Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 13:35

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 03 Сеп 2019, 12:11 
Offline
любител

Регистриран на: 27 Май 2014, 22:52
Мнения: 54
Местоположение: Пловдив
Здравейте колеги , въпроса ми е може ли да сменя обикновените фарове с ксеноновите.. бях дочул, че Ксеноновите били по различни от към захвата отвътре.. някой ако знае нещо по-въпроса или е сменял да каже мнение..Мазда 3 2006 г


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Сеп 2019, 12:18 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 27 Май 2014, 22:52
Мнения: 54
Местоположение: Пловдив
Никой ли не знае .. :| :? :o


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Сеп 2019, 14:58 
Offline
фен
2022 Mazda CX-5

Регистриран на: 18 Авг 2012, 17:18
Мнения: 111
Местоположение: София
Здравей колега, може да сложиш ксенон , като за да ти се захванат крушките добре се продават едни “преходници” или фасунги , както искаш ги наричай, те се слагат на ксеноновите крушки и си ползваш захващането на самия хар :)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 09 Сеп 2019, 17:27 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 27 Май 2014, 22:52
Мнения: 54
Местоположение: Пловдив
tedonsa написа:
Здравей колега, може да сложиш ксенон , като за да ти се захванат крушките добре се продават едни “преходници” или фасунги , както искаш ги наричай, те се слагат на ксеноновите крушки и си ползваш захващането на самия хар :)



От къде се взимат тези фасунги .. ? :oops:


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Сеп 2019, 17:36 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 04 Яну 2010, 21:18
Мнения: 1323
Местоположение: София
Glarusa написа:
Здравейте колеги , въпроса ми е може ли да сменя обикновените фарове с ксеноновите.. бях дочул, че Ксеноновите били по различни от към захвата отвътре.. някой ако знае нещо по-въпроса или е сменял да каже мнение..Мазда 3 2006 г

Искаш да смениш крушките или целия фар?

_________________
Mazda 3 Sport Kintaro (金太郎) 2.0 MZR-CD 143 ps 6 speed 2007/2022 renovated


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 09 Сеп 2019, 19:31 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 27 Май 2014, 22:52
Мнения: 54
Местоположение: Пловдив
shveb написа:
Glarusa написа:
Здравейте колеги , въпроса ми е може ли да сменя обикновените фарове с ксеноновите.. бях дочул, че Ксеноновите били по различни от към захвата отвътре.. някой ако знае нещо по-въпроса или е сменял да каже мнение..Мазда 3 2006 г

Искаш да смениш крушките или целия фар?



За целите фарове става въпрос.. мойте са обикновени и иска направо да си купя ксенонови фарове.. сваляш слагаш само.. въпроса ми е на ксеноновите фарове разбрах , че захвата им бил съвсем различен и за това питам дали някой е правил такава врътка?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Сеп 2019, 19:54 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 04 Яну 2010, 21:18
Мнения: 1323
Местоположение: София
Става ясно. Това може да ти каже само тоя колега който го е правил. Явно ти ще си първия щото никой нищо не съобщава. Ако аз съм в тая ситуация ще отида в някоя морга и ще искам по един фар от двата вида за да разгледам има ли разлика в захващането. Сам казваш че си чул за разлика. Опитай и този източник за подробности.

_________________
Mazda 3 Sport Kintaro (金太郎) 2.0 MZR-CD 143 ps 6 speed 2007/2022 renovated


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 09 Сеп 2019, 21:00 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 30 Дек 2016, 22:02
Мнения: 470
Местоположение: zhe internetz
Моята е с ксенони и автоматично нивелиране. Това може да е разлика евентуална при монтажа - за моторчето и захващането. Но съм карал и дизелова тройка с ръчно нивелиране на ксеноните, така че може и да не е проблем. Другото, което не зная как е реализирано е подаването на тока - директно към крушките при халогени и към баласта при ксенони, не знам там куплунзите как са.
Просто идеи къде може да има проблем.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Сеп 2019, 21:09 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 27 Май 2014, 22:52
Мнения: 54
Местоположение: Пловдив
dentdaemon написа:
Моята е с ксенони и автоматично нивелиране. Това може да е разлика евентуална при монтажа - за моторчето и захващането. Но съм карал и дизелова тройка с ръчно нивелиране на ксеноните, така че може и да не е проблем. Другото, което не зная как е реализирано е подаването на тока - директно към крушките при халогени и към баласта при ксенони, не знам там куплунзите как са.
Просто идеи къде може да има проблем.



Точно и аз разбрах това за автоматичното нивелиране.. бях при един човек , който продаваше фар за Мазда 3 и се оказа , че неговия е ксенон и разгледахме и ми каза , че нямало как да се смени.. а пък други ми казаха , че можело и реших да попитам тук някой дали е правил тази смяна за да каже точно може или не може.. :/


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Сеп 2019, 07:07 
Offline
фен
2022 Mazda CX-5

Регистриран на: 18 Авг 2012, 17:18
Мнения: 111
Местоположение: София
Glarusa написа:
tedonsa написа:
Здравей колега, може да сложиш ксенон , като за да ти се захванат крушките добре се продават едни “преходници” или фасунги , както искаш ги наричай, те се слагат на ксеноновите крушки и си ползваш захващането на самия хар :)



От къде се взимат тези фасунги .. ? :oops:

Аз лично ги взех от ксенон. бг , около 7 лв за двете ако не се лъжа, но разбирам че ти искаш да сменяш целият фар, аз просто подмених крушките с ксенонови и забих по един баласт и да ти кажа вече дълги години съм много доволен от осветеноста. Голяма е разликата от обикновените крушки , въпреки че сложих 35w ксенон.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 10 Сеп 2019, 09:51 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1759
Местоположение: Стара Загора
tedonsa написа:
вече дълги години съм много доволен от осветеноста.
И хората, които карат срещу теб са "доволни" :twisted:

Не знам да има ксенонов фар с ръчно нивелиране и също не съм чувал да имат разлика в захвата... Решението ти е сравнение на живо в магазин или автоморга ;)

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 10 Сеп 2019, 10:21 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 27 Май 2014, 22:52
Мнения: 54
Местоположение: Пловдив
WoLF написа:
tedonsa написа:
вече дълги години съм много доволен от осветеноста.
И хората, които карат срещу теб са "доволни" :twisted:

Не знам да има ксенонов фар с ръчно нивелиране и също не съм чувал да имат разлика в захвата... Решението ти е сравнение на живо в магазин или автоморга ;)



Най-добре е така да направа Благодаря за съветите.. просто исках да знам дали някой е правил таки врътка с фаровете .. :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Сеп 2019, 18:31 
Offline
фанатик
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 02 Дек 2015, 11:02
Мнения: 1267
Местоположение: София
Ксеноните вървят заедно със система за автонивелация - управляващ модул и два актуатора отпред и сензор отзад.
Също и система за измиване на фаровете, която обикновено се подценява.
Прикачени файлове:
xenon_halogen_1.jpg
xenon_halogen_1.jpg [ 244.11 KiB | Прегледано 7822 пъти ]

Прикачени файлове:
xenon_halogen_2.jpg
xenon_halogen_2.jpg [ 340.67 KiB | Прегледано 7822 пъти ]

Прикачени файлове:
xenon_halogen_3.jpg
xenon_halogen_3.jpg [ 492.24 KiB | Прегледано 7822 пъти ]



dentdaemon написа:
...Но съм карал и дизелова тройка с ръчно нивелиране на ксеноните...

"Ръчно" - да не би да си се заблудил? Вероятно са били халогени или някакъв "колхоз", както казват братушките. :)



tedonsa написа:
...Голяма е разликата от обикновените крушки , въпреки че сложих 35w ксенон.

Не въпреки, а добре, че не е повече. Толкова трябва да бъдат. :)

_________________
... ex ... Mazda 3, 2.0i (2004) - ex; Mazda 3, 1.6i (2004) - ex; ... Mercedes A200 ...
'Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?' - from 'Terminator'


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 10 Сеп 2019, 19:09 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 30 Дек 2016, 22:02
Мнения: 470
Местоположение: zhe internetz
bat_Vite написа:
dentdaemon написа:
...Но съм карал и дизелова тройка с ръчно нивелиране на ксеноните...

"Ръчно" - да не би да си се заблудил? Вероятно са били халогени или някакъв "колхоз", както казват братушките. :)

100% убеден съм. Може да е било някаква модификация, но бяха ксенони с лупа и ръчно нивелиране долу до бутона за ESP. Няма как да го забравя - първата тройка, която карах. Беше в 23ч през нощта, че беше малко нелегално (нямаше номер и ГО) и ходихме до летището да я тествам :D От нея се влюбих в модела и си взех моята ^^ Може да е бил някой на Франкенщайн, но беше добре направено - режеше лъча много добре, нивелираше се точно. Може би е била от първите с ксенон, преди самонивелиращата система да е задължителна от ЕС? Не знам.
Те халогеновите не са ли с лупи, не може ли просто да се смени крушката и да се сложи баласт наистина?

Иначе системата за измиване... и така, и така. Според нормативата на ЕС само над 2к лумена трябва задължителна миеща система. Защо... не мога да си го обясня - то фарът така или иначе не загрява, защо само над тази стойност е задължително? Значи може и без нея, може би?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Сеп 2019, 19:59 
Offline
фанатик
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 02 Дек 2015, 11:02
Мнения: 1267
Местоположение: София
Сега, като поразгледах схемите - явно може. Вероятно е ползвал моторчето на фара (с халогени) и този бутон до ESP за ръчна нивелация.
Относно измиването - имаше нещо с начина на разсейване на светлината, което касае видимостта за водача и тези отсреща.
Не съм сигурен, може и да греша, та ако някой знае повече, ще ми е интересно да науча.

_________________
... ex ... Mazda 3, 2.0i (2004) - ex; Mazda 3, 1.6i (2004) - ex; ... Mercedes A200 ...
'Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?' - from 'Terminator'


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 10 Сеп 2019, 21:24 
Offline
фен
2022 Mazda CX-5

Регистриран на: 18 Авг 2012, 17:18
Мнения: 111
Местоположение: София
WoLF написа:
tedonsa написа:
вече дълги години съм много доволен от осветеноста.
И хората, които карат срещу теб са "доволни" :twisted:

Не знам да има ксенонов фар с ръчно нивелиране и също не съм чувал да имат разлика в захвата... Решението ти е сравнение на живо в магазин или автоморга ;)

Да колега със сигурност са доволни, защото крушките се фиксират както оригиналните и лупите режат снопа по същия начин :)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 10 Сеп 2019, 21:54 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 30 Дек 2016, 22:02
Мнения: 470
Местоположение: zhe internetz
btw от xenon.bg момчето е доста адекватно за тея неща и ако искаш да се направят нещата както трябва с афтърмаркет части, май действа добре. Не съм останал с впечатление да одобрява циганиите, макар че наблюденията са ми по-скоро индиректни - нямам афтърмаркет ксенони на нито една кола.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Сеп 2019, 11:02 
Offline
любител
2004 Mazda 3

Регистриран на: 20 Ное 2016, 16:14
Мнения: 48
Местоположение: София
Моя е от Xenon.bg 35W 4300K, но през реле от акумулатора. Нямам проблем вече доста време, свети доволно и не мисля, че заслепява.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 10 Дек 2020, 15:26 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 13 Юли 2019, 14:19
Мнения: 12
Местоположение: Плевен
Здравейте колеги,
повдигам тази стара тема ,след търсене в търсачката, без да открия твърди отговори на въпросите ми.
Моля , да споделите ,ако имате опит.
Искам да сложа ксенон на късите на моята Мазда 3 2008 година- от подписа.
Колата оригинално е с халогенни крушки.
1 При положение ,че се използват преходници(цокли) , дали ще се запазят ясно изразените черти на отсичане на светлината на фара?
2 Безопасно ли е , да се сложи ксенон 55 вата?
3 Вярно ли е , че голяма част от китайски ксенонови крушки ,излъчват много инфра червена светлина и по този начин опичат и разрушават лупите и рефлекторите на фабрично-непредвидените за ксено коли?

Това последното по английските форуми доста го пишат.
Мерси!

_________________
Мазда 3 , 2008г. , 1.6 бензин.


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб