Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 18:08

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 13 Мар 2018, 18:33 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 11 Дек 2015, 11:43
Мнения: 599
Местоположение: Варна
От няколко дена започна леко да вибрира спирачния педал при спиране с по-висока скорост. Колата е на 27000 км.
Предните дискове са под 26 мм дебелина .
Заднен ляв е много надран , десния е добре. Ще се мъча да ги мина гаранционно но ако не стане ще си ги сменя сам.

Смяната на предните накладки и дискове не е проблем, но със задните трябва да се внимава заради ръчната спирачка.

По-долу инструкция за електрическата ръчна спирачака.
https://www.mazdas247.com/forum/showthread.php?123861563-Maintenance-Mode-for-2016-2017-CX-5-electronic-brakes

Изображение

Изображение

_________________
CX 5 2016 2.5 G


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Мар 2018, 09:25 
Offline
фен

Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:59
Мнения: 262
Местоположение: София
По принцип задните се сменят много рядко (аз лично карам по 100хил поне), странно как си я надрал. Да не си карал на ръчна?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Мар 2018, 10:16 
Offline
маниак
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 11 Дек 2015, 11:43
Мнения: 599
Местоположение: Варна
Колата е с електрическа ръчна и не може да я забравиш. Само единия заден диск е надран, но и двата не са излъскани (не блестят) . Изглеждат като ръждясали.
За утре имам час в сервиза и ще направя малко снимки.
Поздрави

Sent from my C6903 using Tapatalk

_________________
CX 5 2016 2.5 G


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Мар 2018, 19:54 
Offline
фен

Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:59
Мнения: 262
Местоположение: София
Може и още как. Жена ми кара на ръчна към 100м :D
А щом не са ти излъскани, значи апаратите трябва да се раздвижат малко.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Мар 2018, 00:12 
Offline
маниак
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 11 Дек 2015, 11:43
Мнения: 599
Местоположение: Варна
Днес пробвах да тръгна на ръчна. Ами не става. Сурка задницата.
След второто ТО ще реша какво ще предприема, най-малкото ще е раздвижване на апаратите. За протокола ще кажа, че предната ми кола я продадох на 60000 с оригиналните спирачки в перфектно състояние.

Sent from my C6903 using Tapatalk

_________________
CX 5 2016 2.5 G


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Мар 2018, 01:06 
Offline
фен
2016 Mazda CX-5

Регистриран на: 09 Сеп 2011, 22:06
Мнения: 213
А при мен при тръгване на ръчна, тя се самоизключва, просто иска малко повече газ.

_________________
2016 Mazda CX-5 Ultimate 2.5i AWD 192к.с.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Мар 2018, 09:05 
Offline
маниак
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 11 Дек 2015, 11:43
Мнения: 599
Местоположение: Варна
При мен не се изключи. Колата тръгна с доста гас и почна да сурка задните гуми.
Сега прочетох, че за да се освободи автоматично трябва:
1. Двиг. да работи
2. Вратите да са затворени
3. Колана да е сложен.
Аз бях без колан.

Sent from my C6903 using Tapatalk

_________________
CX 5 2016 2.5 G


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Мар 2018, 09:18 
Offline
фен
2016 Mazda CX-5

Регистриран на: 09 Сеп 2011, 22:06
Мнения: 213
:) колеги, слагайте си коланите.

_________________
2016 Mazda CX-5 Ultimate 2.5i AWD 192к.с.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Мар 2018, 12:20 
Offline
фен

Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:59
Мнения: 262
Местоположение: София
Между другото и моите задни дискове са леко ръждясали, при условие, че я карам всеки ден. Явно си имат ядове със задните апарати. Явно не опират добре към накладките.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Мар 2018, 17:42 
Offline
маниак
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 11 Дек 2015, 11:43
Мнения: 599
Местоположение: Варна
Днес бях на второ ТО, масла филтри и т.н.
Смениха и предни накладки , бяха много износени . Дебелината на феродото беше 1 мм . Цена 312 лв.
Имах на идея да си ги сменя сам на двойно по ниска цена обаче ми заявиха, че няма да пуснат колата в това състояние на спирачките.
Задните , казаха че са ОК.

_________________
CX 5 2016 2.5 G


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Мар 2018, 17:52 
Offline
фен
2016 Mazda CX-5

Регистриран на: 09 Сеп 2011, 22:06
Мнения: 213
Аз смених предните накладки за 105лв. И за още 50 шлайфах дисковете.

_________________
2016 Mazda CX-5 Ultimate 2.5i AWD 192к.с.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Мар 2018, 18:00 
Offline
маниак
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 11 Дек 2015, 11:43
Мнения: 599
Местоположение: Варна
vddobrev написа:
Аз смених предните накладки за 105лв. И за още 50 шлайфах дисковете.

Късно се усетих.
Трябваше първо да сменя накладките и така да отида на второто ТО.
Не очаквах накладките да са толкова издухани.

_________________
CX 5 2016 2.5 G


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2018, 07:58 
Offline
фен

Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:59
Мнения: 262
Местоположение: София
Добре де, как могат да те задължат да смениш каквото и да било при тях? Казваш в момента не нося толкова пари, ще ви се обадя допълнително и толкова...
Това "обаче ми заявиха, че няма да пуснат колата в това състояние на спирачките" звучи меко казано безумно. Колата си твоя и никой е може да ти каже какво, къде и кога да й сменяш по нея.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2018, 10:37 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Ами ако е на лизинг по схема на Еврохолд защо да не могат? Реално колата не е твоя така че винаги могат да кажат, че след консултация със собственикът и предвид риска за ги сменили! Аз винаги когато си оставям колата настоявам изрично да ми се обаждат ако се налага смяна на нещо извън предвиденото в съответното обслужване и да ми кажат цената, така че да преценява се прави или не. По-неприятното в случаят е защо няма сигнализация за износени накладки, защото 1мм. наистина е прекалено малко и ако тръгнеш на дълго пътуване като нищо може да се получи неприятна изненада, я да заклейми накладки я да изключи бутало....

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2018, 13:47 
Offline
фен

Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:59
Мнения: 262
Местоположение: София
Тя може да е лизингова, но никой не може да те задължи какво да сменяш по нея. Единственото задължение е да си плащаш вноските, нищо друго. Ако закъснееш, лихви. Накрая ти взимат колата, ако не платиш 3-4 вноски, примерно. А от така написаното горе излиза, че едва ли не колегата са го поставили пред свършен факт - или сменяш, или няма кола. :D


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2018, 15:06 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Лизингова и в гаранция, просто трябва да се прочете добре лизинговият договор, ако вътре е записано че сервизирането за периода на лизинга/гаранцията трябва да става в оторизиран сервиз, няма мърдане! Както съм писал в сумай ти други теми лизинга е такова дърво, че ми е чудно как хората продължават да се ловят на тая въдица?!?

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2018, 15:08 
Offline
фен
2016 Mazda CX-5

Регистриран на: 09 Сеп 2011, 22:06
Мнения: 213
Феродото е консуматив, а дисковете са в гаранция 1 година. Трябва да питат дали да сменят, но при положение че са на 1мм, възниква въпроса за сигурността на колата, и сервиза в този случай може би е прав.

_________________
2016 Mazda CX-5 Ultimate 2.5i AWD 192к.с.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2018, 15:18 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
ето например условията на Евролииз:
https://www.euroleaseauto.bg/getter.html/id/165
"12.2. През срока на Договора Лизингополучателят заплаща всички разходи,
произтичащи от:
а) всички разходи за консумативи необходими за ползването на Имуществото по
предназначение и за неговото поддържане съгласно изискванията на тези Общи условия и
съгласно условията, посочени от Доставчика на Имуществото в техническите и сервизни
инструкции, които се предават на Лизингополучателя заедно с Имуществото;
в) всички разходи налагани от сервизни и гаранционни изисквания на производителя, Доставчика или дистрибутора;

12.10. Когато имуществото е моторно превозно средство Лизингополучателят по време
на действие на Договора се задължава да извършва за своя сметка технически прегледи и
профилактика съобразно установените в техническата документация /сервизна книжка и др./ на
моторното превозно средство периоди. Техническите прегледи и обслужване следва да се
извършват в оторизирани от Доставчика, съответно от застрахователя автосервизи и се доказват
с попълване на сервизната книжка на превозното средство."

по-ясно от това няма на къде Лизингодател и Доставчик са се вързали като дупе и гащи.
Пак да кажа ЛИЗИНГ НИКОГА ПОВЕЧЕ !

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2018, 16:15 
Offline
маниак
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 11 Дек 2015, 11:43
Мнения: 599
Местоположение: Варна
Колеги, колата е мойта , не е на лизинг.
Ако се бях запънал щах да си я взема, може би щеше да има проблем с гаранцията в последствие но се съмнявам.
Хората ми показаха накладките, нямах време да търся заместител и предпочетох да ги сменя на момента.
До колкото знам ако е свързано с безопасността на автомобила могат да сменят без да питат и после ти пращат фактурата :)
Както и да е , платил съм не се оплаквам.
Просто споделям с вас, ако имате възможност сменяйте на време, 30000км не изкарват.

Front Brake Pad Set K0Y1-33-28ZA - part No

По-долу е оферта на човек от форума:
"""""""""""""""""""""
Комплект предни накладки(обявената сума е обща за предна ос):
Trw - 72 лв/к-т
Kavo Parts - 40 лв/к-т
Kashiyama - 55 лв/к-т
Bosch - 85 лв/к-т
JapanParts - 39 лв/к-т
RoadHoue=se - 50 лв/к-т
"""""""""""""""""""""""""""

_________________
CX 5 2016 2.5 G


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2018, 17:38 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Не, нямаше да имаш проблем, евентуално ако заклини накладка и потроши спирачен диск нещи и се върнеш след седмица-две да претендираш. Както казах в случая за мен е странно че няма система за предупрежнение при износени накладки, не ти сли светна нещо по таблото, някаква индикация нямаше ли?

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2018, 17:50 
Offline
маниак
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 11 Дек 2015, 11:43
Мнения: 599
Местоположение: Варна
bgfrayman написа:
Не, нямаше да имаш проблем, евентуално ако заклини накладка и потроши спирачен диск нещи и се върнеш след седмица-две да претендираш. Както казах в случая за мен е странно че няма система за предупрежнение при износени накладки, не ти сли светна нещо по таблото, някаква индикация нямаше ли?
Нищо не свети.
Пишат за някакъв индикатор дето трябвало да скърца.
Изображение

Sent from my C6903 using Tapatalk

_________________
CX 5 2016 2.5 G


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2018, 20:38 
Offline
фен

Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:59
Мнения: 262
Местоположение: София
Тези условия на Евролийз са, за да ти важи гаранцията. Няма занон, който може да те задължи да си поддържаш колата в официален сервиз, не само това, но и да сменяш това, което те ти кажат и когато ти кажат. Какво ще стане, ако не си смениш маслото навреме или въобще не идеш? Заминал си в чужбина за 3-4 мес и какво? Взимат ти колата или завеждат дело за пропуснати ползи? Няма такива филми. Просто си губиш гаранцията и толкова. Тези общи условия са за да плашат гаргите. Мен винаги ме питат когато нещо е за смяна дали ще го сменяме. Ако кажа не, значи не.
Иначе датчик на накладките наистина май няма.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2018, 21:29 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Janko, ако искаш ми вярвай, но докато колата е на лизинг в талона като собственик фигурира лизинговото дружество нали? Големия талон и втория ключ също са там. Около 11 години съм работил в банка, вярно в ИТ отдела, но към лизинговото дружество собственост на банката си имаше цял отдел дето се занимаваше точно с това, нарушаване на договора за лизинг и то не само за неплатени вноски, имаше даже абсурдна клауза че е нарушение на договора, ако махнеш рекламните табелки дето са на табелата на номера. Промъкваха се като крадци по бензиностанции и паркинги, за да "събират" коли ти ако си на лизинг имаш правото да правиш каквото сметнеш за павилно според теб, но те уверявам че резултата няма да ти хареса. Инак до колегата, при положение че пише в книгата че трябвя да те информира колата по някакъв начин, значи е така, резпитай ги в сервиза, как така хем са преценили че накладките са за смяна хем колата си трае....малко вече е в сверата на параноята, но си поискай старите накладки или поне да ти ги покажат...егати баща ми имаше мерцедес W123 дето си имаше лампа на таблото за такъв случай.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2018, 23:09 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Колеги,
когато колата е на лизинг си задължен да използваш техните застрахователи (примерно Булстрад) и задължителна гражданска, каско, данък и преглед, както и задължително гаранционно обслужване, което всяка година или на определени километри имат определени изисквания за смяна на консумативи. Тези сметки ти идват директно и няма не искам, няма недей!
Когато си я платил в брои (може и да си теглил потребителски кредит, или си имал готови пари, няма значение от къде са парите, аз предпочитам този вариант разбира се) нищо не си задължен. Може дори гражданска да не плащаш. Каското е по избор, застрахователя е по избор и нали се сещате всеки има познати и отстъпки и излиза, че накрая лизинга с техните застрахователи излиза колкото потребителски кредит с твои застрахователи.
Вече за да ти важи гаранцията трябва да спазваш сервизното обслужване. Има си го в книжката кое кога се сменя. За Мазда не мога да коментирам конкретно, защото отказах гаранцията, поради субективни причини, но за Great Wall, мога да кажа, че са много долни, защото за период от 5 години изискват общо 5 смени на масло и филтри, 2 смени на масло на скоростна кутия, 2 смени на антифриз и спирачна течност, 1 смяна свещи, а колата е на 35 000 км., нали малко смешно свещи да се сменят, а маслото на ръчна скоростна кутия 2 пъти... Верно нещата са 3 пъти по-евтини от Стар Моторс, ама все пак си е подигравка и чисто източване.
Та съветвам, който се чуди при покупка, да взима потребителски кредит, накрая като тегли чертата на 5-тата година, да ме потърси да почерпи!
Относно накладките, ако няма изискване за определени километри/години да се сменят в гаранционните условия, могат да те хванат за.... да ти го поразходят. 300 лв. за накладки е някаква гавра просто нямам думи. Първият магазин и един крик, 30 минути работа, или 20 лв. за труд в сервиз, все тая.. Накрая 3 пъти по-евтино.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Мар 2018, 11:51 
Offline
фен

Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:59
Мнения: 262
Местоположение: София
donpeev написа:
Колеги,
когато колата е на лизинг си задължен да използваш техните застрахователи (примерно Булстрад) и задължителна гражданска, каско, данък и преглед, както и задължително гаранционно обслужване, което всяка година или на определени километри имат определени изисквания за смяна на консумативи. Тези сметки ти идват директно и няма не искам, няма недей!

Това никой не го оспорва. Говорим в случая за накладки и сприрачни дискове, които нито се водят периодично, нито гаранционно, нито каквото и да било обслужване. Те са на изминати километри и начин на каране. При някой се сменят на 20к, при други на 50к км. Още повече, че не ти ги покрива гаранцията, макар че имаше колеги с някакви прИмоции, дето 1 год имаха гаранция на дискове, но в общия случай това не важи. Няма сила на света, която да те накара това да го правиш, когато те решат, на всичкото отгоре да ти казват, че колата нямало да я пуснат :D Тегла им една майна и си я взимам без да ми мигне окото.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Мар 2018, 12:01 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1107
Местоположение: София
И моята е на лизинг, но аз дори и не чета договора много е дълъг :D . Правя си каквото искам и според мен не могат да ме задължат, нали си плащам вноските.
Примерно бях изкривил дисковете и от Мазда ми обявиха едни 1000 лева за предните с накладките, аз си ги шлайфах в Дунев за по 25лв на диск и всичко заспа.
Сега ми казаха, че съм за предни накладки следващото ТО ама ще видим дали или :wink: .

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Апр 2018, 16:44 
Offline
любител

Регистриран на: 29 Юли 2016, 13:43
Мнения: 65
Местоположение: Варна
Зарасти Ник,

все пак раздвижиха ли ти задните спирачни апарати? Не е нормално въобще да не участват при спиране, нали все пак я товариш колата от време на време...При мен като чисто нова кола ми запецна задната лява спирачка, разбрах по миризмата на един светофар :) Активирах и деактивирах ръчната няколко пъти и се отпусна. От тогава не съм имал проблем.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Апр 2018, 19:04 
Offline
маниак
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 11 Дек 2015, 11:43
Мнения: 599
Местоположение: Варна
y_kolt написа:
Зарасти Ник,

все пак раздвижиха ли ти задните спирачни апарати? Не е нормално въобще да не участват при спиране, нали все пак я товариш колата от време на време...При мен като чисто нова кола ми запецна задната лява спирачка, разбрах по миризмата на един светофар :) Активирах и деактивирах ръчната няколко пъти и се отпусна. От тогава не съм имал проблем.

Здрасти и добре дошъл !
Май нещо гледаха по задните ама не съм сигурен. Ще тряба да се видим за сръвнение. :D

_________________
CX 5 2016 2.5 G


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб