Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 22:48

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 06 Яну 2019, 19:05 
Offline
любител

Регистриран на: 29 Сеп 2018, 20:40
Мнения: 8
Местоположение: София
Здравейте колеги,

Наскоро се сдобих и мазда 6 такуми бензин 2012г. Взех я от човек който я е поддържал в Стар Моторс.
По стечение на обстоятелствата я заведох при друг майстор да я погледне преди покупка.

Човека изрази недоволство от оторизирания сервиз и спомена че е случвало да претупват работа на негови клиенти. Извади замърсен филтър купе, който в сервизната история е `бил сменян` пред 4 месеца. Някой мой наблюдения по-колата
- Маслото стои доста черно а остават 5000км до смяна(направени са му 10000)
- Колата гори 8/100 бензин на дълго(120 км/ч) което ми се струва малко повече.

В момента искам да сменя предни накладки и свещи и понеже има още 5месеца гаранция се чудя дали да не ги направя в Стар Моторс.
Какво ви е мнените за сервиза там, колко по скъпо е спрямо гаражните сервизи, имали ли сте проблеми и като цяло мога ли да им имам доверие?

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Яну 2019, 12:00 
Offline
фен
Аватар
2016 Mazda 6

Регистриран на: 20 Сеп 2006, 11:26
Мнения: 266
Местоположение: Sofia
Здравейте,

Аз лично си проверявам дали са сменяни въздушен филтър и филтъра на купето след всяко обслужване в Стар Моторс. Досега са били коректни.
Тук ще изразя лично мнение, с което не ангажирам никой.
- относно маслото - винаги смяна до 10 000км
- разхода при шофиране по ограничения на DISI 2.0, каквато предполагам е тази съм правил около 6.5 (Маршрут София - Атина - Патра - София - 3 пъти)
- труда в Стар Моторс е 60лв/час. За смяна на накладки, свещи, масло, според мен ще е поне 5 часа по тяхната ставка и отделно накладки, свещи ще са около 300лв, така че това няма да ти струва по-малко от 600лв там. Най-добре си поискай оферта за това и ще ти изпратят по мейла и така ще се ориентираш за цената. Явно колата е с 8 години гаранция и ако държиш на нея трябва да я обслужиш в СМ. И другото е ако искаш да ползваш MES (Mazda Europe Service), колата трябва да е обслужвана в Мазда сервиз.

_________________
Mazda 626 GC 2.0, 1983 - липсва ми
Mazda MX-5 NB 1.6, 2004 - на служба
Mazda MX-6 2.5, 1993 - на служба
Mazda 6 Sport Combi 2.5, 2016 - на служба


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 08 Яну 2019, 17:32 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 29 Сеп 2018, 20:40
Мнения: 8
Местоположение: София
littlematrix, благодаря за мнението :)

Колата е наистина с мотор DISI 2.0

Може ли да кажеш малко повече за Mazda Europe Service-a. Гаранционните имат ли го или е услуга за която си плащаш. Също какво покриват и къде?

Мерси :)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Яну 2019, 19:55 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
Ето повече инфо за MES:
https://mazda.bg/mazda-europe-assistance/

кратката версия е:
Сервизна услуга когато си на път до 10тата година на автомобила, само ако през тези 10 години си минавал единствено през оторизиран сервиз на Мазда.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Апр 2019, 11:29 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 01 Апр 2008, 16:15
Мнения: 103
Местоположение: Някъде около вкъщи
Не ти препоръчвам в София сервиза на Стар Моторс. Претупват и стари и нови автомобили. Некачествено обслужване на потресаващи нива. Връщам съм автомобила да оправя тяхната грешка 4 пъти за едно и също нещо. Аз лично не бих ги ползвал ако имам избор.

_________________
Не съжалявай за нещо, за да не съжаляваш после, че си съжалявал първоначално!


Последна промяна ShaMana999 на 03 Авг 2020, 11:17, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Дек 2019, 10:16 
Offline
любител

Регистриран на: 02 Окт 2012, 14:28
Мнения: 23
ShaMana999 написа:
Не ти препоръчвам в София сервиза на Стар Моторс. Пречупват и стари и нови автомобили. Некачествено обслужване на потресаващи нива. Връщам съм автомобила да оправя тяхната грешка 4 пъти за едно и също нещо. Аз лично не би ги


Моята е от 2013-та и гаранцията и вече изтече. Коя е най-добрата алтернатива на Стар Моторс, че там за най-малкото нещо чакам по 3-4 седмици, за да ми дойде реда. Ей сега например имам нехарактерно износване на пистовия ремък и съм записал час за 6-ти Януари. До тогава не смея да я карам, за да вземе това чудо да се скъса. А без кола и с малко дете е тегаво.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Дек 2019, 20:57 
Offline
фен

Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:59
Мнения: 262
Местоположение: София
В СМ дори вече са махнали варианта да си занесеш собствено масло при смяна преди около 1-2 месеца и аз ги отсвирих тотално. Адски смешна и безсмислена фирма. Обаче имат много "вързани" клиенти с гаранционни коли и не им дреме.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Авг 2020, 11:22 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 01 Апр 2008, 16:15
Мнения: 103
Местоположение: Някъде около вкъщи
hamorphis написа:
ShaMana999 написа:
Не ти препоръчвам в София сервиза на Стар Моторс. Пречупват и стари и нови автомобили. Некачествено обслужване на потресаващи нива. Връщам съм автомобила да оправя тяхната грешка 4 пъти за едно и също нещо. Аз лично не би ги


Моята е от 2013-та и гаранцията и вече изтече. Коя е най-добрата алтернатива на Стар Моторс, че там за най-малкото нещо чакам по 3-4 седмици, за да ми дойде реда. Ей сега например имам нехарактерно износване на пистовия ремък и съм записал час за 6-ти Януари. До тогава не смея да я карам, за да вземе това чудо да се скъса. А без кола и с малко дете е тегаво.


Аз също се оглеждам. Не ми се е налагало скоро. Преди години карах старите мазди в Хеед91 и ми се виждаха читави механици. Също съм карал 2ка първа генерация при маздаджията както го пишат "чичо (май беше) Владо" и той я оправи добре. Но за него и нови мазди не съм убеден. Има много автоматизация в тези коли вече, не са само механика. Моята излезе от гаранция тази година и ще се търси.

_________________
Не съжалявай за нещо, за да не съжаляваш после, че си съжалявал първоначално!


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб