :D


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Яну 2005, 21:52 
Offline
фанатик
Аватар
1994 Mazda MX-3

Регистриран на: 28 Ное 2004, 11:45
Мнения: 1309
Местоположение: Асеновград
skype: georgio_mx
Е яко ще е с 16ки обаче всички да са еднакви. Моите гуми 15ки са BARUM, купих си ги лятото като взех колата и ми излезнаха по 150лв. Сега си ги пазя, за да изкарат 3-4 сезона. Иначе имам проблем с едната джанта от летните- различна е и мисля лятото да си взема 4 нови. Ходих в "МАРГЕЛ" в Сф и там има много модели за по 130-150 лв хубави джанти. Ако мога да намеря 1 като мойта ще е добре, но търся вече 4месеца без успех. :( . М/у другото с 15ки воланът се вурти доста по-трудно отколкото с оригиналния размер.

_________________
MAZDASPEED http://members.cardomain.com/georgio_mx
Mazda 626 2.2 GD
Mazda MX-3 GR
Mazda 2


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Яну 2005, 00:36 
Offline
модератор
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 16 Авг 2004, 13:29
Мнения: 1106
Местоположение: София
??? това за волана не би трябвало да е така? предполагам си спазил пропорциите на гумите, щото нали го дават по книжка да са 14" 185х65 и ако минаваш на 15" трябва да са вече 195х55 а за 16" не спомням точната цифра но ако не се лъжа май беше нещо от сорта на 205Х45 ...
а по отношение на МАРГЕЛ аз като гледах преди ценовата им листа беше доста скъпа. сигурен ли си за цената на 15" за 130 -150 кинта? то не че са съм тръгнал да си зимам ама да знам все пак за пролетта да заделя накой лев за колата.

offtopic:
днеска докато се връщах от работа и си карам по ботев, след площад македония и гледам един пич кара МХ3-ка същата като моята, същия цвят и му бибкам и махам ама той не зацепи за кво става дума :D исках само да го поздравя :D пък може и да е реагирал нещо ама нали съм цайс и не съм забелязал 8) та си викам май е време да си направиме некви лепенки да се разпознаваме по улиците. би било яко :twisted:


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Яну 2005, 14:45 
Offline
фанатик
Аватар
1994 Mazda MX-3

Регистриран на: 28 Ное 2004, 11:45
Мнения: 1309
Местоположение: Асеновград
skype: georgio_mx
Am taka e! Az si go obqsnqvam 4e s 195/55 sceplenieto e po-golqmo i suotvetno suprotivlenito. Ina4e sam spazil proporciite.
Kogato bqh v margel ima6e promociq na 2-3 modela. Ediniq mnogo mi haresa BORRA beli djanti ne6to ot sorta formula style. te bqha 140lv. Ima4e i po 130 nqkvi drugi. Tova be6e predi 2 meseca.

Ina4e tova za lepenkite e qko samo da se napravqt kakto trqbva- da podhojdat na MAZDA. Az v Stud grad vijdam ot vreme na vreme po nqkoq 4erna ili 4ervena. Tvoqta kakuv cwqt e - zelen metalik ako ne se luja. Az sum siv. Ako me vidi6 nqkade sviri6 zdravo dokato se usetq :lol:

_________________
MAZDASPEED http://members.cardomain.com/georgio_mx
Mazda 626 2.2 GD
Mazda MX-3 GR
Mazda 2


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Яну 2005, 12:19 
Offline
модератор
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 16 Авг 2004, 13:29
Мнения: 1106
Местоположение: София
ми не моята щайга е черна перла :) с 14" джанти със спици, отзад на бронята от страната на шофера има малка лепенка MOTORSPEED.COM и имам малък спойлер на багажника - за други отличителни белези не се сещам. ше зема да се заема да измисля нещо за лепенка и ше го постна във форума да си кажете мнението. още довечера ще почна :)
а тебе Georgio_MX съм те виждал 2-3 пъти ама преди време :)
аре ако се видиме по улиците се поздравиме :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Яну 2005, 15:03 
Offline
фанатик
Аватар
1994 Mazda MX-3

Регистриран на: 28 Ное 2004, 11:45
Мнения: 1309
Местоположение: Асеновград
skype: georgio_mx
:) nqma problemi. Az i bez tova kato vidq mx-3 na putq i nqi-malkoto mu svetvam. Neznam dali si vijdal to4no men, za6toto dokolkoto znam v sofia ima o6te edna siv metalik s vra4anska reg. Moita ot skoro 6te e s plovdivska, sega e s gadna CC . Napravo me e sram po ulicite :).
A da te pitam za tvoq spoiler - tozi na avatara. Taka li e vze kolata ili si go slagal dopulnitelno? 6toto mi izglejda originalen za tvoq tip bagajnik.

_________________
MAZDASPEED http://members.cardomain.com/georgio_mx
Mazda 626 2.2 GD
Mazda MX-3 GR
Mazda 2


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Яну 2005, 16:57 
Offline
модератор
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 16 Авг 2004, 13:29
Мнения: 1106
Местоположение: София
:oops: е значи е бил колегата щом ти си с СС номер.
така я взех със споилера си беше но доколкото съм търсил други мисля че този и пасва доста добре, не бие много на очи а и дава завършен вид на задицата :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Яну 2005, 21:20 
Offline
фанатик
Аватар
1994 Mazda MX-3

Регистриран на: 28 Ное 2004, 11:45
Мнения: 1309
Местоположение: Асеновград
skype: georgio_mx
Toi si e firmen na mazda. za modelite koito sa bez spoiler. Naistina tezi koito sa bez spoler sqka6 ne6to im lipsva. Ne 4e ne sa super, no drugo si e kato ima ne6to otzad. :wink:

_________________
MAZDASPEED http://members.cardomain.com/georgio_mx
Mazda 626 2.2 GD
Mazda MX-3 GR
Mazda 2


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Яну 2005, 23:45 
Offline
модератор
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 16 Авг 2004, 13:29
Мнения: 1106
Местоположение: София
на твоето мнение съм. има и още нешо което ме дразни доста - предната броня е доста подострена :? та сега мисля на пролет да и правя малко FACELIFT :P сега събирам снимки и искам да си избера нещо и да видя колко пари ще ми искат БГ тунингистите


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 69 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб