Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 18:15

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 556 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 15, 16, 17, 18, 19
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 25 Юни 2015, 20:04 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 24 Ное 2014, 22:11
Мнения: 46
Местоположение: Пловдив
skype: ares757 Антон Попов
Да попитам и аз.Купих мазда 3 с 2.3 мотор и инсталирана газова. разхода в града ми е твърдо 12.5 магистрала 11.5 със 120 на темпомат. колата е със гуми 245/40/18.ходих при газаджията който е монтирал преди 5 години и близо 50 хиляди км. заключението му беше че имам "пикаеща" дюза. Колата не върви добре на бензин , сякаш не и достига гориво е самото усещане, както и първото палене не е читаво. паля , гасне пак паля и тогава вече играят оборотите около 30-40 сек. и нещата се нормализират. пак същия човек каза, че са се объркали картите заради богатата смес идваща от дюзата , както и чека който светва пак за богата смес.
предложението му е нова инжекторна рейка(обслужваема) за 80лв. Не е много зговорчив и така и не разбрах каква иска да сложи като марка.по негови думи ,даже да сменя рейката и да е от нея проблема(гарантира че е там) разхода няма да падне с повече от 1 , което ми се вижда малко... Не очаквам чудеса но като гледам на други колеги разхода ми се струва малко. бихте ли ме посъветвали към каква да се насоча или къде в плд мога да ида за да взема и друго мнение по въпроса.както и какъв ъпгрейд мога да направя на моята инсталация в момента.
Сега съм със Фобос
Газов компютър- yasy gas
инжекторна рейка- horizon размер отвори 2.5
изпарител- tomasseto arktic
Това е което знам за газовата от паспорта.незнам дали е вързана ламдата към нея , незнам има ли ОБД връзка, неща които ще се опитам да разбера тази събота от него. просо исках малко мнения от колеги с газова на този мотор , а и да ида малко по подготвен при него. благодаря предварително

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Юни 2015, 16:07 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Фев 2012, 18:40
Мнения: 156
Местоположение: София
Сериозно ли мислиш,че разхода ти е голям?!

_________________
http://www.smartgas-bg.com/


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Юни 2015, 20:53 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 21 Юли 2014, 10:47
Мнения: 426
Местоположение: Пазарджик
Газовата рейка Хоризон е моята. Това е една тръба с дупки за инжекторите . Те се състоят от бобина и буталце. Гумичките на буталцата се подбиват и тракат.

_________________
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


Последна промяна atana на 28 Сеп 2015, 08:20, променена общо 3 пъти

Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Юни 2015, 21:30 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Фев 2012, 18:40
Мнения: 156
Местоположение: София
Малиии :D

_________________
http://www.smartgas-bg.com/


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Юни 2015, 13:14 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 24 Ное 2014, 22:11
Мнения: 46
Местоположение: Пловдив
skype: ares757 Антон Попов
ще погледна в сайта да ремонтен кит. мойте лично тракат много. после ще трябва и настройки най-вероятно... А как седи въпроса със ОБД връзката?

jovani85 разход 11.5 на магистралата е приемлив ако мотора беше с турбо. ти явно мислиш друго, би ли споделил, моля.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Юни 2015, 17:14 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 21 Юли 2014, 10:47
Мнения: 426
Местоположение: Пазарджик
Твоят няма обд връзка.

_________________
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Юни 2015, 17:25 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2013, 19:42
Мнения: 1508
Местоположение: София
ares757 написа:
ще погледна в сайта да ремонтен кит. мойте лично тракат много. после ще трябва и настройки най-вероятно... А как седи въпроса със ОБД връзката?

jovani85 разход 11.5 на магистралата е приемлив ако мотора беше с турбо. ти явно мислиш друго, би ли споделил, моля.

По принцип, това е много висок разход за 120км/ч, но при 245мм, 18" гуми, нещата отиват близо до реалното. Ако може да се сравнява изобщо, с тази скорост моята Шестица - 2.3, автоматик прави 10/100, но е с 215/17" обувки.

_________________
Mazda6, I gen. restyle, 2260cc petrol, AT FWD, с пролетни джанти.
Човек се учи докато е прост!
Не пийте вода - рибите пикаят в нея!
RedBull дава крила, а гроздовата - 4х4!
Everything before the word 'but' is horseshit! (quote from GoT)
All'alba vincerò!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Юни 2015, 20:51 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 21 Юли 2014, 10:47
Мнения: 426
Местоположение: Пазарджик
Освен това реално изминатият път е по-голям заради диаметъра на гумите.

_________________
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Юни 2015, 09:09 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2013, 19:42
Мнения: 1508
Местоположение: София
Мда, това го бях забравил.
Едни 5% (0.5-0.6л) от отчетеното идват поради неправилното мерене на пътя.

_________________
Mazda6, I gen. restyle, 2260cc petrol, AT FWD, с пролетни джанти.
Човек се учи докато е прост!
Не пийте вода - рибите пикаят в нея!
RedBull дава крила, а гроздовата - 4х4!
Everything before the word 'but' is horseshit! (quote from GoT)
All'alba vincerò!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Дек 2015, 15:58 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 22 Фев 2014, 18:43
Мнения: 239
Местоположение: Добрич
Малко стара темата ,н о чак сега се зачетох. Ще споделя малко опит точно с Фобос5 с ОБД на моя сааб 9-3 2006г 2.8Турбо 250кс
Сам си инсталирах уредбата и сам си я настроих. За кола 1600кг с 250кс гори при 120км/ч около 11.5 газ, дори ако е само магистрално падана 11газ,сами си направете сметката дали е нормално кола с 100коня и 300кг по-млако да гори същото (гумите ми са 235/45/17)

Относно настрйките на системата мога да дам съвет да не се прави повече от 2 пъти автоадаптация на картата,а след вторият път просторъчно да се коригират дадените точки в които се налага +/- гориво,аако се налага и да се добавят междинни точки за по-прецизна настройка. След каране известно време (15-20км поне) на газ се прави още една корекция по картата и ако всичко е Ок и двете карти се припокриват над 90% значиГи-то ни е настроено добре. Аз след като направих това покарах около 2000км ипак направих проверка и се наложи самов една точка корекция со коло 5% и в момента двете ми карти се припокриват на над 95%.

Относно карането с бедна смес и то бедна чак да забива от липса на мощност нее никак добра идея,ам никак,просто колегата направил този експеримент е имал късмет да не стопи нещо, понеже съм виждал щети от беднасмес,особенно с високиобороти (над 5хил об/м) може направо да се стопят буталата и да посинеят клапаните!
П>С Добре е да се настройва колата освен в различнитережимина товар ,но и на темпомат защото там нещата се коригират без резки "кикове" и средната(мултиплицирана) адаптация няма да избяга
За връзката и корекция по ОБДмога дакажа че на малко коли това става с реално положителен резултат. трябва колата да е идеално настроена и трите и адаптации да са в рамките на 2-3% за да може да работи коректно Корекцията по ОБД и пак нее гаранция че щее ОК (при мен при дългосрочна адаптация на безн трим 0.8%, при пускане на корекция по ОБД ми омаза картата тотално)

_________________
Мненията са като задниците,дори и да не ни кефят ,всеки си има!!!

Mazda 6 2.0 2004y with LPG-EX
NOW Saab 9-3 2.8 V6 turbo 250h.p 2006y +LPG


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Яну 2016, 10:01 
Offline
любител

Регистриран на: 29 Дек 2015, 08:08
Мнения: 19
Местоположение: София
Колеги, моля ви да ми препоръчате къде в София да сложа ГУ, като съм се спрял на Фобос. Колата е Мазда 3 2.0 бензин. Първоначално си мислех за официалните им сервизи, но незнам дали там не претупват нещата. Чух че за 3-ките е проблем да се монтира вентила до капачката на резервоара, дали е така? Благодаря ви предварително :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Яну 2016, 11:45 
Offline
фанатик
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 02 Дек 2015, 11:02
Мнения: 1267
Местоположение: София
Колега lubaka,
и на двете коли 1.6i и 2.0i са монтирани Fobos 5 с вентил до капачката на резервоара.

Прикачени файлове:
IMG_4521a.jpg
IMG_4521a.jpg [ 378.12 KiB | Прегледано 9454 пъти ]

Прикачени файлове:
IMG_4524a.jpg
IMG_4524a.jpg [ 314.64 KiB | Прегледано 9454 пъти ]

Прикачени файлове:
IMG_4505a.jpg
IMG_4505a.jpg [ 209.63 KiB | Прегледано 9454 пъти ]

Прикачени файлове:
IMG_4527a.jpg
IMG_4527a.jpg [ 271.53 KiB | Прегледано 9454 пъти ]


Монтажа е от един и същи човек, като при 1.6i настройката стана лесно, а при 2.0i се наложиха 2-3 такива.
От тогава измина една година.

_________________
... ex ... Mazda 3, 2.0i (2004) - ex; Mazda 3, 1.6i (2004) - ex; ... Mercedes A200 ...
'Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?' - from 'Terminator'


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 16 Яну 2016, 11:55 
Offline
фен
Аватар
2006 Mazda 6

Регистриран на: 13 Мар 2013, 22:43
Мнения: 454
Местоположение: Варна
lubaka написа:
Колеги, моля ви да ми препоръчате къде в София да сложа ГУ, като съм се спрял на Фобос. Колата е Мазда 3 2.0 бензин. Първоначално си мислех за официалните им сервизи, но незнам дали там не претупват нещата. Чух че за 3-ките е проблем да се монтира вентила до капачката на резервоара, дали е така? Благодаря ви предварително :)


Еврогаз Горна Баня

_________________
MAZDA 6 2006 L3 + Fobos 2 + DRL


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Яну 2016, 18:49 
Offline
фен

Регистриран на: 17 Юни 2013, 20:01
Мнения: 232
Местоположение: shumen
Колеги препоръчайте ми какъв ГИ Фобос да си избера ? мотора е 2.0 със 8 клапана 114кс пълна инжекция 98г няма ОБД


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2019, 10:26 
Offline
любител

Регистриран на: 31 Авг 2019, 09:41
Мнения: 1
Местоположение: РУСЕ
Здравейте колеги. След премеждията през които минах, искам и аз да кажа някои неща за фобос от личен опит.
Закупих своята мазда кседокс 6 98' 1.6 107 коня през 2015 година, с монтиран ГИ Фобос . Не след дълго през 2017 г. започна да ми прекъсва в ниските обороти (800-2000) когато достигне работна температура . Тогава ми казаха, че трябва да сменя кабели и свещи. Направих го и ефекта беше за 2-месеца около 1000 км. После ми казаха че колата гори масло и зацапва свещите което беше вярно около 1 литър на 1500-2000 км.( зависи от начина на каране). Смених гумичките на клапаните и сега за доливам около 200 грама за 1500-2000 км. драстична разлика, НО колата продължи да прекъсва на ниските обороти като вече прекъсваше и на бензин и на газ. Изпаднах в ужас. Помислих си че щом прекъсва на бензин проблема е в колата а не в газта. Закачих я на диагностика - показа грешка в ланда сонда, но майстора беше добър и каза "Я разкачи клемата на "+" остави я една нощ и карай само на бензин 150-200 км. и пак ела" направих го, след което като я закачи пак показа 0 грешки. Смених пак кабели, свечи, бобини, датчик на температурата, стъпков мотор, дебитомер и нулев резолтат прекъсва си и на бенз и на газ. Пиша ви сега когато открих проблема супер случайно: Оказа се ,че комп. на ГИ освен да впръсква газ, впръсква и бензин в цилиндрите. След като изолирах компа на ГИ (срязах едни кабели и ги укасих 2 по 2 - прави се от майстор) и смених свещите защото старите имаха черен нагар стана чудо КОЛАТА СЕ ОПРАВИ. Сега мисля за покупка на нов компютър ГИ, но няма да е ФОБОС.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2019, 14:43 
Offline
фанатик
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 02 Дек 2015, 11:02
Мнения: 1267
Местоположение: София
Привет, колега!

От написаното дотук не виждам никаква причина да изхвърляте този Fobos 5.
Просто намерете добър сервиз или майстор, който да му оправи настройките.
За щастие Fobos има доста добър софтуер и възможности за това.
Довпръскването на бензин, количеството му и при какви обороти да се случва се задава в настройките.

_________________
... ex ... Mazda 3, 2.0i (2004) - ex; Mazda 3, 1.6i (2004) - ex; ... Mercedes A200 ...
'Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?' - from 'Terminator'


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 556 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 15, 16, 17, 18, 19

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб