Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 17:17

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 80 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2014, 16:10 
Offline
фен
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 03 Мар 2009, 19:30
Мнения: 153
Местоположение: Велико Търново и Стара Загора
skype: tisona 1
Браво колега за ентусиазма, продължавай напред! Напомняш ми на преживяванията с моята Ф-ка, която беше доста запазена, 1.8 lantis и с работеща антена :D Сега едва ли е в това състояние, но ще кача някои снимки да видиш как изглеждаше- бях я взел внос от Италия от автокъща в Сливен, карах я в Стара Загора, а сега вероятно е в София. Тази мх-5 не е ли взета от СЗ наскоро?

Прикачени файлове:
988788o.jpg
988788o.jpg [ 232.46 KiB | Прегледано 23970 пъти ]
Прикачени файлове:
988750o.jpg
988750o.jpg [ 241.5 KiB | Прегледано 23970 пъти ]
Прикачени файлове:
988758o.jpg
988758o.jpg [ 252.42 KiB | Прегледано 23970 пъти ]

_________________
MAZDA 3 2.0 Top Sport


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 12 Ное 2014, 10:01 
Offline
фен
Аватар
2003 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 09 Юни 2014, 12:55
Мнения: 243
Местоположение: Sliven
tison написа:
Браво колега за ентусиазма, продължавай напред! Напомняш ми на преживяванията с моята Ф-ка, която беше доста запазена, 1.8 lantis и с работеща антена :D Сега едва ли е в това състояние, но ще кача някои снимки да видиш как изглеждаше- бях я взел внос от Италия от автокъща в Сливен, карах я в Стара Загора, а сега вероятно е в София. Тази мх-5 не е ли взета от СЗ наскоро?

Прикачени файлове:
988788o.jpg
Прикачени файлове:
988750o.jpg
Прикачени файлове:
988758o.jpg


Колата изглежда сериозно запазена... дявол да го вземе :) Относно mx-5-цата - да от СЗ е взета до колкото съм запознат :) Към момента единственото нещо, което ми остана да "реставрирам" е антената, да се претапицира волана и да се боядиса задния спойлер, който явно са слагали допълнително, тъй като е с опадал лак, а по колата няма грам ръжда никъде. Дори и на задните вежди няма нищо. Ще ми се да я пребоядисам пък дори и да в същото синьо, което не харесвам особено много, но до някаква разумна степен ми се свиди да дам половината от стойността на колата за боя, предвид, че съм наясно, че няма да остарея с тая количка. Обмислям вариант да я сменям за по-нова Mazda. Но времето ще си покаже колко време ще е в мен колата. Искам просто да се знае, че за колата са полагани грижи, за да е в супер състояние и не е поредната "бангия" на близо 20 години. :)

_________________
Mazda 323F '98 1.5 88bhp - бивша
Мазда 6 '03 2.3 166bhp - настояща


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 03 Апр 2015, 07:54 
Offline
фен
Аватар
2003 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 09 Юни 2014, 12:55
Мнения: 243
Местоположение: Sliven
Маздичката се сдоби с нови джанти и летни гуми. Доста висока стана, мамка му и това лято ще трябва да я смъкнем по препоръка на sawo с едни -40мм надолу поне. Малко прилича на джип вече, но.... това е положението. Трябват жертви, а и евридейките, които искаме да правим, няма как да се появят на пътя завършени от раз. Макар и малкия мотор съм изненадан, че разлика във "вървенето" почти няма. Предни: Toyo Proxes 215/40/17, Задни: Dunlop SP-01 205/45/17

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

_________________
Mazda 323F '98 1.5 88bhp - бивша
Мазда 6 '03 2.3 166bhp - настояща


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 03 Апр 2015, 18:44 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
Много добре изглежда - браво. =D> Пази си я тази кола щото вече ги няма никъде във такова състояние.Наплескаи я отдолу със антикор да я предпазиш до някаква степен от солта която хвърлят зимата.Като и гледам номера ми напомня на моята бивша СА 79-73..... :lovemazda: За съжаление поради простотия си изтрих всички снимки на нея във гаража си.... :evil:

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 07 Апр 2015, 20:27 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 01 Сеп 2009, 15:27
Мнения: 185
Местоположение: Пловдив
Страхотна количка колега ;) Какви крушки си сложил на халогените и късите или си с 2 комплекта xenon-и? :) Макар че не видях баласти в "машинното отделение" :D


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 08 Апр 2015, 07:50 
Offline
фен
Аватар
2003 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 09 Юни 2014, 12:55
Мнения: 243
Местоположение: Sliven
Като цяло, за жалост тия Маздички са доста стари и на повечето рефлекторите им са поизгорели поради награвяне от жълти крушки. Каквато и крушка да сложим (различна от ксенонова) няма да свети като хората. Затова реших и аз да сложа. По препоръка на съфорумник сложих не 35W ксенон, а 55W баласти с по-дебелите крушки. Честно казано съм доста доволен как свети вече. Халогените не съм ги пипал и са си заводски жълти. Предполагам става дума за габаритите. Те са обикновени лед крушки, които са идентични с тези, които се слагат вътре в купето на тавана... и ксенон имам само и единствено на късите. Халогени и дълги - умишлено съм ги оставил жълти.

Трябва ти такъв тип:
http://vikiwat.com/avtomobilna-lampa-le ... 35141.html

_________________
Mazda 323F '98 1.5 88bhp - бивша
Мазда 6 '03 2.3 166bhp - настояща


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 11 Апр 2015, 21:28 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 01 Сеп 2009, 15:27
Мнения: 185
Местоположение: Пловдив
:shock: уааа ти ме шашна, как така жълти, като на тая снимка свети всичко в бяло
download/file.php?id=20926&mode=view
Тука да не е играл малко photoshopa специално за фотосесията? :) Аз също съм с ксенон на късите ама моите халогени светят далеч по-жълто от твоите и винаги ме е дразнело разликата в цветовете, ама не мога да ги издокарам като късите, а не ми се монтира втори комплект ксенон :)
Иначе за отзад постигнах ефекта и то доста добре, ако не си ги сменил ти препоръчвам тези ;) : 1156 BA15S COB LED - http://thumbs2.ebaystatic.com/d/l225/m/ ... yWwOvw.jpg
Eто как изглежда при мен, качеството на снимката е малко лошо, снимано е с телефона.


Прикачени файлове:
mazda1.jpg
mazda1.jpg [ 163.3 KiB | Прегледано 23840 пъти ]
Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Апр 2015, 09:52 
Offline
фен
Аватар
2003 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 09 Юни 2014, 12:55
Мнения: 243
Местоположение: Sliven
venom написа:
:shock: уааа ти ме шашна, как така жълти, като на тая снимка свети всичко в бяло
download/file.php?id=20926&mode=view
Тука да не е играл малко photoshopa специално за фотосесията? :) Аз също съм с ксенон на късите ама моите халогени светят далеч по-жълто от твоите и винаги ме е дразнело разликата в цветовете, ама не мога да ги издокарам като късите, а не ми се монтира втори комплект ксенон :)
Иначе за отзад постигнах ефекта и то доста добре, ако не си ги сменил ти препоръчвам тези ;) : 1156 BA15S COB LED - http://thumbs2.ebaystatic.com/d/l225/m/ ... yWwOvw.jpg
Eто как изглежда при мен, качеството на снимката е малко лошо, снимано е с телефона.


Някои снимки са от преди да сложа ксенона и да, при обработка на снимките игра малко Photoshop-ът. Халогените е хубаво да си останат жълти, за да са ти от полза, когато е необходимо. Иначе за гъзарията съм съгласен, че не е от най-естетически издържаните неща :) Но в крайна сметка аз търся и функционалност. За това халогени и дълги са жълти. Иначе плафоните за задния номер откъде ги намери, че и аз търся но при мен в Сливен по магазините няма такова "животно" :)

_________________
Mazda 323F '98 1.5 88bhp - бивша
Мазда 6 '03 2.3 166bhp - настояща


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Апр 2015, 13:21 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 01 Сеп 2009, 15:27
Мнения: 185
Местоположение: Пловдив
JamesHack написа:

Някои снимки са от преди да сложа ксенона и да, при обработка на снимките игра малко Photoshop-ът. Халогените е хубаво да си останат жълти, за да са ти от полза, когато е необходимо. Иначе за гъзарията съм съгласен, че не е от най-естетически издържаните неща :) Но в крайна сметка аз търся и функционалност. За това халогени и дълги са жълти. Иначе плафоните за задния номер откъде ги намери, че и аз търся но при мен в Сливен по магазините няма такова "животно" :)


Няма и да намериш. В България са доста изостанали от към тези технологии :) , затова ти написах и името им "1156 BA15S COB LED" . Те са диодни и диодите сe водят "COB" и светят много елегантно, като на нова баварка :D . Почти всички крушки са ми LED на мен, на живо светят много по-добре.
От eBay си ги поръчах, не са скъпи.

Друго интересно което направих скоро беше да си е брандиран под мигача на калниците. Оригинално бяха "Lantis" но в последстивие изчезнаха :D Мисля че и с тези добре се получи ;)


Прикачени файлове:
IMG_20150412_171709.jpg
IMG_20150412_171709.jpg [ 424.08 KiB | Прегледано 23806 пъти ]
IMG_20150412_171658.jpg
IMG_20150412_171658.jpg [ 525.58 KiB | Прегледано 23806 пъти ]
Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Апр 2015, 09:54 
Offline
фен
Аватар
2003 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 09 Юни 2014, 12:55
Мнения: 243
Местоположение: Sliven
благодаря ти още веднъж за инфото venom.

Миналата седмица претърпяхме лек инцидент. Карам по второстепен път между 2 села към 00:30 и един заек изскочи на пътя... ха напред, ха назад, накрая се спря и надигна глава като лалугер... и всичко това стана за секунда-секунда и половина. Стиснах само здраво волана... Няма да се хвърлям из деретата за единия заек, я! Пораженията са: преден ляв халоген (пред шофьора) и счупена кора на подкалника.

Добрата новина е, че днес влизаме в бокса, утре идва новия халоген, а в други ден подкалника и ще понаправим леки подобрения. Освен предната броня, ще пребоядисаме задния спойлер, който е некадърно боядисван от някой от предишните собственици и в следствие е с опадал лак. Ще боядисаме също и огледалата и дръжките в цвета на купето.

Ще има снимки след ремонта към края на седмицата :)

Благодаря на sawo и mitakа_71 за съветите и съдействието относно халогена (и не само)!

Ето малко снимки от заешки последствия...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

_________________
Mazda 323F '98 1.5 88bhp - бивша
Мазда 6 '03 2.3 166bhp - настояща


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Апр 2015, 23:05 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 01 Сеп 2009, 15:27
Мнения: 185
Местоположение: Пловдив
:shock: уужаас....поне заешко ядохте ли? :lol: . Както казват хората - всяко зло за добро. Сега ще е направиш още по хубава :lovemazda:
Тия халогени обаче....винаги съм се чудел дали да не ги заменя с нещо по-съвременно, но както ти казваш добре е да има практичност в тия светлини.
Халогена в мъгла не свети кой знае колко по-добре от ксенона, а ако се търси видимост от други водачи то май LED е по-добре.
Какво ще кажеш за нещо такова като на снимката? Естествено дизайна може да се разнообрази но идеята е същата.
П.С - фотошопнати са :D :roll: , но диодната лента под регистрационната табела си е истинска 8)


Прикачени файлове:
Fog led.png
Fog led.png [ 1.28 MiB | Прегледано 23791 пъти ]
Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Апр 2015, 10:44 
Offline
фен
Аватар
2003 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 09 Юни 2014, 12:55
Мнения: 243
Местоположение: Sliven
venom написа:
:shock: уужаас....поне заешко ядохте ли? :lol: . Както казват хората - всяко зло за добро. Сега ще е направиш още по хубава :lovemazda:
Тия халогени обаче....винаги съм се чудел дали да не ги заменя с нещо по-съвременно, но както ти казваш добре е да има практичност в тия светлини.
Халогена в мъгла не свети кой знае колко по-добре от ксенона, а ако се търси видимост от други водачи то май LED е по-добре.
Какво ще кажеш за нещо такова като на снимката? Естествено дизайна може да се разнообрази но идеята е същата.
П.С - фотошопнати са :D :roll: , но диодната лента под регистрационната табела си е истинска 8)


Заешко не... защото като изплющах със 120, веднага ми висна подкалника и почна да се сурка. Първата ми мисъл "Боже, заклещи му се главата и е размазан в предницата...". Реших да покарам така около 500м още, докато не чуя да изтропа заека по дължината на цялата кола. Не изтропа и затова реших, че май не се е заклещил. Не исках да гледам размазни животни в предницата ми в 00:30 и то на участък без грам светлина от никъде :D

Относно дневните светлини... Ами да ти кажа честно, тия диодни дневни светлини не са ми по вкуса. Ауди като изкараха първите си дневни светлини ми харесаха. После с времето всеки почна да слага разни маркучи, които яко ми носят коледно настроение и по-скоро "Не, мерси...от тез' не пуша!" :D

Все пак съм кръстил темата "Реставрация" и искам колата да си е в оригинален вид, като изключим джантите и крушките на фаровете. Да ти кажа честно жълтото в мъгла си е къде-къде по-добре от ксенона. Ако нямаше разлика по-новите коли щяха да ги вадят с ксенон халогени, а до колкото аз съм запознат "такова животно-няма" (поне не и заводско). Преди като бях целия "жълт" пусках и халогените. Харесваше ми как изглежда всичко светещо от пред. От както сложих ксенона, първо нямам нужда да доосветявам с халогени, второ не ги включвам защото са жълти и става циганска картинка. А в мъглата - на кой му пука. Трябва да се вижда и да ни виждат! Сигурността преди всичко!

п.п: май не може да се смени заглавието на тая тема?....

_________________
Mazda 323F '98 1.5 88bhp - бивша
Мазда 6 '03 2.3 166bhp - настояща


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Апр 2015, 12:17 
Offline
фен
Аватар
2003 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 09 Юни 2014, 12:55
Мнения: 243
Местоположение: Sliven
Ето го и халогенa, закупен от mitaka_71. Дойде добре опакован, в негова си кутия, естествено без H1 необходимата крушка, но пък със всички необходими пластмаси по закачването към бронята. :lovemazda:

Изображение

_________________
Mazda 323F '98 1.5 88bhp - бивша
Мазда 6 '03 2.3 166bhp - настояща


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 22 Апр 2015, 07:54 
Offline
фен
Аватар
2003 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 09 Юни 2014, 12:55
Мнения: 243
Местоположение: Sliven
Вчера след работа, отидох до момчето, което ще ми изправя бронята да му дам халогена, като оправи бронята, да го сложи. Като видях количката ми се приплака, но бързо бързо се зарадвах като се опомних, че всъщност ще стане една идея по-красива според моите представи :)

Направих й снимка, с надеждата повече така да не я виждам освен, ако поводът не е хубав! :)

Изображение

Изображение

_________________
Mazda 323F '98 1.5 88bhp - бивша
Мазда 6 '03 2.3 166bhp - настояща


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 22 Апр 2015, 19:37 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 01 Сеп 2009, 15:27
Мнения: 185
Местоположение: Пловдив
Ихаа....тоя халоген чисто нов ли е? Колко ти излезна това удоволствие? :) И как махна капаците на огледалата? :shock: . Моите и двете стоят като залепени, след като ги разглобих не помръдваше тоя капак, въпреки очевидните държачи, които трябва да се натиснат.
И като стана дума за огледалата, някой може ли да ми каже (колега с BA) или само аз го имам този проблем, че лявото огледало е много осакатено от към виждане "наляво" , защото дясното се мести много по-настрани, чак не виждам контурите на колата, а лявото се мести наполовина. Имам упасения, че са ми слагали ляво огледало от кола с десен волан :-k или не е само при мен? За да знам дали да си търся ново.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 22 Апр 2015, 22:26 
Offline
фанатик
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Апр 2013, 22:00
Мнения: 1995
Местоположение: Пловдив
Колега Venom, ела на някоя среща и ще видим огледалото..


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 23 Апр 2015, 07:13 
Offline
фен
Аватар
2003 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 09 Юни 2014, 12:55
Мнения: 243
Местоположение: Sliven
venom написа:
Ихаа....тоя халоген чисто нов ли е? Колко ти излезна това удоволствие? :) И как махна капаците на огледалата? :shock: . Моите и двете стоят като залепени, след като ги разглобих не помръдваше тоя капак, въпреки очевидните държачи, които трябва да се натиснат.
И като стана дума за огледалата, някой може ли да ми каже (колега с BA) или само аз го имам този проблем, че лявото огледало е много осакатено от към виждане "наляво" , защото дясното се мести много по-настрани, чак не виждам контурите на колата, а лявото се мести наполовина. Имам упасения, че са ми слагали ляво огледало от кола с десен волан :-k или не е само при мен? За да знам дали да си търся ново.


Халогенът е чисто нов да. С доставката излезе 81.09лв (да съм максимално точен). Сега другият изглежда леко матиран от времето и ще трябва да го излъскам и полирам, за да добия еднакъв кристален блясък от двата халогена. Капаците, да ти кажа честно не знам как са ги махнали. Нямам възможност сам да се занимавам с колата. Оставям я (на който ще я прави) и после отивам да си я взема. С моите 10 часови работни смени просто е непосилно да се занимавам (а и ще ми отнеме доста време). За целта инвестирам известно време докато разбера кой е майсторът, който ще ми пипа колата като своя и тогава отивам... и каквото стане :|

Лявото огледало го бутни на ръка, но не душманската, а внимателно, защото до колкото знам е на зъби. Ти сам ще ги чуеш като го натиснеш. Намести си го на ръка и после действай с машинките.

_________________
Mazda 323F '98 1.5 88bhp - бивша
Мазда 6 '03 2.3 166bhp - настояща


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 23 Апр 2015, 07:17 
Offline
фен
Аватар
2003 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 09 Юни 2014, 12:55
Мнения: 243
Местоположение: Sliven
Вчера предната броня, капаците на огледалата и задния спойлер бяха шприцовани и подготвени за боядисване. Днеска ще са готови и утре ще взема колата събрана и цяла. В събота или неделя ще се полира халоген. Ще пиша как съм се справил ( ако се справя де :D ). Най-интересно ми е как ще се справи бояджията с дръжките на вратите, тъй като трябва да ги боядисва без да ги сваля от колата. Ще ги снимам и тях после. За сега ето как изглеждат свалените неща, подготвени за боя.

Изображение

_________________
Mazda 323F '98 1.5 88bhp - бивша
Мазда 6 '03 2.3 166bhp - настояща


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 23 Апр 2015, 17:36 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 01 Сеп 2009, 15:27
Мнения: 185
Местоположение: Пловдив
maZZda написа:
Колега Venom, ела на някоя среща и ще видим огледалото..


Може и да намина, стига да нямам ангажименти и да успея да хвана кога и къде ще е :).
Иначе машинката на огледалото си работи, мърда си се нормално на всички страни, просто това са му физическите граници и няма накъде повече да се мести настрани, което е много странно.
Що се отнася до боядисването на колегата, ще чакаме да е видим в пълния й блясък :lovemazda:
Друго за реставрация ще има ли след това? :)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Апр 2015, 07:12 
Offline
фен
Аватар
2003 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 09 Юни 2014, 12:55
Мнения: 243
Местоположение: Sliven
venom написа:
maZZda написа:
Колега Venom, ела на някоя среща и ще видим огледалото..


Може и да намина, стига да нямам ангажименти и да успея да хвана кога и къде ще е :).
Иначе машинката на огледалото си работи, мърда си се нормално на всички страни, просто това са му физическите граници и няма накъде повече да се мести настрани, което е много странно.
Що се отнася до боядисването на колегата, ще чакаме да е видим в пълния й блясък :lovemazda:
Друго за реставрация ще има ли след това? :)


Не точно реставрация... по-скоро модификация... Аз и затова се чудя тая тема какво да я правя, предвид, че не мога да я преименувам... Юли месец ще я смъкна надолу с по-къси пружини и ще я пастирам, за да изкарам блясъка на боята и смятам с това да се спра, не за друго, а просто е безсмислено. Единственото друго нещо, за което се сещам, че имам нужда е да потърся някой, който би се заел внимателно да регулира 4-те прозореца, за да не шуми толкова колата. Една вата във вратите за изолация и туй то. Но ще видим кога по-точно ще стане тая работа, че ми е много свидна и не искам да я давам да я пипа кой да е... само доказани хора, които биха пипали по колата като по своята лична.

Скоро ще има снимки... само да я взема днес и да търна малко другия халоген да ги докарам до синхронен блясък и двата :)

_________________
Mazda 323F '98 1.5 88bhp - бивша
Мазда 6 '03 2.3 166bhp - настояща


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Апр 2015, 11:49 
Offline
модератор
Аватар
1998 Mazda 323F

Регистриран на: 06 Апр 2009, 03:14
Мнения: 1047
Местоположение: София / Казанлък
skype: vjs-kz
JamesHack написа:
Не точно реставрация... по-скоро модификация... Аз и затова се чудя тая тема какво да я правя, предвид, че не мога да я преименувам...


Кажи как и ще ти я преименувам ...

venom написа:
Иначе машинката на огледалото си работи, мърда си се нормално на всички страни, просто това са му физическите граници и няма накъде повече да се мести настрани, което е много странно.


Същия проблем имам и аз със огледалото .... на максимално ляво положение в огледалото се вижда половината кола вместо пътя ... Бях го сменял преди време и си беше наред огледалото, но една вечер някой ми го беше обърнал на обратно в студентски и от тогава се появи и проблема. Имаше едно "прещракване" когато прибирам огледалото, което в един момент изчезна. Та предполагам че има някакво краче което държи огледалото в правилната му позиция (принципно както е в момента, все едно е пропаднало с една идея надолу ... и с ръка може да се намести. Покрай дупките си се връща в бъгнатото положение.) е счупено. Трябва да разглобя огледалото за да видя какво точно е счупено и дали има вариант да се оправи. За съжаление има един разяден болт и упражнението става по-сложно :)

П.С. Стига съм разводнявал темата на колегата :roll:

_________________
Изображение

Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Апр 2015, 12:08 
Offline
фен
Аватар
2003 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 09 Юни 2014, 12:55
Мнения: 243
Местоположение: Sliven
Един път като бях на майстор да ми оправи огледалата (които се оказаха, че не работят, заради разкачената букса на копчето за контрол):
-Намести ли си ги на ръка?
-Да.
-Само ти ли караш колата?
-Предимно.
-Тогава не им се вманиачвай. Карай я така, ако не ти се купуват нови огледала.

Огледало на старо - 80-90лв бях намерил без да търся задълбочено. Затова и така ги карах, докато един ден не ми се наложи да отворя кората. Но при вас е друг проблемът, за това спирам с детайлите по моята случка.

_________________
Mazda 323F '98 1.5 88bhp - бивша
Мазда 6 '03 2.3 166bhp - настояща


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Моята Mazda 323F '98'
МнениеПубликувано на: 24 Апр 2015, 12:38 
Offline
фен
Аватар
2003 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 09 Юни 2014, 12:55
Мнения: 243
Местоположение: Sliven
VJS, благодаря за преименуването на темичката ми. Сега е с по-адекватно заглавие :)

_________________
Mazda 323F '98 1.5 88bhp - бивша
Мазда 6 '03 2.3 166bhp - настояща


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Моята Mazda 323F '98'
МнениеПубликувано на: 25 Апр 2015, 10:49 
Offline
фен
Аватар
2003 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 09 Юни 2014, 12:55
Мнения: 243
Местоположение: Sliven
Такаааам... вчера я взех и естествено не бях особено впечатлен от майстора. Но както се казва - за тези пари - толкоз. От луната дребните детайлни грешки не се виждат, но можеше да стане една идеа по-добре.

Ето и снимки на следремонтните дейности. Поне стана една идеа по-стегната от преди :)

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Тук прикачвам снимка на задния спойлер преди/сега. Крилото се оказа оригинално, а не слагано допълнително. Незнайно защо, обаче, лакът беше поолющен само там. Сега вече всичко е в норма :)
Изображение

_________________
Mazda 323F '98 1.5 88bhp - бивша
Мазда 6 '03 2.3 166bhp - настояща


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Моята Mazda 323F '98'
МнениеПубликувано на: 27 Апр 2015, 09:41 
Offline
модератор
Аватар
1998 Mazda 323F

Регистриран на: 06 Апр 2009, 03:14
Мнения: 1047
Местоположение: София / Казанлък
skype: vjs-kz
Добре е станало :)

От къде си сигурен че крилото е фабрично. Не съм попадал на Ф-ка с крило и без добавки на праговете и лип на предната броня. Уж се води някакъв оптичен пакет :)

_________________
Изображение

Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Моята Mazda 323F '98'
МнениеПубликувано на: 27 Апр 2015, 09:50 
Offline
фен
Аватар
2003 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 09 Юни 2014, 12:55
Мнения: 243
Местоположение: Sliven
VJS написа:
Добре е станало :)

От къде си сигурен че крилото е фабрично. Не съм попадал на Ф-ка с крило и без добавки на праговете и лип на предната броня. Уж се води някакъв оптичен пакет :)



на багажника от вътрешната страна са стандартни болтовете и са на правилните места. Болтовете са също оригинални. Подозирам, че праговете пред задните гуми са били премахнати или строшени... като цяло само те липсват от т.нар "пакет".

Очевидно не съм само аз по този начин :D макар че тази от линка отдолу не е като моята '98
http://www.google.bg/imgres?imgurl=http://www.nairaland.com/attachments/192629_Mazda323F_01_jpg288f29382177529c5f056ef3807f201d&imgrefurl=http://www.nairaland.com/344513/need-mazda-323f-1997-1998&h=835&w=1280&tbnid=QcZhGUhHvnjX4M:&zoom=1&docid=1tTFzVNqU0sSOM&ei=X-k9Vfj1MMfTU9qOgIgD&tbm=isch&ved=0CDMQMygBMAE

_________________
Mazda 323F '98 1.5 88bhp - бивша
Мазда 6 '03 2.3 166bhp - настояща


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Моята Mazda 323F '98'
МнениеПубликувано на: 27 Апр 2015, 11:05 
Offline
модератор
Аватар
1998 Mazda 323F

Регистриран на: 06 Апр 2009, 03:14
Мнения: 1047
Местоположение: София / Казанлък
skype: vjs-kz
Ти си модерен някъв :) .... моята и тя е 98, но нямаше грам от "пакета" :D

_________________
Изображение

Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Моята Mazda 323F '98'
МнениеПубликувано на: 27 Апр 2015, 11:58 
Offline
фен
Аватар
2003 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 09 Юни 2014, 12:55
Мнения: 243
Местоположение: Sliven
VJS написа:
Ти си модерен някъв :) .... моята и тя е 98, но нямаше грам от "пакета" :D


хахах не знам колко сме модерни със 17 годишни коли, ама щом казваш :)

Предната ми Маздичка като бях в Англия беше 323F Estoril и беше с фул пакет. Разликата с v6-цата беше само lip-а на предната броня :)

_________________
Mazda 323F '98 1.5 88bhp - бивша
Мазда 6 '03 2.3 166bhp - настояща


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Моята Mazda 323F '98'
МнениеПубликувано на: 27 Апр 2015, 12:59 
Offline
модератор
Аватар
1998 Mazda 323F

Регистриран на: 06 Апр 2009, 03:14
Мнения: 1047
Местоположение: София / Казанлък
skype: vjs-kz
Вярно само липа му липсва на тва BA :) Хвана ме неподготвен тука :)

_________________
Изображение

Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Моята Mazda 323F '98'
МнениеПубликувано на: 27 Апр 2015, 13:53 
Offline
фен
Аватар
2003 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 09 Юни 2014, 12:55
Мнения: 243
Местоположение: Sliven
VJS написа:
Вярно само липа му липсва на тва BA :) Хвана ме неподготвен тука :)


E... няма грижи :)

_________________
Mazda 323F '98 1.5 88bhp - бивша
Мазда 6 '03 2.3 166bhp - настояща


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 80 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб