Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 15:40

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2018, 00:41 
Offline
любител

Регистриран на: 25 Окт 2018, 19:10
Мнения: 20
Местоположение: Пазарджик
Здравейте.

Колата ми е Mazda 323F BA 1.5 (Lantis) но е с моноинжекцион газова уредба.Малко съм притеснен дали няма да ми създава проблеми.Прочетох каквото намерих като готова информация но не ми стана ясно.Един казва няма проблем, друг казва ще гърми.Стария собственик каза, че я кара 10 години без проблем и има защити които е сложил.Ходих на газаджия да ми смени филтърчето и ми вика: Трябва да я караш кротко до 80 км. иначе гърми.Боже това така ли е реално, ако се кача на магистрала и искам със 100 или се наложи изпреварване какво правя, карам с 60 зад някои трактор ли?

Кажете ми реално ще си струва ли да слагам газов инжекцион, и това с километрите така ли е?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2018, 07:33 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 01 Ное 2011, 09:23
Мнения: 261
Местоположение: Пловдив
Карай спокойно и без притеснение, но на първо време си смени газаджията. По-голяма смешка от гърмежи над 80км/ч скоро не бях чувал. Електрическата с-ма на автомобила трябва да ти е перфектна и с читава настройка на газта, няма да имаш никакви ядове.

_________________
Mazda 626 2001


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2018, 08:57 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 17 Авг 2004, 10:54
Мнения: 654
Местоположение: Сф. Захарна фабрика
На тоя Газаджия му кажи че си е объркал професията да вземе да стане дърводелец, ще е най добре :D :)
Имах 323Ф 1.6 16, 91г. пълна инжекция,/със спящите фарове/ когато я купих от Австрия през 99г. веднага и сложих обикновенна газова/лично аз/ , изпарител с дифузьор. Както ти му казваш за "Моно" ,Никога не съм и позволявал да припука на газ, защото подържах запалителната система винаги в кондиция, свещи кабели, дистрибуторна капачка палец, бобината никога не е сменяна! Колата вържеше повече на газ отколкото на бензин :) Има над 200000 км само на газ и още върви перфектно. Подарих я преди година на приятел който сега си я кара и и се радва!
Та, недей посещава тоя газаджия повторно, търси си някой друг който наистина разбира от газифициране!

_________________
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! 0896 633459


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2018, 16:55 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 25 Окт 2018, 19:10
Мнения: 20
Местоположение: Пазарджик
Благодаря колеги, сега съм по-спокоен.Ще си проверя запалителната система и ще сменя свещи, кабели, капачка с палец, да са си нови и ще шпоря смело :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб