Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 19 Сеп 2020, 19:57

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 22 Ное 2018, 19:39 
любител

Здравейте, съфорумници. Притежател съм на Премаси, уникален автомобил. Но както знаем японските машини не изключват светлините чрез ключа за стартера. Имат зумер за забравени светлини, но ако сме ги забравили изключени, е проблем на пътя. Желанието ми е да имам някакъв светодиод, някъде по таблото, който да ми подсказва, че късите ми са пуснати. Ходих при един майстор, който ми сложи реле, което ми включва габарити и къси на контакт, без да съм завъртял лостчето. Но известно време след това релето започна да дава грешки и не ми беше пуснало фаровете и съм карал без тях. Отидох пак при него, смени релето, сега работи, но ще мине време, в което пак ще откаже. Нямам против релето, но като се развали, нещо да ми каже, че не са включени фаровете и аз да си ги включвам ръчно. И друг въпрос: Понеже съм с ЛЕД H4 крушки, като включа дълги, не ми светва синята лампичка на таблото. Какво може да се направи в този случай и да е евтино решение? Благодаря ви за проявеното разбиране.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2018, 06:59 
маниак
Аватар

Ветеринарен лекар написа:
Здравейте, съфорумници. Притежател съм на Премаси, уникален автомобил. Но както знаем японските машини не изключват светлините чрез ключа за стартера. Имат зумер за забравени светлини, но ако сме ги забравили изключени, е проблем на пътя. Желанието ми е да имам някакъв светодиод, някъде по таблото, който да ми подсказва, че късите ми са пуснати. Ходих при един майстор, който ми сложи реле, което ми включва габарити и къси на контакт, без да съм завъртял лостчето. Но известно време след това релето започна да дава грешки и не ми беше пуснало фаровете и съм карал без тях. Отидох пак при него, смени релето, сега работи, но ще мине време, в което пак ще откаже. Нямам против релето, но като се развали, нещо да ми каже, че не са включени фаровете и аз да си ги включвам ръчно. И друг въпрос: Понеже съм с ЛЕД H4 крушки, като включа дълги, не ми светва синята лампичка на таблото. Какво може да се направи в този случай и да е евтино решение? Благодаря ви за проявеното разбиране.
Синята лампичка на таблото най-вероятно е изгоряла. Относно сигнализация за включени къси, ще трябва от това реле дето са ти го сложили да се пусме едно кабелче за управление на някакъв led.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2018, 07:32 
любител
Автор на темата

Да, обаче като върна старите халогенни H4 крушки и синята лампа се появява. Казаха ми за някаква лъгалка, която тока минавал през съпротивление и лъже системата, че има консуматор. Сега с лед-а не отчитало консумация и затова индикатора не се появява. А относно релето, само от един кабел ли трябва да пусна за към доиодчето? Защото майстора е пуснал 2 кабела от буксата на лостчето под волана и те влизат в един изход на релето и още един черен кабел гоме хванал за едно болтче и той отива до релето. А друг черен кабел от релето отива напред някъде. Когато включа габарити, между първите два кабела на буксата дава 12 волта, обаче като включа късите и изчезват 12те волта?! Нещо не ми е ясно...

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2018, 15:19 
фанатик
Аватар
1997 Mazda 323F

Като не ти е ясно отиди при този който ти е слагал релето и гомпомоли за това което молиш тук.
Няма как да ти помогнем без да знаем какво е направено по колата.
Най добрият вариант за теб е модул за автоматични дневни светлини, но има такива които не вкл.чват подсветката на таблото.
И като казах за подсветката, ако светва с фаровете(включени през релето) ами вземи си отвори таблото и от някоя крушка вътре си хвани + и - и си вържи едно червено диодче, като се пуснат фаровете там има ток.
Или си смени подсветката с по ярки от обикновенните крушки, светодиоди.Тогава през деня ще виждаш самата подсветка и ще знаеш че си на фарове..

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2018, 17:16 
маниак
Аватар

Aз като някоя стара лелка да напомня и тук като връзвате разни релета да се сещате и за задните габарити, че ми омръзна вечер като карам да настигам коли, на които отзад нищо не свети!!!

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2018, 23:01 
любител
Автор на темата

Добре, добре, аз се справих сам. Едно друго питане. При изкачване на нагорнище понякога чувам едно тракане от двигателния отсег. Чува се само на 1 и 2 предавка. На свободна няма шум. Питах в разни сервизи, всички се насочват към детонационен датчик. Смених го и пак си остана този шум. На мен ми прилича шум на аванс. Някакви предложения?

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2018, 23:28 
фанатик
Аватар
1997 Mazda 323F

vladki4 написа:
Aз като някоя стара лелка да напомня и тук като връзвате разни релета да се сещате и за задните габарити, че ми омръзна вечер като карам да настигам коли, на които отзад нищо не свети!!!

Много правилно!!!

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа