Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 21 Ное 2018, 06:10

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 68 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 03 Юли 2007, 12:51 
любител

Закупих си миналата година Юни месец Мазда 5 и от първия месец започна моето ходене по мъките!
Със закупването получих талони за дизел от ОМВ и от тогова до сега ползвам само такъв, но на ВСЕКИ два месеца светва индикаторът DPF!
От сервиза ми обясняват,че за регенерация на филтъра трябва да шофирам с 2000 оборота 10-15 мин. и той щял да се оправи!
Да,ама не!
И до сега (Колата вече е на 36 000 км) на всеки 4-5 хил.км.,аз ходя на София!
Това нещо ми умръзна,защото всеки път освен безплатната регенерация,се сменя нещичко за не по-малко от 300 лв!
А и като добавим разходите до там...

Кажете ми може ли това нещо да се оправи веднъж за винаги и КЪДЕ,защото явно в София не желаят!

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Юли 2007, 14:00 
маниак
Аватар
2006 Mazda 6

Пробвай да пишеш на Мазда Европа (мазда Австрия) директно да им загреят каските тука и ще ти решат проблема..

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  

МнениеПубликувано на: 03 Юли 2007, 22:17 
фен
Аватар

Лоша работа. Явно нещо не му е наред на този филтър щом не успява да се саморегенерира. Настоявай да го сменят докато е още в гаранция.

При мене това с 2000 оборота за 10 мин. върши работа.

Въпросното "регенериране" е просто изгаряне на натрупаните сажди за което трябва висока температура. Може проблемът да е не във филтъра а някъде преди това макар, че ако е така двигателя има по-сериозни проблеми.

Plam Sirakova написа:
Това нещо ми умръзна,защото всеки път освен безплатната регенерация,се сменя нещичко за не по-малко от 300 лв!

Какви 300лв.? След като колата е в гаранция не би трябвало никакви пари да ти взимат!

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие: МАЗДА 5
МнениеПубликувано на: 08 Яну 2008, 22:39 
любител

Моля ви ако намерите някъде решение на този проблем пишете и на мен! от 2 години съм с проблемен DPF и оправия няма! тези в сервиз мазда-София са пълни кръжочници! вече 2 години не могат да ми решат проблема с този филтър,и колата все не може да върви!!! 52 000лв за автомобил който е повече по сервизите отколкото в нас-безумие! НИКОГА вече МАЗДА !!!

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие: ...
МнениеПубликувано на: 08 Яну 2008, 22:53 
фанатик
Аватар
1996 Mazda 323F

ЕЕ горното да се изтрие против правилата е...!
А относно това трябвало е да им обясниш на тия в сервиза още от самото начало на един красив и по висок тон,че ако не го оправят ще им завреш разни неща ...... там!!!!А сега след 2г не е оправено :?!!!
Всичко става като вдигнеш малко пара!!!

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Мар 2008, 18:30 
любител
2006 Mazda 5

Еми пич има много голямо значение от каде зареждаш нафта :) и аз карам мазда 5 , :) колата си е екстра само , чи зареждам само от Лукойл или Еко :) и нямам проблеми , но и на мен ми се случи да ходя до софия един път :(

и ако все пак ти се случи на високи обороти на магистралата и е шест ;)

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Мар 2008, 18:42 
любител

Като чето това и направо не зная какво да мисля. тъкмо бях решил да купувам Мазда дизел !?!? :?

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Мар 2008, 19:57 
модератор

Leni написа:
Като чето това и направо не зная какво да мисля. тъкмо бях решил да купувам Мазда дизел !?!? :?
Не мисли, че при другите марки коли положението е по различно. Просто горивата у нас са с много лошо качество

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Мар 2008, 18:29 
фен
Аватар

batesergy написа:
Leni написа:
Просто горивата у нас са с много лошо качество

Аз зареждам само от OMV и засега нямам никакви оплаквания. (Наближавам 20000км)

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Юли 2008, 07:54 
фен
2008 Mazda 5

здравейте ,
вчера бях във мазда варна и оттам специално за този филтър ме убеждаваха че не е болка за умиране(но аз поръчах 2.0 бензин ) и че ако светне лампата излизаш на извънградско и закрепяш темпомата на 2700оборота за 2-3 минути и понеже системата имала такава функция изгаряли твърдите частици ... нз дали е така , но ще се радвам ако съм бил полезен ....

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Юли 2008, 20:16 
фанатик
Аватар
2006 Mazda 5

няма такъв човек които да даде толкова пари за нова кола и да го разиграват 2 години.кво правите бе хора-колата е гаранционна.

Мазда 5 2.0 2006

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Дек 2008, 17:47 
любител

Абе бензиностанциите си са .... мамата

Иначе човека явно няма време :)

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 15 Апр 2010, 08:27 
любител

Здравейте

Имам Мазда 6 2.0 дпф 143 к.с. Видях се в чудо с тази кола. Карам я повече градско и през 2 дена ми светва dpf лампата което означава че трябва да се чисти. Дотук добре излизам от града и за 10 км каране на 2900 оборота лампата изгасва. Това се повтаря 6 7 пъти и накрая вместо лампата да светне както досега тя започва да мига след което светва и тракшън контрола и една лампа на двигателя. Стане ли това няма изчистване и само в стар моторс имат софтуер което естествено не е в моя град а и скоро ми изтече гаранцията и сега ми струва 40 или 80 лв само чистенето в зависимост от това колко е задръстен филтъра и дали ще трябва да се чисти 2 пъти. От сумати време чета за този проблем защото като си си купил нова кола малко трудно би я продал на двойно по ниска цена а и всичко останало е добре. Решение обаче май няма. Или караш само извънградско и почти никакво градско или филтъра ти свети. В по малки градове проблема е по сериозен защото колата няма време да вдигне нужната температура за да може да изгори твърдите частици в филтъра. Ако пък решите да махнете по някакъв начин този филтър няма да стане защото има много датчици вързани към него и таблото ви става като коледна елха от грешки. Въобще единственото решение май е ДА НЕ СИ КУПУВАТЕ ТОЗИ МОДЕЛ И АКО ИМАТЕ ПРОДАВАЙТЕ защото незнам след още малко км какво може да причини това постоянно задръстване и триене на грешки. НЕ СЛУШАЙТЕ СТАР МОТОРС!!!! ПРОБЛЕМА НЕ Е В МАСЛОТО ВИ ИЛИ ГОРИВОТО!!! НИТО В ФИЛТРИТЕ!!! НА ТЯХ ТАКА ИМ Е ИЗГОДНО ДА ТИ ВЗЕМАТ ПАРИТЕ И ЗА ДРУГИ НЕЩА ПОКРАЙ ЧИСТЕНЕТО!!!ПЪЛЕН ФАРС!!! ПРОСТО НЯМАМ ДУМИ. МОЛЯ АКО НЯКОИ СЕ Е СБЛЪСКАЛ С ТОВА И ИМА НЯКАКВО РЕШЕНИЕ ДА ГО СПОДЕЛИ С МЕН ЗАЩОТО МАЙ ВЕЧЕ ЩЕ Я МАХАМ ТАЯ ТЪПА КОЛА!!!!

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 16 Апр 2010, 10:06 
маниак
Аватар
1998 Mazda 626

Хм предлагам протест срещу Стар Моторс...колко хора намразват марката заради тия измекяри. :evil: Или пък може би да напишем официално писмо до Mazda Австрия и да обясним какво правят нашите сънародници.
Че то ,като идеш 10 пъти до София и пари даваш по-добре иди някъде в чужбина плати си и да ти оправят колата :(

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 28 Апр 2010, 08:34 
любител

пичове ходете в сервиза и им кажете да ви сменят софтуера. Аз имах същия проблем и откакто ми смениха софтуера вече две години нямям ядове с ДПФ а, ама им дигнете луд скандал и става. Иначе пътувах от Благоевград 10 пъти. Mazda 5 2.0D DPF е мойта кола.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 03 Май 2010, 11:45 
любител

Имало вече сержиз където го махат този DPF филтър,без проблем,защото
в СТАР МОТОРС да не са луди да го махнат и да си загубят приходите

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 03 Май 2010, 11:46 
любител

Ако някой знае къде е да каже,че е голям проблем.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 03 Май 2010, 12:25 
фен
Аватар
1996 Mazda Xedos

колеги,като чета и направо се разболявам.тва не е истина.все пак това са нови коли.квито и да са горивата-ебаси и филтара.сигурно съжалявате,че сте си купили мазди на дизел.само софтуерно премахване на филтъра помага трайно.дядото е с пежо и там го има същия проблем.при него е фап филтър.доколкото разбирам от това би трябвало проблемите ви да се решат.ето вижте

http://peugeotclub.info/forum/viewtopic ... 54&t=49295

Изображение

Човек по природа е враждебно настроен към труда и за нищо на света не би се трудил,ако не го принуждаваха нуждата или тоягата

Върнете се в началото

Заглавие: Re:
МнениеПубликувано на: 27 Май 2010, 19:42 
любител

salle написа:
batesergy написа:
Leni написа:
Просто горивата у нас са с много лошо качество

Аз зареждам само от OMV и засега нямам никакви оплаквания. (Наближавам 20000км)

внимавайте с ОМВ, една част от бензиностанциите са на франчайз и няма гаранция за качеството на горивата. Мой приятел си сипваше нафта само от ОМВ до преди време и веднъж направо замръзна в студовете, с очите си видях помията на която приличаше нафтата след като я източи

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 28 Май 2010, 15:10 
любител

Колеги,аз също имах проблем с PDF филтъра и в стар моторс ходих и ми го чистиха,и си платих като поп,и след два месеца същата работа.Звъня им и от там ми казват "ами може да се запуши и на втория ден".
Да бе може,ама мооже и да не стане ако си гледате работата.Защото намерих човек със софтуер,който си разбира от работата и ми цъфнаха 13 грешки,след прегледа в стар моторс,и се оказа че проблема не е в PDF-а.На компютъра всичко си написа и сега си карам без проблем.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 07 Фев 2011, 21:55 
любител
2006 Mazda 5

dnv66 написа:
Колеги,аз също имах проблем с PDF филтъра и в стар моторс ходих и ми го чистиха,и си платих като поп,и след два месеца същата работа.Звъня им и от там ми казват "ами може да се запуши и на втория ден".
Да бе може,ама мооже и да не стане ако си гледате работата.Защото намерих човек със софтуер,който си разбира от работата и ми цъфнаха 13 грешки,след прегледа в стар моторс,и се оказа че проблема не е в PDF-а.На компютъра всичко си написа и сега си карам без проблем.

Колега как мога да се свържа с този човек?

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 10 Фев 2011, 00:14 
маниак
Аватар
2010 Mazda 6

Колега,
разгелдай тука из форума е пълно с теми за този филтър.

viewtopic.php?f=40&t=19820&start=30

Опитай първо това с почистването и новия софтуер. Един колега от Пловдив беше писал, че е има проблеми в началото и още докато е гаранционна колата го извикали в сервиза, там сложили новия софтуер и правили някакви почисвания, в смисъл че колата примерно седяла 45мин и работела управлявана от ниакаквъ комютър и от тогава му с ее решил проблема.
Съюо там май трябва и да се долива някаква течност която спомага за това изгаряне.

Като чета съм доволен че съм с бензинова, че с мойто градско каране много на къси разстояния и какво ме няма на високите обороти щях да съм с този проблем много бързо явно.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 27 Фев 2011, 17:17 
любител
Аватар
2006 Mazda 5

И на мен ми светна това DPF точно на магистралата.Карах я почете от 100 километра с над 3000 оборота и нищо още свети,Изгуби и мощността.Светна ми и още една лампа.Кажете кво да направя???? :?: :?: :?:

Прикачени файлове:
images.jpg
images.jpg [ 2.72 KiB | Прегледано 14716 пъти ]
Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 27 Фев 2011, 19:55 
любител
Аватар
2001 Mazda MX-5

Lamarina написа:
И на мен ми светна това DPF точно на магистралата. Карах я почете от 100 километра с над 3000 оборота и нищо още свети,Изгуби и мощността.Светна ми и още една лампа.Кажете кво да направя???? :?: :?: :?:

Цитат:
If this light comes on while driving, the vehicle may have a problem. It is important to note the driving conditions when the light came on and consult an Authorized Mazda Dealer. The check engine light may come on in the following cases:
l The fuel tank level being very low or approaching empty.
l The engine's electrical system has a problem.
l The emission control system has a problem.
l The fuel-filler cap is missing or not tightened securely.
If the check engine light remains on or flashes continuously, do not drive at high speeds and consult an Authorized Mazda Dealer as soon as possible.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 01 Мар 2011, 14:43 
любител
Аватар
2006 Mazda 5

dnv66 написа:

Здравей.Кажи каде се намира този майстор да я закарам и аз.На мен ми светна и лампата за хлъзгав път,и още една.Сигурно има някакви грешки и затова :) :evil: :mazda-logo:

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 02 Мар 2011, 19:26 
любител
Аватар
2006 Mazda 5

Хора кажете каде да закарам колата за да я оправят!!!Спешно ми е !!! Бях я закарал а майстор да ми смен масла,ремъци и филтри и някакъв оптегач на ремъка "капсула".Взеха ми 900 лева за всичко.Обаче този DPF филтър още свети!!!!Свалиха го,изчистиха го,махнаха всички грешки и след 1км пак светнаха.Сега ми свалиха катализатора и пак свети.Свети ми също и тракшън контрола "Светва когато се хлъзне или буксува колата" и онзи крана "по горе съм качил снимка на него.Кажете какво може да и е !!!!!Колата е 2.0 дизел 110кс 2006 година.От София съм. :?: :?: :?: :o :o :o

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 02 Мар 2011, 19:35 
любител
2006 Mazda 5

Lamarina написа:
Хора кажете каде да закарам колата за да я оправят!!!Спешно ми е !!! Бях я закарал а майстор да ми смен масла,ремъци и филтри и някакъв оптегач на ремъка "капсула".Взеха ми 900 лева за всичко.Обаче този DPF филтър още свети!!!!Свалиха го,изчистиха го,махнаха всички грешки и след 1км пак светнаха.Сега ми свалиха катализатора и пак свети.Свети ми също и тракшън контрола "Светва когато се хлъзне или буксува колата" и онзи крана "по горе съм качил снимка на него.Кажете какво може да и е !!!!!Колата е 2.0 дизел 110кс 2006 година.От София съм. :?: :?: :?: :o :o :o

Стар мотърс софия там ще ти изчистят грешката ако е само задръстен филтъра(DPF) ще ти струва между 50 и 100лв.
другите две грешки светват когато филтъра ти е здръстен над 140% максимума e 200%. не се шашкай!!! :D :oops: :lovemazda: успех!!!

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 02 Мар 2011, 20:09 
любител
Аватар
2006 Mazda 5

Fila написа:
Lamarina написа:

Стар мотърс софия там ще ти изчистят грешката ако е само задръстен филтъра(DPF) ще ти струва между 50 и 100лв.
другите две грешки светват когато филтъра ти е здръстен над 140% максимума e 200%. не се шашкай!!! :D :oops: :lovemazda: успех!!!

Това е че не е задръстен !!!!!

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 02 Мар 2011, 21:12 
любител
Аватар
2006 Mazda 5

Lamarina написа:
Fila написа:
Lamarina написа:

Това е че не е задръстен !!!!!

Прикачени файлове:
Коментар на файл: ЕТО КАКВО СВЕТИ !!!!!!
IMG0198A.jpg
IMG0198A.jpg [ 135.44 KiB | Прегледано 14648 пъти ]
Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 02 Мар 2011, 23:06 
любител
2006 Mazda 5

Колега първо лампата на DPF мига турбото на колата спира да работи губи мощност, лампата започва да мига когато филтъра за твърди частици е задръстен с сажди над 100%, след известно време докато я караш колата започва да ти свети и тракшън контрола и чек еджън лампите точно които си снимал на снимката. Щом светнат и те значи филтърът ти е задръстен над 140%(колата губи още повече мощност). Трябва да отидеш в стар мотърс да ти направят регенерация на филтъра (написъл съм ти по горе една регенерация струва околу 50 лв.). Ако продължиш да я караш така има голяма ветоятност да се задръсти на 200% и тогава дори и регенерагциите не помагат и трябва да си купиш нов (не ти го пожелавам).

P.s. Аз имам същата кола и на мен ми се е случвало карал съм така с трите лампи на таблото поне 400Km и регенерациите помогнаха. :lovemazda: :idea: :|

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 68 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа