Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 16:39

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 231 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2018, 10:32 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
nnikbg написа:
Има го и в бг изданието но това не е сериозно... [/img]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


В българското ръководство от 2017 няма такива подробни данни и е много съкратено. За това го нарекох пародия. Това което си показал явно е от преди тази година. Не е ясно защо последното ръководство вече е орязано и инфомацията е отгоре, отгоре. И да, много добре си им го написал за Опел. Това са и техните параметри от преди години.

Дано да се вразумят и да търсят решение, а не само да те отбиват по документи докато мине гаранцията.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2018, 10:41 
Offline
маниак
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 11 Дек 2015, 11:43
Мнения: 599
Местоположение: Варна
JojoMojo написа:
nnikbg написа:
Има го и в бг изданието но това не е сериозно... [/img]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


В българското ръководство от 2017 няма такива подробни данни и е много съкратено. За това го нарекох пародия. Това което си показал явно е от преди тази година. Не е ясно защо последното ръководство вече е орязано и инфомацията е отгоре, отгоре. И да, много добре си им го написал за Опел. Това са и техните параметри от преди години.

Дано да се вразумят и да търсят решение, а не само да те отбиват по документи докато мине гаранцията.
Колега с Инсигния на 25к, не му пипва маслото но и там са си вързали гащите. Изображение

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

_________________
CX 5 2016 2.5 G


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2018, 14:54 
Offline
маниак
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 11 Дек 2015, 11:43
Мнения: 599
Местоположение: Варна
От Мазда Австрия ме пращат да си плача на Мазда Варна.
Не знам дали да се пъна повече. Отговорих им това:
"" ""
Dear Mr. Мазда Австрия

As per Mazda Motor Corporation website, Mazda Austria is official representative for Bulgaria. That is why I am writing to you, sorry but ExpressCar Varna are waiting for your decision. They even hav't got interest to check oil level - engine behavior or oil colour. By the way oil looks like from diesel engine.

Do you really accept for normal to carry 1.2 l extra oil during traveling from Varna to Vienna , for example?

Dear Mr. Мазда Варна

As advised by Mr. Мазда Австрия , please be so kind and answer to my previous mail regarding oil viscosity change. I have feeling that the most important for you is to pass 3 years guaranty period and to rid of my car. Your suggestion for refilling oil and to wait is prove for that. ExpressCar Varna was informed regarding oil consumption more than year ago, no any interest from your side.

I insist somebody to take responsibility at last!
"" ""

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

_________________
CX 5 2016 2.5 G


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2018, 15:29 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Ами докато не ти взимат пари за въпроси и писам не спирай. Очевидно е че при теб има проблем и той поне до момента е само при теб, така че те трябва или да докажат че не я караш правилно, например, или че конкретния екзепляр има проблем, който трябва да се отстрани.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2018, 18:55 
Offline
маниак
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 11 Дек 2015, 11:43
Мнения: 599
Местоположение: Варна
Как разбирате написаното по- долу?
Благодаря.
Всякакви мнения, препоръки и действия публикувани в сайтове, във форуми от трети лица и други източници на информация извън „Порталът на Мазда“ са несъстоятелни и ние се разграничаваме от тях, тъй-като могат да доведат до уронване на доброто име на физически или юридически лица, а това подлежи на съдебна отговорност.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

_________________
CX 5 2016 2.5 G


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2018, 20:02 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
Това са ти го върнали като отговор на нещо, което си им казал, нали така?
Правилно ли съм разбрал?

Начина на изразяване е особен, малко е набързо нахвърлян.
Всичко в едно изречение не показва добър стил на писане.

В общи линии не ги интересува какво пише по сайтове, форуми т.е. ако не е писано в техния портал.
Последното "а това подлежи на съдебна отговорност" трудно го връзвам с останалото.

Има две възможности:

1. ако коментират нещо написано в друг сайт на производител, да ги подведат под отговорност и за това не искат да коментират.
2. този който ти е отговорил е искал изрично да вкара това изречение с някакъв намек, но какъв само той си знае.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2018, 20:19 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Аз лично го разбирам, като някой да се представя и пише тук, добро или лошо, официално от името на Мазда. Никои неможе да ти забрани да изразяваш мение, да споделяш проблемо или да търсиш съвети, като всяко последващо действие обаче ще е на твоя отговорност. Освен това ти имаш проблем, официално си уведомил както сервиза, така и централното управление за това, тяхно право е да приемат или не твоя проблем, но немогат да ти забранят да го споделяш.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2018, 20:31 
Offline
маниак
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 11 Дек 2015, 11:43
Мнения: 599
Местоположение: Варна
И двамата сте прави. Това е извадка от отговор. Не разбрах какво целят с това. А може и да имам идея.
Ако ви интересува разхода на масло, то той е в рамките на допустимите 12литра на 15000км.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

_________________
CX 5 2016 2.5 G


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2018, 21:05 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
Преди няколко коментара, когато разсъждавах върху ръководствата и разликите им през годините, си мислех за това дали ти в твоето ръководство с колата, което те са ти дали имаш написано за разхода на масло. После ти го снима, и тогава предположих, че е от твоето ръководство. Идеята ми беше, че ако го нямаш в копието, с което са ти издали колата можеш да се заядеш, с идеята, че не си бил наясно.

Аз например не откривам информация за разхода на масло в моето копие, но то е бледо подобие на вашите, защото е силно съкратено. (За някои от нещата по колата разбрах от версията за 2016)

Кофтито е, че разхода ти влиза в нормите, които те са цитирали.
Имало ги е в ръководството, т.е. бил си уведомен.
Съжалявам, че малко гадно разсъждавам, но мисля, че те така биха подходили в ситуацията.
А за да знаеш как да се бориш с някой трябва да разбереш как мисли и какво би направил.
Т.е. да го изненадаш, но аз не се сещам в момента какво може да се измисли.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2018, 21:19 
Offline
маниак
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 11 Дек 2015, 11:43
Мнения: 599
Местоположение: Варна
JojoMojo написа:
Преди няколко коментара, когато разсъждавах върху ръководствата и разликите им през годините, си мислех за това дали ти в твоето ръководство с колата, което те са ти дали имаш написано за разхода на масло. После ти го снима, и тогава предположих, че е от твоето ръководство. Идеята ми беше, че ако го нямаш в копието, с което са ти издали колата можеш да се заядеш, с идеята, че не си бил наясно.

Аз например не откривам информация за разхода на масло в моето копие, но то е бледо подобие на вашите, защото е силно съкратено. (За някои от нещата по колата разбрах от версията за 2016)

Кофтито е, че разхода ти влиза в нормите, които те са цитирали.
Имало ги е в ръководството, т.е. бил си уведомен.
Съжалявам, че малко гадно разсъждавам, но мисля, че те така биха подходили в ситуацията.
А за да знаеш как да се бориш с някой трябва да разбереш как мисли и какво би направил.
Т.е. да го изненадаш, но аз не се сещам в момента какво може да се измисли.
На мен ми е ясно, че съм от.... страна. Притеснява ме да не стане по дебела работата, гледай какво става с маслените помпи на 2.2дизела.
Още като вземах колата ми направи впечатление тази точка за маслото. Имах Кадет 1986г, в неговата книжка споменаваха подобен разход. литър на хиляда. Чудя се при подобен разход на масло как покриват еко нормите. Мисля да я закарам в един пункт за ГТП и да видя какво ще покаже.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

_________________
CX 5 2016 2.5 G


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2018, 21:38 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
Любопитна идея. Ако не покрие теста ще стане още по - интересно. Но провери дали резултата не трябва да е от сертифицирана лаборатория.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Ное 2018, 07:35 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Тест в България ще покрие че и отгоре, в крайна сметка колата е с катализатор и е на толкова малко километри че той все още е в прекрасно състояние, а и нашите пунктове за ГТП имат уреди с една сонда, т.е. ще мерят приблизително 1/2 от изпусканите газове. Виж ако отидеш в Германия например и я закараш в сервиз за TUV може би ще направят по-обстоен преглед и да изкочи нещо, но това ще са си разходи за твоя сметка.
Ако се стигне до такова ниво на заяждане аз бих напрвил друго, сервиза във Варна, смяна на филтри и масла, записване на километрите и документиране на нивото на масло. Товариш семейството и газ към Виена, като стигнеш там пак гледаш маслото, ако го е изгорила директно в сервиз и ги почваш на общо основание. Ако не го е изгорила..... е ще си си направил една ексурзия, за гориво и такси макс 1000 лв. да даадеш, спане за 2-3 дни в Airbnb може добра цена да намериш :-)

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Ное 2018, 21:25 
Offline
фен

Регистриран на: 16 Окт 2009, 08:59
Мнения: 130
Местоположение: Varna
Връщам се на писаното в предната страница.
Причина за повишен разход на масло може да бъде ползването на по голям вискозитет от предписания при нов двигател. При студен старт това се отразява силно на сегментите, особено маслообиращия. 5W40 и 5W30 А5 имат големи разлики в течливоста при 40 градуса, да не говорим за 0 градуса или -30. Нищо, че им е еднакъв индекса 5W.
Като цяло повече от новите поколения мотори горят масло. Мазда не е изключение. Помня стария Голф 2 на бащата. С 10 или 15W 40, на незнайни километри и 22 г. Не пипаше. Но това е в миналото.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Ное 2018, 22:23 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
Как ще се обясни тогава, че за едни и същи двигатели на нови автомобили, обслужвани само в оторизирани сервизи, единия от двигателите не гори, а другия гори масло?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Ное 2018, 01:27 
Offline
фен

Регистриран на: 16 Окт 2009, 08:59
Мнения: 130
Местоположение: Varna
От изписаното по темата излиза, че във всеки оторизиран сервиз слагат каквото масло им е най-изгодно. Различни марки и вискозитети. Дори и стандарта по ACEA или API не винаги съвпада с препоръчвания от производителя. Но разбира се, не казвам, че това е основната причина. Просто факт който дооформя нерадостната картинка. Не съм искал да оправдавам производителя. А и завишения разход на масло при повечето Мазди не е от вчера.
Наскоро познат с купена чисто нова шестица през 2010, бензин, сподели - поддържана само в офиц. сервиз, на 90 000 км, почнала и тя да гори. Нещо от рода на 1.5 л./10 000км. Предишната ни тройка, бензин, почна да гори масло на 40 000 км от нова *по 0.5 л/10 000). На 100 000 вече отиваше и минаваше 2л/10 000, зависи как и къде съм я карал. Сегашната е само на 17 000 и за сега не пипа. С 0W-20 e.
Но пак казвам, съвсем не са единствените, напротив, едни от многото, подобна е картинката при доста от другите марки. Поддържам контакти с хора от сервизи - понякога и те се учудват за какви маслояди става въпрос.
А с допустимите разходи на масло давани от производителите, ръцете ни за гарантийни клеймове са вързани по въпроса. Факт.

Това, че един и същи мотор при един гори, при друг не - не помня VW/AUDI да са дали обяснения защо същото се случваше с техния 1.8 TSI/1.8 TFSI,
или пък пък 2.0 TFSI. Дори след смяна на нови, подобрени бутала и сегменти пак същите проблеми. Даже и след ъпдейта на мотора през 2011 пак си го има проблема, макар и не толкова масов. Ами BMW, нали уж имат претенциите, че правят най-страхотните мотори.
Какво остава за Мазда, сравнително малка компания която сама си прави разойната дейност.
Разбира се, това съвсем не е за хвалба, просто вече така стоят нещата колкото и да не ни харесват.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Ное 2018, 07:38 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Според мен, конкретно при колегата, има проблем, но е възможно той да е предизвикан и от сериза във Варна. В началото му бяха сипвали 5В40, вярно кастрол, но не това масло е предписано за нашата геогравска зона, бяха му заявили да се радва че поне е кастрол.... Вярно в София сипват едно полсо Orleen Platinum, 5W30 което отговаряли на изискванията на мазда, на мен първите 4 смени са ми с такова. Тази пролет в началото на м.Май правих, както е написано в книгата, дълъг и натоваршващ прехид, София - Прага - София, по сервиз масло трябваше да сменям в края на м.Май, т.е. маслото ми е било в края на жизнения си цикъл и беше от полското. Каране до там магистрално според ограниченията в страните 120-130 с 2-3 почивки но 1200 км. в рамките на ден и там маслото си беше на макс. Шест дни по-късно на обратно същото растояние, същия маршрут, същото масло тук го проверих на следващия ден, колата напълно на равно паркирана, пак бе на максимума. На смяната в края на м.Май изрично посиках да ми кажат какво масло слагат (марка, производител, спецификация) потвърдиха за полското и / или декселия по желания на клиента, на една и съща цена, поисках декселия и такова са ми сложили защото остатъка ми го дадоха, да съм минал към 3-4К. км от тогава, еми на максимума си е, а мотора е 2.0 който с 2.5 попада в една графа.
0В20 го дават за САЩ и Канада. дето пък на друг колега бяха искали такова да му слагат

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Ное 2018, 07:41 
Offline
маниак
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 11 Дек 2015, 11:43
Мнения: 599
Местоположение: Варна
Има леко раздвижване по моя въпрос. Ще ви държа в течение.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

_________________
CX 5 2016 2.5 G


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Ное 2018, 10:52 
Offline
фен

Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:59
Мнения: 262
Местоположение: София
Такъв разход е неприемлив, категорично. Не знам какво и откъде ти цитират, и ти вадят от 10 кладенеца вода, но нова кола да харчи по кило и канче на 1000км, ае у левУ, дето има един лаф.
Бори се, стискам палци, защото на тия измекяри просто трябва някой да им покаже, че не може само да се краде и печели на гърба на нормалния човек, щото благодарение на нашите покупки те взимат заплати. Щото следващия път ти, аз и който и да било, много ще се замисли дали да си купи Мазда при такива "условия".


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Ное 2018, 18:01 
Offline
маниак
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 11 Дек 2015, 11:43
Мнения: 599
Местоположение: Варна
Някой може ли да коментира метода на капката. Изображение

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

_________________
CX 5 2016 2.5 G


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Ное 2018, 18:14 
Offline
любител
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 15 Сеп 2016, 22:23
Мнения: 88
Местоположение: Раковски
https://www.oil-club.ru/forum/applicati ... p?id=31243

Само линк. Не коментирам.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Ное 2018, 07:36 
Offline
маниак
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 11 Дек 2015, 11:43
Мнения: 599
Местоположение: Варна
Вече седмица и ни вест ни кост от Мазда Варна. Обещаха да помислят по моите притенции и да ми се обадят.
Какво бихте направили ако сте на мое място?
Писах до Австрия - от там ми показаха, че не ги е.е и да се обръщам към сервиза във Варна.
От Варна спряха да отговарят на имейли.
Някой знае ли поща на центталата в япония? Из нета не можах да намеря.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

_________________
CX 5 2016 2.5 G


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Ное 2018, 09:24 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
Пингни ги пак, че времето си минава. Ако не си ходил да говориш директно с шефа на Експрес Кар и до сега си се разправял само с приемчици и техници "разбирачи" искай си среща с него и си поговорете конструктивно.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Ное 2018, 09:29 
Offline
маниак
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 11 Дек 2015, 11:43
Мнения: 599
Местоположение: Варна
JojoMojo написа:
Пингни ги пак, че времето си минава. Ако не си ходил да говориш директно с шефа на Експрес Кар и до сега си се разправял само с приемчици и техници "разбирачи" искай си среща с него и си поговорете конструктивно.
Проблема ми е отнесен до управителя на ЕкспресКар. Миналата година имах среща с него. Някаква институция трябва да се сезира, коя обаче.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

_________________
CX 5 2016 2.5 G


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Ное 2018, 16:44 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 19 Яну 2018, 12:02
Мнения: 48
Местоположение: Кърджали
nnikbg написа:
JojoMojo написа:
Някаква институция трябва да се сезира, коя обаче.


Само съд, нищо друго няма да ги стряска. Но ти трябва добър адвокат + специлист вещо лице.
Ако някой танцува с Путин, не им се доверявай, става въпрос за австрийците. Отговарят ти само от любезност.
За Мазда Япония забрави, просто ще си загубиш времето.

В Русия има един пич, адвокат работи само такива нови коли, с проблеми:
https://www.youtube.com/channel/UC93GxH ... dXQ/videos

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Ное 2018, 17:15 
Offline
маниак
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 11 Дек 2015, 11:43
Мнения: 599
Местоположение: Варна
С адвокати не ми се занимава. При всички положения ще загубя и ще трябва да плащам и на него. След някой друга година ще я продам и ще взема нещо друго.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

_________________
CX 5 2016 2.5 G


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Ное 2018, 17:54 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 19 Яну 2018, 12:02
Мнения: 48
Местоположение: Кърджали
nnikbg написа:
С адвокати не ми се занимава. При всички положения ще загубя и ще трябва да плащам и на него. След някой друга година ще я продам и ще взема нещо друго.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Да, нервите са по-скъпи.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Ное 2018, 18:36 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
За съжаление нищо не можеш да направиш, реално те са си написали в книгата възможен разход, колкото и абсурден да е той. Въпрос на тълкувание е "високо натоварване" и как ще се докаже че колата се кара/карала в такъв режим. Всичко, което ти се случва, не мисля че е нормално, особено като става въпрос за толкова нов автомобил, но....

P.S.
Аз моето мнение за марката като цяло съм го изразил в доста други теми и бях наричан каквъ ли не, "човека с диагиналката от Левски-Г' , "подобие на мъж с купена книжка" и т.н. и т.н. ....
Вероятно доста хора ще ти кажат че е нормално колата ти да гори масло, да си благодарен, защото при конкурентите било страшно, а пък дам и колите се сглобявали от турски гастъбайтери с китайски части и подобни....
Предвид тази случка както и масовия проблем с дизелови двигатели, предполагам няма да купиш друга мазда или...?

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Ное 2018, 19:58 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
А....че и аз живея във Левски Г. #-o Да не си във онези блокове дето беше една телевизия........... :?

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Ное 2018, 20:54 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
не, доста съм далеко даже, имах в предвид ей тези два коментара на други колеги от форума, насочени конкретно към мен, едното доста обидно:
https://forum.mazdabg.com/viewtopic.php ... 70#p437435
другото може би трябваше да приема като такова, от колегата който живее в лозенец, на богатица, даже знам точно къде паркира:
https://forum.mazdabg.com/viewtopic.php ... 70#p437468
та според него явно хората живеещи в надежда и левки, карат опели и голфчета и са твърдо анти-мазда, но както и да е.
Не искам в момента да съм на мястото на колегата, или пък на този:
https://forum.mazdabg.com/viewtopic.php ... 90#p438142
който явно е със същия проблем...

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Ное 2018, 21:15 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 03 Ное 2014, 13:09
Мнения: 2160
Местоположение: селянин в София
Нещо не разбирам. Има ли проблем тук с Бензиновите двигатели SkyActiv, чупят ли се, какво :^o

_________________
Глупостта не е предимство.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 231 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб