Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 16 Май 2021, 07:43

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 57 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Мнение за Мазда 5
МнениеПубликувано на: 21 Май 2007, 18:30 
любител
Аватар

Привет на всички фенове на Мазда.

Искам да помоля хората които имат директно впечетление от Мазда 5 да го споделят тук. Погледнах в раздела за този модел и потърсих из форума но това което намерих бе доста оскъдно. Предполагам, че това е защото този модел все още не е много разпространен.

Нашето семейство на скоро се увеличи с още един член и сега се опитваме да намериме подходящо превозно средство за две момчета, мама и татко. Интересуваме се от този модел, защото поне на пръв поглед съчетава модерна визия и мултифункционалността която търсим за нашият активен стил на живот.

Благодаря предварително на всички които ще ми отговорят конкретно!

:lol:

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Май 2007, 18:44 
маниак
Аватар
2006 Mazda 2

Източник: Speed-Press

Моделът на Mazda5 беше оценен с максималните 5 звезди на последните тестове за пасивна безопасност на EuroNCAP. Общият резултат на Mazda5 е 33 точки, което я прави един от най-сигурните автомобили при почти всички възможни сценарии на пътен инцидент

Независимо че Mazda5 е единственият автомобил в своя сегмент с две плъзгащи се странични врати, тя постига максимално добър резултат при тестовете за страничен удар. В този случай Mazda5 получава 18 от 18 възможни точки, което доказва, че страничните плъзгащи се врати са не само много по-удобни, но и защитават пътниците в купето по-добре от конвенционалните.
При тестовете за пасивна безопасност при челен сблъсък Mazda5 печели 13 точки, или 84% от максимално възможните. Този отличен резултат се дължи освен на изключително високото ниво на системите за пасивна безопастност и конструкцията на купето, но и на новата напомняща система за непоставени колани.

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Май 2007, 19:15 
маниак
Аватар
2006 Mazda 2

Мисля че това е достатъчно представяне на автомобила.На първо място за семеен автомобил трябва да бъде поставена сигурноста. С тази статия ти доказвам че автомобила е точно за тебе.

Преди повече от 6 месеца си взех Мазда 2 (вече се повтарям) и не спирам да и се кефя.Возил съм се в какви ли не коли (Alfa Romeo Mercedes BMW Fiat Ford и т.н.т) но впечатленията ми останаха много добри от Маздата.....Това е !!! Отиваи в салона питаи ги за един тест драив и си ти
Друг семеен автомобил е Форд S-MAX.Стана автомобил за Европа на 2007г.Според мене много наляти пари за реклама и нищо повече.По нищо не отстъпва Мазда 5 на S-MAX ,даже има повече функции.Наи се кефя на музиката на "петицата" ,защото в по-горния клас на оборудване има 20 ГБ място за музика.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Май 2007, 19:35 
любител
Аватар
Автор на темата

Благодаря много за бързият отговор. Тази информация наистина е полезна, но аз вече бях преровил Гугъл и намерих доста подобна полезна информация като тази статия например: Mazda 5 - съдружник и приятел

Това което се опитвах да разбера е личното мнение на някой човек който експлоатира Мазда5 ежедневно. За жалост повечето от статиите са написани като реклами и липсва информацията за недостатъците и перипетите с които се сблъсква един собственик.

ПС. Благодаря и за информацията за Форда, но аз лично имам много негативно мнение за тази компания и продуктите и.

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Май 2007, 19:42 
фен
Аватар

Ако мислиш да си купуваш чисто нова Мазда 5, едва ли ще има "недостатъци и перипетии" в близките 5-6 годинки поне! :)

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Май 2007, 19:48 
любител
Аватар
Автор на темата

K3 написа:
Ако мислиш да си купуваш чисто нова Мазда 5, едва ли ще има "недостатъци и перипетии" в близките 5-6 годинки поне! :)

Дано наистина да е така. Имам познати които карат нови френски и италиански автомобили и при тях нещата съвсем не стоят така. Разчитам на това че Мазда прави много качествени автомобили които носят само радост и удоволствие на собствениците си :wink:

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Май 2007, 23:02 
модератор

Здравеи
Пиши на лична на Salle и Pingvina от раздела Мазда 5. Само те са се обадили, че имат такива Дано ти отговорят

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 22 Май 2007, 21:21 
маниак
Аватар
2006 Mazda 3

Не сравнявай френски и италиански таралясници със японски машини.Карах 2 години 307 и се разхлопа много дизайн правят,но нищо повече.От една година крам мазда3CRTD.Автомобилите на 21 век остават японски и немски :wink: В крайна сметка всеки може да избира :!:

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 24 Май 2007, 00:02 
фен
Аватар

TurboWankel написа:
Привет на всички фенове на Мазда.

Нашето семейство на скоро се увеличи с още един член и сега се опитваме да намериме подходящо превозно средство за две момчета, мама и татко.

:lol:

"две момчета, мама и татко" + баба и дядо отвреме навреме макар и без багаж :)

С доста скромния си опит с петицата (1300 км, месец и половина) и въпреки дългия списък от дребни, но досадни недостатъци, които съм открил досега съветът ми е да не търсиш друг модел а да действаш смело.

Има една подробност която да си призная смятах, че е журналистическа измислица преди докато четях и се колебаех, но сега мога да се подпиша под нея. Цитирам по памет:

Голяма семейна кола за спокойно каране когато цялото семейство е в вътре, с която обаче таткото може да се изкефи максимално когато е самичък.

Когато седнеш на шофьорското място някак забравяш и размерите, и голямото теглото и многото седалки зад себе си. Усещането за пълен контрол върху колата е страхотно и е съчетано с много удобна подреба на всичко около шофьора.

В момента в който потеглиш усещането не е за тон и половина тежък автомобил, който може да вози много хора а за доста спортна кола макар и не чак пък.

При мен варианта е GT т.е. дизел 143 к.с. 6-скоростна кутия и 16" джанти с по-големите спирачни дискове (300мм си е впечатляващо)

Определено смятам, че това е най-добрият от всичките пет варианта, които се предлагат в момента. Дори и след като я взех :)

За "семейните" удобства мога да потвърдя повечето от изписаното в статиите, които можеш да намериш в Интернет.

Много място вътре в купето, много добре подредено, с много възможности за натамъняване на втория и третия ред седалки и т.н. и т.н.

Единственото пресилено нещо което съм чел е, че децата могат да минават между втория и третия ред седалки в движение. Ще ме прощават ама "проходът" е прекалено малък и тези дето са го писали или нямат деца или техните са йоги по рождение.

Иначе още при първия "тест" мой приятел, който е 2м висок пробва всички седалки и единствено на третия ред каза, че не му е много удобно. След като влезе и седна там без проблеми и без да си опира главата в тавана :)

Аз съм 1.70 и за мен дори има място да се излегна съвсем удобно в багажника при свален втори ред седалки.

Като за деца:
На втория ред и двете основни седалки имат скоби за бебешки столчета по стандарт евро-не-знам-си-какво.

За по-големи деца определено трябва повдигаща седалка.

Дъщеря ми е на 8г. и като седне директно на седалката коланът и идва прекалено високо - някъде около ухото а в същото време и не вижда навън. (Когато аз карам колата правилото е, че тя не тръгва ако вътре има дете без колан)

Детската седалка решава и двата проблема. Около 30 лв. са.

След няколко часа заминаваме към Загреб за празниците та ще я изпитам и на дълъг път. Засега имам бегли впечатления от магистралата София - Пловдив (мързеливо нещо със автопилота) и съм страшно впечатлен от карането по път с много завои.

Питай за конкретни неща, които те интересуват. Ще се радвам ако мога да отговоря.

С уговорката, че още нямам идея какво ще стане след 10-20 000 км :)[/b]

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 24 Май 2007, 14:44 
маниак
Аватар
2006 Mazda 3

Да ти кажа чесно,че ако си сменям 3-та май се насочвам към 5,но това е че още не съм и се нарадвал,и не съм се улегнал май да карам такъв тип коли.Тройката ми не е кой знае кво но с нейните 110кончета я пробвах в Италия миналата година 210 си ги хваща като стой та гледай,и добро ускорение има.Още не съм мислил сериозно,обаче 5-та ме кефи.Жив и здрав да си и да и се радваш :wink:

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 24 Май 2007, 23:35 
любител
Аватар
Автор на темата

[quote="salle"][/quote]

Благодря много за изчерпатеният отговор. Това беше точно което търсих!!! =D>

Относно седалките за децата, ние имаме две такива и двете са по стандарт Euro-ISOFIX (или LATCH както му казват зад океана) макар и да струват доста повече от 30 лева всяко. За бебето е с кошница която се разкачва от базата и гледа назад, а за две-годишният ми син столчето гледа напред. Сега ги ползваме в Пасата, именно те отнемат толкова много място, че заради това сме решили да потърсим нещо по-голямо. Децата винаги се возят в столчетата с 5 точковите колани, това изобщо не подлежи на обсъждане.

Аз и жена ми по принцип сме фенове на по-малките и спортни автомобили и мисля че точно заради това се спряхме на този модел Мазда, защото като че ли съчетава функционалността на ван с духът на едина по-спортна кола.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 27 Май 2007, 17:43 
фен
Аватар

TurboWankel написа:
salle написа:

Благодря много за изчерпатеният отговор. Това беше точно което търсих!!! =D>

Мога още да разказвам особено като се има предвид, че предишната ни кола също е Пасат - 91-ва комби.

Днес сутринта се върнахме от Загреб, но за това ще пиша отделно.

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Май 2007, 18:30 
Администратор
Аватар
1992 Mazda 626

имах възможност за разглеам една такава в движение - много приятна визия, пък и добре върви - беше дизел...
...вярно - след 2-ра почва да издиша, но определено съм впечатлен, как вървеше с мен до към 80... 8)

ВОЙНАТА НА ПЪТЯ: http://www.vbox7.com/play:0992d053 !!!

Изображение

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 29 Сеп 2007, 12:52 
любител
Аватар

Мазда 5 е един много красив и добър то техническа гледна точка миниван

Изображение
ПОКЛОН ПРЕД ГЕНИЯ!!!

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие: Само да попитам
МнениеПубликувано на: 30 Сеп 2007, 09:17 
фен
Аватар

BAI_MARTO написа:
Мазда 5 е един много красив и добър то техническа гледна точка миниван

От личен опит ли го казваш или?

Питам защото досега много малко хора са споделили впечатления от първа ръка.

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Ное 2007, 20:14 
фен
Аватар
1993 Mazda 626

Току що се возих на нова новеничка Мазда 5 дизел 140к.с. :D Много приятна кола, широка , удобна , с много приятен интериор,който въобще не може да се нарече пенсионерски( както евентуално може да се очаква от този клас автомобили). Понеже съм заклет бензинджия искам да кажа че този дизел не е дизел. Толкова плавно разгръщане на мощността в оборотите от 1700-800 до регулатор съчетано с големия въртящ момент, еми хареса ми. Да ме прощават някои колеги които не чувствали кога се включва турбото, мисля че точно това му е хубавото на двигателя , че не те вкарва в турбо дупки и не тъпче във високите обороти,което аз лично не харесвам при дизелите. Да му е честита колата на моя човек, много ми хареса!
П.п. Ще се опитам да го накарам да влиза във форума, въпреки че е доста зает! :)

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Ное 2007, 10:29 
фен
Аватар

И аз бях заклет бензинджия. Не знам как се навих да си взема същия този дизел, но оттогава не съм съжалил нито за секунда.

Paso написа:
Толкова плавно разгръщане на мощността в оборотите от 1700-800 до регулатор съчетано с големия въртящ момент, еми хареса ми.

Я обясни какво имаш предвид с "1700-800 до регулатор"?

Paso написа:
Да ме прощават някои колеги които не чувствали кога се включва турбото, мисля че точно това му е хубавото на двигателя

Именно :) Като писах, че не знам кога се "включва" турбото пропуснах, че хич не държа да знам.

Честита да му е

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Ное 2007, 11:53 
фен
Аватар
1993 Mazda 626

Имах предвид 1700- 1800 об/мин. , защото не се загледах много в оборотомера, но някъде там вече дойде силата, до регулатор означава 5000+ оборота(пак не забелязах точните обороти :oops: ), но електрониката започва да прекъсва запалването ли , не знам точно какво прави но ограничава оборотите до определена стойност. Та в този диапазон от обороти, да кажем от 1800 до 5000 , мощността е много равно разгърната, което не може да се каже за други дизели които съм карал и които те ритат в гърба от 2000 до 3800 и трябва да гледаш да ги държиш все там за да има динамика, което от своя страна води до неудобство с честа смяна на предавките.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Ное 2007, 23:39 
фен
Аватар

Paso написа:
Имах предвид ...

Съгласен съм със всичко с изключение на прекъсването на запалването. Дизел е все пак ..

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Ное 2007, 13:31 
фен
Аватар
1993 Mazda 626

Ха ха, приемам забележката, явно съм се замаял от бензинови изпарения ! :D

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Мар 2008, 18:38 
любител
2006 Mazda 5

еми не мога да кажа нищо лошо за моята петица все пак Мазда е победител три поредни години в теста за качество на "немското" списание Auto Bild така че...

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Мар 2008, 18:46 
любител

здравейте,

можете ли да споделите мнение относно 2-рия и 3-тия ред седалки, а именно могат ли 3-ма човека спокойно да се возят на 2-рия ред и въобще могат ли хора да се возят на 3-тия ред :)

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Апр 2009, 21:45 
любител
2009 Mazda 5

Здравейте всички притежатели на този прекрасен автомобил,ще използвам тази тема за да задам няколко въпроса.Тъй като и моето семейство се увеличи с още един член-станахме вече четирима и въпроса за семеен ван стана много актуален.Избора на 90 процента е ясен-Мазда 5,остана само да уточня дали да е бензин или дизел.Ще бъде или по-високо ниво на оборудване и бензин или по-ниско дизел.
Искам да Ви попитам на колко километра е обслужването на Мазда и какви са разходите за консумативите при дизел и бензин.
Желая ви много безаварийни километри.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Апр 2009, 10:05 
любител
2006 Mazda 5

Според мен ако пътуваш повечко си вземи дизел а пък и ускорява по-бързо от бензина :) и повярвай няма да усетиш разлика ако до сега си карал бензин, а относно оборудване ти си избираш зависи какъв е бюджета . Така а за третия ред седалки е може би за дець или жени ако си по висок от 180см ще е тясно, за втория нямям забележка широко и просторно като в лимузина висок клас :)

ии ак някой се интересува да погледне тази обява http://forum.mazdabg.com/viewtopic.php? ... ht=#148071

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Апр 2009, 02:00 
фен
Аватар

julli написа:
Искам да Ви попитам на колко километра е обслужването на Мазда и какви са разходите за консумативите при дизел и бензин.

Според книжката е на еднакви километри или време само консумативите са различни.

На 1000 се води за задължителен преглед после на 10 000 или 1г. преглед и смяна на масло и филтриследващото е на 30 000 или 2г. - масло, филтри, антифриз и засега съм дотам. После май беше на всеки 20 000.

За прегледа на 30 000 фактурата ми е за 523лв.

Масло - 150, маслен филтър 40, въздушен филтър 48, "техническо обслужване" 40, горивен филтър 113, антифриз 9

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Апр 2009, 21:12 
любител
Аватар

Имай предвид, че разхода на гориво при дизела не отговаря, на това, което пишат в брошурата. Реалния разход градско е около 10 градско и около 6.5 извънградско. Предполагам, че бензина ще е с около 2 л. отгоретака,че...сам си направи сметката кое ще ти е по- изгодно, но ако взимаш бензин, не взимай 1.8. Ако я взимаш на лизинг, имай предвид че през 2 месеца имаш по още 300-350 лв разходи освен вноската - за застраховки, за данъци, за .... :evil:

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Апр 2009, 00:04 
фен
Аватар

the_rider написа:
Имай предвид, че разхода на гориво при дизела не отговаря, на това, което пишат в брошурата.

При мен отговаря. Вече 30 000км

the_rider написа:
Ако я взимаш на лизинг, имай предвид че през 2 месеца имаш по още 300-350 лв разходи освен вноската - за застраховки, за данъци, за .... :evil:

?? Какви данъци на всеки два месеца? Да не си договорил разсрочено плащане? При мен беше веднъж годишно. Данък около 400лв. каско 2500

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Апр 2009, 07:54 
любител
Аватар

или данък или вноска за каско или гражданска или нещо друго и така излиза че почти през месец ръсиш по още 300-400 кинта извън вноските :evil:

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Апр 2009, 15:02 
любител
2009 Mazda 5

Благодаря Ви за отговорите,май ще се ориентирам към дизела.Колкото до допълнителните вноски през 2-3 месеца съм подготвен-лизинга на старата ми кола свършва юни месец.Само ще изчакам да платя последната вноска,тъкмо да посъбера и финанси за първоначална вноска и идвам във Вашият отбор.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Апр 2009, 19:25 
фен
Аватар

julli написа:
Благодаря Ви за отговорите,май ще се ориентирам към дизела.

Ако заради дизела се откажеш от повечето оборудване не си заслужава според мен. Разликата в двигателите не е чак толкова голяма.

Я кажи между кои варианти се колебаеш всъщност?

Върнете се в началото
  Профил    

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 57 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа