Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 12:33

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА РАЗДЕЛА!
ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 56 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 14 Май 2011, 22:43 
Offline
любител

Регистриран на: 14 Май 2011, 21:44
Мнения: 72
Здравейте колеги, искам да си купя ВАН и много се чудихме с жена ми какъв да бъде той, В крайна сметка избора ни спря между две коли - Тойота Корола Версо и Мазда 5 ! Гледам повече бензиновите версии, защото колата ще се кара повече градско и на година ще навърта около 10000 км. и по това,което четох по форуми, консултации с приятели и т.н. стугнах до извода, че наистина няма смисъл да взимам дизелова кола, защото поддръжката и е много по-скъпа и не се изплаща, отделно че и самите дизели са по-скъпи като цена . Та въпросът ми е : Харесали сме една Мазда 5 бензинова 1.8 , 2005г. и какво ще ме посъветвате за нея, добри ли са, какъв разход дават в градски условия , здрави ли са и понеже това е от първите модели на този модел , това не е ли проблем ? Ще се радвам да чуя мнения и съвети, благодаря !!!


Последна промяна balin на 15 Май 2011, 22:39, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Май 2011, 23:28 
Offline
любител

Регистриран на: 24 Окт 2010, 18:15
Мнения: 48
Местоположение: Montreal
Здравей!Аз съм с МАЗДА МПВ същтата година,но имам приятел с 5ца.много сме доволни и двамата.Колата е много комфортна,страшна возия и да чукна на дърво е здраваа(2години я карам само консумативи са сменяни).Не се чуди взимай я :lovemazda:


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Май 2011, 23:37 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 14 Май 2011, 21:44
Мнения: 72
radonick написа:
Здравей!Аз съм с МАЗДА МПВ същтата година,но имам приятел с 5ца.много сме доволни и двамата.Колата е много комфортна,страшна возия и да чукна на дърво е здраваа(2години я карам само консумативи са сменяни).Не се чуди взимай я :lovemazda:


:) това е добре ! А да знаеш дали стоповете отзад са еднакви на 2005 г. модел и на по-новата, тоест могат ли да се сложат такива кристални стопове на модела от 2005 година ?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Май 2011, 23:45 
Offline
любител

Регистриран на: 24 Окт 2010, 18:15
Мнения: 48
Местоположение: Montreal
Да мисля,че са еднакви и стават :mazda-logo:


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Май 2011, 09:35 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 14 Май 2011, 21:44
Мнения: 72
Други мнения от колеги , каращи такъв автомобил ?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Май 2011, 11:28 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 18 Апр 2007, 00:33
Мнения: 316
balin написа:
Други мнения от колеги , каращи такъв автомобил ?


Ако изборът ти е между Мазда 5 и Тойота Verso определено маздата е по-добрия вариант. Има немалко предимства, но дори само за едно от тях си заслужава - плъзгащите се задни врати. Страхотно удобство са особено за в града. Никога не се притесняваш като паркираш дали децата от задните седалки ще оспуят да излязат и дали няма да цапардосат вратата някъде (с риск това някъде да е някоя баровска кола)

Навремето преди да купя петицата около две години се колебах и я сравнявах с други коли от същия клас и Маздата ме спечели по всички показатели. Писал съм доста по въпроса тук във форума. Потърси малко.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Май 2011, 22:10 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 14 Май 2011, 21:44
Мнения: 72
А какво ще кажете за бензиновия мотор 1.8 ? Добър ли е, че някъде по темите един колега беше написал да не се взима мотор 1.8 ?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Май 2011, 22:46 
Offline
фен
Аватар
2008 Mazda 5

Регистриран на: 11 Сеп 2008, 00:03
Мнения: 351
Ако са верни цифрите за разхода на гориво на двата двигателя гледайки този сайт http://catalog.auto.ru/catalog/cars/mazda/mazda-5/ то според мен си заслужава да се вземе по-големият мотор. Разликата в разхода е пренебрежително малка, а ще имаш почти 30 коня в плюс. Минусът на по-мощният двигател ще се изразява в по-високи застраховки и данъци(?), и евентуално по-висок разход при работа на място-светофари и трафик. И още нещо, което не е маловажно, но не съм запознат-дали въпросните двигатели за с верига или ремък?


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Май 2011, 22:54 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 14 Май 2011, 21:44
Мнения: 72
Black see написа:
Ако са верни цифрите за разхода на гориво на двата двигателя гледайки този сайт http://catalog.auto.ru/catalog/cars/mazda/mazda-5/ то според мен си заслужава да се вземе по-големият мотор. Разликата в разхода е пренебрежително малка, а ще имаш почти 30 коня в плюс. Минусът на по-мощният двигател ще се изразява в по-високи застраховки и данъци(?), и евентуално по-висок разход при работа на място-светофари и трафик. И още нещо, което не е маловажно, но не съм запознат-дали въпросните двигатели за с верига или ремък?


Доколкото прочетох тук във форума и двата бензинови двигателя били с вериги !


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Май 2011, 23:01 
Offline
фен
Аватар
2008 Mazda 5

Регистриран на: 11 Сеп 2008, 00:03
Мнения: 351
Идеално, в такъв случай една грижа по-малко. :wink:


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Май 2011, 23:14 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 14 Май 2011, 21:44
Мнения: 72
Да, обаче един колега от форума беше посъветвал друг, ако взима бензинова да не е 1.8 мотора и се питам защо ?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Май 2011, 23:24 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 18 Апр 2007, 00:33
Мнения: 316
balin написа:
Да, обаче един колега от форума беше посъветвал друг, ако взима бензинова да не е 1.8 мотора и се питам защо ?


Питай го :)
Вероятно защото му малее като мощност и то при по-голям разход.
Като качество на двигателите не вярвам да има разлика и не помня някой да е казвал, че има такава.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Май 2011, 23:32 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 14 Май 2011, 21:44
Мнения: 72
salle написа:
balin написа:
Да, обаче един колега от форума беше посъветвал друг, ако взима бензинова да не е 1.8 мотора и се питам защо ?


Питай го :)
Вероятно защото му малее като мощност и то при по-голям разход.
Като качество на двигателите не вярвам да има разлика и не помня някой да е казвал, че има такава.


Е не вярвам 1.8 116 кона да харчи повече от 2.0 140 коня !


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Май 2011, 00:39 
Offline
фен
Аватар
2008 Mazda 5

Регистриран на: 11 Сеп 2008, 00:03
Мнения: 351
balin написа:
salle написа:
balin написа:
Да, обаче един колега от форума беше посъветвал друг, ако взима бензинова да не е 1.8 мотора и се питам защо ?


Питай го :)
Вероятно защото му малее като мощност и то при по-голям разход.
Като качество на двигателите не вярвам да има разлика и не помня някой да е казвал, че има такава.


Е не вярвам 1.8 116 кона да харчи повече от 2.0 140 коня !


Може колега, може. Маломощен двигател и тежко купе са доста лоша комбинация. [-X


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 16 Май 2011, 01:03 
Offline
маниак
Аватар
2010 Mazda 6

Регистриран на: 29 Юни 2010, 20:18
Мнения: 712
Местоположение: София
Подкрепям колегата Black see, виждал съм го със собствените /не на мазда 5/ си очи, но не разбирай по голям двитагел примерно 1.8 - 2.5, говорим за 1.8 и 2.0, на тези тежки купета 1.8 иска яко ръчка за да върви по същия начин а това си вдига разхода, докато при 2.0ката хем си върви хем с много приличен разход, можеш да постигнеш по нисък но само при градси услоивя или извънградско ама повечеот 90 не сми миси да вдигаш. ако колебанието ти е заради разхода взимай 2.0ката, ако е финансово заради цената на колата сам си преценявай.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 16 Май 2011, 09:23 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 14 Май 2011, 21:44
Мнения: 72
Цената на тази , която съм харесал е много добра !


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Май 2011, 21:12 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 14 Май 2011, 21:44
Мнения: 72
Явно никой друг няма да се изкаже за плюсовете и минусите на този модел кола с този мотор, кажете поне частите как са и на какви цени са ?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Май 2011, 18:21 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 18 Апр 2007, 00:33
Мнения: 316
balin написа:
Е не вярвам 1.8 116 кона да харчи повече от 2.0 140 коня !


Специално за Маздата си прав. Грешката е моя.
Има много коли при които по-маломощен двигател дава по-голям разход. Просто за всяка кола има оптимална мощност по отношение на разхода и когато слезеш под нея разходът почва да се вдига. Особено ако скоростната кутия е една и съща. Също както със скоростта. Ако караш все по-бавно от един момент разхода почва да се вдига.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Май 2011, 20:54 
Offline
любител
Аватар
2012 Mazda CX-7

Регистриран на: 02 Мар 2009, 14:42
Мнения: 64
Местоположение: Бургас
Колега,
маздата е за предпочитане във всяко отношение, част от причините бяха цитирани по-горе. И да не забравяме и най-важното, като дизайн маздата превъзхожда Тойотата, която си е грозноватичка.

_________________
Hi guys!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 18 Май 2011, 19:06 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 14 Май 2011, 21:44
Мнения: 72
Ами и аз май клоня към Мазда, ама ми се искаше да чуя повече мнения, но колегите в този форум са много пестеливи на съвети и изказвания !!!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Май 2011, 12:03 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 18 Апр 2007, 00:33
Мнения: 316
balin написа:
Ами и аз май клоня към Мазда, ама ми се искаше да чуя повече мнения, но колегите в този форум са много пестеливи на съвети и изказвания !!!


Ами какви съвети очакваш когато с петици в този форум сме доста малко а пък с 1.8 бензинов двигател май нямаме нито един.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Май 2011, 14:56 
Offline
любител
2006 Mazda 5

Регистриран на: 04 Яну 2011, 15:06
Мнения: 80
salle написа:
balin написа:
Ами и аз май клоня към Мазда, ама ми се искаше да чуя повече мнения, но колегите в този форум са много пестеливи на съвети и изказвания !!!


Ами какви съвети очакваш когато с петици в този форум сме доста малко а пък с 1.8 бензинов двигател май нямаме нито един.

:thumbsup: :turbo:


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 19 Май 2011, 16:05 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2008, 18:12
Мнения: 4819
Местоположение: АБСУРДИСТАН
skype: тел № 0889410450
balin написа:
Ами и аз май клоня към Мазда, ама ми се искаше да чуя повече мнения, но колегите в този форум са много пестеливи на съвети и изказвания !!!
Ами пестеливи са, защото тук ако 5-6 човека карат Мазда 5, толкова и мнения ще получиш, не като в другия форум, пак 5-6 карат версо, ама 200 ще ти пишат, как тойота е по добрата .. :lol:
В крайна сметка спретни един тест драйв и на двете коли, виж коя по ще ти хареса и тогава се насочвай окончателно ..

_________________
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Май 2011, 17:46 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 18 Апр 2007, 00:33
Мнения: 316
martod написа:
balin написа:
Ами и аз май клоня към Мазда, ама ми се искаше да чуя повече мнения, но колегите в този форум са много пестеливи на съвети и изказвания !!!
Ами пестеливи са, защото тук ако 5-6 човека карат Мазда 5, толкова и мнения ще получиш, не като в другия форум, пак 5-6 карат версо, ама 200 ще ти пишат, как тойота е по добрата .. :lol:
В крайна сметка спретни един тест драйв и на двете коли, виж коя по ще ти хареса и тогава се насочвай окончателно ..


Тест разбира се е най-добре, но ако отидеш при доставчиците да тестваш нова от Тойота определено ще те спечелят с много по-добро отношение. Вносителя на Мазда Стар моторс доскоро въобще не предлагаха тестване. Добре, че поне за това се осъзнаха.

Мога да предложа на колегата едно кръгче с моята, но тогава рискува да се откаже окончателно от малкия двигател, че дори и да хареса дизела :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Май 2011, 18:04 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 14 Май 2011, 21:44
Мнения: 72
salle написа:
martod написа:
balin написа:
Ами и аз май клоня към Мазда, ама ми се искаше да чуя повече мнения, но колегите в този форум са много пестеливи на съвети и изказвания !!!
Ами пестеливи са, защото тук ако 5-6 човека карат Мазда 5, толкова и мнения ще получиш, не като в другия форум, пак 5-6 карат версо, ама 200 ще ти пишат, как тойота е по добрата .. :lol:
В крайна сметка спретни един тест драйв и на двете коли, виж коя по ще ти хареса и тогава се насочвай окончателно ..


Тест разбира се е най-добре, но ако отидеш при доставчиците да тестваш нова от Тойота определено ще те спечелят с много по-добро отношение. Вносителя на Мазда Стар моторс доскоро въобще не предлагаха тестване. Добре, че поне за това се осъзнаха.

Мога да предложа на колегата едно кръгче с моята, но тогава рискува да се откаже окончателно от малкия двигател, че дори и да хареса дизела :)


Каква е твойта ?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Май 2011, 18:32 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2008, 18:12
Мнения: 4819
Местоположение: АБСУРДИСТАН
skype: тел № 0889410450
salle написа:
.

Мога да предложа на колегата едно кръгче с моята,
Точно това имах в предвид, като казах да си спретне тест :ok: той ако чака дилърите да му спретнат, може да си остане без него :D
Ако помоли и в Тойота форума, все някой ще се съгласи да му предостави и Версо, за леко тестче ..

_________________
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Май 2011, 19:37 
Offline
маниак
Аватар
2010 Mazda 6

Регистриран на: 29 Юни 2010, 20:18
Мнения: 712
Местоположение: София
Ами сега поне в Софийския Стар Моторс има и свестни дилъри, който биха направили вичко възможно да осигурят тест драйв а и съм сигурен, че отношението което ще получи дори ще е по добро ;-)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 19 Май 2011, 21:22 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 18 Апр 2007, 00:33
Мнения: 316
balin написа:
salle написа:
Мога да предложа на колегата едно кръгче с моята, но тогава рискува да се откаже окончателно от малкия двигател, че дори и да хареса дизела :)


Каква е твойта ?


Е ти явно въобще не си погледнал другите теми в този форум да видиш какви са мненията на хората а държиш да ти преразкажат всичко тук в твойта тема :) Не става така. И аз и други сме изписали доста за своите петици и добри и лоши неща и не би трябвало да очакваш да седнем да ги пренаписваме.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Май 2011, 21:46 
Offline
любител
Аватар
2012 Mazda CX-7

Регистриран на: 02 Мар 2009, 14:42
Мнения: 64
Местоположение: Бургас
Колега,
ако имаш възможност взимай двулитровия. Не разбирам зашо са тия колебания. Мощния двигател винаги можеш да го използваш или не, за разлика от малкия 1,8. Като всеки автомобил си има предимства и недостатъци. Зависи от каква кола слизаш.
За мен 5-цата е най-добрия дизайн за ван изпълнение. За техническите характеристики няма да ти говоря, има ревюта за сравнения достатъчно. А коя ще се чупи повече си е божа работа...

_________________
Hi guys!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 19 Май 2011, 21:54 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 14 Май 2011, 21:44
Мнения: 72
don_korleone написа:
Колега,
ако имаш възможност взимай двулитровия. Не разбирам зашо са тия колебания. Мощния двигател винаги можеш да го използваш или не, за разлика от малкия 1,8. Като всеки автомобил си има предимства и недостатъци. Зависи от каква кола слизаш.
За мен 5-цата е най-добрия дизайн за ван изпълнение. За техническите характеристики няма да ти говоря, има ревюта за сравнения достатъчно. А коя ще се чупи повече си е божа работа...


Колега въпроса е , че съм харесал един 1.8 мотор на добра цена и затова питам точно за тоя двигател ?!


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 56 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб