Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 16:35

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 09 Май 2021, 12:52 
Offline
любител

Регистриран на: 30 Яну 2021, 14:59
Мнения: 2
Местоположение: Бургас
Здравейте, интересувам се за ъпдейт на софтуер и евентуално монтиране на модула за Android Auto за Mazda 6 2016 г.
Имате ли представа дали в официалното представителство на Мазда предглат въпросните ъпдейти за коли внос от САЩ?
И като цяло как седи този въпрос понеже до колкото видях в OLX дори картата за навигацията е различна от тази, която се предлага за автомобилите предназначени за европейският пазар.


Последна промяна urgent на 11 Май 2021, 13:02, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Май 2021, 07:44 
Offline
любител
Аватар
2009 Mazda 6

Регистриран на: 05 Ное 2013, 22:36
Мнения: 91
Местоположение: София
За софтуер бих потърсил в някой американски форум на Мазда. Наскоро си инсталирах Apple CarPlay на Тойота Камри, която купих от САЩ. Софтуера свалих безплатно от най-големия форум там.

_________________
Mazda 6, 2.2 MRZ-CD


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 10 Май 2021, 23:52 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 30 Яну 2021, 14:59
Мнения: 2
Местоположение: Бургас
Притеснява ме дали ще мога да го инсталирам сам. Гледах в Youtube клип където един човек е пробвал сам и показва как някакви неща се държат странно включват се изключват се. Мога да се пробвам, но ако не стане успешно искам да, знам има ли кой да оправи бакиите :D


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Юни 2021, 22:44 
Offline
любител

Регистриран на: 22 Окт 2015, 14:17
Мнения: 19
Местоположение: Благоевград
Набързо моя средно компетентен отговор - някъде във форума имаше тема за Навигация и линк към сайт за ъпдейт на софтуера. Парадоксално там нямаше нищо общо с навигацията де, но това е друг въпрос. Та от въпросния сайт следвайки инструкциите и предоставени файлове успях да си подкрам последна версия европейски софтуер на моята канадка 2016. След което мушкайки карта с навигация от Англия (ибей) всичко си тръгна (не съм сигурен дали ъпдейта на софтуера беше наложителен, но поне ме дари с пауза от mute бутона :D).
По-важното по твоя въпрос е, че в този сайт беше изрично написано и много еднозначно, че инсталация на android auto и carplay е технически невъзможно без първо да инсталираш 2 хардуерни чарка, продавани само и единствено от Мазда. Инвече ако ги имаш имаха инструкции и за софтуерната част.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Юни 2021, 06:12 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
Хардуерните части вече са налични от Алито. Има и доста видеа в Тубата. 160 лв приблизително.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Авг 2021, 20:57 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 10 Юли 2015, 10:58
Мнения: 75
Местоположение: Sofia
Здравей,
В стар моторс добавих модула на шестица 2016 2.5 от Канада, като в цената е включено ъпдейт на мултимедията. Нямаше проблеми. След ъпдейта на версията радиото започна да прихваща и всичките честоти, както е за Европейските модели. А това, че SD картата е за северна америка няма общо с модула.
Ето един отговор от СМ:

Здравейте отново,
Ако е необходимо, ще се направи обновяване на версията на медията. Картата за навигация, няма отношение към функционалността на модула. Допълнителни разходи свързани с монтажа на модула не се очакват. Доставктата на аксесоара е в срок от 5-7 дни , монтажа му отнема 2 часа. В случай, че желаете да го доставим за Вас, ще е необходим аванс в размер на 50%
Сервизният ни център в гр.София се намира на бул. Христофор Колумб 43. Монтажа може да изпълним в работната седмица от понеделник до петък, работното ни време е 09:00-18:00ч. Необходиимо е да имате предварително записан час.
Поздрави,

_________________
Масда, двехиледи и седем година, сто четирисе и три кониа, дизал
2016 mazda 6 2.5


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Авг 2021, 15:40 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
Колко излезе цената в СМ?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Авг 2021, 21:35 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 10 Юли 2015, 10:58
Мнения: 75
Местоположение: Sofia
JojoMojo написа:
Колко излезе цената в СМ?


Цената, която ми дадоха от СМ, с включен монтаж е 447лв с ДДС в началото на годината. Страшно удобство е, но поне при мен с iphone има 2 проблема, които ме дразнят:
1. Когато пусна waze пренасочва звука от телефона(т.е спира музиката ако е друго място- радио, флашка), въпреки че приложението е с изключен звук. Някой път и когато говоря по телефона по-продължително source-a на звука остава от телефона и трябва да се върна в менюто на маздата да го сменя.
2. Преди ползвах да говоря по телефона през bluetooth и имах възможност да сменя от телефона дали да се чува в цялата кола или да само в телефона. Сега с car play това не иска да се смени и трябва да откача телефона, ако не искам да се чува разговора в колата.

Иначе бях приятно изненадан, че сработват разговори по instagram/ messenger и това, че Siri работи през бутона на волана.

_________________
Масда, двехиледи и седем година, сто четирисе и три кониа, дизал
2016 mazda 6 2.5


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Авг 2021, 14:23 
Offline
фен

Регистриран на: 14 Ное 2016, 08:47
Мнения: 465
Местоположение: София
icowwww написа:
JojoMojo написа:
Колко излезе цената в СМ?


Цената, която ми дадоха от СМ, с включен монтаж е 447лв с ДДС в началото на годината. Страшно удобство е, но поне при мен с iphone има 2 проблема, които ме дразнят:
1. Когато пусна waze пренасочва звука от телефона(т.е спира музиката ако е друго място- радио, флашка), въпреки че приложението е с изключен звук. Някой път и когато говоря по телефона по-продължително source-a на звука остава от телефона и трябва да се върна в менюто на маздата да го сменя.
2. Преди ползвах да говоря по телефона през bluetooth и имах възможност да сменя от телефона дали да се чува в цялата кола или да само в телефона. Сега с car play това не иска да се смени и трябва да откача телефона, ако не искам да се чува разговора в колата.

Иначе бях приятно изненадан, че сработват разговори по instagram/ messenger и това, че Siri работи през бутона на волана.


По точка 1. Waze е бъглив. Имах го и аз същия проблем. Пускаш го до последно зададена дестинация и го спираш и се оправя звука.
По точка 2. аз не съм имал такъв проблем.

_________________
Mazda 6 GY 2.0 143hp
Mazda CX-5 2.5 194hp


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Сеп 2021, 19:46 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 05 Май 2021, 11:05
Мнения: 285
Местоположение: София
icowwww написа:
Здравей,
В стар моторс добавих модула на шестица 2016 2.5 от Канада, като в цената е включено ъпдейт на мултимедията. Нямаше проблеми. След ъпдейта на версията радиото започна да прихваща и всичките честоти, както е за Европейските модели. А това, че SD картата е за северна америка няма общо с модула.
Ето един отговор от СМ:

Здравейте отново,
Ако е необходимо, ще се направи обновяване на версията на медията. Картата за навигация, няма отношение към функционалността на модула. Допълнителни разходи свързани с монтажа на модула не се очакват. Доставктата на аксесоара е в срок от 5-7 дни , монтажа му отнема 2 часа. В случай, че желаете да го доставим за Вас, ще е необходим аванс в размер на 50%
Сервизният ни център в гр.София се намира на бул. Христофор Колумб 43. Монтажа може да изпълним в работната седмица от понеделник до петък, работното ни време е 09:00-18:00ч. Необходиимо е да имате предварително записан час.
Поздрави,


Колега с какъв софтуер/firmware ти ъпдейтнаха мултимедията, американски или европейски?

_________________
caryЦар


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Malin_K и 17 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб