Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 11:24

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 45 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 28 Юли 2013, 11:24 
Offline
любител
Аватар
2004 Mazda RX-8

Регистриран на: 28 Юли 2013, 10:50
Мнения: 31
Местоположение: Монтана, България
skype: Unforeseen_123
Здравейте всички!
Нов съм във форума, но RX отдавна ми е в сърцето! Ето, че успях да събера малко парички, за да си купя една. Въпроса е откъде, как и какво? До сега, най-добрите оферти изглежда са в Англия, но доставката от там "тежи" прилично, особено с разхода на ротор-а. Най-добрата оферта, която имам за докарване на RX8 от Англия до сега е около 1 500лв. , но предвид ниските цени там е поносимо. 1 500лв. е добре според мен, тъй като няма да се занимавам с документации и да я прекарвам през цяла Европа. Лошото е, че няма да мога да я видя лично, но човека, когото ще пратя е собственик на RX8 и знае какво-що за модела. Не го познавам, така че всичко ще е на доверие - колко ще я огледа, как ще я кара към България (все пак на ход ще се докарва). Ако е възможно, дайте някой съвет дали тази оферта си заслужава или да търся внос от другаде?

Другия ми въпрос е: 192 кс. или 231 кс. ? Разликата в екстрите е минимална - ксенон и скоростна кутия са основните разлики, за които зная. Разхода чета, че е същия, както и ускорението и максималната скорост, въобще чета, че двигателя се представя еднакво. Затова кой е по-удачния вариант? Разликата в мощността чисто електронна ли е и ако е така, може ли 192 лесно да се "чипне" на 231 ?

Има един проблем, който срещам много често из обявите: "студена - колата пали "от раз" и работи перфектно, но когато е топла - не пали/гасне" - това проблем с компресията ли ще да е, или... ?

Последния ми въпрос е свързан с изискванията, които трябва да имам към колата? Пълна сервизна история, замерване на компресията, ако е възможно, разговор със собственика как я е поддържал - това ясно. Въпроса е за километрите... много хора ме съветват: гледай нещо под 50-60хил. км. ... да ама трудно се намират такива оферти. А доколкото чета, ако колата е поддържана изкарва и над 250 хил. км. , така че това е много относително в какво състояние е двигателя, след като съм виждал и счупен ротор на 20 хил. км. Тъ... историята, компресията и поддръжката достатъчни ли са като информация или трябва абсолютно задължително да взема нещо на "супер" малко километри ? Аз мисля, че километрите на двигателя не са от значение... има ли нужната компресия - всичко е о.к. , или греша ? Какви екстри още да гледам? Става въпрос за модел 2004г. (за сега няма пари за по-нова).

_________________
a redline a day, keeps the mechanic away...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 28 Юли 2013, 17:09 
Offline
фен
1986 Mazda RX-7

Регистриран на: 27 Фев 2005, 14:17
Мнения: 197
Местоположение: София
skype: niki_rx7
ако пали на студено а на топло не, обикновено е от компресията. разликата в конете идва от храненето на мотора. 231 коня е 6 port а 192 мисля беше 4 port. няма да стане с чипа. въпросът с километрите е шанс. добре е да е на по-малко , но е факт , че на едни и същи км. може да е в тотално различно състояние моторът. компресията е абсолютно задължителен показател. макар ,че едва ли е пълна гаранция ,че няма да счупиш крехкия апекс. купувай само и единствено с поне 9.0..

_________________
щом въртят се колелата,да завъртим и буталата...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 28 Юли 2013, 18:34 
Offline
любител
Аватар
2004 Mazda RX-8
Автор на темата

Регистриран на: 28 Юли 2013, 10:50
Мнения: 31
Местоположение: Монтана, България
skype: Unforeseen_123
Разбирам, благодаря, наистина изясни доста от въпросите! Аз се спрях на 231 к.с, все пак колкото повече - толкова повече, все ще да има чувствителна разлика надявам се. А какво мислиш за схемата от Англия? За сега оттам ми изглежда в пъти по-евтино, отколкото друга страна в Европа, но знам ли...

_________________
a redline a day, keeps the mechanic away...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 28 Юли 2013, 19:45 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 07 Апр 2013, 07:28
Мнения: 22
Местоположение: Sofia-Bulgaria
skype: SSmotorsport.Ltd
Хубава кола.
Колегата ти отговори.
Има леки тънкости с покупка от Англия,но с повечко късмет всичко ще ОК.

Късмет с покупката.

_________________
КЕФ ЦЕНА НЯМА


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Юли 2013, 21:45 
Offline
фен
Аватар
1998 Mazda 323F

Регистриран на: 19 Мар 2009, 03:38
Мнения: 478
Местоположение: Пловдив, Лондон
skype: avokado6
Колега, качваш я на автовоз и си гледаш кефа! 700 лева струва удоволствието. 8)

_________________
Me and my love together again. :lovemazda:


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 28 Юли 2013, 23:22 
Offline
любител
Аватар
2004 Mazda RX-8
Автор на темата

Регистриран на: 28 Юли 2013, 10:50
Мнения: 31
Местоположение: Монтана, България
skype: Unforeseen_123
avokado6 написа:
Колега, качваш я на автовоз и си гледаш кефа! 700 лева струва удоволствието. 8)


Най-евтиния, който намерих е 700 паунда, като има куп изисквания - колата да била в Лондон, на не знам си колко километра, от еди къде си... Би ли ми дал повече координати за някоя фирма с автовози, или някой човек, който да се занимава с тая работа - ще съм ти изключително благодарен! :)

И още нещо - ако ползвам автовоз, това означава, че трябва аз да отида и да направя покупката нали? Как е процедурата с документите, някой знае ли? След това, трябва ли да я карам до някой сборен пункт, откъдето да я вземе автовоза?

_________________
a redline a day, keeps the mechanic away...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 30 Юли 2013, 13:39 
Offline
фен
Аватар
1998 Mazda 323F

Регистриран на: 19 Мар 2009, 03:38
Мнения: 478
Местоположение: Пловдив, Лондон
skype: avokado6
http://dragomirovcommerce.com/ На тези съм им ползвал услугите преди 2 години. Цената беше 700, 800, а може и да беше 900 лева. Не помня с точност дърт съм вече. :lol: Иначе да, транспортът беше от Лондон до София. Тоест трябва твоя човек да се разбере с превозвача кой ден и къде да закара колата за товарене. А за ходенето лично не виждам защо да е задължително. Достатъчен ти е твой човек там да я закара до автовоза и да има някакви документи колата, не е казано че трябва да са на твое име. Да те предупредя, че има и много измамници в Англия, които взимат колата и капаро и после ни кола, ни пари, та си имай едно наум! ;) Успех!
П.С. Ти колко парички си приготвил за колата?

_________________
Me and my love together again. :lovemazda:


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 30 Юли 2013, 15:32 
Offline
любител
Аватар
2004 Mazda RX-8
Автор на темата

Регистриран на: 28 Юли 2013, 10:50
Мнения: 31
Местоположение: Монтана, България
skype: Unforeseen_123
Ами аз ще работя или с мой човек, който да я закара до автовоза, или с някого, който направо да ми я докара на ход. Но парите ще ги платя чак, когато се кача в колата с изрядни документи! Това е условието... ако не - отивам и си я докарвам, няма да се моля на никого, още повече да има шанс да ме прецака. Иначе за колата грубо съм приготвил около 5 000 - 6 0000лв. за 231к.с.

_________________
a redline a day, keeps the mechanic away...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 30 Юли 2013, 15:41 
Offline
фен
Аватар
1998 Mazda 323F

Регистриран на: 19 Мар 2009, 03:38
Мнения: 478
Местоположение: Пловдив, Лондон
skype: avokado6
Това за парите когато се качиш в колата с изрядни документи малко трудно изпълнимо ми звучи. Доста път е, а на път всичко става(имам горчив опит точно по този маршрут). Трябва да е много твой човек. Ако звъннеш в тая фирма дето ти дадох, напиши тук какви пари са ти обявили, моля те. А иначе за 5-6к можеш да намериш читава кола. Успех!

_________________
Me and my love together again. :lovemazda:


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 30 Юли 2013, 16:43 
Offline
фен

Регистриран на: 09 Мар 2011, 20:12
Мнения: 307
Местоположение: Добрич
skype: dimovi_ivo
а защо към тези 6 000лв. не прибавиш пътя 1 500лв. + разни непредвидени такси + еко такси и тн. и не огледаш колите в България? Поне ще отидеш лично и ще я гледаш от където си решиш?

_________________

Жените се влюбват в мъжките думи, а мъжете в женската красота. Именно за това жените се гримират, а мъжете лъжат!

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 31 Юли 2013, 12:11 
Offline
любител
Аватар
2004 Mazda RX-8
Автор на темата

Регистриран на: 28 Юли 2013, 10:50
Мнения: 31
Местоположение: Монтана, България
skype: Unforeseen_123
5 000 - 6 000лв. е тавана, който включва и пътя. avokado6 вчера вечерта и днес съм на работа и просто не мога да проверя как стоят нещата с фирмата, която ми предложи. След обяд ще поразпитам и ще споделя какви са техните оферти, както и офертите на още 2-3 фирми. До тук имам интересни предложения. По-късно пак ще пиша. :)

_________________
a redline a day, keeps the mechanic away...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 31 Юли 2013, 12:43 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 07 Апр 2013, 07:28
Мнения: 22
Местоположение: Sofia-Bulgaria
skype: SSmotorsport.Ltd
kosach написа:
а защо към тези 6 000лв. не прибавиш пътя 1 500лв. + разни непредвидени такси + еко такси и тн. и не огледаш колите в България? Поне ще отидеш лично и ще я гледаш от където си решиш?

Тук колегата е прав.
Виж ако летвата беше по висока си заслужава да се ходи на място.

_________________
КЕФ ЦЕНА НЯМА


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 31 Юли 2013, 14:58 
Offline
фен

Регистриран на: 09 Мар 2011, 20:12
Мнения: 307
Местоположение: Добрич
skype: dimovi_ivo
Не знам колега... според мен тази кола не е за теб. Бюджета е страшно ограничен дори и за кола с десен волан от този клас. Гледам ги в аутотрейдъра има за по 1700-2000 паунда, но са и на много километри. Ще е карана и карана..., а този двигател до колкото съм чел след около 80хил.км. е почти за основен ремонт. Та мисълта ми е да не си блъскаш главата после с него, вярно красиви са, ама... Ако все пак е окончателно, успех в търсеното и покупката и да не забравиш да се похвалиш после :beer:

_________________

Жените се влюбват в мъжките думи, а мъжете в женската красота. Именно за това жените се гримират, а мъжете лъжат!

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 31 Юли 2013, 17:15 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 07 Апр 2013, 07:28
Мнения: 22
Местоположение: Sofia-Bulgaria
skype: SSmotorsport.Ltd
Километрите не са проблем когато си запознат с подръжката на автомобила преди това.
Имам познати в Япония и Гърция които са без проблем,едната 167 000км,а другата на 202 000км.

Проверих цените в Япония,започват от 2500лв,40 000км,2003г..
Но пак не се вмъква в бюджета ти,има разходи...


Прикачени файлове:
DSC098231.jpg
DSC098231.jpg [ 50.05 KiB | Прегледано 20793 пъти ]

_________________
КЕФ ЦЕНА НЯМА
Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 31 Юли 2013, 19:42 
Offline
любител
Аватар
2004 Mazda RX-8
Автор на темата

Регистриран на: 28 Юли 2013, 10:50
Мнения: 31
Местоположение: Монтана, България
skype: Unforeseen_123
Към avokado6: Колега не успях да се свържа с тази фирма, която ми предложи по-горе в поста си. До сега най-добрата оферта е от BGLondon - докарване от Лондон до София струва 540 паунда. Ако желаеш - можеш да платиш за услуга "покупка и преглед" (или нещо от тоя сорт) - където пишеш "искам колата да мине през обстоен преглед, да се замери компресията..." и общо взето абсолютно всичко, което искаш да се провери по колата, включително можеш да напишеш, че искаш човека там на място да се пазари за цената... както и да е... аз пуснах примерна заявка за една rx8, която беше много на север (може би над 500 км. от Лондон) и хората ми върнаха цена от 240 паунда. Тоест услугата да извършат всичко посочено в заявката ти и да ти закарат колата до Лондон струва 240 паунда (според мен прилична цена). В крайна сметка се получава: оглед, закупуване и прекарване на автомобила до Лондон 240 паунда + транспорт Лондон-София 540 паунда = 780 паунда !!! за 780 паунда хората ти я преглеждат, пазарят, замерват какво-що, оправят ти документите, товарят я на автовоз и я докарват на над 3 000км. разстояние.

Към poli_bg: колега, ако съдя по аватара имаш rx7 ? До колкото съм запознат двигателя е почти (да не кажа съвсем) същия (+/- някои разлики де). Мога ли да те помоля да ми пратиш skype-a си на Л.С. или нещо, на което можем да се чуем за малко, понеже имам някои въпроси за двигателя. С много неща ме наплашиха в интернет и се оказа, че колата не е съвсем това, което очаквах. Искам да поговоря с някого, който наистина е собственик на ротор и не говори празни приказки. Бих желал информация от първа ръка. Съжалявам, ако нахалствам, но не искам да се разколебавам от кола, която наистина искам и то заради информация, която не е достоверна.

_________________
a redline a day, keeps the mechanic away...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 01 Авг 2013, 08:22 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 07 Апр 2013, 07:28
Мнения: 22
Местоположение: Sofia-Bulgaria
skype: SSmotorsport.Ltd
Ооо...и мен ме плашиха,предимно от България,но е 90% лъжа.
-това не се ремонтира
-директно нов двигател
-няма кой да я поправи
-кара 50 000км.
-претенциозна е
...и куп други
Да колата е претенциозна,ама на каране,не е много за леко градско каране или след това трябва да й се дава малко газ.
Като изключим горивните камери моторите са еднакви,просто Мазда в RX8 са наблегнали на по нисък разход,за това и двете коли са в различен клас,и цените са им различни.



Ето скайпа:SSMotorsport.Ltd
И тел:0897000999

_________________
КЕФ ЦЕНА НЯМА


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Авг 2013, 13:53 
Offline
любител
Аватар
2004 Mazda RX-8
Автор на темата

Регистриран на: 28 Юли 2013, 10:50
Мнения: 31
Местоположение: Монтана, България
skype: Unforeseen_123
poli_bg благодаря! Исках ти пълномощно в скайп. За сега нямам възможност да ти звънна, че почти стигнах тавана на сметката от толкоз звънене до Англия. (blush).

avokado6: свързах се с фирмата - 1100лв. струва докарването от Лондон до София.

_________________
a redline a day, keeps the mechanic away...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 02 Авг 2013, 18:26 
Offline
фен
Аватар
1998 Mazda 323F

Регистриран на: 19 Мар 2009, 03:38
Мнения: 478
Местоположение: Пловдив, Лондон
skype: avokado6
Благодаря за инфото. Май ти е най-тънката оферта?

_________________
Me and my love together again. :lovemazda:


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 02 Авг 2013, 20:00 
Offline
любител
Аватар
2004 Mazda RX-8
Автор на темата

Регистриран на: 28 Юли 2013, 10:50
Мнения: 31
Местоположение: Монтана, България
skype: Unforeseen_123
Като цяло - да, но нямат опция да я купят, да оправят документите, да замерят компресията и прочие... :(

_________________
a redline a day, keeps the mechanic away...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 06 Авг 2013, 19:51 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
Arislan написа:
Разбирам, благодаря, наистина изясни доста от въпросите! Аз се спрях на 231 к.с, все пак колкото повече - толкова повече, все ще да има чувствителна разлика надявам се. А какво мислиш за схемата от Англия? За сега оттам ми изглежда в пъти по-евтино, отколкото друга страна в Европа, но знам ли...

Днес четох една статия на Ауто Билд от преди доста време.Точно за този модел автомобил и същите коне.Въпреки високият разход на бензин и разхода на масло според тях около 0.5 на 1000км това си е доста добра покупка.Кола която според тях ще има стоиност след години заради двигателя и начина на отваряне на вратите и въобще като кола.... :)

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 07 Авг 2013, 21:40 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 07 Апр 2013, 07:28
Мнения: 22
Местоположение: Sofia-Bulgaria
skype: SSmotorsport.Ltd
Абсолютно вярно.
Само да се хвърли едно око на предишните поколения и става ясно,та те са доста по скъпи от последното.

_________________
КЕФ ЦЕНА НЯМА


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Авг 2013, 22:30 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Mazda 323F

Регистриран на: 31 Юли 2005, 15:16
Мнения: 6105
Местоположение: На село...
Какви цени ще държи РХ8 при условие, че в момента се намират и под 1000 паунда с проблем в мотора, но с перфектен външен и вътрешен вид. Истина е, че за 2400лв по-яка кола няма, но само да мога да си прехвърля двигатела от моята мазда в РХ8-цата :)

_________________
ИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 08 Авг 2013, 07:45 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 07 Апр 2013, 07:28
Мнения: 22
Местоположение: Sofia-Bulgaria
skype: SSmotorsport.Ltd
И това е така.
Но е така според мен защото по-широк кръг от хора са имали възможност да си я купят,а само 10% от тях са на ясно как се кара и подържа.

Разводнихме темата на колегата.

_________________
КЕФ ЦЕНА НЯМА


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Авг 2013, 08:46 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 27 Фев 2010, 21:51
Мнения: 195
Местоположение: London-UK
Момчета, аз имах RX8 231 коня купих я на 39000 мили и я продадох защото разхода ми беше 30л/100 км, което според мен е неоправдано! Взех я с лек удар и я направихме с баща м,и с това се занимаваме в Лондон. Преди да вземеш такава кола трябва да си прецениш възможностите!Колата не вървеше толкова за тези коне! На брат ми S класатаа която е 204 коня върви повече от Маздата!Колата изглежда супер, на пътя е супер, но двигатела е шит!Гореше ми повече масло от 0,5 л на 1000 км, аз лично добавях двутактово масло в бензина за всеки случай.Ако имате въпроси отностно коли от Англия, питайте ме вкарал съм доста, мога да обясня как стоят нещата и документално!

_________________
1.Fiat Coupe 1.8 16v-ex 2.Volvo S40 1.9 tdi-ex 3.Mazda Primacy 1.8 16v-ex 4.Mazda 6 2.0 16v-ex 5.Mazda RX8 1.3 231-ex 6.Ford Transit 100T300-ex 7.Chevrolet Camaro 3.8 V6-ex 8. Mercedes Sprinter 311 CDI 2005 Automatic


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Авг 2013, 12:14 
Offline
фен

Регистриран на: 26 Ное 2011, 17:24
Мнения: 463
Местоположение: Африка
Абсолютно вярно за rx8, разход може да е и по-нисък, но си остава неоправдано висок. Няма друга кола, която да гори толкова много, а вървенето е съвсем посредствено.
Сравнявайки рх8 231 коня, с Мазда 3 МПС, 8-цата гори минимум 2-2,5 литра повече, а вървенето е много по-слабо. Ако се натискат разликата нараства още. Вярно е, че е супер балансирана като шаси и с това задно е прекрасна! Ако беше с друг мотор, щях да съм с такава 100%.
Ако не беше с такъв мотор, нямаше и да са на такива цени, дори да са със строшени двигатели


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Авг 2013, 17:31 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
Е ..ся....има едно Ауди а-6 2.8 193коня.....около 2000г......и то гори около 20 градско ама не върви повече а и няма тази визия.....Според мен доста хора си купуват тази Мазда и искат да я ползват като семеен автомобил ежедневно.Може и да не съм прав но ако си купя такъв модел няма да ходя всеки ден на работа с него.Ще си я карам само в почивните дни и извън града за да я усетя като поведение. И наистина след 10г няма да има вече читави такива за продажба из саитовете...А да имаш такъв мотор след време макар и не толкова издържлив ще е супер тарикатско..... :lovemazda:

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 08 Авг 2013, 18:54 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 07 Апр 2013, 07:28
Мнения: 22
Местоположение: Sofia-Bulgaria
skype: SSmotorsport.Ltd
Кисело е гроздетооо... :)
Ама естествено че не е за всеки ден.

Ма как ще се сравнява RX с S-klas,Mazda 3...та колата е това което е,спортно купе,мощност,баланс и звук.
-Да имаше V6 , V8 -и край с баланса.

_________________
КЕФ ЦЕНА НЯМА


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Авг 2013, 22:03 
Offline
фен

Регистриран на: 26 Ное 2011, 17:24
Мнения: 463
Местоположение: Африка
poli_bg написа:
Кисело е гроздетооо... :)
Ама естествено че не е за всеки ден.

Ма как ще се сравнява RX с S-klas,Mazda 3...та колата е това което е,спортно купе,мощност,баланс и звук.
-Да имаше V6 , V8 -и край с баланса.

Кое по-точно е кисело? Писа човек, който е имал, аз бях на крачка да купя, карал и съм се интересувал, не само през интернета. МПС-а при евентуален ремонт, няма да по-евтин от ванкела, с този директен инжекцион, помпи високо налягане и турбини. Спомена се, че имало и за по 1000 паунда с дефектирал мотор, това ще да, защото са много ценни нали?
Всичко добре, ама мощност няма за това, за което е предвидена, още по-кофти, след като 6-ца и 3-ка стокови, но с корави мотори е мачкат от всякъде. Остава една красота, перфектен баланс на шасито и задното, което не е малко. Лично за мен, най-големият й плюс, е задното предаване, но да беше нещо от сорта 2литра турбо. Има си плюсове колата, но хайде да не сме коне с капаци.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2013, 08:33 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 07 Апр 2013, 07:28
Мнения: 22
Местоположение: Sofia-Bulgaria
skype: SSmotorsport.Ltd
Кисело е защото не е за всеки-разхода на гориво,подръжка,евентуално ремонт и евентуално тунинг.
Не съм кон с капаци,даже от скоро имам Мазда.Живял съм в Япония и дори мога да кажа че там и не само марката не се тачи много.

_________________
КЕФ ЦЕНА НЯМА


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2013, 09:44 
Offline
фен
Аватар
2005 Mazda RX-8

Регистриран на: 11 Юли 2007, 01:52
Мнения: 494
Местоположение: София
извинявам се за разводняването, но от постовете на колегата от англия успях да разбера няколко неща... имал си една доста изстрадала и съсипана 8-ца. Така разход градско - с настъпване 14.5 екстремни случаи 16.8

от опит: колата бие CLS 350 (272ps) на 1/4миля , с пасат r36 (300ps) вървят еднакво до 150км... после пасата дърпа. бие и бокстер от 2007г (това не са еднократни гонки)

относно диференциал, маздата е с LSD, а коментара за камарато ме навежда на мисълта че и той ти е бил прецакан....


всичко това при компресия около 9.4

_________________
R26B
www.2bfit.bg


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 45 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб