Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 20:12

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА РАЗДЕЛА!
ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 03 Яну 2019, 22:51 
Offline
любител

Регистриран на: 03 Яну 2019, 22:20
Мнения: 9
Местоположение: София
Здравейте пиша тук с надеждата да ми дадете съвет. Колебая се между 2 мотора 1.6 бензин 105 коня и 2.0 бензин 150 коня. Баща ми има 1.6 бензин от 5 години и не е имал сериозни проблеми, но ще я продава понеже вече му е стара. Не искам да я взимач повеже колата има доста проблечи и трябва да налея доста пари за да я стегна ( има и доста външни забележки )
Моля за съвети само от сабственици на тези двигатели
Междудругото ще слагам газ. Също така знам че 1.6 е с верига. Така ли е при 2.0? Благодаря предварително. Слагам линк на харесана от мен кола но нямам време да отскоча до Плевен да я видя.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Яну 2019, 14:57 
Offline
фанатик
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 02 Дек 2015, 11:02
Мнения: 1267
Местоположение: София
Привет, колега!

Според мен изборът между двата двигателя зависи най-вече от твоя характер. :)
И двата мотора са с вериги.
Слагай смело газ.

Линк не си посочил.

Може и да поровиш в тези теми:
https://forum.mazdabg.com/viewforum.php?f=55
https://forum.mazdabg.com/viewtopic.php?f=55&t=41516
https://forum.mazdabg.com/viewtopic.php?f=55&t=42141

Успех... и да се похвалиш! :)

_________________
... ex ... Mazda 3, 2.0i (2004) - ex; Mazda 3, 1.6i (2004) - ex; ... Mercedes A200 ...
'Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?' - from 'Terminator'


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 04 Яну 2019, 19:08 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Ако те устройва вървежът на 1.6, защо не я вземеш ти от баща ти, ами ще търсиш друг дарак, наново ремонти и т.н.
Колко е зле положението с бащината ти кола, че да не я искаш? То всичко е евтино на бензинките...

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Яну 2019, 20:10 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=9c8jas
Сигурно за тази става въпрос.Другите във Плевен са дроб.....

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 04 Яну 2019, 20:21 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 03 Яну 2019, 22:20
Мнения: 9
Местоположение: София
Здравейте да видях за линка пропуснал съм го. ЕТО ГО https://m.mobile.bg/search?pubtype=1&ma ... 1&nup=0~1~ Проблемите та маздата на баща ми са:
1 съединителя е за смяна
2 не иска да включва 1ва скорост трябва да се включвя пред 2ра
3 габаритите не искат да се пускат трябва да се ритне под жабката
4 колата е товарена 3 години постоянно с тежки неща.
5 има външни забележки.

Като цяло искам да взема 2.0 защото 1.6 ми се струва слаба.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Яну 2019, 20:24 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 03 Яну 2019, 22:20
Мнения: 9
Местоположение: София
https://m.mobile.bg/search?pubtype=1&ma ... 1&nup=0~1~ това е линка


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Яну 2019, 22:16 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 03 Яну 2019, 22:20
Мнения: 9
Местоположение: София
https://m.mobile.bg/results?pubtype=1&m ... &currency=лв.&engine_type=Бензинов&transmission=Ръчна&engine_power=150&engine_power1=150&color=Червен&locat=Плевен&sort=1 копирайте го цялото иначе не излиза


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Яну 2019, 10:42 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 27 Юни 2017, 15:14
Мнения: 57
Местоположение: София
Привет,

Както каза Bat_Vite всичко зависи от твоя характер, начина на каране и за какво ти е нужна колата.

Аз съм с 1.6 мотора. Частите не са скъпи според мен. Нов съединител (комплект) върви около 350лв. (не съм сменял, само дава инфо :D ). Само за сравнение съединителя за Голф III на дядо ми от 2000-та година, струваше 320лв. Смених 2 предни амортисьора Монро за по 120лв броя.

На мен двигателят ми върши работа. Карам 80% извънградско, но не мисля, че двигателят е слаб. Да, с 2.0 със сигурност ще ми е една идея по-добре. По-добро ускорение при изпреварване, по-ниски обороти при по-високи скорости, по-малко износване и натоварване. И все пак не мисля, че 1.6 е слаб двигател. Ако караш правилно и не си някакъв нервак и дивак, който постоянно гледа да изпреварва и да е най-отпред, 1.6 би ти свършил работа. Ако ми трябва по-бързо изпреварване свалям на 4-та или 3-та и изпреварвам.

Бих разделил нещата така: (изключвам дизелите, защото ти си ги изключил)
1.4 двигател. За градско каране
1.6 двигател. Среден вариант. Ако караш горе-долу равни части градско и извънградско.
2.0 двигател. Ако предимно караш извънградско.
Разделям така нещата на базата нуждата от скорост, коне, нютони в различните варианти, за които ще ти трябва колата.

Успех! :mazda-logo:

_________________
Мазда 3 1.6 2006 бензин


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Яну 2019, 14:42 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 03 Яну 2019, 22:20
Мнения: 9
Местоположение: София
Благодрая за отговора ти. Казваш че ти сменил предните 2 амортисоьара. И това ми е проблем понеже баща ми постоянно я товари със стройтелни материари и колата е доста клекнала само от това. Също така много бано минава на всички препиядтвия като легнали полицай и дупки защото ако мине по бързо примерно на 2ра колата удря доста рязко и се чува неприятен звук. Какво ти е мнението по този въпрос? Колата ще ми трябва предимно градско но ще я товаря доста. И това е основната причина за 2.0 мотора. Сега се замислям че мога да вкарам пари в на бащата колата обаче въпроса е колко и дали след година няма на трябва пак да наливам за нещо друго. Какво ти е мнението за тази червената? Също така понеже си купих нови фарове на маздата на тате продадох старите и се видях с човек който се е качил от 1.6 на 2.0 мотор и каза че се е "родил" като вървеж и като разход.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Яну 2019, 14:46 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 03 Яну 2019, 22:20
Мнения: 9
Местоположение: София
Също така визията на 2.0 ката е по добра и изглежда по брутално. Сполер диодни стопове ксенон предна задна броня Босе музиката някой имат подгрев на седалките и такива неща.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Яну 2019, 15:12 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 03 Яну 2019, 22:20
Мнения: 9
Местоположение: София
Доволен ли си от пледните? Колата не стой ли леко вдигната отпред?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Яну 2019, 17:59 
Offline
фанатик
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 02 Дек 2015, 11:02
Мнения: 1267
Местоположение: София
antoonn написа:
... Баща ми има 1.6 бензин от 5 години и не е имал сериозни проблеми... колата има доста проблечи и трябва да налея доста пари за да я стегна ( има и доста външни забележки )...
1 съединителя е за смяна
2 не иска да включва 1ва скорост трябва да се включвя пред 2ра
3 габаритите не искат да се пускат трябва да се ритне под жабката
4 колата е товарена 3 години постоянно с тежки неща.
5 има външни забележки...

Смяна на съединител, ремонт (евентуално) на скорости, окачване, спирачки, боя и други - около 1000 лв.
Габаритите се оправят с един поялник за около час и нула лева разходи - има тема във форума.
Колата отново е на линия.
Толкова са разходите!

Fuzi написа:
На мен двигателят ми върши работа. Карам 80% извънградско, но не мисля, че двигателят е слаб. Да, с 2.0 със сигурност ще ми е една идея по-добре.

Вярно е. Когато ставаше малко тегаво и скучно на дълъг път с 1.6, просто натисках педала. Често до червено... и пак върви и е забавно! :)


donpeev написа:
Ако те устройва вървежът на 1.6, защо не я вземеш ти от баща ти, ами ще търсиш друг дарак, наново ремонти и т.н.

Много разумно предложение. И при двата варианта ще има ремонти със сигурност.


antoonn написа:
Също така много бано минава на всички препиядтвия като легнали полицай и дупки защото ако мине по бързо примерно на 2ра колата удря доста рязко

1.6 е с малко по-меко окачване спрямо 2.0, затова се получава този ефект.
Същото "люлеене" го има и при по-резки завои с по-голяма скорост.
Двете коли имат различен характер.


antoonn написа:
човек който се е качил от 1.6 на 2.0 мотор и каза че се е "родил" като вървеж и като разход.

Моите впечатления също са такива, но всеки има различни приоритети при избор на кола.


P.S. Все пак в единия случай разходите са 1000-2000 лв., а другия са 8000-9000 лв.! :wink:

_________________
... ex ... Mazda 3, 2.0i (2004) - ex; Mazda 3, 1.6i (2004) - ex; ... Mercedes A200 ...
'Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?' - from 'Terminator'


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 06 Яну 2019, 19:13 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 27 Юни 2017, 15:14
Мнения: 57
Местоположение: София
Привет!

Започвам отзад напред.
Амортисьорите:

Когато купувах колата единият беше изпуснал и знаех, че това е един ремонт, който ме очаква. Със смяната колата се повдигна, но не е толкова много. Все пак единият стар беше изпуснал и беше нисичка. Самата височина се регулира основно от пружините, а не от амортисьорите.
Новите возят малко по-твърдо. През малките и остри неравности е по-твърдо. При по-големите всичко е наред. Трябва да отбележа, че предните бяха маслени, а тези са газови. Вече почти не се предлагат маслени амортисьори (нека ме поправи някой, ако греша), а газовите са по-твърдички.

За Мазда 3 като цяло:
Да 2.0 със сигурност е доста по-мощен и "вървящ" двигател от 1.6. Все пак ги разделят 50к.с. Твърдението, на твоят приятел, че 2.0 му харчи по-малко гориво от 1.6 някак не мога да го приема. Просто защото не е логично. Единствено ако му е тежък кракът или кара предимно извънградско, може да му харчи по-малко от 1.6. При нормално каране няма логика. Тук отново bat_Vite може да каже, защото е имал и двата двигателя.
Мазда 3 е кола, която има по-твърдичка возия като цяло. Стегната е, не е много висока. Влиза доста приятно в завои заради по-твърдата си возия. Бих казал, че за годините, в които се предлага има много добър салон.

За избора на кола:
Като цяло Мазда 3 не е типична кола за товарене. Не е работен кон. Това все пак е малък семеен хечбек. Мисля, че баща ти не е избрал правилната кола за да вози материалите и това е причината да има проблем с амортисьорите. Нищо чудно и пружините да са се посвили вече.
Разбирам, че си от младежите (не, че аз съм стар на почти 27 :D ) , които искат да имат кола, на която да дават газ. От моя гледна точка, трудно би съвместил товаренето на Мазда-та (в случая червената или пък друга) и в същото време да нямаш проблеми вбъдеще с амортисьори, легнали полицаи, по-високи бордюри и такива.
Разбирам, че искаш да имаш готина кола, която и да ти върши работа, но ако искаш ще трябва да си готов за някой компромиси като по-твърда возия, евентуални проблеми по дълбоки дупки и такива.
Сигурно има марка и модел кола, която да е хем добре изглеждаща, надеждна, да носи на товар и да вози добре, но аз нямам много опит и не мога да кажа.

Ако все пак си решен на Мазда 3 с компромис ти препоръчвам да сложиш други пружини. По-твърди биха свършили работа да не "кляка" много колата.

Успех!

_________________
Мазда 3 1.6 2006 бензин


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Яну 2019, 19:53 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 03 Яну 2019, 22:20
Мнения: 9
Местоположение: София
Благадаря за мнението. Другата седмица ще гледам червената но съм малко скиптичен защото на снимките виждам че ксенона не работи а колата е снимана на дълги. Четох и видях че не е евтин въобще. Завишена и е цената с 1000.лв на пръв поглед и щом ги давам тези пари отгоре искам всичко да работи и да е топ. В София същата само че синя е обявена 5200 човека каза че за 5000 ми я дава. Ако ксенона не работи и намеря още някой по сериозен проблем със дигурност ще се откажа. Също така гледам че е от Швейцария и знам че тал много гният и малко се притеснявам от този факт. Мисля да я видя и да изчакам още с малък риск да я загубя но ще търся нещо по добро. Ще пиша в края на седмицата какво е станало.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Яну 2019, 10:30 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 03 Яну 2019, 22:20
Мнения: 9
Местоположение: София
Имам последне въпрос. Реиих 2.0 150 коня но виждам че има с 5 и с 6 скорости. С 5 скорости за от 2004 до 2006 и вече от 2006 до 2008 са с 6 скорости. Кое е по добре и защо?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Яну 2019, 13:39 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 14 Мар 2015, 10:07
Мнения: 572
Местоположение: Варна
По-новата кола винаги е по-добре. Иначе не мисля, че броя на скоростите ще е от голямо значение за вървежа.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2019, 19:11 
Offline
фанатик
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 02 Дек 2015, 11:02
Мнения: 1267
Местоположение: София
Натъкнах се на едно клипче, което много достоверно и достатъчно информативно показва характеристиките, най-често срещаните проблеми и характера на "тройката" с тези два типа двигатели:
https://youtu.be/aGVLNSwWaw0?t=7

_________________
... ex ... Mazda 3, 2.0i (2004) - ex; Mazda 3, 1.6i (2004) - ex; ... Mercedes A200 ...
'Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?' - from 'Terminator'


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб