Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 19:02

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 22 Фев 2021, 09:50 
Offline
любител

Регистриран на: 05 Фев 2018, 21:18
Мнения: 23
Местоположение: Петрич
Здравейте колеги. Имам този проблем от доста отдавна на моята Мазда 6 2006г.(може би от 2г.), но дори и след няколко направени стенда в различни сервизи проблем не се открива. В момента имам няколко дена свободно време и искам да се пробвам пак. Препоръчайте сервиз в София?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Фев 2021, 13:10 
Offline
фен

Регистриран на: 01 Фев 2018, 21:28
Мнения: 107
Местоположение: Пловдив
Пробвайте ли да сменяте местата на гумите


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Фев 2021, 13:25 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 22 Яну 2018, 20:51
Мнения: 145
Местоположение: София, България
Колега, това е познат проблем при нашите коли. Почти всички екземпляри го правят, но не всички хора са достатъчно наблюдателни и често не го забелязват. Моята включително го прави, но аз отдавна съм свикнал и не ми прави такова впечатление вече. На стенд всичко е най-в центъра на центъра и на хартия е права на конец, с изключение на едно отклонение на надлъжния наклон на дясното колело и затова тегли леко надясно. Има акция на Мазда за решаването му - колата се вдига на подемник, развиват се по 3 болта на страна, навива се ляв волан и болтовете се завиват. Нещо от сорта беше, ако я намеря, ще я прикача тук. Но някак си не си представям да отида в сервиз, да размахам един лист и да кажа, че трябва да направят еди какво си - никой майстор не обича така... И все още го отлагам ;)

_________________
.::: 2007 Mazda 6 Hatchback 2.3 166 hp :::.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 22 Фев 2021, 18:43 
Offline
фен

Регистриран на: 21 Апр 2016, 19:07
Мнения: 241
Местоположение: София
Този проблем не е само при Мазда. Криви джанти и гуми се нарича. Лично взех 4 гудиърки за една торба при от Диана. След половин час гумаждията ми показа колко са зле гумите. Понамачка ги, но ...

_________________
Ex-Mazda 6 Hatchback GG, 1.8i 16V 2002


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Фев 2021, 19:13 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Потвърждавам, че е от криви гуми. Стендът перфектен, джантите супер, баланса и той, а пък леко бие в дясно. Разменихме гумите на джантите и се оправи положението.
П.С. Имайте предвид, че когато карате на двулентов път, естественият наклон на пътя е надясно с цел отводняване. За това се тества върху осовата линия.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Фев 2021, 19:57 
Offline
любител

Регистриран на: 22 Дек 2020, 22:52
Мнения: 48
Местоположение: Sofia
И на ляво ми е теглила. Зависи коя джанта е крива.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Фев 2021, 20:38 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 14 Юли 2015, 13:13
Мнения: 146
Местоположение: София
И при мен е същия проблем от както я имам. Не е от гумите и от джантите, някъде по кормилната уредба/накрайници/носачи. Последно бях при колегата със сервиза, но изникнаха други неща и не успях да я оставя да я погледне хубаво. Също ми криви и дисковете, мислех че попадах на китайски, но 3 пъти за 2 години малко невъзможно ми звучи.

_________________
Mazda 6 2007 Sport Wagon 2.0 143hp Diesel


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 22 Фев 2021, 22:55 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 05 Фев 2018, 21:18
Мнения: 23
Местоположение: Петрич
andon0v написа:
Пробвайте ли да сменяте местата на гумите

Никаква промяна с летни, зимни и размяна на местата...


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Фев 2021, 07:45 
Offline
фен

Регистриран на: 21 Апр 2016, 19:07
Мнения: 241
Местоположение: София
Само не се лъжи да ти рециклират рейката. Това им е следващия "номер" на майсторите ... няма да има ефект. Искат да вземат едни пари.

_________________
Ex-Mazda 6 Hatchback GG, 1.8i 16V 2002


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Фев 2021, 08:39 
Offline
фен

Регистриран на: 13 Юни 2011, 14:34
Мнения: 297
Parisatis написа:
Само не се лъжи да ти рециклират рейката. Това им е следващия "номер" на майсторите ... няма да има ефект. Искат да вземат едни пари.


Да и направи една калибрация ако при това поколение е възможно.

_________________
Мазда 626, 2001г., 2,0ТД, 110 к.с. - бившата
Мазда 6, 2011г., 2,2, 163 к.с.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Фев 2021, 17:08 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 05 Фев 2018, 21:18
Мнения: 23
Местоположение: Петрич
За съжаление след смяна на рейката(с рециклирана такава) няма никаква промяна, току-що ми се обадиха... чудя се дали да не им кажа да ми сложат пак моята си... Шах с пешката направо...


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Фев 2021, 21:23 
Offline
фен

Регистриран на: 21 Апр 2016, 19:07
Мнения: 241
Местоположение: София
Е аз ти казах, защото им е коронен номер. Да беше прочел и послушал. Едни пари на вятъра. Тоя майстор го смени. Симптомите за рейка са коренно различни и много добре го знае. Вероятно даже не са я сменили. Друг сервиз и да ти прегледат предни лагери на главини и крета. Ако е отпаднал проблема с джантите...който е най-вероятната причина.

_________________
Ex-Mazda 6 Hatchback GG, 1.8i 16V 2002


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Фев 2021, 22:00 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 05 Фев 2018, 21:18
Мнения: 23
Местоположение: Петрич
Parisatis написа:
Е аз ти казах, защото им е коронен номер. Да беше прочел и послушал. Едни пари на вятъра. Тоя майстор го смени. Симптомите за рейка са коренно различни и много добре го знае. Вероятно даже не са я сменили. Друг сервиз и да ти прегледат предни лагери на главини и крета. Ако е отпаднал проблема с джантите...който е най-вероятната причина.


Еее ся за 500лв моабет ще правим... Съжалявам сега за постъпката си ама...беше каквото беше. Къде да отида да ми погледнат джантите?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Фев 2021, 23:01 
Offline
фен

Регистриран на: 21 Апр 2016, 19:07
Мнения: 241
Местоположение: София
В София до ТУ рециклаж 150 лв и сваляне-качване 70-80 лв беше последно. Много им скъпи яйцата...

_________________
Ex-Mazda 6 Hatchback GG, 1.8i 16V 2002


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Фев 2021, 23:06 
Offline
фен

Регистриран на: 11 Май 2017, 23:20
Мнения: 137
Местоположение: Уелс
И моята тегли леко вдясно на различни джанти и гуми. Не съм ходил на стенд ще взема да ида да видя дали е фабричен проблема.

_________________
М6-2.0-143к. 2007г.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Фев 2021, 23:21 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 05 Фев 2018, 21:18
Мнения: 23
Местоположение: Петрич
Parisatis написа:
В София до ТУ рециклаж 150 лв и сваляне-качване 70-80 лв беше последно. Много им скъпи яйцата...

Рециклаж на джанта?!? Имаш предвид натискане тук там с преса или?!?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Фев 2021, 23:24 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 05 Фев 2018, 21:18
Мнения: 23
Местоположение: Петрич
ralef написа:
И моята тегли леко вдясно на различни джанти и гуми. Не съм ходил на стенд ще взема да ида да видя дали е фабричен проблема.

Стенд може да направиш, но един! Преди по нататъшни разходи ми пиши, чее...


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Фев 2021, 23:49 
Offline
фен

Регистриран на: 21 Апр 2016, 19:07
Мнения: 241
Местоположение: София
:o Цената за Рециклиране на рейката. Относно джантите, някой свестен гумаджия ...как така къде да отидеш.

_________________
Ex-Mazda 6 Hatchback GG, 1.8i 16V 2002


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Фев 2021, 01:34 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 05 Фев 2018, 21:18
Мнения: 23
Местоположение: Петрич
Parisatis написа:
:o Цената за Рециклиране на рейката. Относно джантите, някой свестен гумаджия ...как така къде да отидеш.

За смяна на моята с рециклирана такава ми взеха 500лв в Auto Rebuild ли е Жизет ли е. Намира се в младост имат и на Сливница сервиз там ги свалят и качват рейките. Рейка 280лв, сваляне качване 150лв, литър масло 25лв и стенд 40лв. Свестен гумаджия?!?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Фев 2021, 12:44 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2008, 18:12
Мнения: 4819
Местоположение: АБСУРДИСТАН
skype: тел № 0889410450
Ombre1 написа:
За съжаление след смяна на рейката(с рециклирана такава) няма никаква промяна, току-що ми се обадиха...
Моите съболезнования :( за 500-те лева, ама защо така пренебрежително прескочи пост № 3 в темата, :-k като това ти е решението на проблема .

_________________
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Фев 2021, 15:27 
Offline
фен

Регистриран на: 14 Ное 2016, 08:47
Мнения: 465
Местоположение: София
martod написа:
Ombre1 написа:
За съжаление след смяна на рейката(с рециклирана такава) няма никаква промяна, току-що ми се обадиха...
Моите съболезнования :( за 500-те лева, ама защо така пренебрежително прескочи пост № 3 в темата, :-k като това ти е решението на проблема .

Може ли информация кои три болта се развиват, че 3 години 6-цата дърпа надясно и 3 стенда не можаха да решат проблема :)

EDIT: Намерих сервизния бюлетин.


Прикачени файлове:
steering_pull_bulletin.zip [241.2 KiB]
241 пъти

_________________
Mazda 6 GY 2.0 143hp
Mazda CX-5 2.5 194hp
Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Фев 2021, 18:36 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 14 Юли 2015, 13:13
Мнения: 146
Местоположение: София
gyenchev написа:
martod написа:
Ombre1 написа:
За съжаление след смяна на рейката(с рециклирана такава) няма никаква промяна, току-що ми се обадиха...
Моите съболезнования :( за 500-те лева, ама защо така пренебрежително прескочи пост № 3 в темата, :-k като това ти е решението на проблема .

Може ли информация кои три болта се развиват, че 3 години 6-цата дърпа надясно и 3 стенда не можаха да решат проблема :)

EDIT: Намерих сервизния бюлетин.


Много полезно! Може човек сам да го направи даже.

_________________
Mazda 6 2007 Sport Wagon 2.0 143hp Diesel


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 25 Фев 2021, 20:42 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 05 Фев 2018, 21:18
Мнения: 23
Местоположение: Петрич
По-интересното е че с рециклираната рейка се появи едно пукане при потегляне и при спиране...Обясних им 5 пъти че колата е закарана без никакви проблеми по окачването в което и те се увериха при постъпване в сервиза. Почнаха се едни обяснения че не били пипали друго освен рейката, почна едно търсене на причината за пукането...Нищо не откриха...Викат ми абе остави я утре ще я видим...хахаха. Трябваше да пътувам нямаше как да им я оставя. Обещаха че когато имам време мога да мина и да я погледнат...Абе вкарах се у якия филм...
П.С. Не знам дали има смисъл да го пробвам това с болтовете?!?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2021, 10:17 
Offline
фен

Регистриран на: 14 Ное 2016, 08:47
Мнения: 465
Местоположение: София
Ombre1 написа:
По-интересното е че с рециклираната рейка се появи едно пукане при потегляне и при спиране...Обясних им 5 пъти че колата е закарана без никакви проблеми по окачването в което и те се увериха при постъпване в сервиза. Почнаха се едни обяснения че не били пипали друго освен рейката, почна едно търсене на причината за пукането...Нищо не откриха...Викат ми абе остави я утре ще я видим...хахаха. Трябваше да пътувам нямаше как да им я оставя. Обещаха че когато имам време мога да мина и да я погледнат...Абе вкарах се у якия филм...
П.С. Не знам дали има смисъл да го пробвам това с болтовете?!?


Виж да ти оправят тропането. После направи реглаж, и след това с болтовете. Щом има сервизен бюлетин явно има защо да го пускат.

_________________
Mazda 6 GY 2.0 143hp
Mazda CX-5 2.5 194hp


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2021, 19:06 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 05 Фев 2018, 21:18
Мнения: 23
Местоположение: Петрич
martod написа:
Ombre1 написа:
За съжаление след смяна на рейката(с рециклирана такава) няма никаква промяна, току-що ми се обадиха...
Моите съболезнования :( за 500-те лева, ама защо така пренебрежително прескочи пост № 3 в темата, :-k като това ти е решението на проблема .

От бюлетина само от т.9 не става ясно дали колата се вдига напълно или пак предните гуми трябва да са в контакт със земята? Идеи?

EDIT: Видях че още в началото са написали хората че колата постоянно трябва да е в контакт със земята. :D


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2021, 21:23 
Offline
фен

Регистриран на: 11 Май 2017, 23:20
Мнения: 137
Местоположение: Уелс
.....

_________________
М6-2.0-143к. 2007г.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Фев 2021, 15:48 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 05 Фев 2018, 21:18
Мнения: 23
Местоположение: Петрич
Направихме всичко от бюлетина стъпка по стъпка, но промяна никаква...Разменихме местата на предните гуми без да ги демонтираме от джантите(т.е. станаха с обърната посока) и познайте какво...колата тръгна да тегли наляво...Отидох при един приятел гумаджия с идеята че има крива джанта и след десетки сменявания на джанти и гуми какво се оказа...Всички гуми са криви...Дори и с една от моите колата теглеше на някъде. Накратко-ГУМИ ГУМИ ГУМИ!!!

П.С. Скърцането при потегляне и спиране след смяна на рейката остава за решаване.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Фев 2021, 17:51 
Offline
фен

Регистриран на: 21 Апр 2016, 19:07
Мнения: 241
Местоположение: София
Parisatis написа:
Този проблем не е само при Мазда. Криви джанти и гуми се нарича...


Сметни колко пари щеше да си спестиш, ако ни беше послушал ?! Лека и безаварийна.

Относно скърцането може да обърнеш внимание на масления тампон на двигателя. Ако е изтекъл, често при тръгване и спиране издава странни звуци.

_________________
Ex-Mazda 6 Hatchback GG, 1.8i 16V 2002


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Фев 2021, 21:33 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 05 Фев 2018, 21:18
Мнения: 23
Местоположение: Петрич
Parisatis написа:
Parisatis написа:
Този проблем не е само при Мазда. Криви джанти и гуми се нарича...


Сметни колко пари щеше да си спестиш, ако ни беше послушал ?! Лека и безаварийна.

Относно скърцането може да обърнеш внимание на масления тампон на двигателя. Ако е изтекъл, често при тръгване и спиране издава странни звуци.

Проблема е че гумите ги въртях всякак(повярвайте ми всякак) и никаква разлика. С летни със зимни, предните отзад, задните отпред. Днес как така стана че тръгна в другата посока не знам...Все тая, да сме живи да сме здрави, дано помогне тая тема на други хора :roll: :idea:

П.С. Къде се намира тоя тампон? :D


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Фев 2021, 22:13 
Offline
фен

Регистриран на: 21 Апр 2016, 19:07
Мнения: 241
Местоположение: София
В ляво до казанчето за водата. Вижда се ако е смачкан. При мен нямаше външни симптоми, но като инжектираха грес вътре и спря. Но това е временно решение. И пак напомням, в сервиз като те изментят веднъж, не се връщай. Особено онези дето са сменили рейката. Взели са ти двойно и са знаели, че няма да има ефект.

_________________
Ex-Mazda 6 Hatchback GG, 1.8i 16V 2002


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб