Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 20 Авг 2022, 04:33

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 11 Яну 2014, 11:30 
любител

Вчера смених маслото на колата с castrol magnatec 10w 40 , заедно със горивен, маслен и въздушен филтър. Аз по принцип имам проблеми със оборотите на свободна, когато колата е на едно място-стрелката на оборотите играе нагоре надолу. Напоследък този проблем и е доста сериозен, само на загрята кола, особено като спра на светофара и пусна на свободна и стрелката играе мощно нагоре надолу между 300-400 оборота и 600-700 някъде и не се успокоява. Усещам че двигателя не работи равномерно.Даже имам чувството че ще ми изгасне колата някой път. Вчера след като сменихме маслото се прибирам аз и гледам че държи по високи обороти от обикновенно(стрелката на оборотите е над средната чертичка, а нормално е на нея) след като е загряла и тъкмо да вкарам колата в гаража се чува звук като хълцане отзад на ауспуха, все едно колата ще изплюе нещо но не може и се дави. Мисля че се получава от оборотите тва и че двигателя не работи равномерно и ми се струва че хълца или маслото е някакъв ментак, незнам не разбирам от коли. Забелязах и че не кондензира а аз винаги съм имал здрав двигател, никога не ми е правил проблеми.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 07 Мар 2014, 13:06 
любител
Аватар
1998 Mazda 626

Колега, имах подобен проблем с нестабилни обороти, като падаха до 200 и понякога гаснеше. Почистих инжекциони, ДЗ, електрожигльор за празен ход, EGR - нищо не помогна. В руски форуми попаднах на подобна тема и при мен проблема се оказа засмукване на въздух от гарнитурата на смукателния колектор. Руснаците пишат че проблема е много разпространен на тези мотори - особено след 150-200 000 км пробег. Най-лесно се открива с гъвкава шлаухка около 8 мм - единия край в ухото, a с другия обикаляш около гарнитурата - свири и смучи сериозно където има проблем. Сега оборотите са ми стабилни и изчезнаха вибрациите. Успех!

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  

МнениеПубликувано на: 16 Мар 2014, 10:40 
фен
Аватар
2016 Mazda 6

Здравей колега , аз имах такв проблем когато взех колата преди 7 години. При мен се оказа че трябва да се почисти ЕГР клапана. Оттогава съм минал над 90 хил. км без проблеми. При мен освен че играеха оборотите в доста случай на празен ход се вдигаха до 3-4 хил. и оставаха така високи.

Mazda 6 Sport Combi 2.5, 2016 - на служба

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 26 Авг 2014, 20:49 
любител

Здравейте, наскоро си взех същата мазда, смених масло и през последния месец много често доливам. Възможно ли е толкова масло да гори?

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 27 Авг 2014, 18:31 
фанатик
Аватар
2007 Mazda 3

Преди колко време го смени ? Колко км. си изминал от тогава ? Какъв вискозитет е маслото ? Колко доля от смяната до сега ? На колко км. е двигателя ? Колата пуши ли ? Мирише ли на изгоряло масло ? И т.н.т.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 27 Авг 2014, 21:20 
любител

Колата я купих средата на 15 юли тази година. Веднага на другия ден смених маслото, взех я на 140 000 км, след това смених и крайно гърне. После по море насам натам и сега е на 143 000. От както смених маслото съм долял 400-500 гр масло. За това време новото гърне е черно на барут отвътре и при форсиране на колата има син пламък. Надявам се да не е нещо сериозно

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 29 Авг 2014, 23:07 
фанатик
Аватар
2007 Mazda 3

Някои дават пари да хвърлят пламък :lol: . Липса на средно гърне или непълно изгаряне.
Половин кило за три хиляди е много.
"Нещо сериозно" е свързано със сигурността. Няма страшно ,но трябва да се провери двигателя. Компресия ,клапани ,горивна система... Майсторите си знаят.

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа