Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 19:07

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 22 Дек 2018, 22:48 
Offline
фен
Аватар
2018 Mazda CX-5

Регистриран на: 14 Май 2017, 16:55
Мнения: 196
Местоположение: Бургас
Това е адско досадно, обикновено на за да тръгне музиката от USB-то, след запалване на колата му трябват едно 30-40 секунди. Ползвам SanDisk 8BG. Незнам от качеството на самата флашка ли е, от количеството информация ли, но е много дразнещо. Спра някъде за малко и после като се кача и запаля, докато тъгне музиката вече съм пристигнал. Някакво идеи как да се подобри работата?


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 23 Дек 2018, 10:21 
Offline
фанатик
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Апр 2013, 22:00
Мнения: 1995
Местоположение: Пловдив
Ми пробвай с друга флашка де..


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 23 Дек 2018, 11:04 
Offline
фен
2017 Mazda 3

Регистриран на: 09 Апр 2017, 15:24
Мнения: 248
Местоположение: Крън
Пробвай с радиото, ако тръгва бързо значи е от флашката. При мен след гасене и палене след минута тръгва веднага, независимо какъв е източника на музиката . Първоначално тръгва бавно особено ако е от телефона.

_________________
Mazda 3 g120 2017


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 23 Дек 2018, 13:28 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 26 Окт 2007, 10:08
Мнения: 3460
Има флашки и флашки, има плейъри и плейъри.
И все пак, понеже става дума само за четене, проблемът в случая би трябвало да е в плейъра.
Ако на флашката има малко файлове, то плейърът ще я индексира по-бързо. И обратно.
Понеже ползвам стар плеър в колата, 32 ГБ флашка, пълна на 50%, я индексира около 30 секунди, а 1 ГБ флашка пълна до горе, тръгва почти светкавично. Та така.

_________________
You can’t make a pig into a racehorse,
but you can make it into a very fast pig.
626 GE IV FS 115


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Дек 2018, 14:21 
Offline
фен
Аватар
2018 Mazda CX-5
Автор на темата

Регистриран на: 14 Май 2017, 16:55
Мнения: 196
Местоположение: Бургас
Ще взема някоя Самсунг или Сони да пробвам. Но проблема е само при флашката, радиото си тръгва веднага, диск незнам, до сега не съм го пускал.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 23 Дек 2018, 14:38 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
Тънкия момент е бързодействието на флашката, и както Драгойчо е казал, броя на песните. Ако е бавна флашката и с много песни ще се чака.

Като я избираш гледай на кутийката/картончето на опаковката какви скорости пише.

Както е казал Мечо Пух - колкото повече, толкова повече.

Ето тук има тестове на Флашки: https://usb.userbenchmark.com/
Като може да се види има скорости от по над 100МB/с за последователно четене - както е при MP3-ките, но има и скорости по 10МB/с - 10 пъти по бавно.

Но като се вземе в предвид интерфейса на Маздата, който не вярвам да е повече от УСБ 2.0, което означава около 60МБ/с. всичко над това е ОК, защото поне по - голямата скорост ще можеш да я позваш когато качваш песни от домашния компютър (Ако има УСБ 3.0, разбира се)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Дек 2018, 16:06 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1107
Местоположение: София
:D При мен след последният ъпдейт на системата при последното обслужване отказа да чете песните :lol: .
Флашката беше 16ГБ и като звъннах в Мазда да се оплача ми казаха, че максималната големина която може да се подържа от системата е 4ГБ, но преди ъпдейта ми работеше. Както и да е смених я с по-малка и по-малко музика в нея и сега всичко е наред.

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Дек 2018, 10:02 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 14 Ное 2010, 10:02
Мнения: 320
Като цяло след ъпдейта нещата са по-добре при мен. При чист старт радио тръгва след около 5 секунди, флашка за около 10-15.

Ако загася и запаля почти веднага става и по-бързо.

С флашките нямам проблем, ползвам 2 Transcend по 16 GB. Забелязах обаче и нещо друго. Песни, които нямат таг id3 не им чете изпълнителя и албума. Ако са ги browse-неш се виждат и може да ги пуснеш, но ако ги търсиш през изпълнител не ги вижда. Трябва да ги ъпдейтнеш през някой редактор за mp3 tag. Но това са песни, които са записани отдавна.


Има и един друг проблем, който и преди ми се беше случил. Като слушам Spotify и често прецъквам песните през волана инфотейтемънт системата зависва и трябва да се рестартира през трите копчета за reboot. Ако се изчакат 4-5 минути за чист старт също се оправя.

Първият път ми отказа камерата за заден ход и даже веднага звъннах в СМ за час. После се усетих какво се е случило и си отмених часа.

След няколко дни реших да го симулирам пак и успях да я забия в режим да не мога да вляза в нито едно меню. Трите бутона, рестарт и е наред. Ако обаче не ги прекъсвам толкова често песните, а ги оставя да си вървят няма проблем.

В случая проблемът явно е във Visteon и може би даже е правено в България. Звъннах на един колега там и той каза, че 2014 са писали за Мазда. SPA, Angular на слаб хардуер и е предпоставка да зависва.


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб