Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 23:52

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 13 Юли 2019, 17:51 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Здравейте,
Родителите ми ще стават селяни и им предстои покупка на по-проходима кола, защото пътя до къщата е черен и зимата не се чисти. Има и лек наклон. Тази зима нямаше проблем да минавам с маздата, но нямаше сняг и лед. Съответно им трябва надежден и проходим автомобил, до толкова, че да могат да се измъкнат от селото и да идат на работа сутрин ако е наваляло сняг или има лед.
Ще помоля вас - колегите за мнение и съвет какво да изберем.
Параметрите са следните:
- задължително 4х4 лека кола или джипка.
Може да е ръчка, може и автомат. Дизел, бензин - без значение, по-скоро клоня към дизел, защото ще се кара около 20 000км/г.
- нова до около 50 000 лв.
- втора ръка 3-4-5 годишна до около 30 000 лв.

Желателно е да е от по-икономичните. Мисля БМВ/Ауди/Мерцедес да ги прескоча.
Набелязали сме:
- нова - Октавия, Витара, Сеат Леон Х-периенс, Нисан Кашкай, Дачия Дъстър.
- стара - Тигуан, Санта Фе/Туксон, Киа Спортидж/Соренто, Мазда СХ-5 (бензин), Митсубиши Аутландер и др.

Като цяло изборът е огромен, но аз клоня към нов автомобил макар и по-нисък клас, защото ако е втора ръка каквото и да е, ще се вземе на 100 000 км. и за 4 години ще стане на 200 000км. и доста консумативи и агрегати ще се сменят в тоя диапазон. Отделно рискът при втора ръка е голям.
Вие какво ще посъветвате за тия бюджети?

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2019, 12:25 
Offline
фен

Регистриран на: 13 Юни 2015, 17:01
Мнения: 132
Местоположение: София
Субаруто си е 4х4 от край време


Sent from my H8216 using Tapatalk

_________________
M6 2.0 бензин 2004


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2019, 13:25 
Offline
любител
Аватар
2005 Mazda 6

Регистриран на: 15 Май 2018, 11:22
Мнения: 65
Местоположение: София
Явно колата ще е от първа необходимост и единствен вариант за транспорт. Също и с немалък годишен преход. Според мен трябва да е нова.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2019, 17:27 
Offline
фанатик
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Колата ще е втора. Имат и Опел Инсигния. Но и двамата ще ходят на работа ежедневно с 2-те коли, в две различни посоки. Решихме, че втората задължително трябва да е 4х4 все пак.
Относно Субаруто, някои знае ли дали и колко правят отстъпки от ценовите листи? Форестър е към 60 000 лв. малко в повече идва..

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2019, 17:28 
Offline
фен

Регистриран на: 24 Яну 2010, 08:58
Мнения: 170
Местоположение: Бургас
А според мен трябва да се започне оттам колко е годишната норма на валежите от сняг в района? Така също и каква е максималната височина на преспите, които биха се образували при снеговалеж и виелица?
Защото ми се струва, че при над 40см сняг само камион и специално подготвен автомобил с висока проходимост би се справил.
Така също и забрави за автоматици, вариатори и тем подобни. Както и за корейците.

Пусни си тема в Off-road - там колегите са изключително компетентни. Но напиши подробности за трасето, защото така въпросът ти звучи несериозно.
Успех!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2019, 19:37 
Offline
фен

Регистриран на: 13 Юни 2015, 17:01
Мнения: 132
Местоположение: София
Ако не се държи на голяма кола виж и сузуки игнис тя е въшка ама пише че е 4х4

_________________
M6 2.0 бензин 2004


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2019, 22:20 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1107
Местоположение: София
Много зависи колко е неравен черният път, но аз давам глас за Витарата или Аутлендер. Витара карах отдавна преди 10-на години и имам добри впечатления от нея.

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Юли 2019, 00:29 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1760
Местоположение: Стара Загора
https://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?f=4&t=35590
Знам, че колата е една идея встрани от търсеното, но пък продавача е топ...

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Юли 2019, 08:09 
Offline
фен

Регистриран на: 13 Юни 2011, 14:34
Мнения: 297
WoLF написа:
https://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?f=4&t=35590
Знам, че колата е една идея встрани от търсеното, но пък продавача е топ...

Хубава е машинката, но все пак е на 5 години и цена 50 000 е сериозна за възрастта и.

_________________
Мазда 626, 2001г., 2,0ТД, 110 к.с. - бившата
Мазда 6, 2011г., 2,2, 163 к.с.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Юли 2019, 08:34 
Offline
фанатик
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
gena_bs написа:
А според мен трябва да се започне оттам колко е годишната норма на валежите от сняг в района? Така също и каква е максималната височина на преспите, които биха се образували при снеговалеж и виелица?
Защото ми се струва, че при над 40см сняг само камион и специално подготвен автомобил с висока проходимост би се справил.
Така също и забрави за автоматици, вариатори и тем подобни. Както и за корейците.

Пусни си тема в Off-road - там колегите са изключително компетентни. Но напиши подробности за трасето, защото така въпросът ти звучи несериозно.
Успех!


Колега, черният път е 200 метра и го минавам с 30км/ч с моята Мазда. няма дупки, но накрая има лек наклон. Селото е до Пловдив, в полите на Родопите. Валежите от сняг последните години са доста малко в нашия регион, но пък на 5 години се изсипва като за последно. Отделно Около нас е пустош, духат силни ветрове и има навявания.
То ясно, че като падне половин метър снягза една вечер с лед отдолу и повечето джипове няма да издрапат, но с 4х4 си е друго, независимо, че е на лек автомобил.
Jeep-ът на колегата изглежда супер, ама 50к за втора ръка на 5 години са много за нас.
Мисля си, че Дустър с най-високото ниво за 37-40 000лв. ще е най-добре, макар и да е Дачия. Мотор на Рено, много икономичен, може само на предно да си върви. Най-висок клирънс от изброените по-горе. Даракоустойчива кола.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Юли 2019, 13:56 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1760
Местоположение: Стара Загора
Дъстъра дръпна много последното поколение, може да е Вашата кола!

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Юли 2019, 14:45 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Карам често Дъстър.Имаме такъв служебен но е от вторите които излязоха.Няма такава неудобна като обурудване и кофти за слизане кола.Да не говоря как скорости и двигател се разминават.Явно последният излязал може и да се доближава до приличен автомобил но предните категорично-не.
Митсубиши Аутландер е добра покупка за 2ра ръка.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Юли 2019, 15:00 
Offline
фанатик
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Дъстър не съм карал и нямам преки наблюдения. Всичко е мнения от "уста".
Относно Аутландер, дизелът мисля, че ще е ок като мотор, стига да е запазен, а бензин 2.0 150 коня CVT на това купе 4х4 няма ли да е тромав и с огромен разход? От друга страна мисля, че стават безпроблем на газ и 2.0 и 2.4.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Юли 2019, 15:39 
Offline
фен
Аватар
2019 Suzuki cappucino

Регистриран на: 18 Апр 2012, 20:27
Мнения: 434
Местоположение: Sennik/Sevlievo
Витарата е много добър избор, двигателя е повече от добър, много еластичен и пъргав. За цена под 40 хил. ниво GL+ ще купят автомобил с всички необходими екстри, системата 4х4 също е добра, и не мисля че там ще имат някакви проблеми. Разхода на 1.4Т ръчна кутия, в града по-борд ми показва 7.5/100. S-Cross също е вариант, висока е колкото Витарата 19см. но е по широка и по-удобна за пътуване. Имах възможност да покарам S-Cross 4х4 автомат (кутията не е CVT) автомобила се движи много адекватно и няма никаква тромавост, а с перцата зад волана шофирането става все едно си в Гранд Туризмо :D :oops:
Но най големият плюс на този автомобил е двигателя, и цената, като специално при С Крос в ниво GL+ получаваш и пълен лед пакет на дневни, къси, дълги и задни светлини! При Витара лед-а е само на късите при ниво GLX.

_________________
SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet 1.4T


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Юли 2019, 17:22 
Offline
фен
2017 Mazda 3

Регистриран на: 09 Апр 2017, 15:24
Мнения: 248
Местоположение: Крън
Тигуана е в списъка на употребяваните, виж T-ROC ако не си го гледал. Малко по малък е от Дачията, но влиза в бюджета.

_________________
Mazda 3 g120 2017


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Юли 2019, 21:29 
Offline
фанатик
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 02 Дек 2015, 11:02
Мнения: 1267
Местоположение: София
donpeev написа:
...
- нова до около 50 000 лв.
- втора ръка 3-4-5 годишна до около 30 000 лв.

...
Набелязали сме:
- нова - Октавия, Витара, Сеат Леон Х-периенс, Нисан Кашкай, Дачия Дъстър.
- стара - Тигуан, Санта Фе/Туксон, Киа Спортидж/Соренто, Мазда СХ-5 (бензин), Митсубиши Аутландер и др...
Вие какво ще посъветвате за тия бюджети?

@donpeev, не съм карал и нямам никакви впечатления от набелязаните в списъка ти модели,
но ако трябва днес да избирам, то
- нова - Нисан Кашкай, лимитиран по ниво и екстри до 50 000 лв., 4х4, ръчка;
- стара - нова Дачия Дъстър, ниво и екстри по мерак, 4х4, ръчка.

Ясно е, че е безмислено да се излагат аргументи... въпреки, че при всеки избор съществуват. :)

_________________
... ex ... Mazda 3, 2.0i (2004) - ex; Mazda 3, 1.6i (2004) - ex; ... Mercedes A200 ...
'Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?' - from 'Terminator'


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 16 Юли 2019, 06:41 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 14 Мар 2015, 10:07
Мнения: 572
Местоположение: Варна
Аз бих взел нова Витара или SX-4 на пръв поглед, но никога не съм ги карал. Имал съм допир до по-старото SX-4 и съм с добри впечатления.

А иначе мечтата ми е малката G-класа, Suzuki Jimny, но за жалост това нещо не става за въртене на 20 хил. км. на година. :P
Изображение

Иначе по-сериозно, според мен без тест-драйв няма как да се прецени. Просто някои коли не са "твоите", и това се разбира точно за 5 минути, но не става с гледане на снимки. Аз по едно време доста се бях навил за Октавия, но след тест-драйв набързо се отказах. Просто с нищо не ме привлече тази кола. Скука отвсякъде (не беше vRS). Затова най-добре да се пробват възможно най-много модели. Офроуд възможностите явно не са чак толкова важни в твоя случай, а просто ти трябва достатъчно клиренс и 4х4.

Сеатите са малко пластмасови вътре, но иначе са хубави. x-perience за 50 хил. лв. не е ли от началните цени? Кофтито при VAG е, че като почнеш да добавяш по-хубавите екстри цената бързо набъбва. Можеш да видиш и нещо такова, купено оттук: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=bn6wbi

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 16 Юли 2019, 08:37 
Offline
фен
Аватар
2019 Suzuki cappucino

Регистриран на: 18 Апр 2012, 20:27
Мнения: 434
Местоположение: Sennik/Sevlievo
Ако говорим за чисто нов автомобил, всички бюджетни сувчета са доста евтино сглобени! В клас мини сув пластмасата е навсякъде в купето, без значение на кой производител е модела.
До около 50хил.лв. положението е такова, от там нататък вече започват да се появяват някакви наченки на лукс, и материалите стават доста по-приятни на вид и допир, стига да имаш достатъчно средства за да си го позволиш :)
Новата Витара в ниво на оборудване GLX може да се вземе на цена от 45хил. за 4х4 автомат, ако преглътнеш евтиния интериор, автомобила е оборудван със всичко необходимо като екстри.
За подобна конфигурация за следващото стъпало автомобили от типа на Еклипс Крос, CX5 или нещо то рода на РАВ4, Аутлендър или CR-V цената отива към 80хил.
При ВАГ положението е същото, Т-Рок и Т-Крос са изцяло пластмасови от вътре, като там има три нива на оборудване които са доста базови и всичко останало се поръчва и конфигурира допълнително, като цената много бързо нараства, и от цена примерно 40хил. изведнъж се озоваваш на 60+ ...
Tочно поради тази причина новата Витара се приема толкова добре, и от потребителите и от авто критиците, защото въпреки че не блести с лукс, предлага комфорт, много добър двигател, система 4х4 и е заредена с всички необходими екстри на много достъпна цена. Отделно във фейслифта който се предлага в момента пипнаха няколко макар и минимални неща, и автомобила придоби доста по-завършен вид, като цената остана същата.

_________________
SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet 1.4T


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 16 Юли 2019, 18:23 
Offline
фанатик
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
enen,
Относно Сеат, правят доста голяма отстъпка от цената и за това влизаме в бюджета. Свалят около 15%, подобно на Шкода, но Шкода са си ги написали в ценовите листи.
Колеги тоя месец чакат да получат нова Витара (4х4, автомат, най-високото ниво) за 47к лв., а друг чака Сеат Атека ФР с много екстри (печка, панорамен, би лед, 19 джанти, ТДИ 190 к.с. ДСГ 4х4) за 60к лв. Атеката въобще не е лош вариант. Като се вземе по-малкия мотор 150 к.с. и се махне печка, панорамен и някоя изгъзица, ще стане към 50-52к лв.
Та ще имам преки впечатления скоро над тези два модела.

forski,
Така е, за определен бюджет трябва все някакъв компромис да се направи. Ако имахме 80к бюджет, пак щеше да я има мисълта, че за 120к лв. можеше да се вземе по-читав автомобил. Винаги ще има по-хубави.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Юли 2019, 19:25 
Offline
фен
Аватар
2019 Suzuki cappucino

Регистриран на: 18 Апр 2012, 20:27
Мнения: 434
Местоположение: Sennik/Sevlievo
В Сузуки също ще получиш регулярните 10% без много пазарене, най високото ниво на оборудване е GLX SR, единственото по-което се различава от GLX е панорамния покрив. Твоите хора най вероятно ще ти предложат GLX. Търси си отстъпката, цената може да падне още!

_________________
SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet 1.4T


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 18 Юли 2019, 10:25 
Offline
любител

Регистриран на: 21 Яну 2012, 13:09
Мнения: 33
Местоположение: София
Здравей колега,

аз бих заложил на октавия. Имам такава, много здрав и същевременно "поносим" за обслужване автомобил. 4х4 е много добро (халдекс система). В момента предстои излизането на Октавия 4, така че предполагам Еура Тек биха правили голяма отстъпка за налични коли на склад, провери.

Поздрави,

_________________
Мазда 2, 12.2008 г.
Facebook - "Insurancemall"
Facebook - "Обезщетение от застраховател"


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Юли 2019, 20:14 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=borvdm
Красавица.....малко данни....
https://www.auto-data.net/bg/mitsubishi ... atic-22206

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 13 Фев 2020, 14:16 
Offline
фанатик
2006 Mazda 3

Регистриран на: 24 Юли 2009, 20:50
Мнения: 1452
Местоположение: Sofia
skype: infinity_bg
V60 крос кънтри на Волво или ХC60 или пък ХС70 8)

_________________
Mazda 3 1.6D chip DigitalTuning Bulgaria, 138 HP, 288 NM, 2006 year, special edition.

https://www.pcloud.com/welcome-to-pcloud/?discountcode=Lc7ABKKflnhqo


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 13 Фев 2020, 15:13 
Offline
фанатик
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Да дам обратна връзка. Нищо не купиха. Просто се появи още 1 кола - служебна , която не е 4х4. Иначе за пътя - събраха се комшиите и го насипаха. За сега няма проблеми и необходимост от 4х4, пък ако е толкова зорно ще се хваща снегоринаджията да се отбие за 100 м. срещу скромна почерпка :D

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 13 Фев 2020, 17:36 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 30 Юни 2013, 02:52
Мнения: 68
Местоположение: Ruse
един глас за старичак тигуан :) изглеждат добре,малко горят,не са скъпи за подръжка :)

_________________
VRPerformance - Чип тунинг,Софтуерно премахване на ДПФ на МАЗДА,ДИНОСТЕНД


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб