Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 11:28

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 23 Май 2016, 21:21 
Offline
любител

Регистриран на: 28 Апр 2016, 20:05
Мнения: 2
Местоположение: варна
Здравейте отново приятели, чрез опита, който съм придобил, искам да споделя с вас някои златни правила, които спазвам дори и аз самия при ванкел двигателите. И ако греша или съм пропуснал нещо, моля допълнете ми, за да можем всички заедно да си помагаме.

- Когато колата не е загряла все още, не карайте на високи обороти. (Лично аз, когато индикатора на температурата започне да се покачва малко, задвижвам колата леко без много да я тормозя)
Причината за това е маслото, което се намира между роторите да се стопли и да стане хлъзгаво и ако не се прави сеалите, които се намират на роторите биха се повредили.
- Освен Мазда оригинал 5W-30 масло, никое друго масло не добре да се изпозлва. "Лампата на Аладин" на таблото никога не трябва да се показва :D , затова правете честа проверка на маслото.
"Мазда Rx 8 не гори масло, а го използва в процес на каране!"
- Друго правило е, че преди изгасването на колата, трябва да се изчака нормалната температура на двигателя и тогава да се изгаси.
- При всяко шофиране с колата трябва поне 1 или 2 пъти да обърнете над 7 000 оборота, за да може двигателя да се изчисти и да фукнционира по предназначение, а това са - високите обороти.
- Категорично не трябва да се долива вода вместо антифриз, а антифризът, който трябва да се изпозлва е: FL-22.
- Маслото на колата трябва да се сменя редовно, а не когато стане черно, а това долу-горе е от 3 000 до 4 000 км.
- Свещи, кабели и бобини - внимавайте за периодите, в които трябва да се сменят!
- Ако искате колата да е винаги на 6, трябва да сменяте или често да изчиствате въздушния филтър, както дросела и MAF сенсорите.

За сега нещата, които се сещам са това. Бих искал, ако имам пропуски да ме допълните, за което бих бил щастлив. Искам да ме извините, ако съм написал грешно нещо на български, защото все още се уча.
Това са златни правила при ванкеловия двигател. Не знам дали в България могат да поправят вече "умрели" двигатели, но в Турция познавам човек, който ги връща в перфектното им състояние, но това е друга тема вече!

За сега това е от мен, до скоро. :mazda-logo:


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Сеп 2016, 12:20 
Offline
любител

Регистриран на: 17 Окт 2014, 15:00
Мнения: 5
Местоположение: Stara Zagora
Благодаря за съветите! От вчера имам и RX8 и съм като малко дете - не мога да и се нарадвам.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Ное 2016, 17:49 
Offline
фен
1986 Mazda RX-7

Регистриран на: 27 Фев 2005, 14:17
Мнения: 197
Местоположение: София
skype: niki_rx7
с риск да ви изглежда странно, но 5w 30 не е адекватно към този двигател. най-малкото ,че в горещо време трябва да е поне 40. попадайки в задръстване лятото маслото не се охлажда тъй като няма какво да обдухва радиаторчетата и маслото загрява прекалено. вискозитетът му пада и като я вкарате във високи обороти масленият филм се къса. резултатът е ,че от 10 двигателя ,най -много един е със здрави лагери. а пък от това провлачване се получава отклонение във вала и става негоден за употреба. може съвсем спокойно да си карате с минерално 15w40 и да го сменяте под 5000. наистина е важно да е свежо тъй -като с него се смазват и компресионните сегменти.
и докато не загрее наистина добре се кара умерено.
и червените обороти съвсем не са полезни дори и за ванкел :)

_________________
щом въртят се колелата,да завъртим и буталата...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 08 Ное 2016, 22:51 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 10 Яну 2011, 14:25
Мнения: 65
Местоположение: София
Каква е причината за препоръката да не се долива вода в охлаждащата система?


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб