Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 04 Юли 2020, 13:22

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 27 Фев 2020, 01:19 
любител

Здравейте колеги,
Днес успях да си регистрирам Маздата в КАТ и вече мога да и се порадвам. Моделът е 2.5 бензин 170кс.
Взех колата от представителство на Мазда в Германия и останах приятно изненадан как абсолютно всичко по колата беше обслужено, като спирачки, масла, филтри и тн.
Покарах към 15км из града. Като цяло за първи път имам автомобил от марката и останах с добри първи впечатления.
Огледах колата от всякъде и има някои неща, които забелязах и имам няколко въпроса към вас:
- купето няма ръжда никъде, но по някои детайли от окачването има и също така под радиатора има някаква планка и там имаше ръжда. Гледах в Интернет за някакъв препарат за ръжда на Вюрт, по клиповете в нета видях, че първо се почиства до колкото е възможно и после с четка се нанася и става много добре. След това може да боядисаш или да нанесеш някакъв защитен слой. Някой правил ли е такова нещо?
- от капачката на радиатора си личи, че леко тече антифриз, много малко но има. Също и от едно маркученце, което влиза в гърловината. Антифриза ми беше малко над минимума и сега поръчах един на Равенол с номера от капачката FL22 и ще допълня до горе. Въпроса ми е някой имал ли е такъв проблем? Мисля да я сменя с оригинална, освен от представителството на Мазда от къде другаде мога да закупя такава?
- реших да разгледам багажника. Всичко беше много подредено, но ми направи впечатление нещо много странно. В багажника там където е мястото на крика имаше вода по дъното около половин пръст. Също така задните ми стопове бяха леко замъглени от водни изпарения отстрани. От къде е дошла тази вода??? Прочетох, че задните стопове често създавали проблеми, но моите нямат нито пукнатини, нито изглеждат амортизирани. Някакви уплътнения ли се сменят или къде според вас да търся проблема?

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 27 Фев 2020, 08:26 
фанатик
Аватар

Здравей, честита придобивка! Моделът и този мотор е прекрасен.
Относно ръждата, по купето и ламарините и аз нямам, но по окачването има. Това е нормално и не е нужно да го третираш, защото е дребна повърхностна ръжда. Иначе ако имаш желание, да, другите колеги с 1-ва генерация, са почиствали с телени четки и са мазали точно с този Вюрт. Казват, че продуктът е качествен.
За радиатора, повечето магазини (Косер, евро 07...) продават и оригинални части. Завърти телефоните и си купи от някъде.
Водата в багажника и стоповете.. как да ти кажа.. колата ти е била наводнена. Няма друго обяснение. Дано всичко да е наред след него и да няма последствия.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 27 Фев 2020, 12:37 
любител
Автор на темата

Засега само избърсах водата и други последствия не забелязвам. Беше около 150мл. не е някакви литри. По документите видях, че колата е стояла в представителството за продажба от декември 2019г. до сега. Възможно ли е за почти 3м да има още вода отзад дори и да е била наводнена? Мн странно.
Амортисьорчетата на задния капак са към края на живота си. Оригинални ли да вземам или ще ме посъветвате за някаква алтернативна марка? И също двата еднакви ли са или има ляв и десен?

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 27 Фев 2020, 20:31 
маниак
Аватар
2005 Mazda 6

Водата вероятно е влязла през уплътнението на стопа. Може да го провериш, сипвай вода около стопа и виж за вода в купето.

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  

МнениеПубликувано на: 27 Фев 2020, 23:36 
любител
Автор на темата

Днес поръчах алтернативни амортисьорчета за багажника, защото оригиналните бяха по 200лв. на брой. Капачката беше към 50лв. и я нямаше налична. Долях си антифриз до максимума и ще търся тези дни пак.
Както ви споделих по рано за първи път се качвам на такава Мазда. И ми направи впечатление, че няма много добри спирачки. Слезнах и огледах всички дискове и накладки и забелязах, че както на задните, така и на предните се използва само 70% от работната повъхност на диска. Сякаш накладките са по малки от колкото трябва. Досега на всичките ми коли, които съм имал накладките се търкат от основата на диска до горния ръб. Качил съм снимки да видите и вие за какво става въпрос и да ми кажете това нормално ли е и на вашите мазди така ли изглеждат дисковете.
https://drive.google.com/open?id=1edbw3YobEapJYB9yacIIiubYlhq5HUqL
https://drive.google.com/open?id=1eWnbc5MH1iAgs-wxBuVN5OT_vLyF9PIO
https://drive.google.com/open?id=1eWIU6rrzohuvX9kUIQXo5Q9dOjFkbEe0
https://drive.google.com/open?id=1eKpeZe3EtIkwV1zL5Hw6YJWxPjpdIa3r

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 28 Фев 2020, 07:44 
фанатик
Аватар

Спирачките на GH са бетон. След като не ти спира както трябва и виждаш, че не "захапват" накладките по целия диск, иди да ги проверят и да видят от вътре накладката и вътрешния диск също какво е положението. Най-вероятно ще трябва накладки да смениш. Оригинално влаганите дискове и накладки за тоя модел са АТЕ.
А за водата, наистина пробвай да я залееш, да не би да влиза от някое уплътнение.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 04 Мар 2020, 12:14 
любител
Автор на темата

Колеги като пусна автопилота и съм на трета или четвърта с примерно 40-50км.ч се усеща едно много леко придърпване, както като отнемаш и даваш газ, но в много по лек вариант. На висока скорост не съм го пробвал, защото не съм излизал извън града. Това от какво може да се получава? Някакви тампони на мотора или скоростната или някакъв друг проблем? Едва ли е нормално да бъде така.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 19 Мар 2020, 19:59 
любител
2008 Mazda 6

На 4та на мен при тази скорост не трепери. Но на 5та или 6та можеби ще трепери.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 20 Мар 2020, 08:41 
фен

Здравей,
Относно водата:
Моята като я взех, също влизаше вода в багажника и пълнеше местото на крика. Гледах уплътнения, заливах, но така и не стана ясно. Накрая свалих задната броня и се оказа, че е оправяна след лек удар а под бронята (странично до стопа), има застъпени две ламарини и от удара се бяха отворили леко. След замазване с силикон, вече няма теч.
Не казвам, че е същия проблем, но трябва да се огледа.

Изображение

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 22 Мар 2020, 11:35 
любител
2008 Mazda 6

Колега сега видях снимките, моите дискове спирачки са 1:1. Даже скърцат супер много, нямам търпение да ги протъркам и да ги махам. Джамбаза от когото я взех май е сложил най-евтините.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 22 Мар 2020, 12:27 
фен
Аватар

Колеги здравейте, като стана въпрос за дискове и накладки нека попитам, някой знае ли колко струва комплекта предни/задни оригинални на Мазда с накладки ?
От чуждите форуми хората масово слагат следната комбинация и са много доволни - дискове Otto Zimmermann и накладки Ferodo FDB 4062. На тукашните марки и продавачи нямам доверие, що де касае до дискове единствено бих взел ОЕМ.

Поздрави !

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 22 Мар 2020, 13:20 
любител
Автор на темата

don_gori написа:
Колеги здравейте, като стана въпрос за дискове и накладки нека попитам, някой знае ли колко струва комплекта предни/задни оригинални на Мазда с накладки ?
От чуждите форуми хората масово слагат следната комбинация и са много доволни - дискове Otto Zimmermann и накладки Ferodo FDB 4062. На тукашните марки и продавачи нямам доверие, що де касае до дискове единствено бих взел ОЕМ.

Поздрави !

В представителството на Мазда, но цената ще е висока, другият вариант е да ги поръчаш по Интернет:
Това са номерата:
- предните дискове
Име : PLATE,DISC
OEM : G33Y-33-25X
Quantity : 2
dcode : 33251A

- задните дискове
Име : PLATE,DISC
OEM : N123-26-251A
Quantity : 2
dcode : 26251B
Аз на другите ми коли съм пробвал различни комбинации, засега съм най-доволен от комбинацията дискове АТЕ и накладки BOSCH.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 22 Мар 2020, 13:26 
любител
Автор на темата

Относно моите проблеми - най-накрая след 15дена чакане дойде оригиналната капачка на радиатора. Сложих я и засега всичко е наред и не изпуска от никъде. Старата не изпускаше от уплътнението, а от нита по средата под лепенката. Задните амортьорчета на багажника ги смених с някакви полски и хоп изненада. Оказа се, че моите си работят по същия начин и явно аз просто съм имал по големи очаквания от тях. Но тези новите скърцаха ужасно. Смазах ги с W40 и се оправиха само за няколко часа после пак същата работа. Накрая си сложих моите оригиналните и тези ги върнах.

Върнете се в началото
  Профил    

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа