Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 18 Апр 2021, 18:46

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 12 Юни 2020, 07:29 
любител

Здравейте,
От вчера съм собственик на Mazda 5 1.8i Facelift 2008г. (175 000 км) и смятам да я обслужа веднага в кварталния гараж, като преди това закупя всичко необходимо: масло, филтри, свещи, ремъци и ролки.
Избора е много голям за всичко от към марки, цени и магазини, и сметнах че е най-добре попитам.
До колкото четох маслото което се препоръчва е 5W-30 Mazda Dexelia.
Тук: https://maxcar.bg/avtomobilni-masla#!/proizvoditel-mazda, продават такова, има и Castrol, който е няколко вида.
Със свещите пък съвсем се обърках. Като тръгна да търся по номер (L303 18 110) излизат от 15лв. нагоре до 100+лв., иридиеви, платинени и не знам какви още.
Ще съм ви благодарен, ако ми препоръчайте качествени масло и свещи подходящи за тази кола, както и от къде да си купя останалите консумативи.

Благодаря предварително.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 12 Юни 2020, 21:17 
фанатик
Аватар
2004 Mazda 3

Привет!

За свещите недей да залиташ по евтините.
Аз предпочетох тези след покупката:
https://www.jdm-sparkplugs.com/shop/las ... m/itr5f13/
Гледам, че вече са заменени с тези:
http://www.jdm-sparkplugs.com/shop/LASE ... M/TR5AI-13

За маслото - 5W30. Не бих се насочил към Castrol.

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  

МнениеПубликувано на: 12 Юни 2020, 22:12 
любител
Автор на темата

Благодаря ти за отговора колега.
Взех Маздата днес с идеята да си я спретна, обаче се получи тотал греда.
Вдига неравномерно обороти 2500-3000 по няколко пъти, докато се "успокои" на 1200-1300! Свети чека на двигателя и ме заболя главата като я покарах.
Консумация по табло средно 19-21л./100...
На огледа нямаше нищо такова. Явно за занулили грешките и сега е ужас. Автоджамбаза есествено ни лук ял, ни лук мирисал.
Минавам от режим смяна на консумативи, към ходене по мъките....да му се невиди(меко казано).

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 13 Юни 2020, 07:32 
фанатик
Аватар

То за това първо се пуска тема, че искаш да купуваш кола, пък после за обслужване . :)
Можеше някой колега да ти предложи читав автомобил, или пък да те насочат към свестен джамбазин (което е рядко срещано явление). :D
Сега ще се наложи да походиш малко по мъките, :( но за да не вземеш да попаднеш и на някой "голям специалист", моя съвет е да се обърнеш към Владко от Костенец, та да може да стане колата от първия опит .

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 13 Юни 2020, 08:21 
фен
Аватар
2004 Mazda Premacy

Остави механика да си купува частите. Него е по-малко да го изпързалят, отделно че сменяйки всеки ден такива неща си е формирал ориентири кое става и кое не. Това разбира се при читав човек. Кварталния вашия какво му пее радиото кой може да каже :)

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  

МнениеПубликувано на: 13 Юни 2020, 08:47 
любител
Автор на темата

martod написа:
То за това първо се пуска тема, че искаш да купуваш кола, пък после за обслужване . :)
Можеше някой колега да ти предложи читав автомобил, или пък да те насочат към свестен джамбазин (което е рядко срещано явление). :D
Сега ще се наложи да походиш малко по мъките, :( но за да не вземеш да попаднеш и на някой "голям специалист", моя съвет е да се обърнеш към Владко от Костенец, та да може да стане колата от първия опит .

Така е, прав си колега, ама свърши тя...яд ме е на себе си.
Колата има проблем с електрониката нещо, защото освен вдигането на оборотите, парктроника не работи, а и от време на време губи връзка с централното заключване на ключа (и с другия също), иначе пали - няма проблем с имобилайзера. Ще се обадя на Владо от Костенец днес.
Понеже съм в София и от това което четох във форума разбрах, че друг читав майстор е "чичо Влади". Той оправя ли се с електроника или по скоро е за ремонт по двигатели/ходова част?

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 13 Юни 2020, 19:14 
фанатик
Аватар

Коя кола взе че ми е интересно.От София ли. #-o Щото имаше една тъмно сива феислифтова за 6800 ама нещо си държеше 1000-1200 оборота и след като загрееше и със светещ чек.И имаше следи от градушка на тавана.И нова пребоядисана предница....и без задна кора.Някъде из Враждебна бе къщата завряна....

Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 13 Юни 2020, 20:44 
любител
Автор на темата

valio323 написа:
Коя кола взе че ми е интересно.От София ли. #-o Щото имаше една тъмно сива феислифтова за 6800 ама нещо си държеше 1000-1200 оборота и след като загрееше и със светещ чек.И имаше следи от градушка на тавана.И нова пребоядисана предница....и без задна кора.Някъде из Враждебна бе къщата завряна....

От Враждебна е да, но колата няма следи от градушка по тавана и предницата не е пребоядисана, има и задна кора, обявена беше за 6900.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 21 Юни 2020, 21:55 
любител
Автор на темата

Багодарение на Владо от Костенец (rally86) мога да кажа, че вече имам кола!
Всичко се оправи и сега Маздюхата лети и звъни. Оказа се разбъзикана дроселна клапа, стъково моторче и управлението му.
Още веднъж едно голямо благодаря на Владо и момчетата му за отношението и професинализмът им, и не на последно място за съветите от форума да се обърна към него.

Върнете се в началото
  Профил    

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа