Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 14:38

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1253 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 42  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 15 Май 2019, 09:42 
Offline
любител

Регистриран на: 18 Апр 2018, 16:49
Мнения: 57
Местоположение: София
Shimo написа:
blackha7 написа:
Относно RAV 4 2019 - наскоро аз също го видях но в ниво Luxury Premium. Наистина е впечатляващ но при цена от близо 90К с допълнителните екстри не ми се струва много евтин :), но си прав че при това обурудване и техника няма много по евтини варианти!


Ами да, тъкмо си мислех колко по-готина е Тойотата от Маздата, обаче като си я модифицирах на калкулатора, топ-топ изпълнение излиза 90К, а CX-5 Такуми е в акция в момента на 72-73К.
Не е като да няма разлика :lol:

_________________
Mazda 6 GJ 2013, Sedan, Ultimate /2.2D Auto 201 hp, 499 NM/
"Ако след като слезеш от колата си не се обърнеш да я погледнеш поне веднъж, значи не си избрал правилната кола. Същото е и с жените."


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 15 Май 2019, 09:56 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 29 Яну 2015, 11:28
Мнения: 208
Местоположение: София
Shimo написа:
blackha7 написа:
Силно се надявам в следващите няколко години Мазда да изкарат малко по-голям автомобил от СХ-5. Преди 2 седмици бях на техническо обслужване и седнах в новия модел, като изключим страхотната визия, екстри... колата ми е тясна, а аз съм висок 182см., като съм сравнително слаб. Не знам защо така я усетих, но може би очаквах повече, отколкото нещо друго.
Според мен най-добрият SUV за 2019г. с най-добра цена е новата Тойота Рав4 (2019г.) Возил съм се на не малко сравнително нови SUV-ове, но в този ценови сегмент за мен няма по-добро. Имах удоволствието да се повозя преди няколко дена. 2.5, 220 коня, хибирд, E-CVT. Брутален автомобил. И да ми се иска да кажа нещо лошо - не мога, всичко ми хареса за около 30 мин. возене. Вариантите им с 2 различни цвята на боята пък са ми много по вкуса, особено бяло с черно. Предишните Рав 4-ки бяха просто покъртителни кубове, които изобщо даже не се забелязваха, 2019г. моделът обаче е страхотен, направо не е за вярване. До няколко години определено ще се замисля сериозно.


Здрасти колега,

Мазда имат CX-7/9. Последния е меко казано огромен. Поради ниското търсене в Европа както и заради евро нормите, или не се предлагат или трябва специална поръчка за тези модели!
Като цяло при почти всички модели на мазда пространството в купето е някак си уплътнено / намалено независимо от външния размер на автомобила спрямо други марки от даден клас (това важи за мазда 2,3,6 и CX гамата). Мисля че това го правят нарочно с цел повече уют. Разбира се това води до по малък комфорт за едри и/или високи хора, но пък за мен лично ми е точно по мярка и вкус :)

Относно RAV 4 2019 - наскоро аз също го видях но в ниво Luxury Premium. Наистина е впечатляващ но при цена от близо 90К с допълнителните екстри не ми се струва много евтин :), но си прав че при това обурудване и техника няма много по евтини варианти!
Другото при повечето Тойоти хибрид е че ги комбинират само с CVT скоростни кутии. Това е отново заради евро рестрикции за разхода от една страна, и лесноро им куплиране с ел двигател от друга и може би най важното - много по ефтини и леки от автоматичните скоростни кутии. Но CVT не издържат на големи натоварвания и скорости и са доста капризни и скъпи от към поддръжка (реално това е най-слабото звено в една добра и здрава машина като Тойота) А за БГ - почти няма специалисти по CVT кутии ако евентуално се наложи ремонт.
Аз съм карал VW Up! със CVT и 1 литров бензинов мотор. За маломощни и леки (малки) коли е идеалната кутия - лека икономична странна (като усещане):)
Карал съм и Митсубиши Аутлендър с CVT - сравнен с ръчната скоростна кутия (каквато и взехме в последствие) - CVT e доста по тромав и тегав при ускорение и особено ако е натоварен и имаш чувството че двигателя доста се мъчи!


Знам, знам, имах предвид, да изкарат за нашия пазар по-големите като CX-9...или направо нови модели, малко по-големи от Cx-5. Иначе това с тия 90к по каталог за Тойотата е въпрос на пазарлък, знаем си номерата...както и с други марки разбира се. CVT кутията е E-CVT, има разлика ;)
Не знам, ще видим. До няколко години ще правя такава покупка и ще видим и какво друго ще излезе в следващите 3-4 години. Много харесвам Volvo XC-60 2019г., ама 160к за хибрид с всички екстри... вече идва прекалено много, а и това е автомобил, който изобщо не попада в таргет цената ми, хахаха..

_________________
Mazda 6 2013 Takumi XR 2.0 155hp petrol


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 15 Май 2019, 10:41 
Offline
фен

Регистриран на: 05 Юли 2010, 13:30
Мнения: 183
blackha7 написа:
Shimo написа:
blackha7 написа:
Силно се надявам в следващите няколко години Мазда да изкарат малко по-голям автомобил от СХ-5. Преди 2 седмици бях на техническо обслужване и седнах в новия модел, като изключим страхотната визия, екстри... колата ми е тясна, а аз съм висок 182см., като съм сравнително слаб. Не знам защо така я усетих, но може би очаквах повече, отколкото нещо друго.
Според мен най-добрият SUV за 2019г. с най-добра цена е новата Тойота Рав4 (2019г.) Возил съм се на не малко сравнително нови SUV-ове, но в този ценови сегмент за мен няма по-добро. Имах удоволствието да се повозя преди няколко дена. 2.5, 220 коня, хибирд, E-CVT. Брутален автомобил. И да ми се иска да кажа нещо лошо - не мога, всичко ми хареса за около 30 мин. возене. Вариантите им с 2 различни цвята на боята пък са ми много по вкуса, особено бяло с черно. Предишните Рав 4-ки бяха просто покъртителни кубове, които изобщо даже не се забелязваха, 2019г. моделът обаче е страхотен, направо не е за вярване. До няколко години определено ще се замисля сериозно.


Здрасти колега,

Мазда имат CX-7/9. Последния е меко казано огромен. Поради ниското търсене в Европа както и заради евро нормите, или не се предлагат или трябва специална поръчка за тези модели!
Като цяло при почти всички модели на мазда пространството в купето е някак си уплътнено / намалено независимо от външния размер на автомобила спрямо други марки от даден клас (това важи за мазда 2,3,6 и CX гамата). Мисля че това го правят нарочно с цел повече уют. Разбира се това води до по малък комфорт за едри и/или високи хора, но пък за мен лично ми е точно по мярка и вкус :)

Относно RAV 4 2019 - наскоро аз също го видях но в ниво Luxury Premium. Наистина е впечатляващ но при цена от близо 90К с допълнителните екстри не ми се струва много евтин :), но си прав че при това обурудване и техника няма много по евтини варианти!
Другото при повечето Тойоти хибрид е че ги комбинират само с CVT скоростни кутии. Това е отново заради евро рестрикции за разхода от една страна, и лесноро им куплиране с ел двигател от друга и може би най важното - много по ефтини и леки от автоматичните скоростни кутии. Но CVT не издържат на големи натоварвания и скорости и са доста капризни и скъпи от към поддръжка (реално това е най-слабото звено в една добра и здрава машина като Тойота) А за БГ - почти няма специалисти по CVT кутии ако евентуално се наложи ремонт.
Аз съм карал VW Up! със CVT и 1 литров бензинов мотор. За маломощни и леки (малки) коли е идеалната кутия - лека икономична странна (като усещане):)
Карал съм и Митсубиши Аутлендър с CVT - сравнен с ръчната скоростна кутия (каквато и взехме в последствие) - CVT e доста по тромав и тегав при ускорение и особено ако е натоварен и имаш чувството че двигателя доста се мъчи!


Знам, знам, имах предвид, да изкарат за нашия пазар по-големите като CX-9...или направо нови модели, малко по-големи от Cx-5. Иначе това с тия 90к по каталог за Тойотата е въпрос на пазарлък, знаем си номерата...както и с други марки разбира се. CVT кутията е E-CVT, има разлика ;)
Не знам, ще видим. До няколко години ще правя такава покупка и ще видим и какво друго ще излезе в следващите 3-4 години. Много харесвам Volvo XC-60 2019г., ама 160к за хибрид с всички екстри... вече идва прекалено много, а и това е автомобил, който изобщо не попада в таргет цената ми, хахаха..


Посочената цена от 90К (по точно 88К) е за вече закупен автомобил със солидна отстъпка, но и с доста допълнителни екстри извън пакетното обурудване (претоварен от екстри :)) За кутията знам за разликата, но аз споделям мнение че CVT е подходяща за малки и леки автомобили, а не за този SUV който тежи над 1700 кг. Иначе CVT доста ги развиват в последно време може и да изчистят част от сериозните недостатъци в близко бъдеще!
Иначе Колега с теб съм на едно мнение за Volvo. Страхотен - различен автомобил, който заглеждах в модификация V60 преди да купя маздата , но с цена много над лимита ми :(


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 15 Май 2019, 12:25 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Незнамм защо мислите че CVT е само за малолитражни градски колички, само като пример, комшията ми имаше Нисан Мурано 3,5 бензин, 6-так мотор незнам си колко коня и беше със CVT.
На мен лично не ми хареса усещането за все едно приплъзващ съединител...
За тойотите, все пак не забравяйте че част от цената са батерии и ел.мотори с който може да се движи изцяло електрически, няма как при равни други параметри да е на същата цена.... е например един VW e-UP, от тези като на спарковете, е на цена над 30К, някой от Вас би ли платил толкова Nisan Leaf съшо не е евтин.
Тук въпросът е защо мазда толкова много се бавят с хибридна техноология, чак ей сега в новата тройка, "мек хибрид" ама само помага при високо натоварване?
Преди години попаднах на ей-тая статия относно батериите, който в момента с скъпият компонент на електриките:

https://www.forbes.com/sites/bertelschm ... 30769844bb

та хората влагат много в разработки на нови батерии, които ще им позволят да го моделират в различни форми.
Отделно водородните мотори набират сила, на последното изложение в женева мерцедес показаха glc-fcell, отделно тойота имам от бая време - мирай, хонда също имат...

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 15 Май 2019, 17:01 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 26 Май 2016, 06:41
Мнения: 857
Местоположение: Варна
Мазда се бавят с хибридите, защото сега като станат партньори с Тойота ще си вземат нещата наготово :D


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 15 Май 2019, 17:23 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 10 Сеп 2008, 00:48
Мнения: 239
Аз ли нещо остарявам и не съм в час, или цените на колите нещо взеха в някои класове да стават безумни, скоро гледах едно Санта Фе ново за 95,000 с нищо особено двигател, мисля под 200 коня дизел. Да кажеш нещо кой знае кво - няма. В Автобилд скоро гледах новата тройка с малко екстри 320Д екДрайв 115,000 лева. Тука давате пример неква средна работа джипка РАВ-4 90,000... не знам

Ебаси майката. Некви класове коли тотално не ми се връзват вече като нова покупка.

_________________
Mazda 6 2013 SkyActive Revolution седан, 2.0 бензин, 165 к.с., автоматик
Mazda 6 2008 GH седан, 2.0 бензин, 147 к.с. автоматик (продадена)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 15 Май 2019, 18:25 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
mazda6fan написа:
Аз ли нещо остарявам и не съм в час, или цените на колите нещо взеха в някои класове да стават безумни, с....... Ебаси майката. Некви класове коли тотално не ми се връзват вече като нова покупка.

Аее, пари като вестници ... метеш ги с метлата като изпопадали листа ... :( :(


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 15 Май 2019, 21:51 
Offline
маниак
Аватар
2007 Mazda 5

Регистриран на: 31 Авг 2016, 12:05
Мнения: 721
Местоположение: Плевен
Аз като чета ..... гледам и нямам какво да кажа повече/мнооого съм просТ ....Ше ме извините,но иначе ми е интерсно/ :)

_________________
мазда 5 2.0CD 2007


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 16 Май 2019, 08:29 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
Ние сме виновни, защото ги купуваме :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 16 Май 2019, 08:48 
Offline
фен

Регистриран на: 05 Юли 2010, 13:30
Мнения: 183
vladki4 написа:
Мазда се бавят с хибридите, защото сега като станат партньори с Тойота ще си вземат нещата наготово :D


Стратегията не е хич лоша. Мазда е сравнително малка компания и трудно би си позволила сама да разработва всички технологи. Пък и по лесно е да вземеш една вече тествана и доказала се технология - не е необходимо всеки производител да открива топлата вода по отделно :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 16 Май 2019, 09:18 
Offline
фен

Регистриран на: 05 Юли 2010, 13:30
Мнения: 183
mazda6fan написа:
Аз ли нещо остарявам и не съм в час, или цените на колите нещо взеха в някои класове да стават безумни, скоро гледах едно Санта Фе ново за 95,000 с нищо особено двигател, мисля под 200 коня дизел. Да кажеш нещо кой знае кво - няма. В Автобилд скоро гледах новата тройка с малко екстри 320Д екДрайв 115,000 лева. Тука давате пример неква средна работа джипка РАВ-4 90,000... не знам

Ебаси майката. Некви класове коли тотално не ми се връзват вече като нова покупка.


Специално SUV класа направо е пощурял и като търсене и най вече като цени. Не че не ми харесва такъв автомобил, но от икономическа и практична гледна точка не си заслужава (мое лично мнение!)
Плащаш средно 30% повече основно заради привилегията да караш по висок (но не много по проходим от хеч, или комби) автомобил. Разбира се в повечето случаи губиш стабилност особено в завои, но неможе да има само предимства нали? :)
Тук визирам "паркетните" SUV, които съвсем не са подходящи за истински офроуд! Само като пример ще дам Пежо 208 и 2008. Имах възможността да покарам и разгледам и двата автомобила. 2008 е абсолютно същия автомобил като 208 само дето е малко повдигнат (по висок клирънс), с по висок разход на гориво и точно 30% по скъп от 208 при еднакво обурудване! Подобно сравнение може да се направи между мазда 3 и CX-3 и двата с предно предаване например. Само дето при мазда разликите не са само тези които посочих по горе а и платформите (шаситата) са различни не само окачването.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 16 Май 2019, 10:48 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
По-скоро бих взел комби 4х4 от колкото да карам 2.2 тона SUV, колкото тежи тоя огромен кашон на Тойота. Дори багажника е същия, ако не дори и по-малък.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 16 Май 2019, 12:35 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
Отделно навсякъде те таксуват като за джиБ, т.е. повече отколкото за комбито. Ако е огромен като тойотата, с тези малки и тесни паркинг очертания по молове, сини зони и тесните улици по центъра на повечето градове, иди карай и паркирай джиБа спокойно. Наистина, ще виждаш по надалече в задръстването и според някои разбирания, като си по - нависоко си по защитен при ПТП, но тук всеки трябва да си прецени сам.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 16 Май 2019, 15:42 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 26 Май 2016, 06:41
Мнения: 857
Местоположение: Варна
Също така SUV се котират много когато горивата са сравнително евтини. Ако на арабите обаче им скимне нещо друго наесен, почваш да плащаш за по-големия разход, докато същевременно яко ти се обезценява возилото


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 16 Май 2019, 15:46 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 10 Сеп 2008, 00:48
Мнения: 239
Абе не знам доколко ги купуваме, гледаш тази година масово са -10% продажбите, някои фирми са много зле - Ленд Ровер / Ягуар примерно пак са пред фалит след Брекзит и този спад. Има 8 милиарда народ по света вече, като гледам статистиките... ше ме извиняват, ама да ми рекламират коли за 50,000 евро за "среден клас"... че колко хора в Европа имат 50,000 евро за кола, няколко процента.

Реално, аз ако взема тая жипка Рав 4 за 90 бона, имам 5% каско на година, лизинга, че толко пари накуп не знам как ще им дам за ламарини, после гуми, гориво, ГО, винетка, зелена зона стикер... ми то за ако я карам 10 години ще ми е по 1000 лева на месец, за 5 години ще ми е 2 бона всеки месец :)

Тия са луди бе :) Аз верно купувам нови коли през 6-7 години, ма...

_________________
Mazda 6 2013 SkyActive Revolution седан, 2.0 бензин, 165 к.с., автоматик
Mazda 6 2008 GH седан, 2.0 бензин, 147 к.с. автоматик (продадена)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 16 Май 2019, 16:37 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1107
Местоположение: София
Аз пък съм пред дилемата СУВ или комби 4х4, много се чудя. СУВ не съм карал до сега и си мисля, че е време да пробвам за няколко години. Правих тест драйв и ми хареса и като пътно поведение спрямо моя стил на шофиране. В завоите не ми се видя голяма разлика със 6-цата. На скорост и динамика също , разхода е малко отгоре но не е драма в никакъв случай.
И другата ми дилема е дали да се върна към бензина или да си остана с дизел???
При 35000 годишно не знам честно, те новите бензини ги дават икономични ама дали е така.
От Мазда се отказах почти за сега, не ми се вижда нещо много различно от досегашната. Въпреки че ми обясняват някакви неща в СМ. Преди викаха нов модел е няма нищо общо, едно копче няма общо с моята а на последната ми визита търговеца я нарече откровенно фейс лифт МY2019.
Ще поразгледам и ще си покаже :)

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 16 Май 2019, 20:41 
Offline
любител

Регистриран на: 09 Апр 2019, 10:35
Мнения: 11
Местоположение: София
Здравейте,

да ви разсея малко от темата други марки :)
След малко повече от месец чакане днес най-накрая си получих колата :):):)
Първи впечатления за 140 км между София и Пловдив: Колата се държи много добре на пътя. Системите които пробвах работят достата добре. Навигацията не е толкова ужасна колкото я описват, но не нуждае от ъпдейт. Звука на колоните с малко нагласяне са ок.
Разход според колата 7,6 на темпомат 145 км/ч.
След като покарам още, ще напиша още впечатления.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 16 Май 2019, 21:28 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
Gogue написа:
Здравейте,

да ви разсея малко от темата други марки :)
След малко повече от месец чакане днес най-накрая си получих колата :):):)
Първи впечатления за 140 км между София и Пловдив: Колата се държи много добре на пътя. Системите които пробвах работят достата добре. Навигацията не е толкова ужасна колкото я описват, но не нуждае от ъпдейт. Звука на колоните с малко нагласяне са ок.
Разход според колата 7,6 на темпомат 145 км/ч.
След като покарам още, ще напиша още впечатления.


Честито и безаварийно да я караш!
Ще чакаме следващи отзиви.
;)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 16 Май 2019, 21:49 
Offline
любител

Регистриран на: 23 Сеп 2018, 19:28
Мнения: 59
Местоположение: София
Честито и без аварийно! Моята вече направи сефтето и цяла седмица е в сервиза. Дано утре си я взема. Не разбрах каква е колата?


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 16 Май 2019, 22:11 
Offline
любител

Регистриран на: 16 Ное 2018, 11:31
Мнения: 26
Местоположение: София
Честито и безаварийно и от мен :) Супер разход си докарал... днес и аз направих София-Пловдив-София, малко юркане на отиване и твоята скорост на връщане -8,6 среден разход.

_________________
Мазда 6, 2.5 бензин 2018


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 16 Май 2019, 22:21 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
Milen_Petrov написа:
Честито и без аварийно! Моята вече направи сефтето и цяла седмица е в сервиза. Дано утре си я взема. Не разбрах каква е колата?


Цяла седмица? Ти не я ли взе скоро, толкоз скоро, че да не е за седмичен престой ....


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 16 Май 2019, 22:30 
Offline
любител

Регистриран на: 23 Сеп 2018, 19:28
Мнения: 59
Местоположение: София
Престоя е по каско за боядисване на задна броня. И междувременно се прецакаха и двете огледала. Сгъват се до където си искат и съответно по някога се отварят на половина. Казаха, че ще бъдат сменени.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 17 Май 2019, 08:15 
Offline
любител

Регистриран на: 09 Апр 2019, 10:35
Мнения: 11
Местоположение: София
Milen_Petrov написа:
Честито и без аварийно! Моята вече направи сефтето и цяла седмица е в сервиза. Дано утре си я взема. Не разбрах каква е колата?

Mazda 6 Petrol 2,5 194 PS Takumi :) :roll:


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 17 Май 2019, 08:17 
Offline
любител

Регистриран на: 09 Апр 2019, 10:35
Мнения: 11
Местоположение: София
ivang написа:
Честито и безаварийно и от мен :) Супер разход си докарал... днес и аз направих София-Пловдив-София, малко юркане на отиване и твоята скорост на връщане -8,6 среден разход.


Благодря! Разхода ще го видим :). Аз съм предпазлив първите няколко хиляди километра.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 17 Май 2019, 09:30 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
Milen_Petrov написа:
Престоя е по каско за боядисване на задна броня. И междувременно се прецакаха и двете огледала. Сгъват се до където си искат и съответно по някога се отварят на половина. Казаха, че ще бъдат сменени.


Е, броня. То това за София е като да счупиш бутилка шампанско на кърмата на кораба.

Моята още първата седмица, някой мелез си е отворил вратата със ряз във нея и си имам вече един мноооого грозен белег. И после почнаха да се появяват останалите звезди от съзвездието (говоря за следващите следи от вратички). Малоумен народ сме. Не знам защо се получава така ... претръпнах.

А за огледалата, явно нищо не са подобрили в тази насока и при новата Мазда. Вероятно не е толкова чест проблем, за да мислят преработка на проблемния детайл и го карат по гаранция. Ще ги сменят.

Както се казва "това да е".

Карай си народа по балканите и моретата си слушай бозето.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 17 Май 2019, 15:54 
Offline
фен

Регистриран на: 05 Юли 2010, 13:30
Мнения: 183
Gogue написа:
Здравейте,

да ви разсея малко от темата други марки :)
След малко повече от месец чакане днес най-накрая си получих колата :):):)
Първи впечатления за 140 км между София и Пловдив: Колата се държи много добре на пътя. Системите които пробвах работят достата добре. Навигацията не е толкова ужасна колкото я описват, но не нуждае от ъпдейт. Звука на колоните с малко нагласяне са ок.
Разход според колата 7,6 на темпомат 145 км/ч.
След като покарам още, ще напиша още впечатления.


Честито Колега!
Много и безаварийни км!


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 17 Май 2019, 16:05 
Offline
фен

Регистриран на: 05 Юли 2010, 13:30
Мнения: 183
Milen_Petrov написа:
Престоя е по каско за боядисване на задна броня. И междувременно се прецакаха и двете огледала. Сгъват се до където си искат и съответно по някога се отварят на половина. Казаха, че ще бъдат сменени.



Не разбрах за огледалата - прецакали са се в следствие на удър или са дефектирали нещо?

Питам защото при мен веднъж докато беше паркирана но не с прибрани огледала, някой беше минал и забърсал едното огледало. Нямам дори одраскване по боята или пластмасата, та предполагам че човек го е закачил минавайки между колите. Беше се огънало напред, не към стъклото. Пробвах да го върна в нормално положение от копчето но нестана - върнах го на ръка. След това разцъках с копчето и сега си е ОК.
Вече е винаги в режим автоматично прибиране при заключване и не съм имал проблеми! Тествам ги абсолютно всеки ден поне по 2 пъти :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 17 Май 2019, 16:13 
Offline
любител

Регистриран на: 23 Сеп 2018, 19:28
Мнения: 59
Местоположение: София
Няма удар просто все едно са прецакани зъбчатките вътре и не се отварят и затварят до край. Първо се прецака едното, след един месец и другото.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 17 Май 2019, 16:20 
Offline
фен

Регистриран на: 05 Юли 2010, 13:30
Мнения: 183
Milen_Petrov написа:
Няма удар просто все едно са прецакани зъбчатките вътре и не се отварят и затварят до край. Първо се прецака едното, след един месец и другото.


Странно вероятно е някакъв дефект. А я имам от 5 месеца вече но нямам оплаквания освен опоисаното!


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 17 Май 2019, 17:48 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
Това го има още от 2013 модела. Сменят ги гаранционни. Има писано във форума. Предположенията са, че се мокрят при автомивка и се прецакват. Някои от колегите ги пръскат със смазващи спрейове.

https://forum.mazdabg.com/viewtopic.php ... 82#p440977

Има и други писани мнения, не успявам да ги открия.


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1253 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 42  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 33 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб