Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 12:28

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 24 Апр 2020, 19:14 
Offline
любител

Регистриран на: 24 Апр 2020, 18:18
Мнения: 4
Местоположение: Плевен
Здравейте. Нов съм във форума, извинявам се ако съм сбъркал нещо! Прблема не ми е фатален - просто дразни. А той е: купих си лед крушки, китайски, на средна цена, за късите светлини. Понеже имам лед крушки и на габаритните отпред, заедно светят ефектно. Лошото е, че когато включа фаровете, явно лед крушките смущават радиото и ро започва да пращи. Някой може ли да помогне със съвет как да реша проблема или да изхвърлям крушките! Но все пак светят хубаво и не ми се иска да ги махам. Благодаря на всеки предварително за всяко смислено мнение!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Апр 2020, 00:50 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 26 Май 2016, 06:41
Мнения: 857
Местоположение: Варна
Не е добре с евтин китайски лед на късите, защото само заслепяваш шофиращите срещу теб дори ако си с лупи. Леда много блести, но пак нищо не свети, защото не е проектиран за твоята кола. Реално не виждаш по-добре.
За дългите може, там няма значение.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Апр 2020, 11:38 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 24 Апр 2020, 18:18
Мнения: 4
Местоположение: Плевен
Съгласен съм, не виждам по-добре, гледам да не заслепявам отсреща колегите свалих ги леко надолу, просто светлината ми харесва. А не съм с най-евтините - среден Ценови клас са, с доста закупени от клиенти. Но остава проблема при вкючването, че се смущава радиото и пращи неприятно! Някакви идеи? :(


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Апр 2020, 08:36 
Offline
фен

Регистриран на: 14 Ное 2016, 08:47
Мнения: 465
Местоположение: София
MADMAN написа:
Съгласен съм, не виждам по-добре, гледам да не заслепявам отсреща колегите свалих ги леко надолу, просто светлината ми харесва. А не съм с най-евтините - среден Ценови клас са, с доста закупени от клиенти. Но остава проблема при вкючването, че се смущава радиото и пращи неприятно! Някакви идеи? :(


Смущава се от това, че имат вентилатори. Може да пробваш да пуснеш от някъде допълнителна маса към радиото. Примерно към корпуса му.

_________________
Mazda 6 GY 2.0 143hp
Mazda CX-5 2.5 194hp


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Апр 2020, 07:02 
Offline
фен

Регистриран на: 11 Май 2017, 23:20
Мнения: 137
Местоположение: Уелс
Имаш нужда от филтър на захранващия кабел на радиото и ще "изглади" смущението.
Освен, ако не смущава само радиото.
Антената му ако е активна не трябва да е с маса от корпуса на колата.

_________________
М6-2.0-143к. 2007г.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Апр 2020, 07:31 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 24 Апр 2020, 18:18
Мнения: 4
Местоположение: Плевен
Благодаря отново за споделеното. Колата ми е Мазда 5, но аз съм лаик, и честно казано не знам дали антената е активна, пък ще разпитам как би се поставил този филтър на захранването на радиото. Все пак няма да откажа и на други мнения по въпроса, безда обиждам авторите на по-горните съвети!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 29 Апр 2020, 15:32 
Offline
фен

Регистриран на: 11 Май 2017, 23:20
Мнения: 137
Местоположение: Уелс
На мен на друга кола този филтър ми реши проблема, но тук в този случай не знам дали ще помогне. Филтъра е малко тяло и се слага лесно, но да стигнеш до захранващия уредбата кабел ще е трудното.
Иначе поставянето е лесно просто режеш плюсовия кабел и единия му край влиза във филтъра и от другия му край си излиза към музиката. И една маса също се пуска до него.
Обаче ако смущението е само на радиото и не влияе на сд-то често се оказва, че проблема идва от активна антена.
Тогава или я заменят с обикновена или и подобряват масата и.

_________________
М6-2.0-143к. 2007г.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Апр 2020, 07:32 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 24 Апр 2020, 18:18
Мнения: 4
Местоположение: Плевен
Благодаря за мнението. Честно казано, не знам дали антената на колата ми (Мазда 5, дизел, 110 к.с., 2009 г. ) е активна или пасивна, и все-още съм несигурен какво да предприема!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Мар 2021, 18:30 
Offline
любител

Регистриран на: 02 Мар 2021, 18:26
Мнения: 2
Местоположение: София
Аз пък да попитам как се монтират LED крушки на късите? На моята (CR, 2010) има някакви гадни цокли, в които се пъха самата крушка, а те самите се захващат за рефлектора - предполагам при всички е така.
Иначе виждам, че има LED на OSRAM, PHILIPS и NARVA и ще избера едно от трите.
Благодаря на отговорилите, просто едва от вчера имам колата.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Мар 2021, 21:56 
Offline
любител

Регистриран на: 21 Сеп 2020, 14:33
Мнения: 1
Местоположение: София
slaviis написа:
Аз пък да попитам как се монтират LED крушки на късите? На моята (CR, 2010) има някакви гадни цокли, в които се пъха самата крушка, а те самите се захващат за рефлектора - предполагам при всички е така.
Иначе виждам, че има LED на OSRAM, PHILIPS и NARVA и ще избера едно от трите.
Благодаря на отговорилите, просто едва от вчера имам колата.


Тези китайчета направо ми разказват играта когато са срещу мен... Не се шегувам, заслепяват много.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Мар 2021, 09:30 
Offline
фен
Аватар
1995 Mazda 323

Регистриран на: 11 Сеп 2018, 00:14
Мнения: 133
Местоположение: Горна Оряховица
Xumepa написа:
slaviis написа:
Аз пък да попитам как се монтират LED крушки на късите? На моята (CR, 2010) има някакви гадни цокли, в които се пъха самата крушка, а те самите се захващат за рефлектора - предполагам при всички е така.
Иначе виждам, че има LED на OSRAM, PHILIPS и NARVA и ще избера едно от трите.
Благодаря на отговорилите, просто едва от вчера имам колата.


Тези китайчета направо ми разказват играта когато са срещу мен... Не се шегувам, заслепяват много.


На мен също, заради такива почнах да ползвам очила за нощно шофиране (и пак е кофти). Ако са евтини и се застане срещу стена за реглаж си личи как лъчът не се отсича изобщо, ами снопът светлина е "кръгъл" като на на нощта лампа. Хубавите ледове отсичат ама там цената е по-сериозна.

_________________
Карам бързо понеже ме гони ръждата! :lovemazda:


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2021, 17:24 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 26 Май 2016, 06:41
Мнения: 857
Местоположение: Варна
Има и друг вариант, но за жалост също толкова лош. Виждал съм изключително заслепяващи фарове дори с лупа, такава светлина все едно светкавица на фотоапарат. Като ме подмине обаче поглеждам - неговия лъч идеално регулиран и свете ниско долу в бронята на този отпред. Та като си монтират такива хора ЛЕД крушки и регулират на стена и наистина ще каже човек, че всичко е наред. Само че стават странни рефракции, защото крушките не са създадени за фара фабрично. А дебилите с лед на рефлектори и лед на дългите за дневни дано да им превърти някоя биела.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2021, 17:50 
Offline
любител

Регистриран на: 02 Мар 2021, 18:26
Мнения: 2
Местоположение: София
Съгласен съм абсолютно с изказаните мнения, защото и аз ненавиждам това безотговорно заслепяване с рефлекторите. И при късите на Mazda 5 може да се получи този ефект, защото няма физическа преграда като при биксенона.
Предвид цената на марковите LED, като че ли повече клоня към най-ярките модели халогенни лампи като Philips Racing Vision.
Просто ми беше интересно има ли как да се монтира H7 LED при тази конструкция на фара.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Мар 2021, 19:47 
Offline
любител

Регистриран на: 10 Фев 2016, 17:16
Мнения: 6
Местоположение: София
И освен цената, и марковите ЛЕД са незаконни за ЕС.
За справка- листовките им.
Мечтая полицаите на пътя да се поразработят и да спират от движение за неизправни и незаконни осветления, ама...
Пожелавам среща с европейски пътен контрол на афтърмаркет ЛЕД. Голям цирк е


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб