Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 20 Апр 2019, 15:02

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 40 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: MX-3 ili Tigra
МнениеПубликувано на: 18 Юли 2006, 16:11 
любител

Zdravete vsichki,
Sega se chudija dali da vzemam Tigra 1.4, 96g ili MX-3 1.8 94g. Tokushto zapochnah shofjorski kursa, njamam mnogo opit s kolite. Idejata mi e osven da pozvam polvam za rabotata, koito e 5 min ot doma, da karam edna hubava i ikonomichna kola za da moga da hodja na moreto vseki weekend.
Do sega razbrah che MX-3 e mnogo po kachesvena kola, edinsvenoto neshto koito oshte se chudja e razhodite.
Njakavi saveti za men? Merci!

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Юли 2006, 16:54 
маниак
Аватар
1998 Volkswagen Golf

:D

Не че това е Мазда форум ама...
Аз лично грам няма да се замисля...
Ти какво ще избереш,100 ойро или 100 виетнамски донги ?!?
Късмет с покупката на МХ-3 :thumbsup:

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Юли 2006, 17:12 
фанатик
Аватар
1996 Mazda 323F

Ако гледаш икономичността, то Тиграта е твоята кола, но ако държиш на качеството се хвърляй в МХ-3. :wink:

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Юли 2006, 17:22 
фен
Аватар

Явно тази дилема вълнува не смо мен :oops:
но аз нямам кураж да я споделя във форума. Гаджето ми има МХ-3 и аз я карам от време на време, но май ми се иска тигра, тя излиза къде, къде по-евтино.
Иначе няма какво да се лъжем в МХ-3 има много повече стил и класа от опела.

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Юли 2006, 17:54 
фанатик

Тиграта е по-добра, както и да погледнеш! Двигател, окачване, трансмисия, разход, интериор и екстериор, електроника - всичко е по-добро в Опела. Направо не знам какви са тия сравнения?! И какво са се навъдили някакви MX-3-ки, много станаха, аман вече, баси грозната кола!

:wink:

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Юли 2006, 19:04 
фанатик
Аватар
1995 Mazda 323F

Ако си намерил добра МХ-3 1.8 мотор, направо няма какво да мислиш мятай и се на момента. Остави я тази тигра-корса... :wink:

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Юли 2006, 19:18 
любител
Автор на темата

CyberGene Ïóñíàòî íà: Âòî Þëè 18, 2006 5:54 pm Çàãëàâèå:

--------------------------------------------------------------------------------

Òèãðàòà å ïî-äîáðà, êàêòî è äà ïîãëåäíåø! Äâèãàòåë, îêà÷âàíå, òðàíñìèñèÿ, ðàçõîä, èíòåðèîð è åêñòåðèîð, åëåêòðîíèêà - âñè÷êî å ïî-äîáðî â Îïåëà. Íàïðàâî íå çíàì êàêâè ñà òèÿ ñðàâíåíèÿ?! È êàêâî ñà ñå íàâúäèëè íÿêàêâè MX-3-êè, ìíîãî ñòàíàõà, àìàí âå÷å, áàñè ãðîçíàòà êîëà!

Ti si parvija chovek koito kazva che tigra e po dobra ot MX-3. Shtom karash MX-3, sigurno znaesh za kakvo govorish :P

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие: Tigra Corsa
МнениеПубликувано на: 18 Юли 2006, 19:22 
любител
Автор на темата

Abe, da vi kazha che na mene mi haresa poveche Design na Tigra. Ama ne sam siguren dali shte se sabera v neja. Az sam 186, 110 kg, sigurno smeshno shte izglezhdam.

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Юли 2006, 19:36 
фанатик

http://en.wikipedia.org/wiki/Sarcasm

А ти и в Маздата няма да се събереш, щом са ти такива габаритите. То аз едвам се събирам, дето съм по-скоро слаб... Що не си потърсиш по-голяма кола?

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие: Suggestion?
МнениеПубликувано на: 18 Юли 2006, 19:40 
любител
Автор на темата

Vie kakvo mi predlagate? Imam budget na 6000 lv, i prepochitam hubava, leko sportna kola :P

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Юли 2006, 20:03 
фанатик

Значи първо искам да ти кажа, че в клуб на Мазда не можеш да очакваш някой да ти даде съвет да си купиш каквото и да е друго, освен Мазда, затова и не знам защо ми се върза по-горе :) Е, в някой друг клуб може да има разочаровани, но тук почти не знам да има такива, освен One, ама той е върл немски фен, пък и чичо Владо ще му оправи сега колата. Като си едър, а искаш по-спортна кола, си вземи 323F BA за тия пари - най-добър компромис между външен вид и практичност.

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие: Re: Suggestion?
МнениеПубликувано на: 18 Юли 2006, 20:54 
фанатик
Аватар
1996 Mazda 323F

Cartman написа:
Vie kakvo mi predlagate? Imam budget na 6000 lv, i prepochitam hubava, leko sportna kola :P

Ами аз като за начало ти предлагам да започнеш на кирилица. Не е моя прищявка, а просто са такива са правилата на форума и гледаме да ги спазваме. Второ сам на себе си да отговориш точно какво искаш, защото нали разбираш, няма как някой вместо теб да ти избере кола. След като горе-долу си наясно с желанията за автомобил ще ти дадем доколкото можем адекватно мнение за + -вете и - -сите на избраното.
С тези размери които даваш в Тиграта не само ще изглеждаш смешно, но и едва ли ще се събереш и шофирането няма да е никакво удоволствие, а по-скоро мъка. МХ-3 е почти същата работа. Леко спортните коли както ги наричаш са леко теснички и леко неикономични. Значи в твоя случай трябва сам да решиш с какво си готов да направиш компромис, а и бюджета ти не е такъв, че да имаш голям избор.
А не си ли се замислял за Мазда 323 Ф нещо подобно на тази отдолу?
Леко спортна, гори в рамките на нормалното, върви доста прилично, а и е комфортна.
Другият вариянт е Хонда Сивик-отговаря на същите показатели.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Юли 2006, 13:18 
фанатик
Аватар

да, моля те да пишеш на кирилица, за тези пари си вземи опел кадет гси за 1500 лв. и за другите го направи пушка!

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Юли 2006, 17:13 
любител
Аватар

естественно 4е мх3 аз не знам луд ли е тоя пич дето вика че маздата е баси грозната кола аз лично от опит моа ти каа батенце само мазда и особено мх3 качество на зглобка, двигател, дизайн, адски голиам демараж, много еластична,много пъргава кола пак казжам 4е тоя пич е луд изв. ако съм прекалил

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Юли 2006, 18:06 
фанатик

Како, бате, прощавам ти :wink:

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Юли 2006, 18:13 
фанатик
Аватар
1996 Mazda 323F

geron написа:
естественно 4е мх3 аз не знам луд ли е тоя пич дето вика че маздата е баси грозната кола аз лично от опит моа ти каа батенце само мазда и особено мх3 качество на зглобка, двигател, дизайн, адски голиам демараж, много еластична,много пъргава кола пак казжам 4е тоя пич е луд изв. ако съм прекалил

Аз споделям мнението на CyberGene, че е грозна, ама много грозна, напрао не моа я гледам. :lol: Особено тази на аватара му. :wink: Не знам как не го е досрамяло да я сложи там. :P
Ами ти на твойта що не и пуснеш малко снимчици да я видим като толкова много я хвалиш, а? Срам те е нали? Е не се притеснявай, като на нов член в клуба обещавам да не ти се смеем много. :P :P :P
П.П. Само сега да не вземеш и мен да ме изкараш, че съм луд, защото имам бележка от психо-диспансера, че не съм. Е, взех я с връзки, но това е друга тема. :unibrow:

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Юли 2006, 18:28 
любител
Аватар

Е пуснал съм. :wink:

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Юли 2006, 20:43 
любител
Автор на темата

Цитат:
Àìè àç êàòî çà íà÷àëî òè ïðåäëàãàì äà çàïî÷íåø íà êèðèëèöà.
Kak da go napravja kato kriltsa?

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Юли 2006, 09:27 
любител
Аватар

Xa xa xa :shock: :twisted:

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие: Re: Suggestion?
МнениеПубликувано на: 20 Юли 2006, 09:40 
фанатик
Аватар

sawa написа:
....Другият вариянт е Хонда Сивик-отговаря на същите показатели.

аз като върл немски фен (вече съм обяснил на какво съм фен всъщност) също бих ти препопръчал сивик и то от последните години (с късмет може и да ти влзене в бюджета) , по широк е от тиграта и маздата , а с твоите габарити в много малка кола няма да ти е гот ...

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Юли 2006, 20:05 
фанатик
Аватар
2007 Mazda RX-8

Значи първо - Тиграта, че харчела по-малко от 3-ката са глупости. Аз лично имах Тигра 1.6 миналата година, прослувутият Екотек, еми под 12 градско неможах да я сваля. А и ми се струва нормално точно за този двигател да харчи толкова. С две думи със сигурност мх3-ката е по-икономична.
За "мястото" вътре в колата. Е точно там сравнение неможе да има никога. В Тигра могат да се съберат само такива "скенджи" като мен, и никой друг. Разликата с мх-3-ката е оттук до София. Мога дори малко да поспоря за сравнението с Сивик 6-та генерация и мх-3.
Иначе като кола личното ми мнение, с което неискам да обременявам никои, е, че мх-3-ката е класа над Тиграта като здравина, динамика ( в по-малка степен), качество, държание на пътя ( много важен фактор), и дори ЦЕНИ на резервните части ( не едрогабаритните).
Ако някои не вярва за "големината" на салона да пита VIPER. ТОй е така лекинко здравичак, и си кара мх-3-ката без каквито и да е проблеми....! :wink:

VRC-VarnaRacingClub2001
0878 200001
www.ROTARY.mobile.bg

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Юли 2006, 23:12 
фен

За тиграта не знам, МХ 3 си е фантасти4ен автомобил. С високи оптимални параметри (казвам го като любител шофьор и от една година и нещто собственик на МХ3). А за мястото - има колкото си искаш (моге и спалня да си направиш :wink: ), но на предните седалки... :)

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Юли 2006, 19:44 
фанатик
Аватар
2007 Mazda RX-8

PILETO написа:
(моге и спалня да си направиш :wink: ), но на предните седалки... :)

...кои за каквото си мисли :P :P :wink: !

VRC-VarnaRacingClub2001
0878 200001
www.ROTARY.mobile.bg

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Юли 2006, 21:54 
любител
Аватар

В КАТ като регистрирвах моята скромна мазда 323 БФ се случи много интересно-заядлива ситуация.Стъпва баба мазда на валовете с предните си стари "крака" и.... 9.5Кн спирачки на предните колела.Стъпва после отзад едното колело със 6.5Кн другото обаче хвана много слабо защото имаше лек проблем и ме домързя да го отстраня преди КАТ.Естественно се заядоха веднага.След мен минава Опел Тигра("натокан"-"летни джанти",Лепенки МОМО и др.спойлери и прочие.НОВ ВНОС)стъпва и какво да видя :shock: отпред и отзад 5Кн спирачна сила.След като стана това сравнение между двете коли ония веднага ми подписаха документите.Успех с опелите :wink:

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Юли 2006, 22:18 
фанатик
Аватар
1996 Mazda 323F

THE_DRIVER написа:
В КАТ като регистрирвах моята скромна мазда 323 БФ се случи много интересно-заядлива ситуация.Стъпва баба мазда на валовете с предните си стари "крака" и.... 9.5Кн спирачки на предните колела.Стъпва после отзад едното колело със 6.5Кн другото обаче хвана много слабо защото имаше лек проблем и ме домързя да го отстраня преди КАТ.Естественно се заядоха веднага.След мен минава Опел Тигра("натокан"-"летни джанти",Лепенки МОМО и др.спойлери и прочие.НОВ ВНОС)стъпва и какво да видя :shock: отпред и отзад 5Кн спирачна сила.След като стана това сравнение между двете коли ония веднага ми подписаха документите.Успех с опелите :wink:

Имам известен опит с Опелите и мога най-отговорно да заявя, че не са толкова лоши автомобили, както много хора си въобразяват. Тиграта с 1,6 Екотек двигателя не харчи повече от 10 градско при яко настъпване, а нормално харчи 8-9/100. Този разход се отнася за изправен автомобил.
А отностно написаното от THE_DRIVER не мога да разбера какво точно искаш да кажеш, защото в случая който описваш определено в Опела ще си в по-голяма безопасност. Помисли защо! А и моментното състояние на спирачната уредба по никакъв начин не определя качествата на един автомобил.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Юли 2006, 23:26 
любител
Аватар

Истината е че и аз се зачудих тогава как може кола нов внос много по-нова от моята да има по слаби спирачни резултати?Най интересното е че спирачната сила беше равномерна на всички колела което ме кара да смятам че колата е със изправни спирачки и не е моментно състояние а най-вероятно нормално състояние.

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 22 Юли 2006, 09:08 
фанатик
Аватар
1995 Mazda 323F

THE_DRIVER написа:
Истината е че и аз се зачудих тогава как може кола нов внос много по-нова от моята да има по слаби спирачни резултати?Най интересното е че спирачната сила беше равномерна на всички колела което ме кара да смятам че колата е със изправни спирачки и не е моментно състояние а най-вероятно нормално състояние.

Аз пък знам, че е нормално предните колела да имат по-голяма спирачна сила и аз като минавах прегледа предните ми бяха по-силни, сега точни цифри не знам, но като попитах този който управляваше стенда "това нормално ли е" и той ми каза, всичко е ОК спирачките са ти на 666. Тъй че тази равна сила на спирачките ми се струва странно???

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 22 Юли 2006, 09:25 
фанатик
1995 Mazda 323F

Точно така е.Аотносно екотек моторите на опел,имам двама познати с 1.6 и един с 1.8 екотек.Общото мнение е че не са икономични,а по специално съм карал 1.6 екотек и лично съм засичал разхода от пълно до пълно и мога отговорно да кажа че за да гори 10 градско трябва да я галиш,амам итогава не е сигурно.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 22 Юли 2006, 12:20 
фанатик
Аватар
1996 Mazda 323F

Не знам какви Тигри сте карали, ама ето хората какво пишат и какви ТД дават:
http://www.opel.auto.ru/OPEL/index.html
http://carexpert.ru/atech.php3?modid=opelt-1993c16
Тук поради липса на Тигра съм дал линк за Астра, има го същият двигател и разхода:
http://www.axon-opel.com/ModelArchive-AstraG2003-techd.asp
Ако и това не ви стига се завъртете на някоя пиаца за таксита и вижте кой автомобил е най-масовият. Те таксиджиите да ви кажа никак не са глупави и много добре знаят кое е икономично. :wink:
Някой да не си помисли, че правя реклама на Опел-нищо подобно, просто реалистично гледам на нещата и както в по-предния пост написах, ако гледам икономичността ще взема Опел, ако гледам качеството Мазда. Имал съм Опели и много добре знам къде са им слабите и силните страни.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 22 Юли 2006, 15:34 
маниак
Аватар

аз също имам приятел с Тигра 1,6 и не е икономична, но и MX-3 не може да се каже, че е икономична. А разхода на една кола не се определя само от двигателя, а е комбинация от много други неща :!:

Върнете се в началото
  Профил    

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 40 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа