Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 21:56

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 06 Фев 2018, 00:45 
Offline
любител

Регистриран на: 06 Фев 2018, 00:29
Мнения: 1
Местоположение: Pazardjik
Здравейте, случката се развива в събота. Намирам си колата пред блока ударена- счупен стоп, издрана броня и изкривен калник. Съседче ми казва че е съседката, намирам и телефона, виждаме се и каза да си карам колата на сервиз тя ще плати. В събота ми звъни някакъв мъж да ме пита как така малък ситроен успял да счупи стопа на моята мазда премаси и да се видим в понеделник. Забравих да кажа че звънях в събота на 112, казаха че няма да дойдат. В понеделник ме кара в сервиз, носят ми стоп втора употреба, сменят го. Аз питам за калника и бронята, и се почна това не е от мен, моята кола няма нищо. Майстора почва тоя калник ако е ударен от ситроена щеше да е с големи щети, ситроена е нисък, друг Ви е ударил, няма да плащам. Аз като сама жена се шашнах къде попаднах и си тръгнах със сменен стоп и неспирам да се ядосвам как можах да оставя така нещата . Какво мога да направя?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Фев 2018, 11:49 
Offline
фанатик
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Апр 2013, 22:00
Мнения: 1995
Местоположение: Пловдив
Познаваш ли някой разбойник който да им потроши колата!?
Пък после ще кажеш: "Това не е от мен"


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 06 Фев 2018, 11:57 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 01 Май 2016, 15:54
Мнения: 414
Местоположение: Русе
Не виждам какво може да направиш. В случая поне гневът ти има посока. При мен 3 пъти ми ожулват бронята неизвестни не можещи агресивни идиоти и няма кого да напсувам...


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Фев 2018, 13:56 
Offline
фен
Аватар
2018 Mazda CX-5

Регистриран на: 14 Май 2017, 16:55
Мнения: 196
Местоположение: Бургас
Не разбрах, Каско няма ли? А ако е съседката, няма как да те остърже без да има съответните щети и при нея. При теб остават и следи от боята на другата кола... ако много се запъва правите една възстановка, слагате двете коли както са се ударили и веднага се вижда коя е ниска, коя висока и дали някой лъже. Защото тия "майстора" казал, преценил... са малко нали... "Казвам ти майсторе щото не ти знам името, ама като ти лгедам работата.."
Аз щетите редовно си ги завеждам при застрахователя, проблем не съм имал. Всякакви подобни щети ги оправят!

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 06 Фев 2018, 16:47 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Тя реално е направила щета и е избягала един вид от проишествието.Както каза колегата има следи и боя със сигурност по неината кола.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 06 Фев 2018, 22:14 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Нищо не е загубено. Ако си сигурна, че ожуленото е от нея (сравни засегнатите детайли с нейната кола) една жалба в КАТ, че си я “видяла” и е избягала от ПТП, после Ви викат в КАТ и се извършва експертиза. Но трябва по-бързо да действаш преди да си е оправила детайлите. Заплаши я, че ще пуснеш сигнал за избягал от ПТП и ще се посере, сама ще ти оправи щетите.
Успех!

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Фев 2018, 01:04 
Offline
любител

Регистриран на: 25 Яну 2017, 20:34
Мнения: 6
Местоположение: Ямбол
Защо не им предложи да направите двустранен и техния застраховател по гражданска ще плати и готово тях не ги касае инстотинка няма да дадат


Sent from my iPhone using Tapatalk


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Фев 2018, 10:02 
Offline
маниак
Аватар
2003 Mazda 6

Регистриран на: 08 Авг 2009, 11:41
Мнения: 590
Местоположение: Смолян
Май жалбата трябва да е в полицията, а не в КАТ. Доколкото знам удар на паркирана кола и бягство се класифицира като дребно хулиганство, а не като ПТП.

_________________
Изображение Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 22 Мар 2018, 12:04 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 23 Апр 2006, 16:09
Мнения: 38
Местоположение: Sofiq
Мойта на Коледа я блъснаха пред вкъщи и избягаха. Отивам в районното... некъф милиционер дъвче баница с късмети. Каза че не било в техния ресор, ако искам да викам КАТ. Отивам в sdi, тъй като при тях си правя застраховките. Извикаха Лев инс. Дойдоха снимаха, след една седмица снимаха разглобена и естествено не ми признаха счупения кулер, щот бил под бронята и можело да си е така и от преди, тъй като не са го видяли при първия оглед. Калник, броня, фар, кулер - 500 лева ремонт. Оттам се почва едно звънене в лев инс всеки ден и безкрайното им размотаване. Но в продължение на месец никой не ми споменава, че трябва да си платя оставащите вноски по каското, въпреки че всеки път питам защо не плащат и изисква ли се още нещо от мен. В началото на февруари плащам оставащите две вноски и им изпращам квитанциите. Следват отговори... след 10 дена, другата седмица, следващата или по следващата, до края на месеца няма да е, утре взимаме заплати и щети не изплащаме... та в крайна сметка след точно три месеца си получих част от парите за ремонта и то благодарение на това, че звънях нон стоп, иначе изплащали до 20 минути или 15 дни. Тъй че, ако не настоявате и не си търсите правата на никой не му е зор за вашите проблеми!!!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Мар 2018, 18:09 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 05 Юни 2016, 15:50
Мнения: 71
Местоположение: София
Ударил те е някой на паркинг и е избягал. Ако имаш свидетел и номер на автомобил, пускаш жалба в КАТ, после него го викат в стая 24 или 25, ако признае, му пишат акт за избягал от ПТП взимат му книжката(щото се води че е бил пиян) за 1-3 месеца на теб ГО ти плаща щети. Ако не признае се почват експертизи, дела и т.н. По закон е длъжен да викне КАТ това е.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Апр 2018, 11:01 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 03 Авг 2016, 21:45
Мнения: 208
Местоположение: София
mr.prezident написа:
Мойта на Коледа я блъснаха пред вкъщи и избягаха. Отивам в районното... некъф милиционер дъвче баница с късмети. Каза че не било в техния ресор, ако искам да викам КАТ. Отивам в sdi, тъй като при тях си правя застраховките. Извикаха Лев инс. Дойдоха снимаха, след една седмица снимаха разглобена и естествено не ми признаха счупения кулер, щот бил под бронята и можело да си е така и от преди, тъй като не са го видяли при първия оглед. Калник, броня, фар, кулер - 500 лева ремонт. Оттам се почва едно звънене в лев инс всеки ден и безкрайното им размотаване. Но в продължение на месец никой не ми споменава, че трябва да си платя оставащите вноски по каското, въпреки че всеки път питам защо не плащат и изисква ли се още нещо от мен. В началото на февруари плащам оставащите две вноски и им изпращам квитанциите. Следват отговори... след 10 дена, другата седмица, следващата или по следващата, до края на месеца няма да е, утре взимаме заплати и щети не изплащаме... та в крайна сметка след точно три месеца си получих част от парите за ремонта и то благодарение на това, че звънях нон стоп, иначе изплащали до 20 минути или 15 дни. Тъй че, ако не настоявате и не си търсите правата на никой не му е зор за вашите проблеми!!!


Миналата година имах подобна драма с Лев Инс, звънях нон-стоп на вся и всьо, в крайна сметка платиха след месец и половина. В резултат минах на друг застраховател...

_________________
VW Golf 1.6D 1988 - железният --> Mazda 3 BK 1.6D 109 bhp 2007 - черната перла

Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб